Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1003 - 30.05.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1003 - 30.05.2010
Cóż za nieprawdopodobna walka o pierwsze miejsce mogła być! Jeszcze w piątek po południu nie byłem świadomy koncertu, który miał się odbyć w niedzielę. Zupełnie przypadkiem w piątek wieczorem dowiedziałem się, że w niedzielę w Ursusie na Dniach Miasta ma występować Lao Che! W sobotę sprawdzając gdzie dokładnie odbędzie się koncert zobaczyłem, że na tej samem imprezie po Lao mają zagrać... Strachy na Lachy!! A jeszcze nigdy nie widziałem Strachów na żywo! Zapowiadało się wspaniale! W sobotni wieczór wkradł się niepokój, bo zapowiadali deszcze na niedzielę. Ale niedzielny poranek dawał szansę, że będzie dobrze. Godziny mijały i chmury się pojawiały, ale nie wyglądały zbyt niebezpiecznie. Miało być pięknie! Byłoby pięknie... Gdy wyszedłem z domu jeszcze nie padało, gdy dojechałem metrem do Centrum okazało się, że już pada, gdy wsiadłem w pociąg podmiejski zaczęła się nawałnica... Gdy doszedłem na miejsce ciągle padało, ale już tylko "padało". Koncert powinien się już zacząć, ale nic tego nie zapowiadało, na scenie uwijało się kilka osób. I za kwadrans hiobowa wieść - koncertu nie będzie, ani jednego, ani drugiego, scena zalana, przewody zalane, gniazdka zalane... Impreza przeniesiona na 20.06. Fajnie, tylko że... wtedy mam koncert Serja. Ciekawe jak rozstrzygnęłaby się walka o pierwsze miejsce, nie pamiętam czy taka sytuacja kiedykolwiek wcześniej miała miejsce - 2 koncerty zespołów które bezpośrednio walczą o zwycięstwo w dniu w którym miałem zrobić kolejne notowanie. Wcześniej w tygodniu przewagę miały Strachy i to one po raz kolejny wygrały. Po raz kolejny, ale po raz który? Po raz dziesiąty!! To jest rekord mojej listy jeśli chodzi o polskie utwory!!! "DoDekafonia" jest więc pierwszym w historii mojej listy polskim utworem które jest na pierwszym dwucyfrową liczbę tygodni!

W dziesiątce dwie nowości. The Dead Weather kontynuuje wspaniałą passę - płyta skacze na drugie miejsce, a "Die By The Drop" jest pierwszym w historii ich utworem w pierwszej dziesiątce. Odległość skoku pozwala przypuszczać, że na szóstym miejscu się nie skończy. A jak będzie za miesiąc? "Do generałów" to bardzo ciekawy przypadek utworu, który przy pierwszym przesłuchaniu mnie wręcz rozczarował. Potem było trochę lepiej, a przełom nastąpił chyba przy juwenaliowym koncercie. Teraz już pierwsza dziesiątka, czyli wynik, którego z całą pewnością bym się nie spodziewał po pierwszych przesłuchaniach. Podobne wrażenia o rozczarowaniu i podobne jeśli chodzi o siłę miałem słuchając po raz pierwszy nowego utworu Kumki Olik. Teraz jednak jest już debiut na liście i czy zespół podąży szlakiem wytyczonym przez Buldoga? A czy szlakiem wytyczonym przez swoje największe przeboje podąży pierwszy singiel z nowej płyty Avenged Sevenfold? Początek jest obiecujący.

Notowanie 1003:

01. 01. 11. 11. doDekafonia - Strachy na Lachy
02. 02. 09. 09. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
03. 03. 04. 04. Amnezja - Kult
04. 04. 03. 03. Karinga - Kult
05. 05. 09. 09. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
06. 19. 01. 01. Die By The Drop - The Dead Weather
07. 06. 08. 08. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
08. 08. 08. 08. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
09. 07. 07. 07. Święty - Muniek
10. 18. 01. 01. Do generałów - Buldog

11. 10. 89. All Nightmare Long - Metallica
12. 11. 36. Resistance - Muse
13. 16. 05. Kalejdoskop bardo - Robert Gawliński
14. 12. 05. I ja ją - Kult
15. 15. 16. Just Breathe - Pearl Jam
16. 09. 10. Życie jest jak tramwaj - Lao Che
17. 14. 28. Made In China - Happysad
18. 13. 06. Grzesznicy - Robert Gawliński
19. 17. 16. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
20. 21. 04. Fool's Day - Blur
21. 23. 06. O tych w Krakowie - Czesław Śpiewa
22. 22. 18. Chodź tu do mnie - Beri Beri
23. 20. 28. Bajka o śmierci - Spięty
24. 32. 03. Chrystus miasta - Buldog
25. 37. 02. Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
26. NN. 01. Nightmare - Avenged Sevenfold
27. 26. 09. The Charade - Serj Tankian
28. 29. 12. Chory na wszystko - Strachy na Lachy
29. 36. 32. Bad Company - Five Finger Death Punch
30. 38. 02. Package Deal - Orange The Juice
31. 24. 10. W sam raz - Czesław Śpiewa
32. 25. 05. Tuareg - Robert Gawliński
33. 28. 13. Nieuchwytni buziakowcy - Strachy na Lachy
34. 31. 11. Stary boy - Muniek
35. NN. 01. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
36. 46. 02. My Companjera - Gogol Bordello
37. 27. 09. Lie Lie Lie - Serj Tankian
38. 43. 02. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
39. 42. 02. Blue Blood Blues - The Dead Weather
40. 47. 02. Widower - The Dillinger Escape Plan
41. 33. 04. Crescent - Brendan Perry
42. 35. 28. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
43. 45. 02. Grief and Pain - Acute Mind
44. 39. 29. Morning Sun - Robbie Williams
45. 40. 14. Low Rising - The Swell Season
46. 30. 05. Dziewczyna z branży - Czesław Śpiewa & Nergal
47. 34. 33. Tribute - Tenacious D
48. 41. 05. Gotten - Slash & Adam Levine
49. 44. 13. Juvenile Swept - Carnival Of Bullets
50. 48. 04. Scarborough Fair - My Dying Bride

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

49. 03. Farewell, Mona Lisa - The Dillinger Escape Plan
50. 07. Fell Down A Hole - Wolfmother

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 991:

01. 01. 13. 13. Dodekafonia - Strachy na Lachy
02. 04. 02. 02. Sea of Cowards - The Dead Weather
03. 06. 03. 03. Chrystus miasta - Buldog
04. 02. 06. 06. Pop - Czesław Śpiewa
05. 03. 20. 04. Hurra! - Kult
06. 05. 05. 05. Kalejdoskop - Robert Gawliński
07. 07. 12. 12. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
08. 08. 32. 32. Mów mi dobrze - Happysad
09. 09. 08. 08. Sting In The Tail - Scorpions
10. 10. 28. 28. Antyszanty - Spięty

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-
--------------------------

11. Muniek - Muniek
12. Elect The Dead Symphony - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
13. Metallica - Metallica
14. Option Paralysis - The Dillinger Escape Plan
15. The House - Katie Melua
16. White Noise Zone - NeLL
17. Notoryczni debiutanci - Muchy
18. 100% Girls - Beri Beri
19. Kill'em All - Metallica
20. Master Of Puppets - Metallica
01.06.2010 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Współczuję tej historii z odwołaniem koncertu... Faktycznie to byłoby coś nieprawdopodobnego w kontekście listy Icon_surprised
Bardzo ładnie The Dead Weather, choć ja akurat postawiłbym na inny numer niż "Die by Drop", ale może jeszcze się przekonam Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.06.2010 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Blur, Muse, Robbie - były lub są dalej wspólne Icon_wink2

A nowy Muse wejdzie na listę? Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
01.06.2010 09:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Niewiele się dzieje w czołówce, a szkoda Icon_wink2
He he Kumka się pojawia Icon_mrgreen
Mogę zdradzić, że u mnie w najbliższym notowaniu Lao ma szanse namieszać Icon_cool2
02.06.2010 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
No i nie udał się powrót "Resistance" do pierwszej dziesiątki. Ale może jeszcze nie wszystko stracone?

Blur już w dwudziestce, chociaż wykonali najmniejszy możliwy skok...

A te płyty Metalliki to z jakiejś okazji? Czy tak po prostu odświeżasz stare dobre?
03.06.2010 02:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ku3a napisał(a):Die By The Drop - The Dead Weather
Biorę się za ich album dzisiaj po południu. Wziąłem sobie go na empetrójce Icon_wink

ku3a napisał(a):Do generałów - Buldog
Naprawdę nie mam głosy do polskich rzeczy. Ciągle o nich zapominam. Musi mi ktoś to chyba podesłać Icon_sad, bo chciałbym w końcu poznać.

ku3a napisał(a):Fool's Day - Blur
I jest top 20.

ku3a napisał(a):Nightmare - Avenged Sevenfold
Hehe, ciekawe jak daleko zajdzie. Muszę przesłuchać.

ku3a napisał(a):Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
Myślałem, że to taki niezobowiązujący 3-4 tygodniowy kawałek natchnięty przez Lp3....a tu proszę, co za skok. Masz jakieś namiary na mp3? Nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na chomiku abd3mza. Znam tylko 30 sekund ze strony Trójki.

ku3a napisał(a):Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
To faktycznie najciekawszy numer z nowej płyty (nawet mi się podoba), chociaż mało brakowało, a nie dotrwałbym nawet do niego (''Niedojrzałość'' - Boże grzmij! Icon_confused2). Niestety całość jeszcze gorsza od pierwszej płytki. Nie ma nic na miarę nawet tego przysłowiowego w ich wypadku ''Joy Division'' Icon_smile2 . Teksty kiepskie, wokalista śpiewa też słabiutko. Totalnie nie rozumiem ich fenomenu w pewnych środowiskach. Wkoło tyle innych zdolnych ekip...

ku3a napisał(a):Juvenile Swept - Carnival Of Bullets
I tak długo wytrzymał jak na taką stylistykę Icon_biggrin Ciekawe kiedy nowe nagrania.

ku3a napisał(a):Crescent - Brendan Perry
To byłoby zbyt piękne, gdyby Brendan piął się w górę na ku3a chart Icon_wink2 Icon_frown

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2010 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
nowości na 26 się nie dziwię! U mnie też ma szansę. Nie ma szans druga nowość, ale też się nie dziwię Icon_smile2
Lider zaskakuje coraz bardziej! I info o tym, że to najdłużej przebywający polski numer na 1... No i już jest pewnie w top100 podsumowania Twojej Listy. Icon_smile2
DO GENERAŁÓW miałem podobnie, z tym że u mnie czekają na debiut w top50...

Koncert Pani Polańskiej słyszeliśmy przy okazji Smooth Festivalu tu jest nieco więcej : http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...404#125404

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2010 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
Mało mam czasu więc krótko.. Kumka Olik..mhm... fajnie...mimo wszystko wolę inne polskie zespoły. Chociaż nie twierdzę, że są źli.

A ta historia z koncertem..no cóż... Polska jest w klimacie umiarkowanym i takie są tego przykre konsekwencje. Ciesz się, że nie ma tajfunów. Icon_wink2

Eh... Serj i Lao, Knopfler i Opener... rok 2010 to rok dylematów. Icon_wink2
07.06.2010 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):Bardzo ładnie The Dead Weather, choć ja akurat postawiłbym na inny numer niż "Die by Drop", ale może jeszcze się przekonam Icon_smile2
mi się kilka innych kawałków też bardzo podoba, więc nie jest powiedziane, że jeszcze coś się nie pojawi Icon_smile2. póki co to jest taki stan, że tyle mi się podoba, że żaden z nich nie wybija się ponad kolegów, co akurat w kontekście kandydowania do listy nie jest pozytywnym czynnikiem Icon_wink2.
chris975 napisał(a):A nowy Muse wejdzie na listę? Icon_wink2
nie przekonuje mnie, ale też nie mam nic przeciwko. nie wydaje mi się jednak, by mogło mi się na tyle spodobać, by pojawić się na liście. ale jeszcze zobaczymy Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):He he Kumka się pojawia Icon_mrgreen
to dopiero początek Icon_razz.
Tomekk napisał(a):Mogę zdradzić, że u mnie w najbliższym notowaniu Lao ma szanse namieszać Icon_cool2
i mam nadzieję, że na tym wyniku się nie skończy Icon_wink2.
1981 napisał(a):No i nie udał się powrót "Resistance" do pierwszej dziesiątki. Ale może jeszcze nie wszystko stracone?
taka postawa mi się podoba - nie wszystko stracone Icon_smile2. bo istotnie nie wszystko jeszcze stracone Icon_smile2.
1981 napisał(a):A te płyty Metalliki to z jakiejś okazji? Czy tak po prostu odświeżasz stare dobre?
oj z okazji! i to z jakiej okazji! Icon_biggrin3 z okazji Sonisphere Festivalu, który już za 8 dni! niesamowite wydarzenie koncertowe, nie przesadzę pisząc, że najważniejsze w moim życiu Icon_biggrin3. wciąż mam za mało czasu, by słuchać ponadto płyt Slayera, Megadeth i Anthraxu. dobrze, że przynajmniej na Metallikę udaje się coś wygospodarować Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Ciągle o nich zapominam. Musi mi ktoś to chyba podesłać Icon_sad, bo chciałbym w końcu poznać.
i co, masz w końcu? bo jak nie, to coś tam może uda się zrobić Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Masz jakieś namiary na mp3? Nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na chomiku abd3mza.
i tu podobnie, masz już? a na chomiku abd3mz musi być Icon_smile2. ale nie powiem teraz w którym dokładnie miejscu, bo chomika mam w pracy zablokowanego.
saferłel napisał(a):To faktycznie najciekawszy numer z nowej płyty (nawet mi się podoba), chociaż mało brakowało, a nie dotrwałbym nawet do niego (''Niedojrzałość'' - Boże grzmij! Icon_confused2 ).
"Niedojrzałość" - rewelacyjny kawałek! Icon_mrgreen Icon_cool2
saferłel napisał(a):Niestety całość jeszcze gorsza od pierwszej płytki.
mi się płyta bardzo podoba. nie powtarzają się, wchodzą w nowe brzmienia, nowe instrumenty, idą do przodu.
saferłel napisał(a):I tak długo wytrzymał jak na taką stylistykę Icon_biggrin Ciekawe kiedy nowe nagrania.
utwór zdziałał znacznie więcej niż mogłem się spodziewać Icon_smile2. też mam nadzieję, że kolejne szybko się pojawią Icon_smile2.
saferłel napisał(a):To byłoby zbyt piękne, gdyby Brendan piął się w górę na ku3a chart Icon_wink2 Icon_frown
a czy to nie jest piękne, że się pojawił? Icon_wink2
Yacy napisał(a):nowości na 26 się nie dziwię! U mnie też ma szansę.
hoho, będzie ciekawie Icon_smile2. a u mnie w nowym notowaniu... Icon_smile2
Yacy napisał(a):Nie ma szans druga nowość, ale też się nie dziwię Icon_smile2
Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Lider zaskakuje coraz bardziej!
mnie też. i jego forma i przewaga. choć czy forma powinna mnie zaskakiwać... :roll:
a że perfekcyjnie wykorzystuje to, że nie ma żadnych potężnych przeciwników to inna sprawa Icon_smile2.
Yacy napisał(a):Koncert Pani Polańskiej słyszeliśmy przy okazji Smooth Festivalu tu jest nieco więcej :
jak to się stało, że przeoczyłem ten opis?... :roll: przecież czytałem o Marii i Henryku... Icon_razz pewnie czytałem będąc w pracy, coś mnie wybiło z czytania, a potem jak wróciłem po czasie, to myślałem, że już przeczytałem i wyszedłem z wątku, hmm.
Paweł napisał(a):Eh... Serj i Lao, Knopfler i Opener... rok 2010 to rok dylematów. Icon_wink2
lepsze takie niż inne, prawda? Icon_smile2
08.06.2010 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):lepsze takie niż inne, prawda? Icon_smile2
No prawda prawda.

Ja tam raczej ten koncert na który się wybierasz Metallici i innych omijam szerokim łukiem. Z całej czwórki zespołów troszkę lubię jedynie Metallicę, bo znałbym może z 10-20 utworów... i tyle. No i ten Behemoth... :/
08.06.2010 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
W sprawie mp3 nadal oczekiwałbym drobnej pomocy Icon_wink2 I tak już odniosłem pewien sukces, ponieważ odnalazłem nową Armię w bdb wersji Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.06.2010 02:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości