Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 1000 notowań
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #61
 
ku3a napisał(a):130. 100. 3. Brooklyńska rada Żydów - Kult (549)
To mój pierwszy utwór kultu, który polubiłem
ku3a napisał(a):130. 100. 1x5. 12 groszy - Kazik (326)
legendarny już tekst... tylko trochę nisko

Chomik Last.fm
24.05.2010 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 457
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #62
 
Coraz lepiej... Najpierw obecna dwudziestka - Roxette z tym utworem to był ich siódmy i ostatni w ich karierze lider mojej listy. Fugees, Scorpions, Muse - a z wcześniejszej dwudziestki Bryan Adams, Queen, Strachy Na Lachy, Eric Clapton, Cranberries, Toni Braxton, Lady Pank, no i oczywiście kolejne Roxette - jest z czego wybierać. Także Santana, który co prawda nie gościł u mnie, ale też uważam ten utwór za jeden z przebojów wszechczasów.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
24.05.2010 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
kolej_grzesiek napisał(a):Roxette z tym utworem to był ich siódmy i ostatni w ich karierze lider mojej listy.
sprawdziłem jak to było u mnie. okazuje się, że to ich piąty numer jeden, ale też tak jak u Ciebie ostatni...
25.05.2010 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
Zanim przejdę do pierwszej setki to taki przerywnik i ciąg dalszy wspomnień z moimi różnymi listami przebojów i nie tylko Icon_smile2.

Jak już pisałem wcześniej, zacząłem od listy piosenek, a po 12 tygodniach dołączyła lista płyt. To jednak nie było wszystko Icon_wink2. Po półtora roku, we wrześniu 1992 roku, zacząłem też tworzyć listę gier komputerowych, bo końcowe lata podstawówki i całe liceum to czas który bardzo sprzyjał takiemu spędzaniu czasu Icon_wink2. Lista była podzielona na 2 okresy - pierwszy, w którym miałem Commodore 64 i Pegasusa (74 notowania) i drugi w którym miałem Amigę 1200 (90 notowań). Co tydzień układałem dziesiątkę ulubionych gier tygodnia Icon_smile2. I w pierwszym, i w drugim okresie dominowały piłki nożne Icon_smile2. Lista przetrwała do października 1995 roku. Zeszyt z jej wynikami mam do dziś.

Nie tak oficjalna, bo nie zebrana w jednym miejscu była inna "lista przebojów". Przez liceum, nie pamiętam czy całe czy dopiero od jakiegoś momentu, oraz przez studia (przez tyle lat ile to miało sens) robiłem też zestawienie... przedmiotów szkolnych Icon_mrgreen. To były 2 typy rozgrywek na raz. Co piątek (w czasie Listy Trójki Icon_wink2) ustawiałem w kolejności wszystkie szkolne przedmioty i każde takie "notowanie" było wliczane do podsumowania roku. Ale też wyniki tego notowania były brane do rozgrywek pucharowych - na początku startowali wszyscy zawodnicy i ten który w danym tygodniu zajął ostatnie miejsce, odpadał. Za tydzień brałem wyniki notowania, odsiewałem tych którzy odpadli i patrzyłem kto jest ostatni z tych którzy pozostali i ten odpadał. No i tak w ciągu roku szkolnego było rozgrywanych kilka sezonów pucharowych Icon_wink2. W czasach licealnych o zwycięstwa zwykle walczyły matematyka i w-f Icon_smile2. Na studiach to różnie, bo w każdym roku były przecież inne przedmioty Icon_wink2.

To takie bardziej normalne rzeczy, choć nie wiem czy lista przebojów przedmiotów szkolnych była jeszcze przez kogoś tworzona Icon_wink2. Mniej związane z listami rzeczy którymi się w życiu zajmowałem, to np. robienie gazetki domowej Icon_smile2. Kiedyś w którymś programie dla dzieci, nie pamiętam czy w "Teleranku", "5-10-15" czy innym był reportaż o chłopaku który robił swoją domową gazetkę. Nie pamiętam o czym ona była, ale pamiętam jak się nazywała - "Sprzączka". Spodobało mi się to i pomyślałem, że chciałbym też swoją gazetkę zrobić. Wtedy miałem dopiero Commodorka, więc o żadnym drukowaniu nie było mowy, nawet nie znałem nikogo kto by miał drukarkę. Robienie gazetki polegało więc na ręcznym wpisywaniu tekstów w kartki w kratkę wyjętę z zeszytu Icon_wink2. Przepisywałem jakieś artykuły, albo ich części, ze "Świata Młodych", tworzyłem jakieś labirynty, na punkcie których wtedy miałem "fazę", a na pierwszej strony był przekalkowany rysunek jakiegoś ptaka z atlasu ptaków który wcześniej dostałem plus przepisanych trochę informacji o nim Icon_wink2. Gazetka ukazywała się bardzo nieregularnie - na początku była tygodnikiem, zaraz potem dwutygodnikiem, potem miesięcznikiem, a na koniec kwartalnikiem. Wyszło chyba z 8 numerów. Na pewno bym je znalazł, bo takich skarbów nie wyrzucam Icon_smile2. A po jakimś czasie znowu przyszła mi ochota na robienie gazetki i zabrałem się za to, ale już inny miałem na nią pomysł. Nazywała się "Pomyśl" i zawierała różne łamigłówki Icon_smile2. Wszystkie te gazetki robiłem praktycznie tylko dla siebie i dla własnej przyjemności, czasem tylko pokazałem w domu co tam udało mi się sklecić Icon_wink2.
26.05.2010 12:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
ku3a napisał(a):Po półtora roku, we wrześniu 1992 roku, zacząłem też tworzyć listę gier komputerowych
W 1992 roku? Aż boję się myśleć jakie wtedy były gry. Fifa weszła w życie dopiero w czasach MŚ USA z tego co kojarzę Icon_wink W sumie to była jedyna gra oprócz Settlersów w którą grałem. Ja nie miałbym możliwości stworzenia nawet jednego notowania takiej listy gier. Nie fascynuje się nimi.

Cytat:zestawienie... przedmiotów szkolnych
U mnie sytuacja jest jasna i nie wyobrażam sobie takiej listy. Miałeś wyobraźnie Icon_razz2 Wątpię, by w dzisiejszych czasach ktoś w ten sposób zajmował swój wolny czas Icon_smile2 Brzmi to ekstremalnie.

ku3a napisał(a):matematyka i w-f
U mnie w niższych rejonach Icon_lol Na wf-ie nie mogę ćwiczyć, natomiast matematyka kiedyś była nawet na ostatnim miejscu, ale teraz chyba przebiła ją chemia, hiszpański oraz....godzina wychowawcza (niczego tak nie znoszę jak siedzenia bezczynnie w czasie zajęć ;P).

ku3a napisał(a):robienie gazetki domowej
To też ciekawa sprawa i również bardzo oryginalnie prezentująca się w dzisiejszych czasach. W roku 2010 ''gazetkę'' robi się tylko po to, aby zdobyć lepszą ocenę z jakiegoś przedmiotu. Icon_wink2

ku3a napisał(a):Nazywała się "Pomyśl" i zawierała różne łamigłówki
Chyba ciężko czerpać przyjemność z rozwiązywania własnych łamigłówek. Skoro nie mogłeś ich wykorzystać kiedyś i pokazać innym, to może rzucisz kilka na forum Icon_wink2

A jakie muzyczne gazety czytałeś w tamtych czasach?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2010 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #66
 
ku3a napisał(a):Po półtora roku, we wrześniu 1992 roku, zacząłem też tworzyć listę gier komputerowych, bo końcowe lata podstawówki i całe liceum to czas który bardzo sprzyjał takiemu spędzaniu czasu Icon_wink2
a ja pamiętam, że w moim przypadku przedszkole i początek szkoły też temu sprzyjał Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):I w pierwszym, i w drugim okresie dominowały piłki nożne Icon_smile2
o tak, ja lubiłem jeszcze tenis, mario, contrę Icon_wink2
ku3a napisał(a):nie pamiętam czy w "Teleranku", "5-10-15"
to były programy...
ku3a napisał(a):A po jakimś czasie znowu przyszła mi ochota na robienie gazetki i zabrałem się za to, ale już inny miałem na nią pomysł. Nazywała się "Pomyśl" i zawierała różne łamigłówki Icon_smile2
też robiłem swoją gazetkę Icon_biggrin3 już nie pamiętam nazwy, ale muszę ją poszukać Icon_wink2 też miałem tam łamigłówki i moje własne zagadki Icon_smile2 pamiętam, że dołączałem do tego opowiadania i coś o pokemonach Icon_mrgreen też nie drukowałem tylko pisałem i jeszcze (co najtrudniejsze) zszywałem i zastanawiałem się jak to zrobić, żeby nie zgiąć gazetki Icon_smile2
26.05.2010 01:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
 
lista przebojów przedmiotów szkolnych/studenckich - to ci dopiero! Icon_lol
Ja nie robiłem, ale u mnie pewnie walczyłyby o pierwsze miejsce wf i geografia Icon_wink2 (a o ostatnie w podstawówce plastyka i matematyka, a w liceum biologia i matematyka).
Własna gazetka - no ja nie robiłem, ale ja wymyśliłem własną telewizję, sportową oczywiśćie (zanim jeszcze powstał Eurosport!), której ramówkę na 2-3 tygodnie układałem gdzieś co kilka miesięcy-pół roku, przez 2-3 lata). Ale o tym już pisałem gdzie indziej.

Na bazie papierowych "piłkarzyków" zrobiliśmy też z kumplami całą masę ich mutacji - koszykówkę (najlepsza zdecydowanie), piłkę ręczną, golf (najgorszy), rugby, 2 odmiany hokeja (nigdy nie przegrałem, przez całe życie Icon_biggrin3 ). I w 6 i 7 klasie robiliśmy rozgrywki klasowe, na przerwach i lekcjach (ale pod koniec 7 klasy to już raczej na przerwach za dziewczynami łaziliśmy, także było szkoda na inne rozryki Icon_razz ). Wszystko sygnowane by M&M&K Co. Ltd. Icon_wink2 , z konkretnymi regulaminami na każdy przypadek w czasie gry, mecze były "sędziowane" nawet przez bezstronnego obserwatora. Były mecze w grupach, a potem faza pucharowa (najgorsze, że mimo że rzadko chorowałem to jakoś 2 razy mi się zdarzyło zachorować właśnie w okolicach mistrzostw w nożną, raz w grupach czyli opuściłem początek i nie grałem, a raz od 1/4 kosza). Przy czym nawet nasze piłkarzyki były dużo bardziej skomplikowane i nie takie prostackie jak ich obecne mutacje, jakie można spotkać np. na kurniku, na studiach byłem zdziwiony, jak ludzie są w to słabi i że tak dziwnie grają, po golu koniec Icon_wink2 .

Dlatego też jestem zdania, że wszelkie komputery i gry video powinny być reglamentowane do 18 roku życia - jak się u dzieci rozwija pomysłowość i wyobraźnia, jak ich nie ma?! Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.05.2010 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #68
 
ku3a to chyba ze wszystkiego potrafił zrobić listę przebojów Icon_lol
ale pomysł z listą przedmiotów szkolnych bardzo mi się spodobał. Może zacznę też taką tworzyć :?:choć już trochę za późno...
W podstawówce wygrałby - niemiecki albo muzyka. W gimnazjum niemiecki albo polski.
W liceum zaskakująco niemiecki albo wos. A teraz nie wiem (niemiecki to czołówka, choć gdybym może się uczył wcześniej angielskiego to by tak nie było Icon_evil ) może logika, filozofia :?: Icon_cool2
26.05.2010 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
saferłel napisał(a):W 1992 roku? Aż boję się myśleć jakie wtedy były gry.
takie które miodnością przebijały obecne bez mrugnięcia Icon_razz.
saferłel napisał(a):Fifa weszła w życie dopiero w czasach MŚ USA z tego co kojarzę Icon_wink
jeśli dla Ciebie gry komputerowe zaczęły się wraz z wejściemy Fify, to współczuję Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Miałeś wyobraźnie Icon_razz2 Wątpię, by w dzisiejszych czasach ktoś w ten sposób zajmował swój wolny czas Icon_smile2 Brzmi to ekstremalnie.
też mi się tak wydaje. obecnie komputery to gigantyczna pomoc w wielu sytuacjach, ale też nieprawdopodobny złodziej czasu. wcześniej wychodziło się na podwórko, żeby spotkać się z kolegami, pójść pobawić się w chowanego na osiedlu czy pograć w kapsle, a dziewczyny w hula-hop. teraz włącza się gie-gie.
saferłel napisał(a):Chyba ciężko czerpać przyjemność z rozwiązywania własnych łamigłówek.
nie robiłem gazetki, by rozwiązywać łamigłówki Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Skoro nie mogłeś ich wykorzystać kiedyś i pokazać innym, to może rzucisz kilka na forum Icon_wink2
z tego co pamiętam, to większość była przepisana z jakichś książeczek z różnymi zagadkami i łamigłówkami. mało było takich, które sam wymyśliłem.
Cytat:A jakie muzyczne gazety czytałeś w tamtych czasach?
a co to była muzyka? Icon_razz ja przed 12. rokiem życia praktycznie nie słuchałem muzyki. tyle tylko co przypadkiem się w telewizji zobaczyło czy w radio usłyszało, ale u nas w domu nie było w zwyczaju słuchania radia. sam musiało to wszystko dla siebie odkryć.
michal91d napisał(a):o tak, ja lubiłem jeszcze tenis, mario, contrę Icon_wink2
ja jeszcze wiele lubiłem Icon_smile2. oprócz piłki nożnej często też wyścigi samochodowe ("Pit Stop 2" - można było zjeżdżać do boksów, żeby zatankować i zmienić opony! Icon_mrgreen ), platformówki i wiele innych.
Miszon napisał(a):Na bazie papierowych "piłkarzyków" (...)
ileż to my w liceum z kumplem meczów rozegraliśmy na kartce w piłkę nożną Icon_mrgreen .
Tomekk napisał(a):ku3a to chyba ze wszystkiego potrafił zrobić listę przebojów Icon_lol
Icon_mrgreen
27.05.2010 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
Chyba wreszcie pora przejść do pierwszej setki Icon_smile2. Żeby nikt nie czuł się ostatni, ani przedostatni, to nie ma nikogo na miejscu 100 ani 99 Icon_wink2. Na 98. 3 piosenki ex-aequo. Przy okazji informacja - do statystyk utworów dodałem też liczbę tygodni w dziesiątce (jaką czwarta dana), choć na miejsce w podsumowaniu to nie wpływa, wciąż decyduje o nim tylko liczba punktów.

Na pierwszym 98. miejscu Icon_wink2 utwór który wszedł do kanonu najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. A myślałem, że na zawsze ich najbardziej znaną balladą pozostanie "Under The Bridge" Icon_smile2. Pamiętam jak zachwycałem się tym teledyskiem. Mogłem go oglądać codziennie, a był to okres kiedy dość dużo muzycznych telewizji oglądałem. Animacja komputerowa, jedna z najlepszych w tamtych czasach, a były to czasy kiedy o Shreku jeszcze nikt nie słyszał Icon_wink2.

98. 116. 1x5. 15. Californication - Red Hot Chili Peppers (486)

Czy Jack White jeszcze będzie na mojej liście? No jest, proszę Icon_smile2. "Seven Nation Army" do dziś robi takie samo wrażenie, charakterystyczny riff, który wymieniłbym jednym tchem wraz z kilkoma innymi, które robi i robią na mnie największe wrażenie. A z czym mi się "Seven Nation Army" kojarzy? Z Placebo Icon_razz. Nie znałem wcześniej The White Stripes i "Seven Nation Army" właśnie wchodziło na Listę Trójki. Wtedy odbył się koncert Placebo, pierwszy na którym byłem. Przed wejściem na Torwar oczywiście czekanie w kolejce, a przy tym czekaniu zobaczyłem dziewczynę w koszulce The White Stripes. Pomyślałem sobie: "oho, to ci co teraz zadebiutowali na LP3" Icon_smile2. ale tez się zdziwiłem, że jedna piosenka a tu od razu ludzie w ich koszulkach chodzą Icon_wink2. zresztą samo "Seven Nation Army" dopiero później mnie złapało Icon_smile2.

98. 116. 1x3. 16. Seven Nation Army - The White Stripes (653)

Był koncert Placebo, a tu i samo Placebo Icon_smile2. "Infra-Red" to od początku był mój faworyt na płycie "Meds". Było wysoko na mojej liście, gdy okazało się, że będzie nowym singlem. I zaczęło się moje promowanie tego utworu na forum LP3 - zachwyty, fragment tekstu w sygnaturce Icon_smile2. "I’m coming up on infra-red, forget your running, I will find you" Icon_smile2.

98. 116. 2. 19. Infra-Red - Placebo (787)

Aerosmith którym zachwyciłem się przy poprzedniej płycie, Aerosmith który był pierwszym wykonawcą na którego koncercie byłem, wydawał nową płytę. Miał wydawać nową płytę. Na razie dowiedzieliśmy się tylko, że jest nowy singiel. Wtedy nie miałem jeszcze internetu w domu i korzystałem w laboratorium komputerowym na wydziale. Tam też głosowałem na LP3. Poszedłem więc zagłosować na "Falling In Love (Is Hard On The Knees)" mimo że ani razu tego jeszcze nie słyszałem Icon_razz. Nie widziałem jednak, żeby skończyło się inaczej niż dużym przebojem na mojej liście. W obecnych czasach już takiej pewności bym nie miał, bo wiele razy już się sparzyłem, ale ten pierwszy singiel z nowej płyty Aerosmith faktycznie spełnił moje oczekiwania.

96. 117. 1x2. 22. Falling In Love (Is Hard On The Knees) - Aerosmith (312)

Przerwa na 3 piosenki i znowu Red Hot Chili Peppers Icon_smile2. Wyżej w podsumowaniu, ale na pierwszym nie był. Jeszcze tylko 3 takie piosenki zostały. W "Around The World" zawsze najbardziej lubiłem i czekałem na przedostatnią zwrotkę w której nie wiadomo było co tak naprawdę Anthony Kiedis śpiewa Icon_razz. W serwisach z tekstami piosenkami prawie w każdym napisane jest co innego Icon_wink2. "I know I know for sure, ring ling dong ding dong ring ding dooooown ding dang!" Icon_smile2

96. 117. 2. 25. Around The World - Red Hot Chili Peppers (436)
27.05.2010 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #71
 
Californication to ja dopiero przy okazji Topu Wszech Czasów poznałem Icon_wink2 i do tej pory brzmi nieźle. The White Stripes to jedne z moich pierwszych głosów na LP3 Icon_wink2 Placebo też ok, ale miejsca 96 na razie do mnie nie przemawiają Icon_cool2
27.05.2010 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
ku3a napisał(a):takie które miodnością przebijały obecne bez mrugnięcia Icon_razz.
Piszesz tak z sentymentu, nie ma ''miodniejszej'' gry niż The Settlers Icon_razz2

ku3a napisał(a):jeśli dla Ciebie gry komputerowe zaczęły się wraz z wejściemy Fify, to współczuję Icon_wink2.
Chłopie, ja mam 18 lat, pierwszy komputer miałem w 98 roku, grałem trochę w Herculesa, wspomnianą Fife (98), a potem bardzo szybko rzuciłem to, bo uznałem, ze to strata czasu. Potem zdarzało się sporadycznie coś załączyć (wspomniane Settlersy). Dla mnie gry komputerowe musiały się zacząć wraz z wejściem fify, nawet później Icon_wink

ku3a napisał(a):a co to była muzyka? Icon_razz ja przed 12. rokiem życia praktycznie nie słuchałem muzyki. tyle tylko co przypadkiem się w telewizji zobaczyło czy w radio usłyszało, ale u nas w domu nie było w zwyczaju słuchania radia. sam musiało to wszystko dla siebie odkryć.
Ale potem chyba zacząłeś coś czytać. Nie pytam cię tylko o lata 0-12 Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2010 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #73
 
ku3a napisał(a):we wrześniu 1992 roku, zacząłem też tworzyć listę gier komputerowych, bo końcowe lata podstawówki i całe liceum to czas który bardzo sprzyjał takiemu spędzaniu czasu Icon_wink2. Lista była podzielona na 2 okresy - pierwszy, w którym miałem Commodore 64 i Pegasusa (74 notowania) i drugi w którym miałem Amigę 1200 (90 notowań). Co tydzień układałem dziesiątkę ulubionych gier tygodnia Icon_smile2. I w pierwszym, i w drugim okresie dominowały piłki nożne Icon_smile2. Lista przetrwała do października 1995 roku. Zeszyt z jej wynikami mam do dziś.

http://www.youtube.com/watch?v=LrTKBr78F...re=related

Kiedyś to były popularne gry , dziś to już tylko antyki dla kolekcjonerów <503>
27.05.2010 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
ku3a napisał(a):ale jednak przez te lata sporo się zmieniło. ja zaczynałem się uczyć angielskiego jak miałem 13 lat, a teraz zaczynają już od pierwszych lat podstawówki.
To prawda. Ja zacząłem uczyć się w podobnym wieku, ale po skończonym liceum, kiedy już praktycznie nie miałem styczności z angielskim (oprócz mało znaczących zajęć na studiach) cofam się w znajomości angielskiego.
ku3a napisał(a):kurde, ale byłeś bezwzględny. normalnie kat
Zdanie wyszło świetne Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):wiem że niektórzy, ale to jeszcze we wcześniejszych czasach, kupowali kursy angielskiego i na nich nagrywali, bo to były podobno najtańsze kasety
A wiesz, że i mi tak się zdarzało Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):bo ja nie robię odsłuchu przed tworzenie notowania. przez cały tydzień słucham, więc przed spisaniem wyników już nie pora na to .
Ja też nie robię. I przez cały tydzień kiedy jest głosowanie są one tylko na podstawie dźwięków z głowy, dlatego też utwór, którego nie potrafię spamiętać będzie miał problemy z wejściem do szerokiej poczekalni.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.05.2010 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
ku3a napisał(a):no to kolejna "dwudziestka" .
"Brooklyńska rada Żydów" to ostatni utwór który nigdy nie doszedł do pierwszej dwójki.
Szkoda, ze nie dopisujesz w statystykach ile dany utwór był w top 10
ku3a napisał(a):138. 98. 2. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz (218)
134. 99. 1x5. Tears In Heaven - Eric Clapton (53)
Fajnie się złożyło. Tutaj mistrz wyprzedził debiutantkę
ku3a napisał(a):130. 100. 1x5. 12 groszy - Kazik (326)
Kazik z ta piosenką i z "Maćkiem" dokonał u mnie pierwszy raz w historii listy sytuację, kiedy obie piosenki były na czołowych miejscach. To był czasy, kiedy solową twórczość Kazika ceniłem wyżej od tych z Kultem
ku3a napisał(a):124. 102. 1x4. Jeszcze, jeszcze - Happysad (761)
124. 102. 2. Żyję w kraju - Strachy na Lachy (978)
Nie spodziewałem się, że SNL dogonią wielki przebój happysad.
ku3a napisał(a):124. 102. 1x2. Listen To Your Heart - Roxette (8)
ku3a napisał(a):121. 103. 1x2. Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank (1)
121. 103. 1x2. These Are The Days Of Our Lives - Queen (45)
Tu z kolei myślałem, że sobie lepiej poradziły.Dzisiaj chyba więcej znaczą niż miejsca w podsumowaniu
ku3a napisał(a):Pierwszą setkę będę przedstawić inaczej - każdy utwór osobno, o każdym kilka słów, wspomnień, skojarzeń.
I to lubię najbardziej, a póki co
ku3a napisał(a):106. 111. 1x5. Right Here In My Arms - Him (471)
To jest jedyny utwór Him, kóry dotarł u mnie na pierwsze miejsce.
A i to zdecydowanie słabsza dwudziecha od poprzedniej, aczkolwiek
ku3a napisał(a):111. 108. 1x1. White Dove - Scorpions (201)
ku3a napisał(a):102. 114. 1x2. Smells Like Teen Spirit - Nirvana (45)
ku3a napisał(a):117. 104. 1x1. Send Me An Angel - Scorpions (16)
3 kawałki z mojej Listy Wszech Czasów

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.05.2010 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
ku3a napisał(a):Po półtora roku, we wrześniu 1992 roku, zacząłem też tworzyć listę gier komputerowych
I ja taką robiłem, ale nieregularnie i krótko. Po za tym była lista filmów z telewizji, którą przez dłuższy czas robiłem, oraz wiele innych. Po jakimś czasie zauważając, że w tego typu zestawieniach niewiele się zmieniało co tydzień było inna lista po kolei: gier, filmów, zespołow, wokalistów, wokalistek, piłkarzy itp. Zmieniały te listy, kolejnośc, ale zabawa była Icon_smile2
BTW - i jaka gra w podsumowaniu wygrała?
ku3a napisał(a):Przez liceum, nie pamiętam czy całe czy dopiero od jakiegoś momentu, oraz przez studia (przez tyle lat ile to miało sens) robiłem też zestawienie... przedmiotów szkolnych
Akurat tego nigdy nie robiłem - tu mnie zaskoczyłeś
ku3a napisał(a):Mniej związane z listami rzeczy którymi się w życiu zajmowałem, to np. robienie gazetki domowej
Ha! I ja robiłem taką gazetkę! I to przez długi czas, o różnej tematyce Icon_smile2 Były gazetki z dowcipami, komiksami, muzyczne, filmowe i pewnie jeszcze coś. Fakt, na początku był to gazetki domowe, które musili czytać domownicy, oraz czasem nawet za to płacić Icon_mrgreen
Potem te gazetki stały się już tylko "osobiste", nie wiem po co, ale robiłem je dla siebie Icon_wink2 Oczywiście wygrała muzyczna i właśnie tam "ukazywała się" moja lista! Tamże były te pierwsze nieregularne notowania i te regularne, które kiedyś poginęły i gdzieś pod koniec 1995 roku zacząłem je liczyć od 1 (ze dwa lata później wprowadziłem te numerację).
I tak w tych "gazetach" moja lista "ukazywała się" mniej więcej do 1999 roku, więc długo. Potem przetrwała tylko lista. To były czasy Icon_smile2 Icon_cool2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.05.2010 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
 
ku3a napisał(a):listę gier komputerowych
W tamtych czasach nie znałem żadnego tytułu gry, dopiero po latach część udało mi się ustalić (sam kompa czy czegoś w tym stylu nie miałem do około 2001 roku, grywałem raz na jakiś czas u taty w szkole lub u kuzynów, ale to raz na kilka miesięcy zapewne, wolałem gry planszowe, niektóre mam gdzieś do dziś schowane!), ale niektórych do dziś nie znam, także taka lista nie miałaby sensu, bo byłyby tytuły "labirynt" (to Knight Lore, mój ulubiony, miałem mapkę gry z Bajtka), "zorro", "wyścigi", "commando" (Commando 2), "river raid" (to wyjątek), "tenis" (to arkanoid), "lądowanie", "lotus" (to któryś z Lotusów), etc. Dopiero w 1997-1999 tworzyłem taką listę z bratem ciotecznym, niby co tydzień, ale nieregularnie jednak. Większośc gier w dziesiątce to były dema, bo mało kto miewał wówczas pełniaki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.05.2010 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
 
tadzio3 napisał(a):Ha! I ja robiłem taką gazetkę! I to przez długi czas, o różnej tematyce
Moja gazetka miała tylko dwa numery Icon_wink2
ale za to udało mi się "zdobyć" trzy wywiady z Shanią Twain, Varius Manx i Metallicą Icon_cool2
28.05.2010 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
ku3a napisał(a):98. 116. 1x5. 15. Californication - Red Hot Chili Peppers (486)
A to u mnie najwięszy przebój wg pkt Red Hotów, chociaż jeden pkt mniej ma "Scar Tissue", który dzisiaj nieznacznie bardziej lubię.
ku3a napisał(a):98. 116. 1x3. 16. Seven Nation Army - The White Stripes (653)
Ja chyba polubiłem ten kawałek jak juz spadł z LP3, aczkolwiek nigdy u mnie wielkiego sukcesu nie odniósł. nie wiem czy dotarł do top 10.
ku3a napisał(a):W "Around The World" zawsze najbardziej lubiłem i czekałem na przedostatnią zwrotkę w której nie wiadomo było co tak naprawdę Anthony Kiedis śpiewa
A ja zawsze myślałem, ze już tam nic nie śpiewa, tylko sie wygłupia Icon_wink2

A i mam pytanie dotyczące listy:
To, że walka o pierwsze miejsce jest zawzięta i często kilka numerów na to zasługuje to wiem, ale czy bywały sytuacje, że tak naprawdę żaden kawałek jakoś nie bardzo pasował na numer 1, tzn nie był tak dobry, albo żaden się nie wybijał na to miejsce i trzeba było wybierać "mniejsze zło"?
A i czy bywały momenty, że nie miałeś żadnych nowości w zanadrzu przy tworzeniu listy, a ostatnie miejsce już raczej Ci się znudziło, że chciałbyś je usunąć, a nie mogłeś? Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.05.2010 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #80
 
ku3a napisał(a):98. 116. 1x5. 15. Californication - Red Hot Chili Peppers (486)
Sama płyta "Californication" jest niezła jak na RHCP, ale temu numerowi zdecydowanie coś brakuje; jest taki smętny. Chociaż kiedy zostało wydane to lubiłem i piosenkę i teledysk Icon_smile2

Cytat:98. 116. 1x3. 16. Seven Nation Army - The White Stripes (653)
Oooo, ten numer uwielbiałem. Moje pierwsze spotkanie z White Stripes, nadal jedna z moich ulubionych i pozycji. Rewelacyjna rzecz z genialnej płyty!

Cytat:98. 116. 2. 19. Infra-Red - Placebo (787)
A za tym nie przepadam, ale mało co od Placebo mnie rusza. A kiedyś miałem okres przy okazji "Bitter End" (dzięki, któremu ich poznałem), że naprawdę się nimi zachwycałem. Ale przeszło.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.05.2010 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat płyt ku3a 184 39 259 24.12.2021 10:44 AM
Ostatni post: Miszon
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat ku3a 366 44 178 08.09.2021 10:58 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1400 notowań płyt ku3a 155 32 706 03.09.2019 09:42 AM
Ostatni post: tadzio3
  podsumowanie 1400 notowań ku3a 307 29 539 23.07.2019 11:20 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1000 notowań - płyty ku3a 178 26 507 18.08.2011 04:24 PM
Ostatni post: AKT!
  notowanie 1000 - 09.05.2010 ku3a 39 6 260 19.05.2010 08:49 PM
Ostatni post: Yacy
  podsumowanie 900 notowań ku3a 63 18 419 28.09.2008 04:18 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości