Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 1000 notowań
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
ku3a napisał(a):198. 80. 2. Gnijący świat - T.Love (784)
Pamiętam, że u Ciebie dobrze radził, a dla mnie to był jeden z najgorszych singli T.Love
ku3a napisał(a):198. 80. 2. Your Latest Trick - Dire Straits (1)
Jeden z Twoich utworów wszech czasów dopiero po latach zyskał ogromne uznanie. Tak można tłumaczyć brak kiedykolwiek tej piosenki na pierwszym miejscu
ku3a napisał(a):194. 81. 1x5. It's No Good - Depeche Mode (320)
Az 5 razy na pierszym. Nieźel. A u mnie był to pierwszy kawałek tego zespołu na liście i chyba największy przebój, ale do 1 nie dotarł.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.05.2010 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
ku3a napisał(a):176. 86. 3. Stay - Shakespeare's Sister (56)
Nie kojarzę
ku3a napisał(a):176. 86. 1x1. Budzikom śmierć - Robert Chojnacki i ... (250)
Mój pierwszy numer 1 Icon_smile2
ku3a napisał(a):176. 86. 1x4. Feel Good Inc - Gorillaz (741)
Nie wiedziałem, że tak świetnie sobie u Ciebie radził. U mnie chyba nigdy do top 10 nie dotarli
ku3a napisał(a):174. 87. 2. Through Glass - Stone Sour (812)
Utwór poznany dzieki Tobie
ku3a napisał(a):162. 92. 1x5. Nie ma mowy - Normalsi (874)
I ten też, z tym że Normalsi odnieśli u mnie duży sukces. Z następnymi kawałkami nigdy do top 10 nie dotarli
ku3a napisał(a):162. 92. 1x6. Ja wiedziałem, że tak będzie - Grzegorz Halama Oklasky (494)
U mnie nie dotarł do top 10.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.05.2010 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
No i trzecia strona
ku3a napisał(a):156. 93. 1x2. Forum internetowe - Kult (557)
Nie wiedziałem, ze tak dobrze radził ten kawałek. Lubiłem go,a ostatnio wróciłem przy okazji Twojej propozycji na NL
ku3a napisał(a):153. 94. 1x5. Surrender - Billy Talent (844)
I to kawałek poznany dzięki Tobie
ku3a napisał(a):144. 96. 1x1. Come With Me - Puff Daddy & Jimi Page (378)
Pamiętam, że pierwszy raz słysząc ten kawałek nie znałem jeszcze "Cashmira". I u mnie radził sobie znakomicie
ku3a napisał(a):144. 96. 1x4. Lost In Hollywood - System Of A Down (753)
Mój największy przebój SOAD. Patrzę, że u Ciebie tez radził sobie bardzo dobrze.
ku3a napisał(a):142. 97. 1x3. Scatman's World - Scatman John (229)
A tu niespodzianka Icon_smile2 A lubię ten utwór

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.05.2010 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
saferłel napisał(a):Ta Cher i Outkast jakoś tutaj nie pasują.
takie były czase i te utwory do nich pasowały Icon_wink2.
Kertoip napisał(a):i w ogóle ja pierwszą listę napisałem 18 marca Icon_biggrin3
Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):zacząleś prezentację od nr 1? Icon_mrgreen
mogłoby tak być i bym się wcale nie obraził Icon_smile2. tutaj trochę nisko, ale za to w topie wszech czasów odrobinę wyżej Icon_mrgreen .
kolej_grzesiek napisał(a):Szczególnie duży plus za Roxette... no cóż to jeden z moich ulubionych zespołów i to bez względu na upływ czasu. Mam nadzieję, że masz więcej ich utworów w tym zestawieniu.
to się okaże Icon_wink2. mam nadzieję, że w dalszej części też coś dla siebie znajdziesz. wydaje mi się, że tak Icon_wink2.
Lilian napisał(a):Świetne wspomnienia! czytając czuje samą przyjemność wyobrażając sobie ku3ę wtedy Icon_biggrin3
hehe Icon_mrgreen
Lilian napisał(a):A jak babcie punktowały? zależało od tego jakie cukierki dostałeś? Icon_biggrin3
Icon_mrgreen no mniej więcej jakoś tak to wyglądało Icon_wink2. choć dokładnie już wszystkiego nie pamiętam. w każdym razie jedna z babć wiedziała o tej klasyfikacji Icon_wink2.
Lilian napisał(a):NKOTB było na Twojej liście?
no ba! Icon_mrgreen zresztą później "If You Go Away" to był spory przebój. i w ogóle cała płyta "Face The Music" z takim bardziej niegrzecznym graniem Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Kuba, a jak nagrywałeś kawałki z Listy, to zapowiedzi Niedźwiedzia wycinałeś?
na tych kasetach składankowych zostawiałem tylko piosenki. szkoda, teraz można by z tych tekstów Niedźwiedzia zrobić osobną składankę i byłby hicior.
Lilian napisał(a):w tym samym mieście?
tak, od urodzenia w tym samym mieście Icon_smile2. przez 12 lat na jednym końcu, a od tamtej pory na drugim Icon_smile2.
Lilian napisał(a):a ja czekam na "Martyra" Icon_mrgreen No i może na "I Feel You" Icon_mrgreen
to tak na szybko.
no nie wiem czy być chciała, żeby już szybko się pojawiły Icon_wink2. nie mogę zdradzić czy któryś z nich będzie Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):rysowałem różne obrazki i potem z nich układałem co jakiś czas "listę przebojów", rysowałem nowe, inne wypadały.
Icon_mrgreen
w tej chwili mi się przypomniało, że ja tak robiłem z plakatami Icon_mrgreen . miałem całkiem sporo plakatów ze "Świata Młodych" i z niemieckiego Brava i robiłem rozgrywki systemem pucharowym - brałem 2 plakaty, patrzyłem który mi się obecnie bardziej podoba i ten przechodził do następnej rundy. i tak kilka rund, tyle ile było trzeba. i zwycięskie plakaty zostały wieszane w pokoju Icon_mrgreen .
Lilian napisał(a):fajnie ze załapały się dziewczynki do podsumowania. I przez ten jeden poznany utwór kupiłem potem kasetę .tak bywało....cena ok 200 tysięcy złotych Icon_wink2 a z całego albumu chyba jeszcze jeden numer mi wpadł w ucho .
mi się podobało "I Don't Care". nie tak dawno saferłel grał to u siebie w audycji. tak, 200000, tyle kosztowały oryginalne kasety Icon_razz. nie lepiej było zostawić tę kasę i teraz pół mieszkania kupić? Icon_wink2
Aro napisał(a):na początku było łatwiej załapać się do TOP 10 niż obecnie ?
oj taaak! tak myślę, że mniej więcej załapanie się na 10. miejsce, to tak jak teraz załapać się na 20. miejsce. zdecydowanie więcej teraz słucham i czasowo i liczbowo Icon_smile2.
Aro napisał(a):No i ciekaw jestem czy do Top 100 załapały się utwory których max pozycja na liście była niższa od miejsca 3.
myślę, że nic się nie stanie jak zdradzę to już teraz Icon_smile2. otóż nie. co więcej, będzie jeszcze tylko jeden utwór który nie załapał się nigdy do pierwszej dwójki.
Aro napisał(a):Systemy po raz pierwszy . tym razem z Hypnotize. Strzelam ze co najmniej 2 utwory powinny się w podsumowaniu z tego albumu jeszcze znaleźć. Icon_wink2
no zobaczymy Icon_wink2. a jeśli tak, to ciekawe czy te o których myślałeś Icon_wink2.
Aro napisał(a):No i nie można wspomnieć o Normalsach . U mnie niestety nigdy nie zadebiutowały , a dziś doceniam ten utwór jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
tak... :roll:
tadzio3 napisał(a):Twój angielski przyzwoity.
ale jednak przez te lata sporo się zmieniło. ja zaczynałem się uczyć angielskiego jak miałem 13 lat, a teraz zaczynają już od pierwszych lat podstawówki.
tadzio3 napisał(a):piłka nożna miała wpływ. Fascynacja ją w wieku od 12 lat przez chwile przykryła tę muzyczną. Ale w piłce a jakże - siedziałem i robiłęm różne statystyki, zestawienia. Icon_mrgreen Robiłem zestawienia najlepszych piłkarzy, meczy, miałem swój ranking reprezentacji europejskich z całkiem rozbudowaną (szczególnie pod koniec) zasadą przyznawania pkt. No i z klubowami też coś tworzyem
to teraz z kolei mi się przypomniała jedna rzecz związana z piłką. jeden sezon naszej ligi miałem taki, że prowadziłem zeszyt w którym oprócz wszystkich wyników, co było oczywiste, każdy klub miał poświęconą sobie jedną stronę. na tej stronie były wszystkie statystyki dotyczącego tego klubu - liczba zwycięstw, remisów, porażek, największa seria zwycięstw, remisów, porażek, najwyższe zwycięstwo, najwyższa porażka, najwięcej strzelonych, straconych bramek w meczu i pewnie jeszcze jakieś. a na dole strony wykres pozycji drużyny w tabeli po poszczególnych kolejkach Icon_smile2.
a tak w ogóle to bardzo długo, przez -naście lat, typowałem sobie zawsze przed pierwszą kolejką (oczywiście po kupieniu "Skarbu kibica") całą kolejność w lidze na koniec sezonu Icon_smile2. i na początku rundy wiosennej tak samo. dopiero jakieś 3 lata temu przestałem, jakoś to się rozmyło, bo raz tam kiedyś zabrakło czasu, nie miałem danych, nie zorientowałem się, że to już i przepadło. a potem już nie miałem na to czasu. w każdym razie mam to wszystko do tej pory Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):teraz tyllko szkoda, że tak usilnie kasowałem głowy redaktorów
kurde, ale byłeś bezwzględny. normalnie kat Icon_lol .
tadzio3 napisał(a):u mine w miejscowości praktycznie nie było możliwości kupienia żadnych kaset (oprócz jakiś biesiadnych albo disco polo)
wiem że niektórzy, ale to jeszcze we wcześniejszych czasach, kupowali kursy angielskiego i na nich nagrywali, bo to były podobno najtańsze kasety Icon_razz.
tadzio3 napisał(a):W sumie do dziś mam zasadę, że na moją listę moga wejśc tylko te piosenki, któer "mam w głowie".
ja nie mam takiej zasady, ale jak w trakcie tworzenia listy nie umiem sobie w głowie odtworzyć jak dany kawałek leci, to raczej na wielki sukces nie może liczyć, bo przegrywa z innymi. po prostu nie ma argumentów, żeby wygrać. bo ja nie robię odsłuchu przed tworzenie notowania. przez cały tydzień słucham, więc przed spisaniem wyników już nie pora na to Icon_wink2.
Miszon napisał(a):Snap? to chyba techno?
czy ja wiem. nie nazwałbym tego "techno", przynajmniej w moim rozumieniu tego słowa. disco, muzyka taneczna czy dyskotekowa - owszem. techno mi się bardziej z rąbanką kojarzy, jakieś durne mixy w których prawie tylko jakieś bity są i pusty rytm.
saferłel napisał(a):W okolicach 2002 też podobał mi się Eminem, ale na szczęście już mamy 2010 Icon_wink A ty teraz wstawiłbyś go na listę z tym nagraniem? Icon_wink2
ten kawałek był naprawdę dobry. to co teraz robi Eminem w ogóle mnie nie rusza, a ten do tej pory fajnie brzmi. jak by było gdybym dopiero teraz go poznał - nie wiem. pewnie nie słuchałbym go tak często i choćby przez to nie za bardzo by miał możliwości by zaistnieć na liście. ale nie zamykam drogi Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Ostatnio słyszałem o 5 rano w Trójce ''Sweetest Thing''. Bardzo miłe uczucie. Szkoda, że już nawet tak nie grają.
szkoda nawet słów na to jak się stoczyli.
aaktt napisał(a):Łaaał, jakie hiciory kiedyś u Ciebie na liście bywały Icon_surprised
co nie? Icon_wink2 ano tak bywało Icon_smile2. a to jeszcze nie koniec Icon_wink2. potem gust się ukształtował inaczej, ale do praktycznie wszystkich tych "hiciorów" czuję duży sentyment.
furbul napisał(a):To było z Americany, prawda?
tak, kapitalny album! z 13 kawałków 8 doszło do mojej pierwszej dziesiątki!
furbul napisał(a):Chyba najlepsza ich piosenka jaką znam.
to samo mógłbym napisać. to znaczy nie że to najlepsza ich piosenka jaką znasz, tylko najlepsza jaką ja znam Icon_wink2.
michal91d napisał(a):nie sądziłem, że Eminem był na Twojej liście Icon_wink2
żeby tylko Eminem Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):liczenie tylko 10, wydaje mi się trochę krzywdzące dla utworów, które duża karierę robiły poza nią, o ile takie były Icon_razz
były były, no ale wchodząc na listę wiedziały jakie są zasady Icon_wink2.
Cytat:Jeden z Twoich utworów wszech czasów dopiero po latach zyskał ogromne uznanie. Tak można tłumaczyć brak kiedykolwiek tej piosenki na pierwszym miejscu
to był po prostu utwór który zawsze uwielbiałem, jeszcze nawet przed tworzeniem listy. a to że na liście też był to tylko takie podkreślenie, że w tych pierwszych miesiącach listy robił wielkie wrażenie i z sukcesami walczył z aktualnymi przebojami. więc to nie tak, że zyskał dopiero później - on był od początku jednym z najważniejszych.
Cytat:Nie kojarzę
bodajże 8 razy na pierwszym na liście brytyjskiej. w tamtych czasach to jeszcze się liczyło i robiło wrażenie...
Cytat:Utwór poznany dzieki Tobie
Icon_smile2
20.05.2010 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
tadzio3 napisał(a):Pamiętam, że pierwszy raz słysząc ten kawałek nie znałem jeszcze "Cashmira".
u mnie było podobnie Icon_smile2. "Kashmir" poznałem znacznie później Icon_razz.
20.05.2010 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
no to kolejna "dwudziestka" Icon_smile2.
"Brooklyńska rada Żydów" to ostatni utwór który nigdy nie doszedł do pierwszej dwójki.

138. 98. 1x4. Please Forgive Me - Bryan Adams (141)
138. 98. 2. Is It Strange? - Hey (164)
138. 98. 1x2. Sen - Edyta Bartosiewicz (177)
138. 98. 2. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz (218)
134. 99. 1x5. Tears In Heaven - Eric Clapton (53)
134. 99. 1x4. Un-Break My Heart - Toni Braxton (300)
134. 99. 1x3. Tell Me It's Not Over - Starsailor (935)
134. 99. 1x5. Stare Miasto - Lao Che (961)
130. 100. 1x5. 12 groszy - Kazik (326)
130. 100. 1x2. Smooth - Santana & Rob Thomas (449)
130. 100. 3. Brooklyńska rada Żydów - Kult (549)
130. 100. 1x4. Bleed It Out - Linkin Park (857)
129. 101. 2. Zombie - The Cranberries (192)
124. 102. 1x2. Listen To Your Heart - Roxette (8)
124. 102. 1x5. Muka! - Hey (663)
124. 102. 2. I Just Don't Know... - The White Stripes (680)
124. 102. 1x4. Jeszcze, jeszcze - Happysad (761)
124. 102. 2. Żyję w kraju - Strachy na Lachy (978)
121. 103. 1x2. Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank (1)
121. 103. 1x2. These Are The Days Of Our Lives - Queen (45)
121. 103. 1x1. Want You Bad - The Offspring (508)
20.05.2010 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #47
 
ku3a napisał(a):134. 99. 1x3. Tell Me It's Not Over - Starsailor (935)
130. 100. 1x5. 12 groszy - Kazik (326)
130. 100. 1x2. Smooth - Santana & Rob Thomas (449)
130. 100. 3. Brooklyńska rada Żydów - Kult (549)
130. 100. 1x4. Bleed It Out - Linkin Park (857)
129. 101. 2. Zombie - The Cranberries (192)
124. 102. 1x5. Muka! - Hey (663)
124. 102. 2. I Just Don't Know... - The White Stripes (680)
121. 103. 1x1. Want You Bad - The Offspring (508)
Te bardzo lubiłem i w sumie lubię do dziś.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
21.05.2010 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #48
 
I tu znowu sporo lubianych utworów, najmniej chyba "Un-Break My Heart", ale że to coś zupełnie innego tutaj, to zaznaczyłem, że cieszę się z samej obecności Toni u Ciebie Icon_smile
ku3a napisał(a):138. 98. 1x4. Please Forgive Me - Bryan Adams (141)
134. 99. 1x5. Tears In Heaven - Eric Clapton (53)
134. 99. 1x4. Un-Break My Heart - Toni Braxton (300)
130. 100. 1x5. 12 groszy - Kazik (326)
130. 100. 1x2. Smooth - Santana & Rob Thomas (449)
130. 100. 1x4. Bleed It Out - Linkin Park (857)
129. 101. 2. Zombie - The Cranberries (192)
124. 102. 1x5. Muka! - Hey (663)
124. 102. 2. I Just Don't Know... - The White Stripes (680)
Dwa z tych utworów u mnie w propozycjach do TWC Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2010 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
 
ku3a napisał(a):jedna z babć wiedziała o tej klasyfikacji
To pewnie ta, która w niej prowadziła Icon_cool2 .
ku3a napisał(a):typowałem sobie zawsze przed pierwszą kolejką (oczywiście po kupieniu "Skarbu kibica") całą kolejność w lidze na koniec sezonu . i na początku rundy wiosennej tak samo. dopiero jakieś 3 lata temu przestałem
TO podobnie jak u mnie. A raz to pamiętam jak wracałem znad morza, w Łebie już Skarbu nie było, ale w Wawie byliśmy około 5-6 rano i pani w kiosku jeszcze nie zdążyła zrobić zwrotu i zdobyłem go Icon_wink2 (to gdzieś w 2004 było). Obecnie owszem czasem kupię przypadkiem, ale tak tylko pobieżnie czytam. A mój "system" czytania gazet sportowych, to zupełnie inna historia... Icon_wink2 .

Ja Kashmir poznałem w podobnym czasie co "Come with me". Wolę to drugie Icon_biggrin3 . Nawet napisaliśmy inspirowany nim kawałek (tzn. ja napisałem słowa rapu, a muzę we trzech). To dopiero było - refren na trójgłos męski, podkład akustycznych gitar i agresywny rap we zwrotkach Icon_biggrin3 . Pamiętam tylko refren (bo krótki tekst miał Icon_wink2 ): "a gdyby nic, to czy ja byłby, tu".
ku3a napisał(a):Tell Me It's Not Over
Czy to nie wstęp do jednego z nowych singli Amy MacDonald? Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.05.2010 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
ku3a napisał(a):Is It Strange? - Hey
ku3a napisał(a):Tell Me It's Not Over - Starsailor
ku3a napisał(a):Brooklyńska rada Żydów - Kult
Płyta, z której pochodzi to nagranie jest jedynym krążkiem Kult, którego nie znam jeszcze w całości.
ku3a napisał(a):Muka! - Hey
To hicior był.
ku3a napisał(a):These Are The Days Of Our Lives - Queen
Do top 30 Queen pewnie się nie łapię, ale częścią ''Innuendo'' jest Icon_smile
ku3a napisał(a):Un-Break My Heart - Toni Braxton
Lubiło się w dzieciństwie, ale teraz musi wystarczyć miłość Konrada Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.05.2010 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #51
 
saferłel napisał(a):
ku3a napisał(a):Un-Break My Heart - Toni Braxton
Lubiło się w dzieciństwie, ale teraz musi wystarczyć miłość Konrada Icon_razz2
Ej ej, bez takich. Napisałem, że nie przepadam za tym utworem. Został zabity przez radio. Szkoda, że ta i "Spanish Guitar" to jedyne piosenki Braxton jakie grają polskie stacje i z jakich jest znana, bo ma wiele lepszych i to nawet takich przystępnych dla komercyjnych popowych radiostacji jak chociażby niedoceniane "Love Shoulda Brought You Home" z debiutanckiej płyty albo amerykański numer 1 "You're Makin' Me High" Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2010 01:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
 
ku3a napisał(a):138. 98. 1x4. Please Forgive Me - Bryan Adams (141)
138. 98. 2. Is It Strange? - Hey (164)
138. 98. 1x2. Sen - Edyta Bartosiewicz (177)
138. 98. 2. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz (218)
to 138. miejsce nieźle wygląda Icon_mrgreen ale Edyty to już chyba zabraknie dalej :->
Cranberries i "12 Groszy" znane i lubiane Icon_wink2 ale że "Zomie" nie było na pierwszym Icon_wink2
22.05.2010 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Miszon napisał(a):To pewnie ta, która w niej prowadziła Icon_cool2 .
nie wiem czy to przypadek, ale faktycznie najczęściej to ta babcia prowadziła Icon_mrgreen
Miszon napisał(a):A raz to pamiętam jak wracałem znad morza, w Łebie już Skarbu nie było, ale w Wawie byliśmy około 5-6 rano i pani w kiosku jeszcze nie zdążyła zrobić zwrotu i zdobyłem go Icon_wink2
ja kiedyś kupiłem "Skarb" w 16-ym kiosku! tak, serio, to nie wyolbrzymiona wartość, bo liczyłem te kioski. były wakacje, więc późno wstałem, zjadłem sobie spokojnie śniadanko i wyszedłem, żeby kupić SK. idę do kiosku - nie ma. oops. no ale spoko, niedaleko jest drugi. dzień dobry, poproszę "Przegląd Sportowy". "Nie ma". ooooops. jeszcze kilka kiosków na osiedlu, potem na sąsiednim osiedlu i potem na jeszcze dalszym. no i wreszcie jakiś zapomniany przez świat kiosk miał jeszcze jakiś egzemplarz Icon_mrgreen .
Miszon napisał(a):A mój "system" czytania gazet sportowych, to zupełnie inna historia... Icon_wink2 .
mianowicie? Icon_wink2
Miszon napisał(a):Nawet napisaliśmy inspirowany nim kawałek
a nie nagraliście tego przypadkiem? Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Płyta, z której pochodzi to nagranie jest jedynym krążkiem Kult, którego nie znam jeszcze w całości.
a Hey i Starsailor po co zaznaczyłeś? Icon_smile2
saferłel napisał(a):Do top 30 Queen pewnie się nie łapię, ale częścią ''Innuendo'' jest Icon_smile
a u mnie łapie się do top1 Icon_razz.
Tomekk napisał(a):Edyty to już chyba zabraknie dalej :->
słabo że ma 2 utwory w najlepszej dwusetce podsumowania 1000 notowań? Icon_smile2
Tomekk napisał(a):ale że "Zomie" nie było na pierwszym Icon_wink2
ano tak było Icon_wink2.
24.05.2010 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
No i ostatnia "dwudziestka" drugiej setki. Akurat ładnie się podzieliło setkami.
Pierwszą setkę będę przedstawić inaczej - każdy utwór osobno, o każdym kilka słów, wspomnień, skojarzeń. Więc zajmie to więcej czasu niż ta druga setka, ale będzie właściwsze dla tych najważniejszych utworów w historii mojej listy.

117. 104. 1x1. Send Me An Angel - Scorpions (16)
117. 104. 1x3. Sleeping In My Car - Roxette (157)
117. 104. 1x1. Killing Me Softly - Fugees (279)
117. 104. 1x2. Bounce - System Of A Down (601)
115. 105. 2. Freelove - Depeche Mode (562)
115. 105. 1x5. Carolina Drama - The Raconteurs (904)
114. 106. 1x2. Youth Of The Nation - P.O.D. (577)
113. 107. 1x3. Come Out And Play (Keep'em Separated) - The Offspring (222)
111. 108. 1x1. White Dove - Scorpions (201)
111. 108. 1x4. All I Want - The Offspring (308)
110. 109. 1x2. Crazy Mary - Pearl Jam (138)
106. 111. 1x5. Right Here In My Arms - Him (471)
106. 111. 1x6. In The Shadows - The Rasmus (655)
106. 111. 1x3. If You Were A Sailboat - Katie Melua (860)
106. 111. 1x2. Uprising - Muse (963)
105. 112. 2. Orion - Metallica (523)
104. 113. 2. This Is The Life - Amy Macdonald (885)
102. 114. 1x2. Smells Like Teen Spirit - Nirvana (45)
102. 114. 1x1. Scoobiedoo Ya - Liroy (233)
101. 115. 1x2. Daleka droga do domu - Coma (796)
24.05.2010 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #55
 
ku3a napisał(a):Pierwszą setkę będę przedstawić inaczej - każdy utwór osobno, o każdym kilka słów, wspomnień, skojarzeń.
O już mi się podoba. Takie suche czytanie liczb jest nudne na dłuższą metę. A takie dyrdymarki o każdym utworze - zupełnie inna historia! Icon_smile2
ku3a napisał(a):ja kiedyś kupiłem "Skarb" w 16-ym kiosku!
Icon_eek2 Wytrwały byłeś. Ja max. w 6 kiedyś znalazłem. A w Stąporkowie to chyba wszystkich kiosków było ze 6 Icon_wink2 (ale zawsze dla mojej babci jeden kioskarka odkładała Icon_biggrin3 ).
ku3a napisał(a):a nie nagraliście tego przypadkiem? Icon_mrgreen
No niestety nie, nawet roboczo na kasprzaka Icon_wink2 . A inaczej nagrać - jak nagrywaliśmy tamtą płytkę, to nie miał jeszcze aranżu skończonego po pierwsze, a po drugie to nie mieliśmy więcej kasy na nagrania i nawet odpadły 3 kawałki, które były gotowe do nagrania (w tym 1 cover, bo rzadko coverowaliśmy, raczej tylko na potrzeby koncertów żeby ludzie ze 2-3 rzeczy mogli znać).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.05.2010 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Miszon napisał(a):Takie suche czytanie liczb jest nudne na dłuższą metę. A takie dyrdymarki o każdym utworze - zupełnie inna historia! Icon_smile2
przecież od początku pisałem, że tak będzie, teraz tylko przypomniałem Icon_wink2.
24.05.2010 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #57
 
Pozycji 111 nigdy nie lubiłem. Spaprali świętość. Chodzi mi o Scorpions. Ja wiem, że oni się znają z chłopakami z Omegi ale... nie ma jak oryginał.
24.05.2010 04:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
 
A jeszcze coś:
ku3a napisał(a):102. 114. 1x1. Scoobiedoo Ya - Liroy
Icon_mrgreen

"ja jestem liroy scyzoryk z galicji,
nie noszę garniturów, kanarów prohibicji
więc dzień dobry, dzień dobry gigiszbobry digibeby
tak samo jak inni mam swoje potrzeby
mam sowje sny, swoje marzenia
ogólnie mówiąc przypadki myślenia
gienia, o gienia! nic się nie zmienia
co za browar, szukam szerszenia"

Też lubiłem. Z teledysku spisałem text (bo trójka nie grała, to miałem nagrania. dopiero na jakimś Radio Rekord wygrzebałem i nagrałem. WIem jakie radio, bo mi się dżingiel też nagrał Icon_wink2 ).

I zainspirowany liroyem i yapaczami sam napisałem 3 absurdalne rapy, podobnie jak ten, zupełnie bez sensu Icon_razz . 1 graliśmy często na koncertach Icon_biggrin3 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.05.2010 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Moje ulubione z tej części to:
- Roxette (akurat ten utwór im wyszedł przednio)
- Fugees (nie moje klimaty, ale lubię utwór i całą płytę)
- DM (w ostatnich latach polubiłem ten numer, co niekoniecznie przełożyło się na polubienie reszty Excitera tak mocno jak innych płyt)
- Katie Melua
- Nirvana
- Muse (top trzy z ostatniej płyty)
- Metallica
- Amy (kiedyś to grała fajnie, eh....)
- The Raconteurs (numer 1 DLP Icon_lol )

Reszta raczej mi się nie podoba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2010 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #60
 
ku3a napisał(a):
Tomekk napisał(a):Edyty to już chyba zabraknie dalej
słabo że ma 2 utwory w najlepszej dwusetce podsumowania 1000 notowań?
nie jest źle, ale gdyby to była najlepsza setka - to co innego Icon_cool2
Z tej odsłony wspaniała Nirvana, Muse, Rasmusi, ale za to Katie średniawa w porównaniu z "The Flak" Icon_razz
24.05.2010 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat płyt ku3a 184 38 214 24.12.2021 10:44 AM
Ostatni post: Miszon
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat ku3a 366 44 157 08.09.2021 10:58 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1400 notowań płyt ku3a 155 32 097 03.09.2019 09:42 AM
Ostatni post: tadzio3
  podsumowanie 1400 notowań ku3a 307 29 518 23.07.2019 11:20 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1000 notowań - płyty ku3a 178 26 490 18.08.2011 04:24 PM
Ostatni post: AKT!
  notowanie 1000 - 09.05.2010 ku3a 39 6 252 19.05.2010 08:49 PM
Ostatni post: Yacy
  podsumowanie 900 notowań ku3a 63 18 411 28.09.2008 04:18 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości