Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 851 - 01.07.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 851 - 01.07.2007
Dzisiaj bylo kilka pytan, do ktorych odpowiedzi w wiekszosci uksztaltowaly notowanie. Przede wszystkim zwyciezca. Czy czolowka mocno sie zmieni? Czy Muse odpusci po rewelacyjnych wynikach i wejsciu na pierwsze? Czy nowosc "Heart-Shaped Glasses" od razu na piatym to tylko chwilowy wybryk? Otoz nie, nie chwilowy! To mi sie wciaz tak mocno podoba i ciagle coraz bardziej! Dzis juz tylko "Map Of The Problematique" sie obronilo. Jak bedzie za tydzien? Tego sam nie wiem, ale w tej chwili wyglada na to, ze szanse sa 50/50 i raczej nikt inny sie nie wlaczy do rywalizacji. Tak przy okazji - Muse mialo chwilowy kryzysik, ale wystarczylo ponownie obejrzec pana MadAdama i wszystko wrocilo do normy Icon_mrgreen .

Drugie pytanie - Manic Street Preachers. Czy wciaz beda sobie radzic tak rewelacyjnie? Well, powiedzialbym ze jest jeszcze lepiej i to o wiele! Do dziesiatki wchodzi "Rendition", "Imprerial Bodybags" w dziesiatce idzie o 3 do gory, a w trzeciej pojawia sie kolejna piosenka Icon_exclaim Tym razem "I'm Just A Patsy", ktore juz przynajmniej od dwoch tygodni bylo bardzo, bardzo blisko. Teraz udalo sie m.in. dlatego, ze ... w koncu kupilem plyte! Gary, to oczywiscie dzieki Tobie! Po raz kolejny serdeczne dzieki! A jak plyta sobie poradzila?

W plytach od kilku dni bylo wiadomo, ze walka o pierwsze miejsce bedzie wyjatkowo zazarta. W koncu zdecydowalem sie, ze kazda z tej trojki zasluguje na pierwsze miejsce i o pozycji niech zdecyduje liczba przesluchan. Muse spadlo z pierwszego na trzecie, ale wciaz prezentuje taki poziom, ze spokojnie moze wrocic na szczyt. Na drugim... debiut. Nazwijmy to debiutem, wszystkie piosenki z plyty znalem juz wczesniej Icon_razz. To wlasnie Kaznodzieje. Byloby pierwsze miejsce, gdyby nie Kings Of Leon! To pewnie niespodziewane dla Was rozstrzygniecie. Co prawda pisalem, ze mi sie bardzo podoba i ze coraz bardziej i ze wrecz jestem zachwycony, ale pierwsze miejsce? Tak, bez wahania. Absolutnie sie nalezy! Ma to zreszta tez odzwierciedlenie na liscie piosenek. Kilka coraz bardziej mi sie podoba, ale od poczatku oprocz "On Call" najbardziej "Charmer". Tydzien temu nie dalo rady, ale dzieki temu dzis debiut jest bardziej okazaly.

W piosenkach dzisiaj tylko dwie nowosci. Oprocz Kings Of Leon jest to jeszcze Manic Street Preachers, o ktorym juz tez pisalem. W plytach znowu MSP i jest jeden powrot. Razem z "Send Away The Tigers" zamowilem sobie Kobranocke, ktorej nie moglem znalezc w zadnym sklepie i do tej pory sluchalem tylko z mp3. Dzieki temu wraca do dziesiatki. Musze przyznac, ze teraz znowu jest taki tlok w plytach, ze nie zmiescilo sie kilka, co do ktorych bylem niemal pewien, ze beda w tej dziesiatce. A przeciez za tydzien do walki wlaczy sie tez Velvet Revolver. A przeciez tydzien pozniej Smashing Pumpkins... Tak wiec kazda plyta ktora jest w dziesiatce musiala pokonac wielu konkurentow, nie mozna o tym zapominac.

Kolejne pytanie - jak poradzi sobie Arcade Fire. Wydawalo sie, ze wynik "No Cars Go" bedzie bardziej spektakularny i ze poradzi sobie lepiej niz "Intervention". I owszem, jest wyzej na liscie, ale to ten drugi utwor dokonal wiekszego skoku. Nie ma jednak co narzekac, bo oba mkna bardzo szybko do przodu. Pewnie "No Cars Go" radziloby sobie lepiej gdyby stosunek sluchania u mnie wersji koncertowej do plytowej byl wyzszy. Ostatnio jednak glownie tej studyjnej sluchalem.

Za tydzien tez bedzie ciekawie i byc moze troche zaskakujaco, bo druga czesc tygodnia spedze poza domem. Nie wiem jak to wplynie na ilosc sluchanej przeze mnie muzyki.

Notowanie 851:

01. 01. 03. 03. Map Of The Problematique - Muse
02. 05. 02. 02. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson
03. 02. 08. 08. Surrender - Billy Talent
04. 03. 04. 04. Running Up That Hill - Placebo
05. 06. 07. 07. In The Morning - Razorlight
06. 07. 03. 03. Icky Thump - The White Stripes
07. 10. 02. 02. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
08. 04. 06. 06. 2000000 głosów - L Dópa
09. 11. 01. 01. Rendition - Manic Street Preachers
10. 09. 15. 15. The 80's - Robbie Williams

11. 14. 04. Tarantula - The Smashing Pumpkins
12. 17. 03. Elizabeth - XIII. Stoleti
13. 19. 02. No Cars Go - Arcade Fire
14. NN. 01. Charmer - Kings Of Leon
15. 24. 03. Intervention - Arcade Fire
16. 12. 22. Before I Fall To Pieces - Razorlight
17. 08. 07. Era retuszera - Nosowska
18. 13. 11. Your Love Alone Is Not Enough - Manic Street Preachers
19. 16. 03. Thru The Glass - Thirteen Senses
20. 15. 04. One Man Revolution - The Nightwatchman
21. NN. 01. I'm Just A Patsy - Manic Street Preachers
22. 22. 03. Zamyślone głowy - Dzioło
23. 18. 03. What I've Done - Linkin Park
24. 20. 17. Summer Wine - Ville Valo & Natalia Avelon
25. 23. 08. Somewhere Over The Rainbow - Katie Melua & Eva Cassidy
26. 25. 08. Underdogs - Manic Street Preachers
27. 21. 05. She Builds Quick Machines - Velvet Revolver
28. 28. 40. Martyr - Depeche Mode
29. 27. 09. Earth Intruders - Bjork
30. 29. 19. Ruby - Kaiser Chiefs

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

26. 13. Alinka - Pogodno
30. 07. Flathead - The Fratellis

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 839:

01. 05. 02. 02. Because Of The Times - Kings Of Leon
02. NN. 01. 01. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
03. 01. 46. 46. Black Holes And Revelations - Muse
04. 02. 08. 08. Razorlight - Razorlight
05. 06. 02. 02. Icky Thump - The White Stripes
06. 03. 06. 06. Billy Talent II - Billy Talent
07. NN. 06. 01. Sterowany jest ten świat - Kobranocka
08. 04. 05. 03. Hybrid Theory - Linkin Park
09. 07. 07. 07. Gra? - L Dópa
10. 08. 03. 02. City Of Evil - Avenged Sevenfold
01.07.2007 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I jest kolejna lista. Na razie tylko liczę, a komentarze na poważnie zacznę, kiedy zdecyduję się, jaką metodę komentowania przyjąć.
01.07.2007 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Szczerze mówiąc to mimo wysokiego debiutu MM w zeszłym tygodniu nie przypuszczałem, że może poważnie zagrozić Muse, a tu proszę. W sumie się nie dziwię, bo mnie powoli też zaczyna ruszać ta piosenka. Na razie walczy z innymi przeciwnikami z poczekalni. Mimo wszystko mam nadzieję, że Muse jeszcze się wybroni. Jeśli chodzi o czołówkę to liczę, że pojawi się jakaś nowa okoliczność i Placebo zdoła włączyć się w tą walkę. Icon_wink2

W końcu jakaś lista, na której "Icky thump" idzie do góry Icon_razz Cieszę się, że również płyta. Jeśli już o płytach mowa to zatrzymam się przy niej na chwilę. Tak wysoki debiut "Send away the tigers" dziwić nie może skoro połowa piosenek jest na liście. Icon_wink2 Ja z każdym jej przesłuchaniem lubię ją coraz bardziej, a co najważniejsze doceniłem dzięki niej ich płyty, które do tej pory słabiej oceniłem. Teraz parę słów o liderze, czyli Kings of Leon. Muszę przyznać, że spowodowałeś to, że postanowiłem się zapoznać z tą płytą. Zwłaszcza, że wcześniej już Campari się nią zachwycał. Jeśli teraz dwóch poleca to obowiązkowo muszę się zapoznać. Icon_smile2

To już za tydzień? Nie, za dwa tygodnie. Ciekawy będę jak poradzi sobie Smashing Pumpkins. "Tarantula" radzi sobie na razie dobrze. Być może za tydzień już będzie w dziesiątce. Choć tam zrobiło się bardzo tłoczno. Na dodatek z tyłu czai się "Elizabeth" i przede wszystkim 2 razy Arcade Fire. Ja takiego problemu z "No cars go" nie mam, bo sobie zgrałem z YouTube i słucham na zmianę. Icon_razz

Kasia przechodzi ostry kryzys, to tak jak u mnie. Tyle, że u mnie nie zdołała nawet do 15 miejsca dojść. Niespodziewanie spada również "What I've done". Jednak od koncertu już trochę czasu upłynęło. Icon_smile2
01.07.2007 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #4
 
Muse mnie powoli przekonuje, więc może nie jutro, ale za tydzień powinni zadebiutować u mnie.

.
01.07.2007 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Gary napisał(a):W końcu jakaś lista, na której "Icky thump" idzie do góry Icon_razz
no wlasnie, mialem o tym napisac w komentarzu i w koncu zapomnialem Icon_razz. Tydzien temu moja lista byla chyba jedyna na ktorej to spadalo, a teraz chyba jedyna na ktorej idzie do gory Icon_razz.
Gary napisał(a):Teraz parę słów o liderze, czyli Kings of Leon. Muszę przyznać, że spowodowałeś to, że postanowiłem się zapoznać z tą płytą.
bardzo sie ciesze Icon_smile2. Ja mialem duze oczekiwania, bo sie naczytalem pozytywnych opinii. Pierwsze przesluchanie mnie jednak nie powalilo. Ale spokojnie podszedlem do drugiego, trzeciego i sie zaczelo Icon_biggrin3. Tak wiec jesli Ciebie nie przekona od razu, to tez daj im druga i trzecia szanse Icon_smile2.
Gary napisał(a):Ja takiego problemu z "No cars go" nie mam, bo sobie zgrałem z YouTube i słucham na zmianę. Icon_razz
czy w takim razie moglbym o to poprosic na maila? Icon_smile2
01.07.2007 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Wreszcie Manic Street Preachers debiutują na liście płyt!! Ciekawe kiedy na liście zadebiutują pozostałe utwory z tej płyty. Bo przecież nie ma jeszcze ani mojego ulubionego "The Second Great Depression", ani nowego singla "AutumnSong"...

Kings Of Leon zaskakują Icon_eek2 Ja znam tylko "On Call", które kilka razy było bardzo blisko mojej listy, ale nigdy nie udało się załapać... Może wypadałoby się zainteresować ich nową płytą...?
Nowy singiel Razorlight zupełnie mnie nie przekonuje, a na razie wręcz zniechęca do tej płyy, która u Ciebie wciąż radzi sobie nieźle.

Widzę, że nie porwało Cię jeszcze "Icky Thump" (chodzi mi o płytę)... U mnie też w tym tygodniu pierwsza dwójka miała zdecydowaną przewagę. Może w przyszłym tygodniu wreszcie zacznę częściej słuchać tej płyty, bo jak na razie ma wciąż tylko dwa przesłuchania...
Wśród płyt spada Billy Talent i Avenged Sevenfold, którego właśnie słucham. Dziwię się temu, bo za każdym razem jak przesłuchuję tę płytę mam wrażenie, że jest to jeden z najciekawszych albumów ostatnich lat...
Będę kibicował "Strenght Of The World", żeby się jak najszybciej pojawiło... Według mnie to jest jeden z najlepszych utworów na tej płycie i może jeszcze pojawi się na mojej liście przed tym 31 października Icon_razz W międzyczasie "M.I.A." będzie miało szanse... zostać przebojem wszechczasów Icon_biggrin3

40 tygodni "Martyr" to lekka przesada. Zupełnie tego nie rozumiem, ale może jeszcze jestem za młody Icon_mrgreen
Tak samo nie rozumiem sukcesu Robbiego, XIII. Stoleti, a także drugiego miejsca Mansona, mimo że bardzo lubię ten kawałek.
A Velvet Revolver mimo wszystko już leci w dół... Ale to się pewnie jeszcze zmieni Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):
Gary napisał(a):W końcu jakaś lista, na której "Icky thump" idzie do góry Icon_razz
no wlasnie, mialem o tym napisac w komentarzu i w koncu zapomnialem Icon_razz. Tydzien temu moja lista byla chyba jedyna na ktorej to spadalo, a teraz chyba jedyna na ktorej idzie do gory Icon_razz.
Przynajmniej na razie. Jeszcze Marek o P.U.R.H. nie wrzucali jeszcze swoich list.
02.07.2007 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
kajman napisał(a):Przynajmniej na razie. Jeszcze Marek o P.U.R.H. nie wrzucali jeszcze swoich list.
Icon_redface2 zapomniałem o Purhu.
ku3a napisał(a):bardzo sie ciesze Icon_smile2 . Ja mialem duze oczekiwania, bo sie naczytalem pozytywnych opinii. Pierwsze przesluchanie mnie jednak nie powalilo. Ale spokojnie podszedlem do drugiego, trzeciego i sie zaczelo Icon_biggrin3 . Tak wiec jesli Ciebie nie przekona od razu, to tez daj im druga i trzecia szanse Icon_smile2 .
Zwłaszcza, że do "On call" dopiero co się przekonałem, więc na pewno dostaną niejedną szansę. Dla ciekawostki powiem, że do najnowszej płyty Porcupine Tree, który jest przecież w czołówce moich ulubionych zespołów przekonałem się dopiero po 5 przesłuchaniu. Icon_smile2
ku3a napisał(a):Gary napisał/a:
Ja takiego problemu z "No cars go" nie mam, bo sobie zgrałem z YouTube i słucham na zmianę. Icon_razz

czy w takim razie moglbym o to poprosic na maila? Icon_smile2
OK. Może jakość nie jest rewelacyjna, ale da się słuchać. Icon_smile2
02.07.2007 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
mrsap napisał(a):Bo przecież nie ma jeszcze ani mojego ulubionego "The Second Great Depression", ani nowego singla "AutumnSong"...
z "AutumnSong" jest taki problem, ze ta piosenka mi sie calkiem podoba, ale jest jeden motyw, ktory jest ewidentnie zerzniety z "If You Tolerate This...", co mnie okropnie wkurza i cale wrazenie pryska.
mrsap napisał(a):Może wypadałoby się zainteresować ich nową płytą...?
polecam! Jesli nie chcesz od razu sie zapoznawac z cala plyta, to jako trial polecam wlasnie "Charmer", "My Party" lub "Fans"
mrsap napisał(a):Widzę, że nie porwało Cię jeszcze "Icky Thump" (chodzi mi o płytę)...
porwac to rzeczywiscie nie porwalo, jeszcze sa duze rezerwy, ale juz bardzo mi sie podoba. Zreszta tak jak pisalem - cala dziesiatka bardzo mi sie podoba. Podobnie jak plyta ktore nawet nie zdolaly sie do tej dziesiatki zalapac.
mrsap napisał(a):Może w przyszłym tygodniu wreszcie zacznę częściej słuchać tej płyty, bo jak na razie ma wciąż tylko dwa przesłuchania...
no to faktycznie malo. U mnie bodajze 5 lub 6.
mrsap napisał(a):Będę kibicował "Strenght Of The World", żeby się jak najszybciej pojawiło...
ma szanse, moze sie uda...
mrsap napisał(a):40 tygodni "Martyr" to lekka przesada. Zupełnie tego nie rozumiem, ale może jeszcze jestem za młody Icon_mrgreen
kazdy ma na swojej liscie cos co jest przesada Icon_wink2 - INXS, "Right In Two", "Nocnoautobusowa", Mira, "Nocnym pociagiem", "Talk", Kate Ryan itd. itd. U mnie to jest "Martyr". Juz bardzo duzo pisalem o tym nagraniu. 40 tygodni na liscie, a polowe z tego na pierwszym Icon_exclaim
mrsap napisał(a):Tak samo nie rozumiem sukcesu Robbiego, XIII. Stoleti, a także drugiego miejsca Mansona, mimo że bardzo lubię ten kawałek.
po prostu ogromnie mi sie podobaja, coz tu rozumiec Icon_wink2
mrsap napisał(a):A Velvet Revolver mimo wszystko już leci w dół... Ale to się pewnie jeszcze zmieni Icon_wink2
goraco na to licze Icon_smile2
02.07.2007 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):"AutumnSong" jest taki problem, ze ta piosenka mi sie calkiem podoba, ale jest jeden motyw, ktory jest ewidentnie zerzniety z "If You Tolerate This...", co mnie okropnie wkurza i cale wrazenie pryska.
Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, mimo że "If You Tolerate This..." to jeden z moich hitów wszechczasów... Ale faktycznie te piosenki są dosyć podobne. Jednak na pewno nie dyskfalifikuje to "AutumnSong", bo to jedna z najlepszych piosenek z "Send Away The Tigers".

ku3a napisał(a):kazdy ma na swojej liscie cos co jest przesada - INXS, "Right In Two", "Nocnoautobusowa", Mira, "Nocnym pociagiem", "Talk", Kate Ryan itd. itd. U mnie to jest "Martyr". Juz bardzo duzo pisalem o tym nagraniu. 40 tygodni na liscie, a polowe z tego na pierwszym
Może i tak, ale "Right In Two" nie było u mnie 20 tygodni na pierwszym Icon_wink2 Ale jest taka jedna lista, na której było Icon_exclaim A "Martyr" tylko u Ciebie się tak długo trzyma... Ale chyba jestem w stanie to zrozumieć, mmo że ta piosenka nie ma w sobie nic szczególnego i jest sześć razy gorsza niż "Precious" Icon_wink2

No tak... Ty oczywiście myślałeś o liście kajmana. W takim razie moja lista nadal pozostaje wolna od bezwzględnych hegemonów Icon_biggrin3

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
mrsap napisał(a):Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, mimo że "If You Tolerate This..." to jeden z moich hitów wszechczasów... Ale faktycznie te piosenki są dosyć podobne. Jednak na pewno nie dyskfalifikuje to "AutumnSong", bo to jedna z najlepszych piosenek z "Send Away The Tigers".
Myślę, że o podobieństwie nie może tu być mowy. Jeżeli cokolwiek podobnego tu odnajduję to "drugi plan", który tworzy ogólny klimat piosenki.
02.07.2007 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
mrsap napisał(a):Jednak na pewno nie dyskfalifikuje to "AutumnSong", bo to jedna z najlepszych piosenek z "Send Away The Tigers".
dyskwalifikowac to nie, ale jednak przez to "AutumnSong" nie moze przekroczyc tego waznego progu. Co juz wydaje mi sie, ze moze jednak to potem wchodzi te kilka sekund przed refrenem i znowu wszystko sie sypie.
mrsap napisał(a):Ale chyba jestem w stanie to zrozumieć, mmo że ta piosenka nie ma w sobie nic szczególnego
alez oczywiscie, ze jest arcygenialna Icon_mrgreen
mrsap napisał(a):No tak... Ty oczywiście myślałeś o liście kajmana.
ano Icon_smile2
mrsap napisał(a):W takim razie moja lista nadal pozostaje wolna od bezwzględnych hegemonów Icon_biggrin3
Hegemona moze nie ma, ale kilku zbojcerzy na pewno by sie znalazlo Icon_mrgreen
02.07.2007 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Gary napisał(a):
mrsap napisał(a):Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, mimo że "If You Tolerate This..." to jeden z moich hitów wszechczasów... Ale faktycznie te piosenki są dosyć podobne. Jednak na pewno nie dyskfalifikuje to "AutumnSong", bo to jedna z najlepszych piosenek z "Send Away The Tigers".
Myślę, że o podobieństwie nie może tu być mowy. Jeżeli cokolwiek podobnego tu odnajduję to "drugi plan", który tworzy ogólny klimat piosenki.
Mnie się skojarzyło "Will Be Next Will Be Next Will Be Next" z "Done to your hair, done to your hair, done to your hair". Klimat też jest oczywiście podobny.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 01:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
ku3a napisał(a):
mrsap napisał(a):Ale chyba jestem w stanie to zrozumieć, mmo że ta piosenka nie ma w sobie nic szczególnego
alez oczywiscie, ze jest arcygenialna Icon_mrgreen
A właśnie, że nie ma w niej nic szczególnego Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):
mrsap napisał(a):W takim razie moja lista nadal pozostaje wolna od bezwzględnych hegemonów Icon_biggrin3
Hegemona moze nie ma, ale kilku zbojcerzy na pewno by sie znalazlo Icon_mrgreen
No faktycznie, zwłaszcza jeden taki zespół Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Cytat:Mnie się skojarzyło "Will Be Next Will Be Next Will Be Next" z "Done to your hair, done to your hair, done to your hair. Klimat też jest oczywiście podobny.
A tu faktycznie muszę przyznać rację. Tylko, że później po tym idzie wszystko w inną stronę, bo "AutumnSong" jest piosenką wesołą, a "If you tolerate" generalnie smutną. Icon_smile2
02.07.2007 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Przecież drugiego "If You Tolerate This..." to by nie napisali Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
mrsap napisał(a):Mnie się skojarzyło "Will Be Next Will Be Next Will Be Next" z "Done to your hair, done to your hair, done to your hair. Klimat też jest oczywiście podobny.
oczywiscie wlasnie o to mi chodzi.
no nie moge po prostu za kazdym razem gdy tego slucham przeskoczyc tego, ze sobie mysle, ze mogloby mi sie bardzo podobac, gdyby nie ten fragment.
mrsap napisał(a):A właśnie, że nie ma w niej nic szczególnego Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
ale postow mozemy napstrykac w ten sposob Icon_mrgreen
02.07.2007 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
mrsap napisał(a):Przecież drugiego "If You Tolerate This..." to by nie napisali Icon_wink2
oni moze by nie napisali drugi raz calkowicie takiej samej piosenki, ale wezmy taki Habakuk. Widac, ze wystarczy zmienic slowa i mamy calkiem nowa piosenke. Icon_confused2
02.07.2007 01:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Mi przyszedł też na myśl Nickelbeck. Co piosenka to wydaje mi się, że to ta sama. Icon_mrgreen
02.07.2007 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Nickelback? Chyba jednak nie, bo "Side Of A Bullet" zdecydowanie różni się od trzech poprzednich singli Icon_mrgreen
Ja mógłbym podać kilka innych przykładów z Sevendust na czele...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.07.2007 01:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości