Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-TOPIC
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: OFF-TOPIC
dziobaseczek napisał(a):o muzyce z kajmanem i prz raczej sobie nie pogadamy
Co ciekawe, prz z kajmanem też sobie nie pogada.
dziobaseczek napisał(a):A pomysły na Polskę najłatwiej przekazać przy urnie wyborczej.
W jaki sposób jeżeli tam w zasadzie nikt nie ma na nic pomysłu. A jeżeli już ma to jest jeszcze gorzej.
dziobaseczek napisał(a):To nie jest miłość, tylko głupota.
Nie, to jest miłość i głupota zarazem. Niestety to się zbyt często łączy.
dziobaseczek napisał(a):Jeśli celem jest coś złego - to już nie jest miłość.
Jest, jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że to coś złego.
dziobaseczek napisał(a):Rozsądek natomiast pozbawiony miłości podpowiada głupoty i krzywdy.
Tutaj się nie zgodzę, chociaż i takie sytuacje mogą się zdarzyć. Ale ogólnie to działa pozytywnie.
dziobaseczek napisał(a):Ponura wizja, która nijak się ma do stwierdzeń, że odmienności ubogacają kulturowo.
Mogą ubogacać tak samo jak mogą dawać złe efekty.
dziobaseczek napisał(a):Czy Chciałbyś
Ale ja nie chcę, żeby ludzie byli tacy sami, o czym już pisałem. Ale różni od siebie ludzie nie muszą wychowywać się w różnych kulturach. Czasem nawet rodzeństwo diametralnie się między sobą różni (a mój syn jest moim skrajnym przeciwieństwem z wyjątkiem kilku rzeczy).
dziobaseczek napisał(a):Bo jeśli ktoś twierdzi, że 1% rodzin jest dobra, to prawdopodobnie wychował się w warunkach Tarzana.
Może się wychował w warunkach, które dały mu złe doświadczenia.
17.11.2017 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #142
RE: OFF-TOPIC
dziobaseczek napisał(a):odczucie subiektywne
to tautologia

dziobaseczek napisał(a):niestety klika czarnych owiec i prowokatorzy robią złą robotę. I to na ten margines spada odpowiedzialność, że ktoś ma takie odczucia
naprawdę uważasz, że moje wnioski są równie powierzchowne co działania pijarowo-propagandowe marszu niepodległości z jednej strony, a gazety wyborczej i tefałenu z drugiej? problem jest głębszy -- dotyczy fundamentu człowieczeństwa -- szacunku dla drugiej osoby; wiele z haseł, które się na marszu regularnie pojawiają przeczy istocie tej idei -- i choćby je wykrzykiwał wyłącznie margines (chociaż bardzo głośny ten margines, musisz przyznać; a nie, poczekaj, nie byłeś tam przecież nigdy), nie wiem w imię czego miałbym stanąć z nimi ramię w ramię z tymi hasłami na ustach; nie dyskredytuję ich ogólnie jako ludzi -- mogą być dobrymi rodzicami, znakomitymi fachowcami, mogą na co dzień pomagać staruszkom przechodzić przez ulicę i wspomagać datkami schroniska dla psów, ale w tej konkretnej sytuacji nie mogę przymknąć oczu czy zasłonić uszu i udać, że nie widzę i nie słyszę, bo przecież staruszka i schronisko; tym samym muszę też zdystansować się w tej kwestii od osób, które przymykają oczy i zasłaniają uszy; inaczej bowiem stanę się taki jak oni; mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi

dziobaseczek napisał(a):są też Narodowcy / Prawicowcy - Nierasiści
wiem, rozumiem, sam takie osoby znam, lubię i szanuję, ale to nie zmienia mojego zdania o marszu i ONR jako organizacji

dziobaseczek napisał(a):Co do artykułu... W ONR są ludzie, klamki i całe zamki. Byłoby niesprawiedliwością walić do jednego wora każdego.
wydaje mi się, że ten artykuł koniec końców ma właśnie taki wydźwięk

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.11.2017 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #143
RE: OFF-TOPIC
kajman napisał(a):W jaki sposób jeżeli tam w zasadzie nikt nie ma na nic pomysłu.
Polska Partia Kajmanów - Nowe ugrupowanie - wyślij mi program wyborczy i rozważę, czy oddam głos Icon_smile
kajman napisał(a):Ale różni od siebie ludzie nie muszą wychowywać się w różnych kulturach.
Póki, co żyjemy w wolnym kraju i możemy - nie musimy. Świat prz i cytowanego filozofa od 7 boleści zakłada, że będziemy musieli - bo nie będzie wyboru.
kajman napisał(a):Mogą ubogacać tak samo jak mogą dawać złe efekty.
zwróć uwagę na ironię Icon_smile
AKT! napisał(a):musisz przyznać; a nie, poczekaj, nie byłeś tam przecież nigdy
oglądam Livestreamy, znakomity jest z Atorem. Znam ziomów, którym ufam. W końcu sam się przymierzam, bo za rok 100 rocznica.
AKT! napisał(a):naprawdę uważasz, że moje wnioski są równie powierzchowne co działania pijarowo-propagandowe marszu niepodległości z jednej strony, a gazety wyborczej i tefałenu z drugiej?
Oczywiście wyczuwam przesłanie Twojej wypowiedzi i po części się z nią utożsamiam. Ponadto to jak w wycieczkach - 60 tysięcy ludzi o ile nie więcej - sądzisz, że w całym tłumie są tylko krzykacze. Możesz przesunąć się w rejon, gdzie śpiewane są pieśni religijne, tam, gdzie ludzie śpiewają świeckie piosenki czy Hymn. Nie musisz kroczyć z ultrasami. Ponadto ja sądzę, że jest wolność słowa i to jest piękne, że na jednym pochodzie szło masę niesamowicie różnych ludzi i każdy mógł powiedzieć swoje.
Straszne bęcki się dostały Polakom. A tymczasem nasi sąsiedzi urządzają sobie w majestacie prawa Marsz Neonazistów. Nikt nie pamięta, jak łatwo się lepi do Niemców ta ideologia, zwłaszcza, gdy AFD zyskało 15 % w Bundestagu? Nikogo to nie razi? nawet flagi mieli nazistów i wspominali Człowieka, który był prawą ręką znanego akwarelisty, którzy zmasakrował Polskę. Albo, że ponad 60 tysięcy ludzi przeszło i nic się nie stało poza pstrykającym sobie selfie Obywatelom RP a jakoś ludzie mają amnezję po szczycie G20, gdzie Antifa i inni postępowcy zdemolowała doszczętnie Hamburg a 200 (!) policjantów było rannych. Amnezja!
AKT! napisał(a):wiem, rozumiem, sam takie osoby znam, lubię i szanuję, ale to nie zmienia mojego zdania o marszu i ONR jako organizacji
powiadam - nie ma problemu zrobić alternatywny marsz albo pozostać w domu. Nikt nic lepszego nie wymyślił. Ja Cię rozumiem i rozumiem doskonale odczucia. Ale jestem przekonany, że to naprawdę jest nieco na wyrost w kontekście faktu, że to zrobiło się naprawdę potężne przedsięwzięcie. A organizatorzy uczą się i widać z roku na rok zaczyna to być coraz lepsza impreza.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2017 10:30 PM przez dziobaseczek.)
17.11.2017 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #144
RE: OFF-TOPIC
Antifę stawiam w tym samym szeregu co chłopców od heilowania.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.11.2017 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: OFF-TOPIC
Swoją drogą, interesująca wypowiedź:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/do-prz...tow-150760
19.11.2017 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #146
RE: OFF-TOPIC
Prz, już pierwszy akapit nie zakłada Twojej ideologii "każdy taki sam" i generalnie jest apoteozą zróżnicowania świata. Powiadam po raz kolejny, być może ten Pan jest Patriotą. Pięknie pokazuje innym ludziom naszą wspaniałą kulturę i tradycję. Lepi pierogi, tańczy Poloneza, nosi czapeczkę z orzełkiem, pracuje w pocie czoła. A przyjezdni ahy i ohy. I będą rzewnie wspominać Polskę dobrze i wspominać pierogi, czapeczkę, Poloneza i pot spływający z czoła. Za 5 lat przyjadą do Polski - będą lepić pierogi, tańczyć Poloneza, nosić czapeczkę z orzełkiem i ciężko pracować - nawet nie zauważę jaki ma kolor skóry. Dla prawdziwego narodowca / prawicowca nie ma to znaczenia. Może robić chińskie jedzenie i je sprzedawać, nosić czapeczkę z prezydentem Nigerii, tańczyć uliczny Hip Hop czy sprzedawać obrazy. Nie ma to znaczenia. Natomiast nie życzę sobie, by przybysze zakładali getta, wprowadzali Policję Szariatu czy unikali dostosowywania się do lokalnego prawa i zwyczajów. Nie życzą sobie też np. Turcy w Niemczech, którzy popierają Ergodana i potępiają Merkel (co potwierdzają zaskakujące dla wielu wyniki wyborów w tej społeczności), ponieważ oni ciężko pracują i szanują niemiecką rzeczywistość. I nie chcą, by niekontrolowana chmara zabrała im to, czego się w pocie czoła dorobili. Musi być jasna granica, której przekroczenie jest niedozwolone. No ale, aby ta granica była widoczna musi być sensowna polityka azylowa, która w Europie nie istnieje. I nie ma wówczas znaczenia, skąd przybysz jest - czy z Zimbabwe czy Grenlandii. W przeciwnym razie mamy takie i takie obrazki dwa razy w przeciągu dwóch dni w tym samym miejscu. W tej chwili nazywanie tego po imieniu oznacza ksenofobię.
W MN17 uczestniczyło mnóstwo ludzi z zagranicy i ludzie kolorowi (pokazuje to miedzy innymi stream Roli). Materiał jest usuwany z Youtube. Nie dziwię się - zwolennicy utożsamiania tego zjawiska z faszyzmem i nazizmem mieli tu namacalny kontrargument. Powyższych tez artykuł nie przedstawia.
Akapit "Wstyd" jest już konfabulacją. Dobre stosunki nie mogą nie widzieć historii. Nie da się robić interesów z sąsiadem, który obcinał głowy Twoim dziadkom i twierdzi, że to było w samoobronie. Należy porządnie rozliczyć / wyjaśnić sobie przeszłość, aby móc żeby patrzeć z podniesioną głową przyszłość.. Strona Ukraińska nie tylko nie potrafi przeprosić czy uznać faktu, że Bandera nie był aniołkiem, ale był przede wszystkim rzeźnikiem i jak się niedawno dowiedzieliśmy z archiwów CIA - agentem SS - ale wręcz okopując się w kłamstwie, wprowadzając w błąd zwykłego Ukraińca. Nie wpuszczenie Szeremety do Polski było smutnym faktem,ale warto sobie zadać pytanie - dlaczego.
Ambasadorzy, mówiący o ryzyku, z jakim wiąże się wychodzenie z domu, a nawet przebywanie w Warszawie 11 listopada. powinni być jeden po drugim wezwani na dywanik do MSZ, celem złożenia stosownych wyjaśnień. We Francji na szczęście Ambasadorzy nie muszą stosować takich komunikatów, ponieważ tam jest od dwóch lat Stan wyjątkowy (sukcesywnie przedłużany). Czym jest stan wyjątkowy - nie trzeba mówić.
Co do reszty artykułu - nie będę się powtarzał. Z każdym akapitem jest coraz słabszy. Jest kiepski, tendencyjny, szalenie niekonsekwentny, niekonkretny i jego celem jest podzielić Polaków. Bełkot pozbawiony konkretów. Nawet nie ma się do czego odnieść. Przeczytałem i stwierdzam, że ta wypowiedź nie jest w ogóle interesująca. To bełkotliwy esej szkalujacy Polaków. Materiał nadający się, jako rozpałka do kominka. Aż się dziwię, że tobie prz, jako dziennikarzowi, podoba ci się taka stylistyka dziennikarska.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2017 02:49 PM przez dziobaseczek.)
20.11.2017 11:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: OFF-TOPIC
Znowu dużo tematów i tak mało czasu, by się odnieść... Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że: a) nie jestem dziennikarzem, miałem pewne drobne epizody, ale to wszystko; b) akurat to nie ja podesłałem ten link, tylko mój znajomy, harcerz (w dodatku w tej uznawanej za bardziej konserwatywną organizacji). I raczej nie wysłałby bełkotliwego eseju szkalującego Polaków... Nie wiem w ogóle co Cię tak szokuje w nim, koleś chciał podejść dość obiektywnie do sprawy. A ambasady to mają w zwyczaju robić historię, polski MSZ też pisze ile to miejsc niebezpiecznych, a ludzie tam jeżdżą i żyją... Może robią to po to, by później nikt ich nie oskarżył.
P.S. Pamiętajmy, co innego "prości ludzie", co innego rządy.
20.11.2017 06:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #148
RE: OFF-TOPIC
Nic mnie nie szokuje, jest denny i pisany pod tezę. Obiektywizmu, jak na lekarstwo. Ot, co. Kwestię komunikacji ambasad rozwodniłeś.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.11.2017 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: OFF-TOPIC
Nie wszyscy uważają, że jest denny i nie tylko mowa o "skrajnych lewakach". Swoją drogą, zastanawiam się jak powinien wyglądać Twoim zdaniem obiektywny artykuł. Może sam go napiszesz, hmm? Icon_wink
20.11.2017 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #150
RE: OFF-TOPIC
Obiektywizm polega na tym, że mówisz i piszesz jak faktycznie jest bez upiekszania w lewo czy prawo. A ponieważ gość zajął się osądem i wydał opinię, zatem obiektywny nie jest. A ja nie muszę być obiektywny ani nie muszę pisać epistołów, bo nie jestem dziennikarzem. Mogę. Może też inni ocenią obiektywizm tego artykułu, bo może się mylę albo pojęcie obiektywizmu, podobnie jak inne pojęcia uległa zmianie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.11.2017 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #151
RE: OFF-TOPIC
obiektywne artykuły, błagam, od kiedy?
w niusach owszem dziennikarza obowiązuje zasada rzetelności, aby nie mieszać faktów i opinii, ale od kiedy publicystyka ma być obiektywna? ludzie chcą opinii

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2017 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #152
RE: OFF-TOPIC
No to, proszę oceń swoim okiem, czy przytoczony przez prz artykuł ma znamiona obiektywizmu (co on i jego ziomy stwierdzili). Publicystyka faktycznie nie jest obiektywna, bo nie takie jest jej założenie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.11.2017 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #153
RE: OFF-TOPIC
dziobaseczek napisał(a):No to, proszę oceń swoim okiem, czy przytoczony przez prz artykuł ma znamiona obiektywizmu
już po tytule widać, że nie, ale wcale nie ma mieć; nie taka jego rola; koleś pisze o własnych przeżyciach, odczuciach, przestawia własną perspektywę, tak jak ty czy ja, czy prz robimy to w tym temacie w dalece mniej wyszukanej i uszczegółowionej formie; twoja argumentacja jest więc nietrafiona -- zamiast pisać "nie zgadzam się", piszesz "artykuł nie jest obiektywny"; no nie jest; prz zresztą też nie napisał, że jest -- napisał, że on i jego znajomi harcerze mają podobne odczucia co autor; i ja też myślę, że całkiem trafnie, choć to prawda, jednostronnie, opisał sytuację; myślę, że większość tez, które wygłasza względem maszerujących znajduje w taki czy inny sposób odzwierciedlenie w rzeczywistości; owszem, to generalizacja i owszem, to odzwierciedlenie bardzo konkretnego punktu widzenia; myślę, że lepiej byś zrobił, gdybyś, zamiast skupiać się na technikaliach, przyjął tę opinię do wiadomości, zastanowił się, skąd się takie a nie inne wnioski wzięły, co zostało rozumiane dobrze, a co omylnie i w ten sposób się do tego odniósł; np. jaki przekaz wysyła wspomniane hasło "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" -- jak je odczyta narodowiec, a jak obcokrajowiec

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2017 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #154
RE: OFF-TOPIC
Spróbuję odnieść się zgodnie z Twoimi wskazówkami (choć początek artykułu oceniłem). Ale boje się, że gdy podejdę rzetelnie
- to pisząc ogólnikowo może być zbyt ogólnikowo
- to pisząc nieogólnikowo będzie zbyt rozwlekle i analiza stłamsi czytaczy
Niestety, jako że staram się robić solidnie, jak już się za coś zabiorę - boję się, że będzie to nikomu niepotrzebne bicie piany. Zwłaszcza, że stoję światopoglądowo w opozycji do Autora. - musiałbym parę zdań napisać.
Jeśli już bym się za to zabrał - to dopiero w okolicach 30 listopada, ponieważ od dziś będę miał kumulację wyzwań na to nie pozwalających. Nie wiem czy mam wystarczającego drajwa Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.11.2017 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #155
RE: OFF-TOPIC
nie wiem, czy musisz odnosić się do wszystkiego -- wystarczy znaleźć kilka kluczowych punktów
ja bym jednak przede wszystkim chciał wiedzieć, co sądzisz nie tyle o poglądach autora artykułu, co o jego motywacji -- czy rozumiesz, dlaczego twierdzi, że czuje się w tej sytuacji tak, jak opisuje? i czy jesteś w stanie przyjąć jego położenie, jeśli tak, to czy i jak to zmienia twój ogląd na sytuację?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2017 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
RE: OFF-TOPIC
Cytat:ludzie chcą opinii
Chyba za często chcą opinii. Już nie raz i nie dwa słyszę i czytam o tym, że zaczynamy czytać te pisma, które nam pasują, a nie te, które próbowałyby przedstawić różne punkty widzenia.
21.11.2017 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #157
RE: OFF-TOPIC
Prz, bardzo trafna refleksja. Konrad, dzięki za wskazówki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.11.2017 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #158
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):nie te, które próbowałyby przedstawić różne punkty widzenia.
mamy trochę deficyt takich niestety

nie chodzi raczej o wybieranie tytułów prasowych, które nam pasują, to nic nowego; tak było od dziesięcioleci; chodzi raczej o efekt bańki informacyjnej, który pogłębiają spersonalizowane feedy od facebooka, google czy twittera; to służy niestety pogłębianiu podziałów

prz_rulez napisał(a):Chyba za często chcą opinii.
nie mnie oceniać; zwróć uwagę, że chęć poznania opinii może mieć różne podłoże -- niektórzy przyswajają je bezrefleksyjnie i podają dalej jako własne, inni -- wręcz przeciwnie kontrują je z innymi opiniami; myślę, że pomimo tego, że zgodził się z tobą dziobas, komentarz jest powierzchowny i może prowadzić do krzywdzącego uproszczenia

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2017 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #159
RE: OFF-TOPIC
AKT! napisał(a):nie chodzi raczej o wybieranie tytułów prasowych, które nam pasują, to nic nowego; tak było od dziesięcioleci; chodzi raczej o efekt bańki informacyjnej, który pogłębiają spersonalizowane feedy od facebooka, google czy twittera; to służy niestety pogłębianiu podziałów
Był taki okres, gdy "konfrontowałem różne opinie i różne fakty". Jako, że chciałem być świadomym obywatelem - szukałem źródeł, które pokazywały jak faktycznie było lub przedstawiały punkt widzenia z dwóch stron. Trwało do stanowczo za długo. W okresie rządzenia PO - TVP należała siłą rzeczy do PO. Nomenklatura zatem była we wszystkich mediach (poza niszowymi typu Republika) identyczna. Teraz TVP należy do PIS i jest silny rozdźwięk. Oczyścicie fatalnie jest, że TVP/Republika jest do bólu pisowska a TVN/Polsat (dla przykładu podaję telewizje) lewicowa/platformerska. Ale z drugiej strony widać, że nie zawsze idylliczny spokój z okresu PO był taki uzasadniony. Natomiast poprzednie lata wytworzyły sympatyczny inkubator, gdzie człowiek nie irytował się informacjami, ponieważ wszystkie były łagodne i ładniusie. Czasem w Meksyku trzęsienie ziemi a źli republikanie w USA pozwalają na broń i to tyle. A tu nagle uaktywnił się internet (MaX Kolonko, Cejroski i masa innych), którzy ośmielili się widzieć trochę w innych kolorach i nagle ludzie zgłupieli. Jak to, zabierają nam wolne sądy? dobrze, że tną puszczę? jest praworządność i demokracja? Erytrejczyk nie powinien przyjeżdżać do Europy bez paszportu? czy też mamy dyktaturę, niszczy się w Polsce przyrodę, Kaczor nie pozwala opozycji na funkcjonowanie, jak w Kambodży (Dziękuję przyjacielowi za tę smutną informację) czy też biednych uchodźców należy przyjmować nie tylko z Syrii, bo trzeba być solidarnym. Normalnie zwariować można - kto ma rację? Aby móc poznać prawdę objawioną i różne opinie - trzeba by było ślęczeć cały dzień i obserwować wszystkie internety. Ja mam to szczęście, że jadę autem dziennie dwie godziny - to sobie słucham Atora, który ma lekki skręt w prawo, to jednak często powołuje się na lewicowe gazety, nie boi się przysolić prawicy, mówi bez koloryzowania, mówi rzeczy niewygodne (korporacje, zmowy cenowe, koncerny farmaceutyczne), podaje zawsze źródła i zaprasza lewicowych gości. Ponadto jemu po prostu ufam, bo nawet jeśli koloryzuje, to mówi, że koloryzuje, jeśli się pomyli - mówi, że się pomylił. Ale Ator to komentator. A gdzie informacje? Zgadzam się z Konradem, że chodzi raczej o efekt bańki informacyjnej, który pogłębiają spersonalizowane feedy od facebooka, google czy twittera; to służy niestety pogłębianiu podziałów. Sam ostatnio złapałem na dyskusyjnym materiale i Albarn karczemnym acz w przyjacielskim tonie dał mi do zrozumienia, że udostępniłem post, który z każdej strony był bardzo grubymi nićmi szyty (pozdrawiam Czcigodnego Albarna i jednocześnie mu dziękuję). Dotyczyło masakry w Teksasie. Oprócz faktów było tam dużo emocji i różnych rozgrywek. Nieważne detale. No i stwierdziłem, że strona, która to emitowała - owszem ma bardzo trafne zestawienia myślowe, ale jako źródło informacji - nie jest wiarygodne.
Brak jest jednego źródła informacji i opinii przedstawiających różny punkt widzenia. Zatem pozostały mi już tylko vlogi (Ator, Radio Wnet), którym ufam, bo podzielają mój światopogląd, dorzucają niewygodne fakty i jednocześnie nie koloryzują ponad miarę. A co do stron to przelatuję informacje z Niezależna i Interia - czyli jedna prawicowa i jedna lewicowa. Na TV nie mam czasu ani ochoty. Póki, co na razie mi to wystarcza, ale oczywiście szukam optymalnego rozwiązania.
Uważam jednocześnie, żę wbrew temu co mówi Pan Tusk, nie ma w Polsce problemów z wolnymi mediami. Wręcz wskazane jest przywrócenie równowagi (repolonizacja mediów - w sensie oddanie ich Polakom). Wolności mediów nie ma natomiast w Niemczech i Francji - mam dużo znajomych i oni widzą, że jest kompletna zapaść w tej materii i jednostronny przekaz. Nawet oponentów zaprasza się do debat podstawionych. A debaty polityczne są takie jak Schulc - Merkel - "Ja mam tę samą rację, ale moja jest racniejsza i bardziej racjonalna". O dziennikarzach już pisałem. Do tego zmierzała Polska - czy faktycznie tego chcemy? Żyć w idyllicznej utopii, gdzie nie ma żadnych konfliktów?
Kurde znów się rozpisałem a kawa się skończyła. Znikam. Zalecam odnieść się też do moich tez w poprzednich postach. Prz - zatkało kakało ? Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2017 08:52 AM przez dziobaseczek.)
22.11.2017 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
RE: OFF-TOPIC
Ale czemu miało mnie zatkać kakało? Prędzej Ciebie kawa Icon_lol
22.11.2017 10:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  off-topic od topu Sophie Ellis-Bextor prz_rulez 64 30 523 11.11.2019 02:48 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości