Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
363 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
363 MOJA LISTA
Notowanie z 2007-12-10

poz ub tyg UTWÓR – Wykonawca

01 . 05 . 05 . WE'LL LIVE AND DIE IN THESE TOWNS - The Enemy
02 . 02 . 19 . WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
03 . 01 . 09 . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
04 . 04 . 08 . THE DECEPTION - iLiKETRAiNS
05 . 03 . 11 . WIRED - New Model Army
06 . 13 . 04 . DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
07 . 06 . 26 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland
08 . 09 . 07 . THE RACING RATS - Editors
09 . 07 . 08 . KARATETYKA - Katarzyna Nosowska
10 . 10 . 32 . ICKY THUMP - The White Stripes

11 . 08 . 10 . LONDON BOMBS - Eskimo Joe
12 . 12 . 45 . THE FUNERAL - Band Of Horses
13 . 15 . 03 . LISTOPAD - Coma
14 . 14 . 20 . GOODBYE - Lionel Richie
15 . 11 . 11 . PONIEDZIAŁEK - Katarzyna Groniec
16 . 16 . 09 . TALL TALES TASTE LIKE SOUR GRAPES - Fair To Midland
17 . 26 . 03 . CAŁKIEM SAM - Totentanz
18 . 21 . 04 . ZZYZX RD - Stone Sour
19 . 19 . 04 . ANGER CAGE - Course Of Nature
20 . 17 . 15 . IS THERE A GHOST - Band Of Horses

21 . 23 . 03 . 41 POTENCJOMETRÓW PANA JANA - Czesław Niemen
22 . 22 . 02 . WICKED MAN'S REST - Passenger
23 . 18 . 13 . AN END HAS A START - Editors
24 . 28 . 02 . JIGSAW FALING INTO PLACE - Radiohead
25 . 20 . 07 . KARAOKE PLAYS - Maximo Park
26 . 30 . 02 . ICH WERDE DICH LIEBEN - Nena
27 . 25 . 17 . MACH DIE AUGEN AUF - Nena
28 . 24 . 06 . WINDOWSILL - Arcade Fire
29 . NN . 01 . ORDINARY PEOPLE - Neil Young
30 . NN . 01 . KARP '07 - Przyjaciele Karpia


Nowości: 2 Skoki: 9 Spadki: 11 Pozostało: 8

Moje wypadki z TOP30
z 27 po 6 tyg. IN A RED DRESS AND ALONE - Evans Blue
z 29 po 4 tyg. LUDLOW STREET - Suzanne Vega



MOJA POCZEKALNIA

31 . 34 . I DREAMED THERE WAS NO WAR - Eagles
32 . 32 . MARY PICKFORD - Katie Melua
33 . 37 . ALONE WITH THE SEA - Hurt
34 . 39 . LIVE FAST - Pensive
35 . 35 . TEDDY PICKER - Arctic Monkeys
36 . -- . THE PLACE - Albion
37 . -- . LOST IN INFINITY - Animations

38 . 38 . STOP MAKING SPEECHES - Khoma
39 . 33 . SEA DREAMER - Anoushka Shankar & Karsh Kale
40 . 42 . UNFURL - Katatonia

41 . 36 . ZRÓB, CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
42 . 40 . EMMA KATE'S ACCIDENT - Bloc Party
43 . 45 . BLOOD SWEET TEARS - Eight Legs
44 . 41 . LOVE IS LIFE - Strata
45 . 46 . THE RUNNING FREE - Coheed And Cambria
46 . -- . WHEREVER THE ANGELS FALL - Hipgnosis
47 . 47 . CONQUEST - The White Stripes
48 . 44 . END OF THE WORLD - Blackfield
49 . -- . DON'T GO AWAY IN SILENCE - Satellite
50 . -- . MOJE ZAPOMNIENIE / KINDS OF SOLITUDE AT NIGHT – Quidam

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2007 02:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Zacznę od końca czyli od poczekalni, bo pojawiło sie tam 5 polskich Icon_lol utworów i żaden po polsku… Icon_neutral2 Jest co prawda MOJE ZAPOMNIENIE „łamane” na angielską wersję tego utworu Quidam, ale to dlatego, że jakoś tak nie mogłem się zdecydować na któryś z języków... Icon_wink2 Trochę szkoda, że na płycie jest tylko wersja angielska, ale być może Quidam wyda polską wersję płyty, bo tak zrobili ze swoją pierwszą płytą, ale w kierunku odwrotnym...

Drugą nowością jest długooczekiwana przeze mnie płyta grupy Satellite. Sam nie wiem co napisać :?: dlatego wstrzymam się z komentarzem do notowania płyt pod koniec grudnia. Icon_mrgreen Następny w kolejce jest Hipgnosis, którzy wydali płytę z koncertowymi utworami z płyty poprzedniej plus ten utwór – jedyny nowy i w wersji studyjnej. No i dalej... Szukając różnych płyt na RockSerwisie trafiłem na promocję płyty grupy Animations. Miałem problem z odtworzeniem fragmentów utworów i zrobiłem zakup prawie w ciemno. Piszę prawie, bo w opisie płyty byli porównani do Dream Theatre i Rush, więc ... wiedziałem co kupuję Icon_mrgreen . I ... absolutnie nie żałuję. Ostatnia nowość to Albion :-> . Tu nie musiałem za długo się zastanawiać bo to jest świetny „tuzinkowy” utwór, trwający ... 12 minut. Icon_wink2 I tu już mogę napisać, że płyta jest zapylasta (konkurs bez nagród: jaki film ostatnio oglądałem w kinie?). Icon_mrgreen

Nowości są także w top30. Kilkanaście minut świetnego grania w wykonaniu Neila Younga i spółki miało szanse na wyższy debiut, ale w końcówce tygodnia jednak postanowiłem nie robić rewolucji w zestawieniu i tak wyszło... A drugą nowością, była spodziewanka czyli KARP KOLEJNY. Też miał szansę być wyżej, ale co się odwlecze ... Nie będę rozpisywał się na temat Karpia, bo zdaję sobie sprawę że to temat bardzo kontrowersyjny Icon_lol . Ja jednak lubię tradycję i jak nie wyobrażam sobie Wigilijnej Wieczerzy bez karpia na stole, tak nie wyobrażam sobie Mojej Listy bez Karpia i Jego Przyjaciół...

Co jeszcze? Lider też raczej nie jest niespodzianką, bo prędzej czy później musieli być na czele, no i są! Jak długo? Zobaczymy. Grupy pościgowej specjalnie nie widać... Może w końcu komuś bardziej się spodobają... Ogólnie zresztą lista bardzo zachowawcza, bo aż 1/4 utworów nie drgnęła ...

I to tyle ... Dobranoc. Icon_cool2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2007 02:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Bardzo ładnie Icon_smile Top 3 podoba mi się, mimo obecności Steczkowskiej. Niewielkie zmiany w całej 10 też uznaje za plus. Zgrałem sobie kilka kawałków z twojej listy i mam zamiar posłuchać w najbliższym czasie min. Eskimo Joe, Stone Sour czy nowe Fair To Midland (tu to w ogóle muszę się w płytę zaopatrzyć)
Neil Young miał wydac coś nowego podobno, to z tej płyty ta nowość?
Karp mnie nie rusza w ogóle. Widziałem klip, słyszałem utwór...nie wiem czy odbieram to bardziej pozytywnie czy jako wygłupy i korzystanie z tego samego nudnego schematu i nijakiego (nie napiszę głupiego) tesktu. Radiohead powoli idzie w górę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2007 10:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
"Icky Thump" to chyba przebój roku, prawda? A nie... jeszcze "Funeral" się wysoko trzyma. Yacy, to są fantastyczne wyniki!
11.12.2007 11:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Bardzo ładnie Icon_smile Top 3 podoba mi się, mimo obecności Steczkowskiej.
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_lol
saferłel napisał(a):Neil Young miał wydac coś nowego podobno, to z tej płyty ta nowość?
tak to z płyty w ydanej w tym roku - polecam całą płytę - świetna!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2007 11:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
1981 napisał(a):"Icky Thump" to chyba przebój roku, prawda? A nie... jeszcze "Funeral" się wysoko trzyma.
No zdecydowanie Funeral, chociażby ze względu na liczbę tygodni. Jenyna szansa dla ICKY to jak spadnie Funeral a TWS posiedzą jeszcze kilka tygodni... Ale może być zupełnie odwrotnie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2007 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Lider znów zaskakujący: chyba trzeba będzie wreszcie sprawdzić co to Icon_lol
Tym razem najbardziej cieszą mnie awanse krajowe (tzn. 13 i 17 Icon_smile2). A trochę szkoda że nowy singiel FTM wciąż pozostaje w cieniu starego Icon_wink2 Za to Hurt już blisko trzydziechy Icon_smile2 Katatonia też trochę się do niej przybliżyła Icon_wink2 Nowości w poczekalni jeszcze nie znam, ale właśnie widzę że są jakieś kawałki Animations za darmo na last.fm... (P.S. fajnie grają Icon_mrgreen )

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
11.12.2007 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
Cytat:30 . NN . 01 . KARP '07 - Przyjaciele Karpia
Tegoroczny nie taki zły.
Po kilku przesłuchaniach podoba mi się. U mnie również wejdzie za parę dni.
p.u.r.h. napisał(a):Lider znów zaskakujący: chyba trzeba będzie wreszcie sprawdzić co to Icon_lol
Warto? Chociaz skoro nr 1 to pewnie tak. Icon_razz2
11.12.2007 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
zdaje sobie sprawe, ze pierwsze zdanie bedzie malo oryginalne Icon_razz.
yeeeeeaaaaaah, "Daleka droga w dol" 2 razy blizej szczytu niz tydzien temu!! Icon_biggrin3 Z niecierpliwoscia wypatruje forumowej Icon_smile2.
Totentanz wreszcie wykonuje jakis sensowny ruch Icon_smile2. 9 do gory - pieknie Icon_biggrin3.
z pierwszej dziesiatki znam 8 rzeczy i wszystkie mi sie podobaja!
"Conquest" slabiutko...
"Icky" i "Funeral" - rzeczywiscie niesamowite wyniki!
12.12.2007 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
ku3a napisał(a):"Icky" i "Funeral" - rzeczywiscie niesamowite wyniki!
a pamiętasz taki kawałek MARTYR Icon_wink2 Oczywiście na Twojej liście ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.12.2007 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
cos mi sie obilo o uszy Icon_wink2
12.12.2007 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
Yacy napisał(a):01 . 05 . 05 . WE'LL LIVE AND DIE IN THESE TOWNS - The Enemy

a tuś mnie zaskoczył bratku Icon_wink
u mnie ciągle poza top 100, muszę się zatem bardziej przyjrzeć temu singlowi! Icon_smile2
13.12.2007 10:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Happysad wskakuje do pierwszej dziesiątki i dzięki temu są tam teraz prawie wyłącznie utwory, które bardzo lubię.
Pierwsze miejsce bardzo mi się podoba, ale jeszcze bardziej podoba mi się czwarte.
Do góry powoli wspina się Coma, a trochę gwałtowniej Totentanz. U mnie ten zespół pewnie jeszcze sporo namiesza, bo na płycie jest kilka kapitalnych kawałków.
Stone Sour też coraz wyżej, za to z listy spadł Evans Blue Icon_frown
Coś nie radzi sobie w poczekalni mój numer jeden... Dziwne.
Nowym singlem Evans Blue ma być "Shine Your Cadillac". Lubię ten utwór, ale chyba zdecyduję się na "Kiss The Flag", którego najczęściej słucham.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
14.12.2007 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości