Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-TOPIC
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: OFF-TOPIC
Uważam, że należy się wszystkim, których na to nie stać. Nie jest sprawiedliwe, gdy tylko bogaci mają prawo dostępu do sztuki, bo w ten sposób tworzą się jeszcze większe dysproporcje społeczne. Inna sprawa, że brakuje bibliotek multimedialnych, w których można zapoznać się z dowolnie wybraną muzyką, filmami, sztukami teatralnymi... To, co jest w Polsce, to śmiech na sali, a raczej w niewielu miastach świata jest cokolwiek, co by chociażby w kilkunastu procentach spełniało takie potrzeby. Ba. Mogę podać absurdalny przykład z Biblioteki Jagiellońskiej, gdzie, poza tym, że *oczywiście* nie można kopiować plików (z czym bym się sprzeczał w kontekście materiałów na własny użytek), to w bibliotece multimediów nie było... działającego odtwarzacza audio na komputerze Icon_rolleyes Więc o czym my mówimy...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2017 05:21 PM przez prz_rulez.)
09.11.2017 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #62
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):Nie jest sprawiedliwe, gdy tylko bogaci mają prawo dostępu do sztuki, bo w ten sposób tworzą się jeszcze większe dysproporcje społeczne.
ten argument możesz włożyć między bajki w 2017 roku, kiedy dostęp do spotify premium, jak złożysz się ze współlokatorami możesz mieć za kilka złotych miesięcznie, a wersję z reklamami zupełnie za darmo, czy raczej za cenę wysłuchiwania i oglądania reklam; poza tym masz youtube'a, bandcampa, soundclouda -- jesteś w stanie zupełnie legalnie bez wydawania pieniędzy przesłuchać większość wydawanej współcześnie muzyki; to wciąż niesprawiedliwe?

prz_rulez napisał(a):Inna sprawa, że brakuje bibliotek multimedialnych, w których można zapoznać się z dowolnie wybraną muzyką, filmami, sztukami teatralnymi...
i chyba będzie się od nich odchodzić na rzecz repozytoriów zupełnie cyfrowych, może poza centralnymi instytucjami państwowymi

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.11.2017 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: OFF-TOPIC
Większość, ale nie wszystko.
A co powiesz o bezdomnych, których dochód wychodzi 0?
No i są miesiące, kiedy naprawdę nie ma się nawet na te spotifajowe 10 złotych.
Dochodzi też do tego kwestia pewnego światopoglądu - nie każdy akceptuje świat, w którym Bogu ducha winnych blogerów etc. straszy się pozwami, bo np. zapomnieli dać znak ®. Podkreślam, najwięcej zarabiają wytwórnie. A to wykonawcy powinni zgarniać co najmniej 95% zysków.
AKT! napisał(a):i chyba będzie się od nich odchodzić na rzecz repozytoriów zupełnie cyfrowych, może poza centralnymi instytucjami państwowymi
Niech będzie cokolwiek, byle było to sensowne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2017 10:52 PM przez prz_rulez.)
09.11.2017 10:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #64
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):Większość, ale nie wszystko.
can't have everything

prz_rulez napisał(a):A co powiesz o bezdomnych, których dochód wychodzi 0?
myślę, że mają większe problemy niż to, że nie mogą posłuchać nowej beyonce, bo jest tylko na tidalu za paywallem
słyszałeś kiedyś o piramidzie potrzeb maslova?

prz_rulez napisał(a):No i są miesiące, kiedy naprawdę nie ma się nawet na te spotifajowe 10 złotych.
stary, nie musisz ich mieć; wystarczy, że przestaniesz kląć, że raz na 5 piosenek przez minutę polecą reklamy; to absurd, co piszesz i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę

prz_rulez napisał(a):Dochodzi też do tego kwestia pewnego światopoglądu - nie każdy akceptuje świat, w którym Bogu ducha winnych blogerów etc. straszy się pozwami, bo np. zapomnieli dać znak ®.
jedno z drugim nie ma nic wspólnego; poza tym światopogląd to nie jest wytrych, którego używasz, żeby powiedzieć, że ci się należy; wręcz przeciwnie, powinieneś umieć pewne rzeczy w jego myśl poświęcić; zasłanianie się światopoglądem dla własnych korzyści to hipokryzja

prz_rulez napisał(a):Podkreślam, najwięcej zarabiają wytwórnie. A to wykonawcy powinni zgarniać co najmniej 95% zysków.
chodź na koncerty, kupuj na bandcampie, kupuj koszulki z oficjalnego merchandise'u; swoją drogą gdyby wszyscy mieli takie podejście jak ty, to nie zarabialiby nic; mówienie, że "powinni zarabiać" zestawione z "nie zapłacę za nic, bo nie mam pieniędzy" to przecież blamaż

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2017 11:42 PM przez AKT!.)
09.11.2017 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #65
RE: OFF-TOPIC
(09.11.2017 05:19 PM)prz_rulez napisał(a):  Uważam, że należy się wszystkim, których na to nie stać. Nie jest sprawiedliwe, gdy tylko bogaci mają prawo dostępu do sztuki, bo w ten sposób tworzą się jeszcze większe dysproporcje społeczne.
wkrótce nastąpią zmiany w MOPSach i zamiast Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, będą działały Muzyczne Ośrodki Pomocy Społecznej... Dla biednych melomanów codziennie jedna płytka za darmo.
A na Święta składanka z "christmasami" zamiast paczki dla dzieci...

Niezłe. Jestem muzykiem więc mam rozdawać na lewo i prawo moje produkty, bo kogoś nie stać na posłuchanie reklamy?
AKT!, to co pisze prz_rulez to nie blamaż? To po prostu bzdura Icon_smile2
Ewentualnie marna prowokacja.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.11.2017 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: OFF-TOPIC
AKT! napisał(a):can't have everything
Jakoś Trump może, choć nie zasłużył.
AKT! napisał(a):myślę, że mają większe problemy niż to, że nie mogą posłuchać nowej beyonce, bo jest tylko na tidalu za paywallem
słyszałeś kiedyś o piramidzie potrzeb maslova?
Na szczęście nie wszyscy myślą jak Ty:
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnos...,12506246/
AKT! napisał(a):stary, nie musisz ich mieć; wystarczy, że przestaniesz kląć, że raz na 5 piosenek przez minutę polecą reklamy
No i tak właśnie słucham, ale pisałeś o dziesięciu złotych, więc napisałem, że nie zawsze się je ma.
AKT! napisał(a):to absurd, co piszesz i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę
Cieszę się, że przez całe życie miałeś taką sytuację finansową, że uważasz, iż to absurd.
AKT! napisał(a):wręcz przeciwnie, powinieneś umieć pewne rzeczy w jego myśl poświęcić; zasłanianie się światopoglądem dla własnych korzyści to hipokryzja
A myślałem, że to właśnie w imię światopoglądu można coś poświęcić, a nie na odwrót.
AKT! napisał(a):swoją drogą gdyby wszyscy mieli takie podejście jak ty, to nie zarabialiby nic
Cały system konsumpcyjny nadaje się do wymiany.
AKT! napisał(a):Niezłe. Jestem muzykiem więc mam rozdawać na lewo i prawo moje produkty, bo kogoś nie stać na posłuchanie reklamy?
Tyle, że sztuka to nie jest biznes jak każdy inny. Swoją drogą, zmartwię Cię, ale z takim podejściem wielu Twoich ulubieńców nie wydawałoby płyt, bo w końcu skoro biznes, to usuwamy nierentowne przedsiębiorstwa...
Yacy napisał(a):AKT!, to co pisze prz_rulez to nie blamaż? To po prostu bzdura Icon_smile2
Ewentualnie marna prowokacja.
W takim razie przykro mi, że jeszcze bardziej zepsuję mój obraz w Twoich oczach, bo to nie była prowokacja.
Aczkolwiek zauważ, że nie pisałem nic w tym kontekście o kwestii reklam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2017 12:13 AM przez prz_rulez.)
10.11.2017 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #67
RE: OFF-TOPIC
(10.11.2017 12:12 AM)prz_rulez napisał(a):  Tyle, że sztuka to nie jest biznes jak każdy inny. Swoją drogą, zmartwię Cię, ale z takim podejściem wielu Twoich ulubieńców nie wydawałoby płyt, bo w końcu skoro biznes, to usuwamy nierentowne przedsiębiorstwa...
dla osoby, która z tego żyje czym to się różni od prowadzenia firmy lub pracy za ladą? tylko tym, że zapewne jest wśród nich większy % tych którzy lubią to co robią Icon_wink2 ale zapewne i jedni i drudzy nie chcieliby być okradani...
A co do nierentowności to w sumie zgoda, tylko że to ich decyzja - skoro kogoś stać na dokładanie do interesu to nam nic do tego.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.11.2017 12:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #68
RE: OFF-TOPIC
Yacy napisał(a):AKT!, to co pisze prz_rulez to nie blamaż? To po prostu bzdura Icon_smile2
Ewentualnie marna prowokacja.
nie mogę się zdecydować właśnie, ale to nie pierwszy raz Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Jakoś Trump może, choć nie zasłużył.
a ty jesteś tym, który ma prawo oceniać i oczywiście ma w tym względzie rację
zamiast oceniać innych, ich majątek i wyrokować, czy zasłużyli, zajmij się w pierwszej kolejności sobą

prz_rulez napisał(a):Na szczęście nie wszyscy myślą jak Ty:
ale ja nie mówię, że bezdomni nie mają wyższych potrzeb; to ludzie tacy sami jak my; mimo wszystko w kontekście darmowego dostępu do spotify (który przecież ISTNIEJE), to strasznie wydumany (żeby nie napisać -- populistyczny) przykład, który nie powinien pojawić się w tym wątku

prz_rulez napisał(a):No i tak właśnie słucham, ale pisałeś o dziesięciu złotych, więc napisałem, że nie zawsze się je ma.
bo na wszystko zawsze masz odpowiedź
ja jako dzieciak, dostając od rodziców naprawdę bardzo niewiele pieniędzy, a do pewnego momentu nie dostając wcale, byłem w stanie ciułać i kupować czasem nawet oryginalne płyty w empiku po 50-60 złotych; nawet jeśli to było tylko 2-3 razy w roku, to był mój priorytet, to było dla mnie ważne i byłem w stanie poświęcić dla tej pasji wiele innych potencjalnych wydatków; ten argument mnie nie przekonuje, ty mnie nie przekonujesz w tym wątku ze swoją niepohamowaną rządzą rozdawania za darmo cudzych pieniędzy wszystkim wkoło

prz_rulez napisał(a):Cieszę się, że przez całe życie miałeś taką sytuację finansową, że uważasz, iż to absurd.
narzekanie na konieczność słuchania reklam raz na kilka utworów w zamian za możliwość posłuchania czegokolwiek gdziekolwiek i kiedykolwiek -- tak, to absurd

prz_rulez napisał(a):A myślałem, że to właśnie w imię światopoglądu można coś poświęcić, a nie na odwrót.
światopogląd innych ludzi? z pewnością!

prz_rulez napisał(a):Cały system konsumpcyjny nadaje się do wymiany.
nie zmienisz świata, możesz zmienić co najwyżej swoje wyobrażenie o nim; dobrze by ci to zrobiło, serio

prz_rulez napisał(a):Tyle, że sztuka to nie jest biznes jak każdy inny. Swoją drogą, zmartwię Cię, ale z takim podejściem wielu Twoich ulubieńców nie wydawałoby płyt, bo w końcu skoro biznes, to usuwamy nierentowne przedsiębiorstwa...
po pierwsze nikt nie usuwa nierentownych przedsiębiorstw, same wypadają z gry, bo bankrutują
podobnie jest z muzykami, ale akurat większości tych, których słuchamy, udaje się z wyżyć z muzyki; moi ulubieni artyści w tym sufjan też są na swój sposób biznesmenami i pomimo tego, że nie chcesz przeznaczyć na nich jednej milionowej centa, jakoś udaje im się wiązać koniec z końcem bez korzystania z pomocy społecznej

prz_rulez napisał(a):Aczkolwiek zauważ, że nie pisałem nic w tym kontekście o kwestii reklam.
stary, to jest esencja tej dyskusji; sundi stwierdził, że to "przekręt", że musi słuchać reklam; ja do tego nawiązuję jak pojebany przez całą tę jałową wymianę zdań, a ty pod koniec mimochodem wtrącasz, że tak naprawdę w ogóle się do tego nie odnosisz; naucz się czytać ze zrozumieniem, proszę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2017 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #69
RE: OFF-TOPIC
A ja dodam jeszcze ze swej strony, że nawet nie chodziło mi o same reklamy, tylko że są one nachalnym namawianiem do wykupienia konta Premium. Icon_eek
Bo w sumie to że one tam są aż tak mi nie przeszkadza, tyle że pierwszy raz z czymś takim się spotkałem i dlatego się z Wami podzieliłem tą myślą.
A tu taką burzę wywołałem na tematy wręcz fundamentalne! Icon_idea
Widocznie w tym przypadku zadziałał efekt motyla...
10.11.2017 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: OFF-TOPIC
Yacy napisał(a):ale zapewne i jedni i drudzy nie chcieliby być okradani...
Ale znowu - nie traktujmy sztuki jak nowych rolls-royce'ów albo rolexów.
Yacy napisał(a):A co do nierentowności to w sumie zgoda, tylko że to ich decyzja - skoro kogoś stać na dokładanie do interesu to nam nic do tego.
Ale raczej nie byłbyś szczęśliwy, gdyby Twoi ulubieni wykonawcy musieli rezygnować z tworzenia muzyki z braku pieniędzy.
AKT! napisał(a):a ty jesteś tym, który ma prawo oceniać i oczywiście ma w tym względzie rację
Żeby nie było, nie oceniam w tym momencie Trumpa jako prezydenta. Ale jako przedsiębiorca było mnóstwo machlojek z jego udziałem. Oczywiście, można twierdzić, że to tylko prasowe bzdury. Można. Można też twierdzić, że na Marsie znajduje się superinteligentna rasa ośmiokopytnych słoni. Można? Można.
Dodajmy do tego, że pierwszy milion... dostał od ojca. No iście się o ten pierwszy milion namęczył.
AKT! napisał(a):zajmij się w pierwszej kolejności sobą
Ależ ja to robię. Tylko nikt nie powiedział, że muszę to robić publicznie.
AKT! napisał(a):ale ja nie mówię, że bezdomni nie mają wyższych potrzeb; to ludzie tacy sami jak my
Jak miło, że to zauważyłeś.
AKT! napisał(a):ja jako dzieciak, dostając od rodziców naprawdę bardzo niewiele pieniędzy, a do pewnego momentu nie dostając wcale, byłem w stanie ciułać i kupować czasem nawet oryginalne płyty w empiku po 50-60 złotych; nawet jeśli to było tylko 2-3 razy w roku, to był mój priorytet, to było dla mnie ważne i byłem w stanie poświęcić dla tej pasji wiele innych potencjalnych wydatków; ten argument mnie nie przekonuje
No to cieszę się, że Twoi rodzice byli na tyle bogaci, że dawali Ci naprawdę bardzo niewiele pieniędzy.
Tylko niektórzy rodzice nie mają nawet na to, żeby swoim dzieciom dać cokolwiek więcej niż posny chleb.
AKT! napisał(a):ty mnie nie przekonujesz w tym wątku ze swoją niepohamowaną rządzą rozdawania za darmo cudzych pieniędzy wszystkim wkoło
Za to absolutnie spoko jest niepohamowana żądza bogaczy, by jeszcze bardziej wyciskać pieniądze z kogo się da.
A także absolutnie spoko jest kreowanie coraz bardziej sztucznego konsumpcjonizmu, również za rzeczy, które kiedyś należały do kwestii zwykłej ludzkiej życzliwości.
Poza tym, pragnę zauważyć, że pieniądze to sztuczny twór.
AKT! napisał(a):narzekanie na konieczność słuchania reklam raz na kilka utworów w zamian za możliwość posłuchania czegokolwiek gdziekolwiek i kiedykolwiek -- tak, to absurd
Ale ja na to nie narzekam.
Za to na wieszanie się tych reklam - owszem.
AKT! napisał(a):światopogląd innych ludzi? z pewnością!
To jest trudny temat, bo zaraz się myśli o Hitlerze chociażby. Bez konkretnych przykładów ciężko o dyskusję.
AKT! napisał(a):nie zmienisz świata
Ciekawe jak wyglądałby dziś świat, gdyby twierdzili tak: Martin Luther King, sufrażystki i wszyscy inni, którzy przez dziesięciolecia walczyli o wolność i (względną, ale jednak) równość.
Jak widać w świecie Konrada panowałoby całkowite kapitalistyczne rozpasanie, bo w końcu nie wolno nikogo krytykować, biedni umieraliby z głodu, bo w końcu jak można sięgać do cudzych kieszeni, a ogólnie to każdy miałby każdego gdzieś, bo w końcu świata nie zmienisz. Za to każdy wzruszałby się słuchając Sufjana Stevensa.
AKT! napisał(a):po pierwsze nikt nie usuwa nierentownych przedsiębiorstw, same wypadają z gry, bo bankrutują
To jest temat na bardzo długą rozmowę, ale ogólnie to nie jest takie proste.
AKT! napisał(a):moi ulubieni artyści w tym sufjan też są na swój sposób biznesmenami
I uważam, że tak być nie powinno; artyści powinni być od tworzenia, a nie od biznesmenowania.
AKT! napisał(a):jakoś udaje im się wiązać koniec z końcem bez korzystania z pomocy społecznej
Też różnie z tym bywa. Nie aż tak dawno słyszałem w tym kontekście o przypadku bośniackiego duetu Trik FX. Informacja co prawda była niepewna, ale takie przypadki też się zdarzają. Na polskim podwórku też były podobne sytuacje: http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/dramat...ty/ydd3jyc
10.11.2017 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #71
RE: OFF-TOPIC
(10.11.2017 12:59 AM)AKT! napisał(a):  ja jako dzieciak, dostając od rodziców naprawdę bardzo niewiele pieniędzy, a do pewnego momentu nie dostając wcale, byłem w stanie ciułać i kupować czasem nawet oryginalne płyty w empiku po 50-60 złotych; nawet jeśli to było tylko 2-3 razy w roku, to był mój priorytet, to było dla mnie ważne i byłem w stanie poświęcić dla tej pasji wiele innych potencjalnych wydatków;
nie jako dzieciak ale jako 17-18 latek potrafiłem kupić sobie Encyklopedię Weissa "zamiast nowej pary jeans". byliśmy z Mamą w sklepie i dogadaliśmy się co do konkretnego modelu i kasy. Dzień później dostałem kasę i poszedłem do " DOMU KSIĄŻKI", który był na przeciwko sklepu z dżinsem Icon_wink2 i zrobiłem sobie zakup Icon_razz do dziś pamiętam jak rodzice przez dłuższy czas nie chcieli mi dać drugi raz na spodnie, bo "jeszcze nie wiadomo co mi do głowy strzeli" Icon_wink2 dziś się z tego śmiejemy, ale wtedy patrzyli na mnie jak na jakiegoś ufoludka - książkę zamiast ubrania. potem wiele razy mi mówili, że mógłbym sobie kupić coś praktycznego zamiast kaset czy CD. na szczęście teraz nie muszę wybierać...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2017 11:03 PM przez Yacy.)
10.11.2017 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #72
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):Tylko niektórzy rodzice nie mają nawet na to, żeby swoim dzieciom dać cokolwiek więcej niż posny chleb.
proszę cię, nie patrzmy na całe społeczeństwo przez pryzmat skrajnej biedy, są inne mechanizmy pomocowe w takich przypadkach; jeśli one nie działają, jak powinny, zastanówmy się, jak poprawić ich działanie -- nie da się wszystkich problemów (a często nawet niewielkiej części) rozwiązać instytucjonalnie

prz_rulez napisał(a):Za to absolutnie spoko jest niepohamowana żądza bogaczy, by jeszcze bardziej wyciskać pieniądze z kogo się da.
A także absolutnie spoko jest kreowanie coraz bardziej sztucznego konsumpcjonizmu, również za rzeczy, które kiedyś należały do kwestii zwykłej ludzkiej życzliwości.
Poza tym, pragnę zauważyć, że pieniądze to sztuczny twór.
wszystko to rozumiem i żadna z tych kwestii nie jest mimo wszystko adekwatna w tym temacie -- rozmawiamy, przypomnę, o streamingu dostępnego dla wszystkich w zamian za sporadyczną emisję reklam

prz_rulez napisał(a):Ale ja na to nie narzekam.
to po co wylewasz tutaj żale na całą niesprawiedliwość świata, jakby co najmniej odbijała się właśnie w tych Bogu ducha winnych reklamach

prz_rulez napisał(a):Jak widać w świecie Konrada panowałoby całkowite kapitalistyczne rozpasanie
nie jestem fanem kapitalizmu, ale też nie upatruję w nim źródła całego zła świata

Yacy napisał(a):dziś się z tego śmiejemy, ale wtedy patrzyli na mnie jak na jakiegoś ufoludka
haha, ja tak nigdy nie zrobiłem; raz zdarzyło mi się nie kupić kurtki, na którą dostałem pieniądze, ale wówczas pieniądze po prostu się rozeszły, nie było żadnego konkretnego alternatywnego wydatku Icon_wink
ale to ładna historia

kiedyś w jakimś wywiadzie któryś z polskich raperów, ten typ mes albo peja, nie pamiętam, choć jest znacząca różnica, a może oni obaj niezależnie, opowiadał, że cały hajs wydawał jako dzieciak na płyty w empiku; ja na swój sposób do dziś to robię -- nie w empiku co prawda i nie cały, bo mam inne wydatki, ale na tyle, na ile mogę, kupuję płyty na potęgę -- mam właśnie dwie na celowniku, ale już jedną kupiłem w tym tygodniu i nie jestem pewien, czy powinienem, haha

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2017 06:13 PM przez AKT!.)
11.11.2017 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: OFF-TOPIC
AKT! napisał(a):rozmawiamy, przypomnę, o streamingu dostępnego dla wszystkich w zamian za sporadyczną emisję reklam
Z tego, co wiem, to temat nosi nazwę "OFF-TOPIC".
AKT! napisał(a):nie jestem fanem kapitalizmu, ale też nie upatruję w nim źródła całego zła świata
No nie wiem, bo cały czas czytam jak go bronisz.
Oczywiście, były inne systemy, komunizm też się nie sprawdził, ale zastanówmy się dlaczego - i dochodzimy wtedy do polityki. Bo w rzeczywistości komunizm był przykrywką do kolejnego rozpasania elit, tylko tym razem innych. Ogólnie kolejny temat na dłuższą rozmowę.
11.11.2017 07:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #74
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):No nie wiem, bo cały czas czytam jak go bronisz.
bronię zdrowego rozsądku
nie zamierzam rozmawiać z tobą o polityce i wątpię, czy ktokolwiek tutaj ma na to chęć, może poza dziobasem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.11.2017 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):komunizm też się nie sprawdził
Komunizm się sprawdził tylko został zdławiony przez Hiszpanów (a jego twórcy rozwiązani na wiele lat).
prz_rulez napisał(a):w rzeczywistości komunizm był przykrywką do kolejnego rozpasania elit
To nie miało wiele wspólnego z komunizmem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2017 01:31 AM przez kajman.)
12.11.2017 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: OFF-TOPIC
To chociaż wyjaśnij, dlaczego nie zamierzasz.
A w obecnym kapitalizmie jest coraz mniej zdrowego rozsądku, a jeśli jest to zdrowy rozsądek, to w najbardziej nikczemnej formie. Niedawno np. wyciekły kolejne offshore leaks.
12.11.2017 02:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #77
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):To chociaż wyjaśnij, dlaczego nie zamierzasz.
bo jesteś tendencyjny i wszystko zawsze sprowadzasz do przypadku skrajnego ubóstwa; no i mam wrażenie, że nic z tych dyskusji nie wynika, a potrafią ciągnąć się całymi dniami
ostatecznie ja wcale nie chcę cię przekonywać, że mam rację, bo nie uważam, że mam; interesuje mnie poznanie czyjegoś punktu widzenia sprawy, a ten w twoim przypadku znam aż za dobrze i choć rozumiem, skąd to się bierze, nie jestem w stanie tej argumentacji w żaden sposób obronić; czasem jestem bliski przyznania ci racji w jakiejś kwestii, ale później dokładasz do pieca tak bardzo, że nie jestem w stanie zrobić nic innego, jak znowu cię skontrować

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.11.2017 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: OFF-TOPIC
AKT! napisał(a):ostatecznie ja wcale nie chcę cię przekonywać, że mam rację, bo nie uważam, że mam
Icon_lol
Przyznam, że ciekawe podejście. Myślałem, że jeśli się coś twierdzi, to raczej uważa się, że jest to słuszne Icon_wink
AKT! napisał(a):czasem jestem bliski przyznania ci racji w jakiejś kwestii, ale później dokładasz do pieca tak bardzo, że nie jestem w stanie zrobić nic innego, jak znowu cię skontrować
Czyli robisz to z przekory? Icon_wink

A czemu podaję takie przykłady? Bo skrajne ubóstwo to nie jest SKRAJNY przykład. Może w kontekście polskim tak (choć jest też coś takiego jak ubóstwo w skali Polski i w odniesieniu do średniej krajowej). Ale w światowym (NIESTETY Icon_sad ) zdecydowanie nie.
12.11.2017 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #79
RE: OFF-TOPIC
prz_rulez napisał(a):Przyznam, że ciekawe podejście. Myślałem, że jeśli się coś twierdzi, to raczej uważa się, że jest to słuszne Icon_wink
to ciekawe, że rozmawiając o sprawach tak złożonych, większość ludzi przyjmuje nie tylko, że musi istnieć coś takiego jak jedyne uniwersalne słuszne rozwiązanie, ale do tego uznaje, że samemu je znają

prz_rulez napisał(a):Czyli robisz to z przekory? Icon_wink
nie, robię to, bo ostatecznie nie mogę się z tobą zgodzić, bo zawsze dążysz do przesady

prz_rulez napisał(a):A czemu podaję takie przykłady? Bo skrajne ubóstwo to nie jest SKRAJNY przykład. Może w kontekście polskim tak (choć jest też coś takiego jak ubóstwo w skali Polski i w odniesieniu do średniej krajowej). Ale w światowym (NIESTETY Icon_sad ) zdecydowanie nie.
są miliardy czynników wartych rozważenia; sprowadzanie wszystkiego do jednej rzeczy (cokolwiek to jest) dyskredytuje cię jako rozmówcę ogólnie; przemyśl to serio Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.11.2017 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: OFF-TOPIC
Zdecydowanie nie uważam, że jest "jedyne słuszne rozwiązanie" i nie zdziwiłbym się, gdyby na końcu światów okazało się, że nie mam racji, jednakże jeśli coś się uważa... To raczej nie po to, by stwierdzić: "tak naprawdę to to, co uważam, to bzdury".
AKT! napisał(a):zawsze dążysz do przesady
Ty tak uważasz.
W sumie można by skwitować, że świat to jedna wielka przesada.
AKT! napisał(a):są miliardy czynników wartych rozważenia; sprowadzanie wszystkiego do jednej rzeczy (cokolwiek to jest) dyskredytuje cię jako rozmówcę ogólnie
wiesz, jeśli Ty dyskredytujesz swoich rozmówców, to może warto, byś Ty się zastanowił Icon_wink

Ale dobra, może zmieńmy temat. Świętowaliście jakoś 11 listopada? Icon_wink
12.11.2017 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  off-topic od topu Sophie Ellis-Bextor prz_rulez 64 30 523 11.11.2019 02:48 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości