Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Order - Republic
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
New Order - Republic
[Obrazek: New_Order_Republic.jpg]

O New Order w kontekście naszej zabawy myślałem już od pewnego czasu, natomiast nie byłem do końca przekonany jaki album powinien tu trafić. Cały problem polega na ich dziwnym zamiłowaniu do nieumieszczania najważniejszych kkompozycji w obrębie studyjnych longplayów, szczególnie tych nagranych w latach 80. Warto więc odesłać do najbardziej oczywistych składanek typu ''Singles'', gdzie wspomniane stand-alones wypełniają prawie połowę dwudyskowego boxu.
Wracając do ''Republic'', proszę potraktować ten album jako swoisty taster ich dyskografii. Zespół przeobraża się tutaj w grupę grającą gitarowy pop/rock z elementami modnej wówczas muzyki klubowej i elektronicznej. Wszystko w imię kreowania konkretnych przebojów, których z pewnością nie brakuje. Sądzę, że taki w miarę lekki krążek jest doskonały na początek znajomości z NO i może skłoni userów do większej aktywności w temacie. Na ''Power, Corruption & Lies'' czy ''Low-Life'' przyjdzie jeszcze czas.

1. Regret
2. World (The Price of Love)
3. Ruined in a Day
4. Spooky
5. Everyone Everywhere
6. Young Offender
7. Lia
8. Chemical
9. Times Change
10. Special
11. Avalanche

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.07.2010 11:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
A teraz rezerwujesz sobie miejsce?
Nie wiem czemu ma służyć ten pusty na razie temat ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
02.07.2010 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
To nie była długa rezerwacja Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.07.2010 12:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Cóż, zależnie od nastroju może być to moja ulubiona płyta NO lub krążek minimalnie wypadający poza czołowe top 5. W takie ciepłe dni jak ten dzisiejszy cieszy niezmiernie, chociaż nie brak tu małych potknięć, co wyraża się głównie w przedkładaniu jego produkcyjnego rozmachu nad zwykły, piosenkowy format. Stephan Hague ma swój specyficzny styl dopieszczania nagrań i kropka.
W obiektywnym świetle nie jest do rzecz wybitna na miarę ich wcześniejszych krążków, ale w swojej kategorii ''pop'' na pewno rzecz z wyższej półki. A ja daję dodatkowe punkty, bo po prostu takie granie mi się podoba. Ten zespół zawsze brzmiał jak pomost między moimi ulubionymi ekipami.

01. Regret
02. Everyone Everywhere
03. World (The Price of Love)
04. Spooky
05. Young Offender
06. Ruined in a Day
07. Liar
08. Times Change
09. Chemical
10. Special
11. Avalanche

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.07.2010 01:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Warto by umieścić jakieś namiary na tą płytę.
02.07.2010 04:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
New Order chętnie posłucham, a nie znam akurat tej płyty Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.07.2010 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.07.2010 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: New Order - Republic
No cóż, ostatnio rzadko która płyty przeznaczona do topowania mi pasuje. Ta niestety jest kolejną. New Order zawsze mi się źle kojarzył, a na tej płycie się to potwierdziło. Poza jednym to same koszmary (w moich uszach), a łączna ocena płyty z trudem przekroczyła 0,5.

1. Avalanche
2. Regret
3. Liar
4. Ruined in a Day
5. Special
6. Times Change
7. Everyone Everywhere
8. World (The Price of Love)
9. Young Offender
10. Chemical
11. Spooky
03.07.2010 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ja myślę, że twoja opinia jest wbrew pozorom dobrą zachętą dla reszty typujących Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2010 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Też tak myślę. Ja na pewno przesłucham. Icon_mrgreen
03.07.2010 02:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
Numer 1 bezkonkurencyjny. Reszta mu nie dorównuje. Ba! Nawet nie próbuje mu dorównać Icon_smile

1. Regret
2. Everyone Everywhere
3. Chemical
4. Times Change
5. Liar
6. Young Offender
7. Special
8. World
9. Spooky
10. Ruined in a Day
11. Avalanche

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.07.2010 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Całkiem miła płyta, ale przeszkadza mi, że większość piosenek ma wyciszane końcówki - jakby zespół nie miał koncepcji, jak je skończyć.
Dwa ostatnie utwory bardzo męczące...


1. World (The Price of Love)
2. Times Change
3. Regret
4. Young Offender
5. Everyone Everywhere
6. Spooky
7. Liar
8. Chemical
9. Ruined in a Day
10. Special
11. Avalanche
09.07.2010 04:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ale ten czas leci. Już jutro koniec Icon_eek2 Więc jakby co, to proszę głosować Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.07.2010 05:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Nie leży mi europejska muzyka pierwszej połowy lat 90tych. New Order na tej płycie też brzmi jakoś kapciowato, bo nie ma tu ani jednoznacznych syntezatorów z lat 80tych, ani nie jest to jeszcze typowa produkcja lat 90tych. Okładka też jest wielce paskudna. Trochę za dużo obecnie przestarzałych elektronicznych bajerów i bardzo męczące jednoznaczne bity dla każdej z piosenek tworzą raczej niezbyt ciekawy obrazek. Zawiodłem się Icon_sad

1. "Regret"
2. "Everyone Everywhere"
3. "Special"
4. "Young Offender"
5. "Liar"
6. "Chemical"
7. "Spooky"
8. "Times Change"
9. "Ruined in a Day"
10. "Avalanche"
11. "World (The Price of Love)"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2010 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Fakt, produkcja nie jest najlepsza, o czym pisałem, a widzę, że melodie się jednak nie obroniły. W sumie spodziewałem się tego.

Kolejno:
miejsce, liczba punktów, tytuł


01. 52. Regret
02. 42. Everyone Everywhere
03. 33. Liar
04. 32. Times Change
05. 32. Young Offender
06. 29. World (The Price of Love)
07. 25. Special
08. 24. Chemical
09. 23. Spooky
10. 22. Ruined in a Day
11. 16. Avalanche


Głosujących: 5 (saferłel, kajman, furbul, 1981, aaktt)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2010 01:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości