Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-TOPIC
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 12,452
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 11
Post: #141
RE: OFF-TOPIC
dziobaseczek napisał(a):o muzyce z kajmanem i prz raczej sobie nie pogadamy
Co ciekawe, prz z kajmanem też sobie nie pogada.
dziobaseczek napisał(a):A pomysły na Polskę najłatwiej przekazać przy urnie wyborczej.
W jaki sposób jeżeli tam w zasadzie nikt nie ma na nic pomysłu. A jeżeli już ma to jest jeszcze gorzej.
dziobaseczek napisał(a):To nie jest miłość, tylko głupota.
Nie, to jest miłość i głupota zarazem. Niestety to się zbyt często łączy.
dziobaseczek napisał(a):Jeśli celem jest coś złego - to już nie jest miłość.
Jest, jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że to coś złego.
dziobaseczek napisał(a):Rozsądek natomiast pozbawiony miłości podpowiada głupoty i krzywdy.
Tutaj się nie zgodzę, chociaż i takie sytuacje mogą się zdarzyć. Ale ogólnie to działa pozytywnie.
dziobaseczek napisał(a):Ponura wizja, która nijak się ma do stwierdzeń, że odmienności ubogacają kulturowo.
Mogą ubogacać tak samo jak mogą dawać złe efekty.
dziobaseczek napisał(a):Czy Chciałbyś
Ale ja nie chcę, żeby ludzie byli tacy sami, o czym już pisałem. Ale różni od siebie ludzie nie muszą wychowywać się w różnych kulturach. Czasem nawet rodzeństwo diametralnie się między sobą różni (a mój syn jest moim skrajnym przeciwieństwem z wyjątkiem kilku rzeczy).
dziobaseczek napisał(a):Bo jeśli ktoś twierdzi, że 1% rodzin jest dobra, to prawdopodobnie wychował się w warunkach Tarzana.
Może się wychował w warunkach, które dały mu złe doświadczenia.
17.11.2017 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 17,659
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #142
RE: OFF-TOPIC
dziobaseczek napisał(a):odczucie subiektywne
to tautologia

dziobaseczek napisał(a):niestety klika czarnych owiec i prowokatorzy robią złą robotę. I to na ten margines spada odpowiedzialność, że ktoś ma takie odczucia
naprawdę uważasz, że moje wnioski są równie powierzchowne co działania pijarowo-propagandowe marszu niepodległości z jednej strony, a gazety wyborczej i tefałenu z drugiej? problem jest głębszy -- dotyczy fundamentu człowieczeństwa -- szacunku dla drugiej osoby; wiele z haseł, które się na marszu regularnie pojawiają przeczy istocie tej idei -- i choćby je wykrzykiwał wyłącznie margines (chociaż bardzo głośny ten margines, musisz przyznać; a nie, poczekaj, nie byłeś tam przecież nigdy), nie wiem w imię czego miałbym stanąć z nimi ramię w ramię z tymi hasłami na ustach; nie dyskredytuję ich ogólnie jako ludzi -- mogą być dobrymi rodzicami, znakomitymi fachowcami, mogą na co dzień pomagać staruszkom przechodzić przez ulicę i wspomagać datkami schroniska dla psów, ale w tej konkretnej sytuacji nie mogę przymknąć oczu czy zasłonić uszu i udać, że nie widzę i nie słyszę, bo przecież staruszka i schronisko; tym samym muszę też zdystansować się w tej kwestii od osób, które przymykają oczy i zasłaniają uszy; inaczej bowiem stanę się taki jak oni; mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi

dziobaseczek napisał(a):są też Narodowcy / Prawicowcy - Nierasiści
wiem, rozumiem, sam takie osoby znam, lubię i szanuję, ale to nie zmienia mojego zdania o marszu i ONR jako organizacji

dziobaseczek napisał(a):Co do artykułu... W ONR są ludzie, klamki i całe zamki. Byłoby niesprawiedliwością walić do jednego wora każdego.
wydaje mi się, że ten artykuł koniec końców ma właśnie taki wydźwięk

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.11.2017 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5,675
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 11
Facebook Last.fm
Post: #143
RE: OFF-TOPIC
kajman napisał(a):W jaki sposób jeżeli tam w zasadzie nikt nie ma na nic pomysłu.
Polska Partia Kajmanów - Nowe ugrupowanie - wyślij mi program wyborczy i rozważę, czy oddam głos Icon_smile
kajman napisał(a):Ale różni od siebie ludzie nie muszą wychowywać się w różnych kulturach.
Póki, co żyjemy w wolnym kraju i możemy - nie musimy. Świat prz i cytowanego filozofa od 7 boleści zakłada, że będziemy musieli - bo nie będzie wyboru.
kajman napisał(a):Mogą ubogacać tak samo jak mogą dawać złe efekty.
zwróć uwagę na ironię Icon_smile
AKT! napisał(a):musisz przyznać; a nie, poczekaj, nie byłeś tam przecież nigdy
oglądam Livestreamy, znakomity jest z Atorem. Znam ziomów, którym ufam. W końcu sam się przymierzam, bo za rok 100 rocznica.
AKT! napisał(a):naprawdę uważasz, że moje wnioski są równie powierzchowne co działania pijarowo-propagandowe marszu niepodległości z jednej strony, a gazety wyborczej i tefałenu z drugiej?
Oczywiście wyczuwam przesłanie Twojej wypowiedzi i po części się z nią utożsamiam. Ponadto to jak w wycieczkach - 60 tysięcy ludzi o ile nie więcej - sądzisz, że w całym tłumie są tylko krzykacze. Możesz przesunąć się w rejon, gdzie śpiewane są pieśni religijne, tam, gdzie ludzie śpiewają świeckie piosenki czy Hymn. Nie musisz kroczyć z ultrasami. Ponadto ja sądzę, że jest wolność słowa i to jest piękne, że na jednym pochodzie szło masę niesamowicie różnych ludzi i każdy mógł powiedzieć swoje.
Straszne bęcki się dostały Polakom. A tymczasem nasi sąsiedzi urządzają sobie w majestacie prawa Marsz Neonazistów. Nikt nie pamięta, jak łatwo się lepi do Niemców ta ideologia, zwłaszcza, gdy AFD zyskało 15 % w Bundestagu? Nikogo to nie razi? nawet flagi mieli nazistów i wspominali Człowieka, który był prawą ręką znanego akwarelisty, którzy zmasakrował Polskę. Albo, że ponad 60 tysięcy ludzi przeszło i nic się nie stało poza pstrykającym sobie selfie Obywatelom RP a jakoś ludzie mają amnezję po szczycie G20, gdzie Antifa i inni postępowcy zdemolowała doszczętnie Hamburg a 200 (!) policjantów było rannych. Amnezja!
AKT! napisał(a):wiem, rozumiem, sam takie osoby znam, lubię i szanuję, ale to nie zmienia mojego zdania o marszu i ONR jako organizacji
powiadam - nie ma problemu zrobić alternatywny marsz albo pozostać w domu. Nikt nic lepszego nie wymyślił. Ja Cię rozumiem i rozumiem doskonale odczucia. Ale jestem przekonany, że to naprawdę jest nieco na wyrost w kontekście faktu, że to zrobiło się naprawdę potężne przedsięwzięcie. A organizatorzy uczą się i widać z roku na rok zaczyna to być coraz lepsza impreza.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2017 10:30 PM przez dziobaseczek.)
17.11.2017 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 17,659
Dołączył: May 2008
Reputacja: 8
Post: #144
RE: OFF-TOPIC
Antifę stawiam w tym samym szeregu co chłopców od heilowania.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.11.2017 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 13,850
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 2
Post: #145
RE: OFF-TOPIC
Swoją drogą, interesująca wypowiedź:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/do-prz...tow-150760

Pan Kiełbasa Plebs.
Wczoraj 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5,675
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 11
Facebook Last.fm
Post: #146
RE: OFF-TOPIC
Prz, już pierwszy akapit nie zakłada Twojej ideologii "każdy taki sam" i generalnie jest apoteozą zróżnicowania świata. Powiadam po raz kolejny, być może ten Pan jest Patriotą. Pięknie pokazuje innym ludziom naszą wspaniałą kulturę i tradycję. Lepi pierogi, tańczy Poloneza, nosi czapeczkę z orzełkiem, pracuje w pocie czoła. A przyjezdni ahy i ohy. I będą rzewnie wspominać Polskę dobrze i wspominać pierogi, czapeczkę, Poloneza i pot spływający z czoła. Za 5 lat przyjadą do Polski - będą lepić pierogi, tańczyć Poloneza, nosić czapeczkę z orzełkiem i ciężko pracować - nawet nie zauważę jaki ma kolor skóry. Dla prawdziwego narodowca / prawicowca nie ma to znaczenia. Może robić chińskie jedzenie i je sprzedawać, nosić czapeczkę z prezydentem Nigerii, tańczyć uliczny Hip Hop czy sprzedawać obrazy. Nie ma to znaczenia. Natomiast nie życzę sobie, by przybysze zakładali getta, wprowadzali Policję Szariatu czy unikali dostosowywania się do lokalnego prawa i zwyczajów. Nie życzą sobie też np. Turcy w Niemczech, którzy popierają Ergodana i potępiają Merkel (co potwierdzają zaskakujące dla wielu wyniki wyborów w tej społeczności), ponieważ oni ciężko pracują i szanują niemiecką rzeczywistość. I nie chcą, by niekontrolowana chmara zabrała im to, czego się w pocie czoła dorobili. Musi być jasna granica, której przekroczenie jest niedozwolone. No ale, aby ta granica była widoczna musi być sensowna polityka azylowa, która w Europie nie istnieje. I nie ma wówczas znaczenia, skąd przybysz jest - czy z Zimbabwe czy Grenlandii. W przeciwnym razie mamy takie i takie obrazki dwa razy w przeciągu dwóch dni w tym samym miejscu. W tej chwili nazywanie tego po imieniu oznacza ksenofobię.
W MN17 uczestniczyło mnóstwo ludzi z zagranicy i ludzie kolorowi (pokazuje to miedzy innymi stream Roli). Materiał jest usuwany z Youtube. Nie dziwię się - zwolennicy utożsamiania tego zjawiska z faszyzmem i nazizmem mieli tu namacalny kontrargument. Powyższych tez artykuł nie przedstawia.
Akapit "Wstyd" jest już konfabulacją. Dobre stosunki nie mogą nie widzieć historii. Nie da się robić interesów z sąsiadem, który obcinał głowy Twoim dziadkom i twierdzi, że to było w samoobronie. Należy porządnie rozliczyć / wyjaśnić sobie przeszłość, aby móc żeby patrzeć z podniesioną głową przyszłość.. Strona Ukraińska nie tylko nie potrafi przeprosić czy uznać faktu, że Bandera nie był aniołkiem, ale był przede wszystkim rzeźnikiem i jak się niedawno dowiedzieliśmy z archiwów CIA - agentem SS - ale wręcz okopując się w kłamstwie, wprowadzając w błąd zwykłego Ukraińca. Nie wpuszczenie Szeremety do Polski było smutnym faktem,ale warto sobie zadać pytanie - dlaczego.
Ambasadorzy, mówiący o ryzyku, z jakim wiąże się wychodzenie z domu, a nawet przebywanie w Warszawie 11 listopada. powinni być jeden po drugim wezwani na dywanik do MSZ, celem złożenia stosownych wyjaśnień. We Francji na szczęście Ambasadorzy nie muszą stosować takich komunikatów, ponieważ tam jest od dwóch lat Stan wyjątkowy (sukcesywnie przedłużany). Czym jest stan wyjątkowy - nie trzeba mówić.
Co do reszty artykułu - nie będę się powtarzał. Z każdym akapitem jest coraz słabszy. Jest kiepski, tendencyjny, szalenie niekonsekwentny, niekonkretny i jego celem jest podzielić Polaków. Bełkot pozbawiony konkretów. Nawet nie ma się do czego odnieść. Przeczytałem i stwierdzam, że ta wypowiedź nie jest w ogóle interesująca. To bełkotliwy esej szkalujacy Polaków. Materiał nadający się, jako rozpałka do kominka. Aż się dziwię, że tobie prz, jako dziennikarzowi, podoba ci się taka stylistyka dziennikarska.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Dzisiaj 02:49 PM przez dziobaseczek.)
Dzisiaj 11:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości