Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50 HEY by Neo01
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #101
 
Typy ku3y na piątkę:
1. Dreams
2. Ho
3. Ja sowa
4. List
5. Zazdrość

WOLNE MEDIA!!!
05.07.2010 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #102
 
Przyspieszamy trochę, bo wczoraj byłem zajęty na innym forume i nie miałem czasu niczego tu wstawić.
Także już teraz obiecania piątka:

5. LIST

Kiedyś utwór wszech czasów Heya, po kilku latach trochę stracił, jednak zasłużone miejsce w top 5 ma Icon_smile2
Jest to jeden z bardziej osobistych dla mnie tekstów, a muzyka niesamowicie podnosi napięcie... No po prostu wielki hicior!

WOLNE MEDIA!!!
05.07.2010 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #103
 
4. DREAMS

A jednak, już teraz... Icon_wink2
Wspaniała ballada i badzo przejmujący tekst, który poznałem ze sporym opóźnieniem, czytając śpiewnik kumpla z akademika. A potem wiele, wiele razy śpiewaliśmy go przy gitarze z pamięci...

WOLNE MEDIA!!!
06.07.2010 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
 
2 wielkie przeboje. jak widać, spodziewałem się "Dreams" wyżej Icon_wink2.
wczoraj odebrałem przesyłkę z m.in. "Fire", więc w końcu nadrobię Icon_wink2.
dzięki jeszcze raz za poczekanie na mnie Icon_smile2. typy układałem jadąc SKMką z Gdańska do Gdyni Icon_smile2. przed Open'erem poszliśmy jeszcze obejrzeć ARG-GER...
07.07.2010 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #105
 
Pogubiłem się już w meczowych punktach Icon_razz
No ale tych 2 utworów zabraknąć nie mogło, co dobrze wyczułem, poprawnie nawet obstawiając Icon_mrgreen Choć, jeszcze 2 lata temu bym powiedział, że List za nisko Icon_smile2
W pierwszej 3. jestem prawie pewny Teksańskiego i Ja sowa. Ciekawe tylko, jak sie kolenośc ułoży.
07.07.2010 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #106
 
Naprawdę Ku3a nie ma za co Icon_smile2 .
Cieszę się że masz już Fire'a. Ja szykuję się na Ho, tylko teraz szkoda mi tracić kasę bo będę pewnie potrzebował na festiwale Icon_razz .

A zanim pierwsza trójca, jeszcze jeden mini-ranking, tym razem

Najlepsze Hey'owe solówki:
1. Misie
2. Ho!
3. List
4. Schizophrenic Family
5. Desire

Czyli chyba bez większych niespodzianek Icon_smile2

A za niedługo już długo oczekiwane Podium Icon_biggrin3

WOLNE MEDIA!!!
07.07.2010 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
 
mateusz91 napisał(a):Pogubiłem się już w meczowych punktach Icon_razz
Zdaje się że 3:4 Icon_razz
mateusz91 napisał(a):No ale tych 2 utworów zabraknąć nie mogło, co dobrze wyczułem, poprawnie nawet obstawiając Icon_mrgreen
Gratulacje! Icon_smile2
mateusz91 napisał(a):Choć, jeszcze 2 lata temu bym powiedział, że List za nisko Icon_smile2
Ja też Icon_wink2

WOLNE MEDIA!!!
07.07.2010 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #108
 
3. MISIE

Pierwsza usłyszana przeze mnie pieśń z "Ho" (na wspomnianej już składance "Anka"). Od początku tak na mnie wpłynęła, wręcz mną wstrząsnęła, że nie mogłem się od niej oderwać. Ten tekst, to brzmienie gitar, to powoli budwane napięcie, żeby wybuchnąć wykrzyczanym refrenem i przecudowną solówką - masterpiece! Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
07.07.2010 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #109
 
Są MISIE! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Nie żebym miał jakieś wątpliwości, że będą, bo to tak jakby tworzyć top Led Zeppelin bez 'Stairway to heaven', ale niektórzy nie obstawili. To już są utwory, które kocham i nic nie trzeba pisać Icon_smile2 Miazga po prostuIcon_smile
07.07.2010 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #110
 
Nie wiedziałem że tak Cię ucieszy to miejsce Icon_biggrin3
Tym bardziej cieszę się bardzo że Ty też masz podobne zdanie na jego temat Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
07.07.2010 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #111
 
A mam. Świetnie opisałeś to, co również odczuwam, gdy słucham tego utworu. Nie chcę więcej pisać, bo niedługo zabieram się za tworzenie własnego topu Hey i nie będzie żadnych niespodzianek Icon_razz
07.07.2010 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
 
"Misie" nigdy... mi się nie podobały. byłem rozczarowany takim pierwszym singlem z "Ho!". na szczęście potem było lepiej, to znaczy single były lepsze. do tej pory nie przepadam za tym utworem, ale przynajmniej jest mi już obojętny.
07.07.2010 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #113
 
ok, przepraszam za 3manie w niepewności ale przez 2 dni byłem praktycznie na wychodnym. Ale już nadrabaim Icon_razz

2. Ho!

Cudowna ballada i mistrzowska kompozycja P. Banacha, niezwykle osobiście zaśpiewana przez Kasię. Co tu więcej pisać - nr 2, więc po prostu niesamowicie mi się podoba Icon_smile2

and namber łan is...

1. Ja Sowa

!!! Icon_biggrin3

Pisałem niedawno że kiedyś "List" był moim nr 1, ale właściwie to już od pierwszego wysłuchania i zobaczenia wiedziałem że to będzie jeden z moich ulubionych utworów ever.
I rzeczywiście takim się stał; ta doskonała kompozycja z cudownym tekstem jest nie tylko moim #1 Heya, ale także niekwestionowanym liderem wśród polskich utworów Icon_smile2 .

Tak więc Top dobiegł końca.
Dziękuję wszystkim za branie aktywnego oraz biernego udziału w tym "przedstawieniu" Icon_smile2
Dziękuje też za wszystkie typy. Niestety nikt nie wytypował prawidłowo podium, ale było bardzo blisko - Mateusz15, Ku3a i miniu Icon_smile
Pomyślimy nad nagrodami pocieszenia Icon_wink
Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na - mam nadzieję- kolejnych topach Icon_smile (w tym w szczególności na Heyowych Mateusza i Tomkka Icon_smile )

WOLNE MEDIA!!!
09.07.2010 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #114
 
neo01 napisał(a):Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na - mam nadzieję- kolejnych topach Icon_smile (w tym w szczególności na Heyowych Mateusza i Tomkka Icon_smile )
może w sierpniu zacznę odliczanie swojego :?: Icon_wink2

więc to jednak cała płyta "Ho" na podium Icon_mrgreen mnie to cieszy
i "Ja Sowa" zwyciezcą - moja ulubiona z tej płyty.
Dzięki za top.
09.07.2010 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #115
 
O cholera! Nie ma Teksanskiego?! <giga szok> wow! Jednak Icon_smile długo kazales czekać i nie będę ukrywać, że takiego czegoś się nie spodziewałem. Przy Twojej miłości i sentymencie do 'Fire' braknie najbardziej znanego utworu?! Moje zdziwienie nie zna granic :O Ale jestem usatysfakcjonowany jak najbardziej. Icon_smile Piękne top3. Piękny cały top! Dziękuję za wspomnienia i emocje Icon_smile sam dzięki temu Topowi przypomniałem sobie i poznałem (KARMA) całą dyskografię Hey.
w finalnym rozegraniu remis 5:5! Icon_biggrin a listę płyt masz zrobioną? Choć pozbawiłeś mnie już pewności, że to Fire będzie na jej szczycie.

Ps. Ho! niedługo będę miał w wersji zremasterowanej Icon_biggrin
ps2. Pisze z telefonu, więc przepraszam za wszelkie braki (odstępy itp).
09.07.2010 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #116
 
ogolnie lista bardzo bardzo fajna

sam mam swoja heyowa tylko ze bez piosenek z murpa (u mnie wygralo nieziemskie Ho)
10.07.2010 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
 
Z pierwszej dwójki jestem bardzo zadowolony Icon_smile2. typując pierwszą piątkę, wybierałem spośród siedmiu utworów (jeszcze "Teksański" i "Cudzoziemka"), więc mogłem trafić 5, ale mogłem 3. Trafiłem 4, więc jest sprawiedliwie Icon_wink2.
dzięki za ten top i za impuls by wrócić do niektórych utworów Icon_smile2.
10.07.2010 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #118
 
Jeszcze małe postscriptum.
Przepraszam bardzo, ale na mojej kasecie "Fire" nie było żadnego "Teksańskiego" Icon_wink2 Icon_mrgreen
A tak na poważnie to Teksańskiego obrzydziły mi media i fakt że ten kawałek jest znany przez wszystkich i uznawany za reprezentatywny dla Heya, z czym się absolutnie nie zgadzam. 10 lat temu mi się podobał, ale teraz jest mi właściwie obojętny (podobnie jest z "Zazdrością", może jakbym był innej płci, byłoby inaczej Icon_wink2 ).
I jeszcze jeden ważny kawałek z "Fire", mianowicie "Zobaczysz". Otóż podoba mi się on najbardziej w wersji koncertowej, której jednak nie wziąłem pod uwagę, ale w każdym razie byłby tuż za 50-tką (podobnie jak "Empty Page", "Saskia's Life" czy nowe "Boję się o nas"). Natomiast z "Anioła" to właściwie na teraz podoba mi się tylko riff, dlatego go nie było Icon_wink2 .

Aha, topu płyt jako takiego nie mam zrobionego, ale pierwsze 3 pozycje można odszukać gdzieś na innym forum Icon_wink.
A są to: Fire, ?, Ho. Ale teraz, po tym całościowym topie to już zgłupiałem i nie wiem jaka powinna być właściwa kolejność Icon_razz . Niech będzie że te 3 albumy są równorzędne, ale "Fire" daję #1 z sentymentu Icon_razz .

Dziękuję bardzo za podziękowania i wspólną zabawę! Icon_smile2 Cieszę się że mogłem przyczynić się do popularyzacji zespołu Icon_wink2 .
Howgh! Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
10.07.2010 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #119
 
jeszcze małe resume...

14.07.2010 godz. 9.42 - mój nr 1 - "Ja sowa" w Trójce, w audycji Tu Niedźwiedź Icon_wink2 Icon_biggrin3
Dziękuję PanieMarku!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2010 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości