Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
75% polskiej muzyki w radiach?
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #1
75% polskiej muzyki w radiach?
Rząd pracuje nad zmianami w ustawie, które będą określać czas polskich twórców na antenach radiowych:

Niektóre z propozycji ucieszą fanów polskiej muzyki. Polscy twórcy zajmą 75 proc. czasu nadawania utworów w godzinach od 6.00 do 23.00. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że utwory słowno-muzyczne w języku polskim są nadawane głównie w porze nocnej – między godziną 23.00 a 6.00.

Popieram w 100%! Ale boję się, że nic z tego nie wyjdzie. Już pojawiają się głosy, że to nie prl, każdy ma prawo do grania czego chce itp
A co Wy o tym sądzicie?
25.04.2010 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
mam nadzieję, że do tego nie dojdzie Icon_mrgreen Icon_razz
gdyby jednak to się stało to jest jeszcze radio słowackie Icon_mrgreen (no i oczywiście inne stacje np. angielskie przez internet)
25.04.2010 06:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Co to za durny pomysł? Brzmi bardzo PIS-owsko.
Moim zdaniem nie ma szans na wejście w życie. Na pewno ktoś to zabanuje. Takie rzeczy da się przepchnąć ewentualnie w publicznych stacjach.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.04.2010 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #4
 
A mi się ten pomysł podoba i skoro jest rządu to raczej PO. Zresztą dla mnie to bez różnicy czyj aby się powiódł. Większość europejskich krajów ma takie wytyczne i dobrze się miewają. W stacjach zbyt dużo leci złej muzyki zagranicznej, a taki wymóg spowodowałby jej zmniejszenie. Poza tym są dziesiątki młodych polskich zespołów, które nie mogą się przebić, czas to zmienić.
25.04.2010 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Czy oni nie mają poważniejszych problemów?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.04.2010 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
W Polsce nie mamy tyle muzyki na poziomie, żeby móc godnie ten czas zapełnić. Nie mówię, że to co leci zagranicznego w zamian jest lepsze, ale pomysł jest co najmniej tak samo głupi jak parytet w sejmie i też myślę, że nie przejdzie. Promujmy polską kulturę, ale nie w taki sposób, narzucając siłą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.04.2010 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #7
 
Pomysł bardzo dobry, bo uważam że najlepszym nośnikiem kultury danego kraju jest język narodowy. Tylko, że proponowany parytet uważam za nieco zawyżony. 75% to nawet moim zdaniem trochę za dużo - moim zdaniem wystarczyłoby najlepiej 40%, a maksymalnie 45%.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
25.04.2010 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #8
 
A ile jest aktualnie? Kojarzy mi się, że około 50%.Orientuje się ktoś?

Pati Yang
26.04.2010 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
Teraz jest 33%, ale nie sprecyzowane kiedy, dlatego stacje grają zazwyczaj w nocy po polsku non stop, a w dzień głównie zagranica.
26.04.2010 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
To niech dadzą 33% z zastrzeżeniem, że np. przynajmniej połowa czy 2/3 z tego musi iść w jakichś tam godzinach.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #11
 
33% to za mało. Powinno być 50% polskiej i tyleż samo zagranicznej. Tak żeby tacy Artyści jak Kayah, Lipnicka czy nawet Ewa Farna mogli zabrzmieć w polskim radiu.
29.04.2010 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #12
 
75% Dody, Gosi Andrzejewicz, Kendi Gerl i Paulli w radiu? NIE!

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
30.04.2010 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
 
Na filmy jest w całe UE 50% +1, więc nie widzę przeszkód by było tak na muzykę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.04.2010 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #14
 
Niech to jeszcze podzielą na : 10 % - Doda, Feele, Węgrowskie, Łzy a reszta na wartościową muzykę. Już widzę ( słyszę) jak zalewają nas tacy wykonawcy + Afromental, Verby, Videa i inne wynalazki.
Mam nadzieję, zę media zauważą w końcu, że w Polsce ukazały się ostatnio takie nowości jak Jacek Lachowicz, Titus, Lao Che, Czesław Śpiewa, że istnieją tacy wykonawcy jak Janerka, Voo Voo, Clostrekeller, prawie wszyscy olali powrót Wandy i Bandy, niewielu grało Piekarczyka.
Gdzie stara muza typu Ziyo, Sztywny Pal Azji, Kobranocka to nie tylko Irlandia, Oddział Zamknięty, Azyl P. Kto to teraz gra? Prawie nikt!!! A w Europie gra się wszystko!!! I każdy kraj szanuje swoje stare przeboje, zarówno te bardziej popularne jak i alternatywne.
Powinno się wymagać od stacji rzetelności w graniu muzyki a nie puszczania pod układy.
02.05.2010 01:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Ja jestem przeciw chociażby dlatego że
mateusz91 napisał(a):W stacjach zbyt dużo leci złej muzyki zagranicznej, a taki wymóg spowodowałby jej zmniejszenie.
Owszem zmniejszyłby jeszcze bardziej ilość wartościowej muzyki zagranicznej, bo te 25% to byłyby Gagi, Czarnookie Pejsy, Rihanny, Shakiry. Natomiast z polskiej mielibyśmy discohip i polohop w 70%, a w tych 5 pozostałych może co 10 utwór byłby wartościowy.
06.05.2010 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
emigrant napisał(a):prawie wszyscy olali powrót Wandy i Bandy,
Weź nic mi nie mów. W ostatnim roku normalnie do obrzygania tego słuchałem. Nie z własnej woli ofkoz.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.05.2010 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #17
 
Błąd był w artykułach medialnych na ten temat:

Obecnie stacje radiowe muszą przestrzegać art. 15 Ustawy o radiofonii i telewizji, który nakazuje, aby 33 procent wszystkich utworów słowno-muzycznych, emitowanych na danej antenie w ciągu jednego kwartału, stanowiły utwory w języku polskim. Jednocześnie ustawa nie precyzuje pory ich emisji.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła kilka miesięcy temu, że stacje radiowe „wykorzystująâ€ tę lukę prawną i wprawdzie emitują polski repertuar, ale w większości w godzinach nocnych, kiedy słuchalność jest najniższa. Był to główny powód zaproponowania przez KRRiT zmian w Ustawie o radiofonii i telewizji. Zakładają one, że 75 procent z gwarantowanych ustawowych 33 procent utworów słowno-muzycznych w języku polskim będzie musiało być emitowanych w czasie antenowym 6.00 - 23.00. Zmiany te są aktualnie omawiane przez rząd.


Także nie 75% a 75% z 33, które są zagwarantowane.
Ale już rozgłośnie protestują.
Icon_arrow http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wie...protestuja
31.05.2010 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Dokładnie to samo miałem napisać. Jakaś głupia manipulacja i potem sensacja.
Absolutnie zgadzam się z założeniami tej reformy.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
31.05.2010 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
A ja nie, bo jest głupia, interwencjonistyczna i jeśli promować polską muzykę, to nie siłą, w taki sposób, bo skorzystają na tym nie prawdziwe talenty, ale mainstreamowy chłam. Tak czy owak do reformy prawdopodobnie nie dojdzie, chyba, że Ministerstwo Kultury postanowi sobie to za cel, bo rada KRRiT w najbliższym czasie ma zostać odwołana, a i prawdopodobne rządowe powiązania z największymi prywatnymi stacjami radiowymi nie pozwolą na ugodzenie w ich interesy Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.06.2010 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
aaktt napisał(a):A ja nie, bo jest głupia, interwencjonistyczna i jeśli promować polską muzykę, to nie siłą, w taki sposób, bo skorzystają na tym nie prawdziwe talenty, ale mainstreamowy chłam.
Nie wiem, czy nie lepiej, żeby pojawiał się polski mainstreamowy chłam zamiast zagranicznego mainstreamowego chłamu. Co więcej, sądzę, że przy okazji może skapnąć co nieco dobrej polskiej muzyki.
01.06.2010 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wpływ muzyki puszczanej przez naszych rodziców na nas prz_rulez 3 1 418 06.04.2013 10:21 PM
Ostatni post: piotreklp3
  Spotify, streaming, czyli przyszłość muzyki, czy aby na pewno? michal91d 12 4 789 12.02.2013 02:06 PM
Ostatni post: AKT!
  Puls Muzyki w Radiu Orbit Paweł 0 897 19.08.2012 11:29 AM
Ostatni post: Paweł
  Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. emigrant 11 2 901 27.01.2010 11:01 PM
Ostatni post: emigrant
  Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki prz_rulez 118 19 936 14.12.2008 12:48 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Przyszłość muzyki Konrad 2 1 365 24.07.2007 03:14 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości