Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Wybory Prezydenckie 2010
[Obrazek: 2619213646_01fa4954d8.jpg]

20 czerwca i prawdopodobnie 4 lipca. W tych dniach zdecydujemy kto obejmie w Polsce urząd głowy państwa. Otwieram temat, który będzie nam służył za miejsce dyskusji o wszelkich sprawach mających bezpośredni związek ze zbliżającymi się wyborami.

Dzisiaj upływa ostateczny termin zgłaszania kandydatur do Państwowej Komisji Wyborczej. Do tej pory wpłynęły zgłoszenia następujących osób:

- Bronisław Komorowski
- Jarosław Kaczyński
- Grzegorz Napieralski
- Andrzej Olechowski
- Janusz Korwin-Mikke
- Waldemar Pawlak
- Bogdan Szpryngiel
- Bogusław Ziętek
- Andrzej Lepper
- Marek Jurek
- Kornel Morawiecki
- Zdzisław Podkański
- Zdzisław Jankowski
- Józef Wójcik
- Roman Sklepowicz
- Ludwik Wasiak

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2010 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):- Lech Kaczyński

Icon_eek2
26.04.2010 03:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
Re: Wybory Prezydenckie 2010
saferłel napisał(a):- Lech Kaczyński
No cóż, już mu się nie uda.
Trochę dużo tych kandydatów się nazbierało...
26.04.2010 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Przyzwyczajenie, a może podświadome przeświadczenie, że Jarosław nie powinien startować (?) Tylko podświadome, bo osobiście nie skłaniam się ku żadnej ocenie jego decyzji.

Już zmieniłem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2010 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Jarosław nie powinien startować
Dokładnie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2010 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
A co z Lepperem? Nie mieli zmienić przepisów, by karani prawomocnym wyrokiem nie mogli kandydować? Icon_eek2
26.04.2010 04:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Ja nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Myślę, że każdy ma prawo do kandydatury, niezależnie od sytuacji. Oczywiście można zarzucać mu w tym momencie próbę ''wylansowania się'' poprzez śmierć brata, grę na emocjach wyborców i mieć zastrzeżenie czysto etyczne/moralne, lecz z drugiej strony Jarosław Kaczyński jest naturalnym (z tym trudno się nie zgodzić) przedstawicielem swojej partii, który gwarantuje zachowanie pewnej ciągłości programowej wyznaczonej kiedyś przez swojego brata. Ciężko było się spodziewać na tym miejscu kogoś innego. Ławka jest zbyt krótka, a PIS się rozpadł i nie mógłby pozwolić sobie na poparcie ponadpartyjnej osoby.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2010 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
1981 napisał(a):A co z Lepperem? Nie mieli zmienić przepisów, by karani prawomocnym wyrokiem nie mogli kandydować? Icon_eek2
Ta ustawa dotyczy Sejmu i Senatu.

PS - liczba komitetów zwiększyła się o sześć kolejnych. Zakładam jednak, że są to dla większości osób zupełnie anonimowe postacie i większość z nich po 6 maja będzie musiała zrezygnować ze startu.
Swoją drogą zastanawia mnie determinacja niektórych Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2010 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
Dla mnie to trochę jakby miał gdzieś śmierć brata, a władza jest dla niego najważniejsza.
A to, czy ma prawo do kandydowania? Jasne.

Z tego, co wiem w tej chwili w PiS-ie nie ma teraz osoby, która mogłaby pokonać Komorowskiego poza Jarosławem. A co jest dla niego ważniejsze: partia czy jakiś szacunek dla brata to jest Jarosława prywatna sprawa.

I żeby było jasne. Nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem tej partii. Moje poglądy chyba nie są odległe od ich poglądów, ale żeby to orzec musiałbym nimi się poważniej zainteresować.
26.04.2010 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
furbul napisał(a):
saferłel napisał(a):Jarosław nie powinien startować
Dokładnie.
Amen.

Na Onecie piszą, że kandydatów jest aż 23:
http://wiadomosci.onet.pl/2161065,11,1,1,item.html

Ja mam już swoje typy, ale to raczej osoby, które nie mają szans na wysokie poparcie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja oczywiście chciałbym w najbliższym czasie śledzić uważnie każdego z liczących się kandydatów (sorry-gregory, ale np. Pan Ludwik Wasiak mógłby być moim bratem, a i tak nie byłoby sensu dokładnie analizować jego programu w perspektywie wyborów 2010).
Na chwilę obecną mam dwóch kandydatów i jestem skłonny oddać głos nawet na tego mniej faworyzowanego, jeśli przekona mnie swoją wizją polityki i będzie miał realne szanse powalczyć o drugą turę. Ciężkie do zrealizowania, ale być może do spełnienia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2010 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
furbul napisał(a):Z tego, co wiem w tej chwili w PiS-ie nie ma teraz osoby, która mogłaby pokonać Komorowskiego poza Jarosławem. A co jest dla niego ważniejsze: partia czy jakiś szacunek dla brata to jest Jarosława prywatna sprawa.
Jedynym innym realnym kandydatem byłby Ziobro, ale wtedy byłoby jeszcze gorzej, choć start jednego czy drugiego to zapowiedź takiej samej dyktatury. A szkoda, bo do ostatniej chwili miałem nadzieję, że wyłonią kogoś innego...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
I tak wydaje mi się, że przez ostatnich pięć lat Lech był pionkiem Jarosława.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2010 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Nie do końca, ale niestety trochę tak bywało momentami na pewno.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
 
Ale zdjęcie samego Pałacu też masz nieaktualne. Jak na obecną chwilę. A na pewno tego chodnika przed nim.
Ja mam dylemat, bo jeden prawdopodobny kandydat zginął, a drugi nie chce kandydować. I w sumie nie mam na kogo w pierwszej turze. :roll:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.04.2010 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
A ja naprawdę nie wiem na kogo głosować. Nie mam pojęcia, kto mógłby cokolwiek zrobić poza uśmiechaniem się do kamer. Muszę przejrzeć ich programy... mam nadzieję, że będą je mieli Icon_wink2
28.04.2010 09:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #17
 
Ta, Jarosław ma dokończyć dzieło Lecha. pytanie tylko co to za wielkie dzieło i czego ono sie tyczy? Najlepszym kandydatem byłby Tusk, no ale cóż, zostaje Komorowski. Gdybym mógł głosować, zagłosowałbym na Komorowksiego lub Napieralskiego.

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
28.04.2010 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Vaxey napisał(a):pytanie tylko co to za wielkie dzieło i czego ono sie tyczy?
Dokładnie. To jest oczywiście PIS-owski haczyk na niezdecydowanych wyborców. Nie mówię, że Kaczyński nic nie robił, ale ''wielkie dzieło'' jest strasznie przesadzonym terminem. O ile inne partie trzymają się na razie przejrzystych reguł gry, to niestety właśnie PIS wydaje się tradycyjnie sądzić i dzielić naród.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2010 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #19
 
Gdybym ja mógł głosować, to zastanawiałbym się między Komorowskim, Lepperem, Korwin-Mikke i Olechowskim i chyba zdecydowałbym się oddać głos na Janusza Korwin-Mikke. On ma tę charyzmę, tę siłę, dzięki której chce się go słuchać, mimo że czasem być może nie wyraża się z kulturą, z jaką na polityka przystało.
28.04.2010 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Vaxey napisał(a):Gdybym mógł głosować, zagłosowałbym na Komorowksiego lub Napieralskiego.
Całe szczęście jeszcze nie masz takiej mocy Icon_mrgreen
A przez 5 lat zdążysz już, mam nadzieję, przekonać się dlaczego na nich nie głosować Icon_biggrin3

A tak serio, nie jestem anty-PO, ale jestem przeciwny jednowładztwie PO, bo już wielokrotnie udowodnili, że ich reformy nie są dobre i mimo, że mieli mój głos ostatnio, zawiedli mnie na tyle mocno niespełnionymi obietnicami wyborczymi i forsowaniem projektów złych ustaw, że nie zamierzam ani w wyborach prezydenckich, ani żadnych innych na nich głosować, przynajmniej w tej chwili. A od lewicy jak najdalej, szczególnie jeśli wystawiają kogoś takiego jak Napieralski. Gorsi byliby chyba tylko Miller albo Oleksy.

Ramzes napisał(a):Gdybym ja mógł głosować, to zastanawiałbym się między Komorowskim, Lepperem, Korwin-Mikke i Olechowskim
Lepperem? Olechowskim? No proszę Cię, przecież to już nawet nie tyle populiści, co populiści o bardzo zszarganej przez lata opinii, którzy niejednokrotnie pokazali, że to, na czym najbardziej im zależy to ich własne tyłki.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.04.2010 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA oetam 82 12 483 08.07.2010 08:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości