Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50 HEY by Neo01
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #41
 
Hej Mateusz Icon_smile
Miło mi bardzo że w końcu udało Ci się tu dotrzeć, jednak reklama przyniosła jakiś skutek Icon_razz
mateusz91 napisał(a):sam planuję zrobić swój top Hey Icon_smile
to jesteś już drugi, już się cieszę Icon_biggrin3

Z tego co pamiętam oprócz tych utw. które wymieniłeś, bardzo lubisz jeszcze "Dolly", czy to się zmieniło? Icon_smile2

A wersji Blunta "Where is..." nie znałem, trza by się zapoznać Icon_smile
mateusz91 napisał(a):I jeśli miałbym typować pierwszą 5 to:
List, Misie, Ja sowa, Dreams i....niech będzie Muka!
a które typujesz na pierwszą trójkę? Chyba że nie chcesz brać udziału w konkursie Icon_razz

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
 
Yacy napisał(a):
neo01 napisał(a):22. Klus Mitroh
aż musiałem spojrzeć gdzie był w momencie gdy układałem top Hey. Poza top35 Icon_eek2 A dziś? Myślę, że top 10. Może nawet miejsce 6 Icon_smile2
Icon_biggrin3

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #43
 
Z dwóch powyższych wolę Desire!

ku3a napisał(a):bo mam zamiar "Fire" wkrótce mieć na cd
i nie tylko tę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.06.2010 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #44
 
neo01 napisał(a):Hej Mateusz Icon_smile
Miło mi bardzo że w końcu udało Ci się tu dotrzeć, jednak reklama przyniosła jakiś skutek Icon_razz
Szczerze powiedziawszy to zajrzałem tu wcześniej, a potem zobaczyłem reklamę. Icon_razz Po prostu zwracam uwagę na podpisy użytkowników forumlp3 Icon_wink2
neo01 napisał(a):
mateusz91 napisał(a):sam planuję zrobić swój top Hey Icon_smile
to jesteś już drugi, już się cieszę Icon_biggrin3
Ale to jeszcze długo, bo najpierw będzie top myslovitz ;]

neo01 napisał(a):Z tego co pamiętam oprócz tych utw. które wymieniłeś, bardzo lubisz jeszcze "Dolly", czy to się zmieniło? Icon_smile2
Taak lubię. Tylko, że z Heyem mam tak, że prawie wszystko ich lubię Icon_razz

neo01 napisał(a):A wersji Blunta "Where is..." nie znałem, trza by się zapoznać Icon_smile
ale Heyowa lepsza Icon_smile
neo01 napisał(a):
mateusz91 napisał(a):I jeśli miałbym typować pierwszą 5 to:
List, Misie, Ja sowa, Dreams i....niech będzie Muka!
a które typujesz na pierwszą trójkę? Chyba że nie chcesz brać udziału w konkursie Icon_razz
a to mogę się jeszcze zastanowić? Icon_mrgreen
10.06.2010 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
 
Możesz, ale tylko trochę Icon_razz
Masz czas aż do zaprezentowania 6 miejsca Icon_wink2

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
 
Dawno już nie było, więc zanim kolejna odsłona, mała garść wspomnień...

Płyta, a właściwie kaseta "?" odbiła się na mojej wrażliwości muzycznej wielkim echem, nie schodząc ze szpul magnetofonu marki Grundig przez dobre 2,3 lata... Tymczasem przyszedł rok '97 i w kanałach tv, nie tylko muzycznych, zaczął królować nowy singiel - "Że" - tytuł jak zwykle w przypadku Hey'a świetny Icon_lol. Był to chyba najczęściej ogrywany ich utwór w tv, poza "Listem", z tego co pamiętam... Choć niestety inne utwory nie zrobiły zbytniej kariery. Wówczas w pamięć zapadł mi jeszcze jeden... o którym wkrótce Icon_wink2, ale generalnie płyta nie odniosła już takiego sukcesu jak poprzednie, a status zespołu jako gwiazdy polskiej sceny rockowej nieco się zachwiał...

And now...

18. Nie więcej...

Genialna ballada, choć właściwie jedynym instrumentarium jest tu pianino. Na pierwszy rzut ucha seems like odrzut z sesji do "MURP", jednak po kolejnych przesłuchaniach wchodzi w ucho i nie chce z niego wyleźć Icon_razz

17. Antiba

A tu zmiana nastroju o 180 stopni...
Chyba najpopularniejszy, a na pewno najmocniejszy (i w pewnym sensie właściwie jedyny Icon_razz ) protest-song zespołu. Chyba wszyscy znają, a jakby czasem komuś umknęła, niech szybko znajdzie album "Sic" i włączy pierwszy track, zresztą polecam to wszystkim - zróbmy trochę hałasu Icon_biggrin3 Oczywiście koncertowo-pogowy pewniak Icon_biggrin3

WOLNE MEDIA!!!
11.06.2010 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #47
 
Oba nagrania darzę sympatią.
A "Nie Więcej" jeszcze jest na mojej liście Icon_mrgreen
11.06.2010 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
ja niestety "Nie więcej" z całego murpa najmniej lubię.
za to "Antiba" jest w mojej sicowej czołówce.
a do "Karmy" praktycznie nie wracam...
12.06.2010 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
 
Szkoda że ku3a chyba nie skomentuje dziś tych pozycji, bo na miejscu:

16. Is It Strange?

Ten utwór tak naprawdę poznałem dopiero jakieś 5 lat temu (nie znałem całego "Ho!" Icon_redface2 ), za to od razu wpadł mi w ucho. W tym czasie jednym z ulubionych moich zajęć było drażnienie kumpli z pokoju obok wydzieraniem się w takt tej ballady, granej z ich kompa. A po co trzymali tam pół dyskografii Heya Icon_mrgreen
Ścisła czołówka Icon_smile2

15. Schisophrenic Family

Kolejny fire-owy killer. Jak już wspomniałem, gdy tylko nabyłem kasetkę, szybko stał się jednym z moich ulubieńców, przede wszystkim ze względu na to że mogłem przy nim skakać po całym dużym pokoju i czuć się jak na prawdziwym koncercie Icon_biggrin3

WOLNE MEDIA!!!
16.06.2010 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
a czy mogę dziś? Icon_smile2 o tej porze gdy wysyłałeś, to ja kończyłem podróż na Bemowo Icon_smile2.
"Is It Strange?" - tak, ścisła czołówka. u mnie nawet jeszcze śliślejsza Icon_smile2. teraz co prawda podoba mi się trochę mniej niż 15 lat temu, ale na mojej liście pozostaje jednym z największych przebojów Heya.
a "Ho!" było jednym z trzech moich pierwszych kompaktów. kiedyś bodajże na gwiazdę dostałem "Ho!" i "Przedmieścia" Wilków - 2 wielkie przeboje na mojej liście płyt.
"Schisophrenic Family" muszę sobie powtórzyć.
17.06.2010 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #51
 
"Przedmieścia" były moją drugą rockową kasetą, jaką sobie zakupiłem Icon_smile2
Pierwszą była składanka "Anka" z wieloma świetnymi kawałkami, m.in. jednym Hey'a...
a trzecią była chyba "Fire" Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
17.06.2010 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
 
Schisophrenic Family to czad i power Icon_mrgreen
W sam raz do skakania Icon_wink2 Natomiast "Is It Strange" kojarzy mi się z Janis Joplin Icon_cool2
17.06.2010 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #53
 
nie więcej jest naj. to tak bez przesłuchań. Ale muszę wrócić do Fire i sprawdzić co nie co Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.06.2010 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #54
 
Yacy napisał(a):muszę wrócić do Fire i sprawdzić co nie co Icon_smile2
Icon_biggrin3 Chyba nie jesteś jedyny

WOLNE MEDIA!!!
18.06.2010 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
 
Wspomnień kolejnych garść...
Rok '99 to już piąty album w dyskografii naszego bohatera i choć oficjalnie miała tytuł taki jak nazwa zespołu (wkomponowany w znak Stop Icon_smile2 ), to większość mówiła na nią po prostu "piątka". Czy spełniła oczekiwania? Jeśli chodzi o mnie osobiście, to trafiłem na nią właściwie dopiero parę lat później (chyba mój sentyment do zespołu wówczas nieco opadł) i muszę przyznać że jest na niej kilka perełek i płyta generalnie prezentuje się przyzwoicie. Niestety zabrakło na niej typowych "koni pociągowych". Niemal nachalnie promowany singiel "4 pory" poszerzył być może odbiorców muzyki Heya, stał się jednym z przebojów, lecz nie pociągnął płyty i zarazem zespołu do kolejnego sukcesu.
Już wkrótce odmienne spojrzenie na to w którą stronę powinna podążać grupa, poróżni dwie najważniejsze postacie: Piotra i Kasię i zespół czekają dość radykalne zmiany...


A tymczasem, borem, lasem... Icon_smile2 doszliśmy już do miejsca...

14. Dosyć poważnie

I znów przypominają mi się akademi/kowe/ckie wieczory, podczas których zaprzyjaźniałem się coraz bardziej i bardziej z zasłyszanym już niegdyś kawałkiem, na który jednak nie zwróciłem wcześniej należytej uwagi. Cóż to był za błąd!
Zaczyna się jak jakieś techno, jak stwierdził mój kumpel Icon_razz , ale potem jest już tylko lepiej. Zarówno muzycznie, jak i tekstowo, nawet przede wszystkim w tej drugiej warstwie, choć kompozycja jest naprawdę przednia. Mega-ironiczny tekst o tym jak można w alternatywny sposób widzieć codzienne rzeczy, zwieńczony jest genialnym refrenem, który nieodmiennie kojarzy mi się ze skeczem wykonywanym m. in. przez Andrzeja Grabowskiego, o tym jak to nieumiejętność gry na skrzypcach powoduje nieunikniony zgon - mistrzostwo! Icon_mrgreen

13. Fate

No to z połowę track-listy "Fire"-a mamy już za sobą Icon_wink2
Jedna z piękniejszych balladowych kompozycji wszech czasów, for me, która swój pełny blask uzyskała oszlifowana przez Marcina Macuka i świetną muzyczną oprawę podczas "MTV Unplugged". Nie dziwię się, że właśnie ten utwór został wybrany jako jeden z pięciu "starych" Hey'ów na ten koncert - idealnie sprawdza się właśnie grany bez prądu, co świetnie słychać także podczas fragmentu unplugged na "Koncertowym".
Kto nie zna, niech pozna koniecznie (albo sobie przypomni Icon_smile2 )

WOLNE MEDIA!!!
18.06.2010 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
A kolejna połowa ''Fire'' przed nami pewnie Icon_wink Bardzo podobają mi się wyniki. Klasyczny Hey zasłużenie prowadzi, chociaż i nowsze dzieła nie są przecież wypaczone w jakikolwiek sposób. Ciekawe czy pojawi się jeszcze coś z nowego albumu....śmiem wątpić, chociaż kto tam wie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.06.2010 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
 
"Fate" - pozycja trochę na wyrost Icon_razz
14. miejsce lubię i tekst wcale nie jest dla mnie śmieszny czy ironiczny.
19.06.2010 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
utwierdzam się, że muszę w końcu znaleźć czas, może jakoś w wakacje, po festiwalach i po Mundialu Icon_wink2, na przypomnienie sobie starszych płyt Heya Icon_smile2.
"Koncertowy" mi się całkiem podobał, za to "Unplugged" nie i jest to być może jedyna płyta Heya do której mnie w ogóle nie ciągnie, żeby do niej wrócić.
19.06.2010 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #59
 
Tomekk napisał(a):14. miejsce lubię i tekst wcale nie jest dla mnie śmieszny czy ironiczny.
No może tak wyszło, ale dla mnie nie jest jednoznaczny i oczywiście dostrzegam w nim całkiem poważne przesłanie, jednak ta ironiczna warstwa jest tutaj bardzo zauważalna...

Tomekk napisał(a):"Fate" - pozycja trochę na wyrost Icon_razz
Zgodziłbym się z Tobą, jeśli chodziłoby tylko o wersję podstawową. Ale jak już pisałem jest to dla mnie jedna z piękniejszych kompozycji w ogóle, stąd taka pozycja.

WOLNE MEDIA!!!
19.06.2010 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #60
 
Dla mnie trochę za dużo Fire tu. Ale rozumiem wspomnienia i to, że pierwsza płyta swoje robią. Choć ulubione kawałki z owej płyty, mam nadzieję, jeszcze przed nami Icon_biggrin
Bardzo wysoko 'Nic więcej', nie spodziewałem się, że coś z MURP może być 20.
i w sumie tak sobie patrzę, że albo zostały w większości utwory, które należa do mojego ścisłego topu albo czegoś zabraknie i będą niespodziewajki. Czekam na dalsze miejsca.
I coś tu było o Karmie - ja jej prawie (jeszcze) nie znam Icon_redface2
23.06.2010 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości