Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #161
 
prz_rulez napisał(a):Katolicyzm nie jest, wbrew pozorom, doskonały...
yyyyy... dzięki, czy mogę sobie ten cytat zachować/użyć/wykorzystać na szczególne okazje? Icon_cool2
Pozdrawiam.

https://radio-orbit.pl/
14.06.2010 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #162
 
Pewnie, nie ma problemu.
15.06.2010 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #163
 
Jeszcze zanim zacznie się cisza wyborcza jeden polityczny link do własnego rozważenia Icon_smile2
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/...lnosc.html

Przypominam, że od północy do niedzieli do 20:00 nie rozmawiamy o polityce, a przynajmniej nie agitujemy w jakikolwiek sposób, bo cisza wyborcza obowiązuje również w internecie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.06.2010 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
 
Coś bym napisał, ale jest cisza....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2010 12:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #165
 
Taak, to było strategiczne zagranie z tym linkiem przed samą ciszą Icon_mrgreen

A tak naprawdę to przypadkowo się natknąłem i stwierdziłem, że wrzucę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2010 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #166
 
To nie będzie polityczny komentarz, tylko filozoficzno-społeczny. Wiara, że ludzie nie są idiotami i potrafią o sobie decydować jest sama w sobie idiotyczna. Adam Smith nie działa sam z siebie, wierzono w to 100 lat temu, ale kryzys 1929 pokazał, jak złudne to było. Nawet nie prawdą jest stwierdzenie, że ludzie maksymalizują zawsze swój zysk i będą tak czynić i niewidzialna ręka rynku będzie działać sama.
Eksperyment:
zadajcie pytanie komuś:

Zamknięto cię w celi. w celi obok zamknięto drugą osobę. Dostaniecie do podziału, dajmy na to - 10 000 złotych (kwota dowolna, byle jakaś znacząca, nie 100 zeta czy coś). Ty dokonujesz podziału. Warunek jest jeden - jeśli ta druga osoba się nie zgodzi na podział, to was nie wypuszczą. Jak podzielisz kasę (procentowo, albo kwotowo)?

(kazda odpowiedź jest dobra, ale nie każda znaczy to samo Icon_wink2 )

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.06.2010 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #167
 
Jest w tym pewnie trochę prawdy. Też nie jestem do końca za zupełnym uwolnieniem rynku. Jakieś niewielkie pole do jego ewentualnych regulacji i gwarancje socjalne dla ludzi, którzy nie mają warunków, aby o siebie zadbać powinny być. Ale powinniśmy przynajmniej zmierzać w tę stronę, zamiast tkwić w etatyzmie. Tym bardziej, że to nie są zamiany, których dokonuje się w ciągu jednej nocy, ale potrzeba na nie wiele lat.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2010 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #168
 
Zaczyna się wieczór wyborczy, przynajmniej w stacji, którą ja oglądam Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2010 07:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #169
 
Ciekawe, Pawlak gorszy od Mikkego, a nie było rozmowy z Mikke. Pozwie TVP do sądu? Icon_wink2
Poza tym, uważam że to nieuczciwe. A 3% niezły wynik. Ponad 2 razy więcej niż Lepper Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2010 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #170
 
Miszon napisał(a):Ciekawe, Pawlak gorszy od Mikkego, a nie było rozmowy z Mikke. Pozwie TVP do sądu? Icon_wink2
Za co? On nie jest typem pozywającego Icon_smile Może nie mieli przygotowanego studia sztabowego, nie wiem.

Cytat:Poza tym, uważam że to nieuczciwe. A 3% niezły wynik. Ponad 2 razy więcej niż Lepper Icon_razz .
Cieszy mnie ten wynik. Mam nadzieję, że Pawlak go nie wyprzedzi, bo jego prawdopodobnie czeka największy przyrost od tej ogłoszonej liczby Icon_smile

Co do wyników w ogóle - piłka w grze, wszystko może się zdarzyć. Elektorat Napieralskiego jest bardzo zróżnicowany, patrząc na statystyki i ciężko przewidzieć jak się to rozłoży.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.06.2010 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
 
Musimy poczekać do jutra na oficjalne wyniki. Komorowski ma - wedle różnych źródeł - od 40 do 45% poparcia, a Kaczyński wywalczył około 32-35%. I to było do przewidzenia.
Wielkim zwycięzca okazał się Grzegorz Napieralski - spodziewałem się tego. I to on zasługuje na największe gratulacje. Natomiast jego elektorat w ponad 65% chce oddać swoje głosy na Komorowskiego. Nieco ponad 30% postawi na Kaczyńskiego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2010 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #172
 
A Komorowski od razu o ten elektorat zawalczył, gratulując Napieralskiemu dobrego wyniku, już w pierwszych zdaniach, jak tylko skończył o sobie mówić Icon_razz . Sprytne, bo jako pierwszy mógł to powiedzieć.
Cytat:On nie jest typem pozywającego
Jak rozumiem, to żart. 500(2)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2010 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #173
 
z tymi sondażami to parodia, od 5 do 15 procent różnicy :->

.
20.06.2010 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #174
 
saferłel napisał(a):Natomiast jego elektorat w ponad 65% chce oddać swoje głosy na Komorowskiego. Nieco ponad 30% postawi na Kaczyńskiego.
To wyniki sondażu dla TVNu, który jak widać po oficjalnych wynikach był mocno przekłamany Icon_wink2

Miszon napisał(a):A Komorowski od razu o ten elektorat zawalczył, gratulując Napieralskiemu dobrego wyniku, już w pierwszych zdaniach, jak tylko skończył o sobie mówić Icon_razz . Sprytne, bo jako pierwszy mógł to powiedzieć.
Kaczyński przecież zrobił to samo, ba!, zrobił to lepiej, bo odniósł się do konkretnej kwestii, która te obie siły łączy, zamiast wazeliniarskiego "lewica jest na polskiej scenie niesamowicie potrzebna". Dla mnie Komorowski bardzo stracił już przed pierwszą turą próbując wyrywać lewicowy elektorat. To było odejście od ideałów (no właśnie, ideałów?) w imię populizmu.

Cytat:
Cytat:On nie jest typem pozywającego
Jak rozumiem, to żart. 500(2)
Tak samo udany jak Twój 500(2)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2010 06:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #175
 
Sondaż TVN byl telefoniczny więc o dupe rozbić.
Teraz ma być Exit Poll czyli zaraz po wyjściu z głosowania.

https://radio-orbit.pl/
21.06.2010 12:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #176
 
Sądziłem, że to był "egzit pol"... No to niezłe robienie w bambuko!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.06.2010 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #177
 
drwycior napisał(a):Sondaż TVN byl telefoniczny więc o dupe rozbić.
No i próba 6000 w porównaniu do 50000 Obopu też robi swoje.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2010 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #178
 
Są już oficjalne wyniki: http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm można sprawdzić jak wyglądało to w poszczególnych komisjach, u mnie wzrost frekwencji w stosunku do 2005r. http://prezydent2005.pkw.gov.pl/PZT1/PL/WYN/W/index.htm z 58 n a63%

.
22.06.2010 06:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #179
 
POnieważ widzę, że nikt się nie zdeklarował, czy przeprowadził eksperyment, podam odpowiedzi i ich interpretacje Icon_wink2 :

Z liberalnego punktu widzenia powinno dokonać się podziału tych np. 100tys. w stosunku 99% dla siebie, 1% dla drugiego więźnia. W ten sposób maksymalizujemy zysk, a do tego dążymy w życiu w takim światopoglądzie. Nie ma powodu obawiać się, że druga osoba nie zgodzi się na taki podział, ponieważ i tak za darmo dostaje jakąś kasę (nie chcielibyście dostać do ręki za nic 1000PLN? Icon_wink2 ).

Kierując się skrajnie chrześcijańskim myśleniem, bierzemy dla siebie 1, a drugiemu dajmy 99 (a buddyjskim nawet 0 dla siebie śmiałbym napisać Icon_wink2 . Aczkolwiek taki podział nie jest dozwolony). Jednakże jeśli druga osoba ma taki sam światopogląd może się na to nie zgodzić, czego możemy nie przewidzieć. Ale nie o to chodzi, bo zastanawiamy się tylko jak to wygląda z punktu widzenia dzielącego i co on myśli o tym drugim. Chyba że weźmie to pod uwagę dzielący i wtedy postąpi tak jak większość. Czyli? No właśnie, najciekawsze jest to, że...

...najwięcej osób dzieli kasę albo po połowie, albo w tych okolicach, 55/45, 60/40. Czyli tak jakby w myślach zakłada spółkę cywilną ze współwięźniem i ma opory moralne złamać jej zasady i go oszukać. Właściwie to można by rzec, że jest to najbliższe socjalistycznemu, kolektywnemu podejściu do sprawy, natomiast nieracjonalne z punktu widzenia teorii niewidzialnej ręki rynku, prezentowanej także przez pana Mikke.

Oczywiście kasa musi być znacząca, ponieważ podział 10 czy 100 złotych nie ma większego znaczenia dla statusu majątkowego. No, chyba że dzielimy pośród bezdomnych, którzy zbierają na wino. Po prostu chodzi o to, by dopasować kasę do statusu. Osoba o statusie majątkowym Billa Gatesa też pewnie weźmie 1pln, jak mówimy o 100tys. PLN, bo jemu to zwisa Icon_razz . W eksperymencie o którym czytałem dzielono 100tys. $ . W moich badaniach w środowisku studentów ja dzieliłem 10tys. PLN, wśród osób pracujących rzeczone 100tys.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.06.2010 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #180
 
Miszon napisał(a):buddyjskim nawet 0 dla siebie śmiałbym napisać
nie bardzo wiem czemu to służy [ten experyment] ale to była moja pierwsza myśl Icon_razz - skoro mam wyjść to robię to za wszelką cenę Icon_wink2
Miszon napisał(a):Aczkolwiek taki podział nie jest dozwolony
a to czemu? w opisie experymentu jest tylko jeden warunek! Musi się zgodzić... I dlatego taki podział 0 do 100%, aby nie miał wyjścia Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.06.2010 12:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA oetam 82 12 568 08.07.2010 08:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości