Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bobby McFerrin - Vocabularies
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Bobby McFerrin - Vocabularies
Bobby McFerrin - Vocabularies
[Obrazek: VOCAbuLarieS_Bobby-McFerrin,images_produ...732124.jpg]
Cytat:VOCAbuLarieS to muzyka XXI-ego wieku. Muzyka zaskakująco inna od płyt, które kiedykolwiek McFerrin nagrywał, dziesięć razy zdobywając nagrodę Grammy. Album Vocabularies, który powstawał latami ujawnia nowe oblicze znanego na całym świecie wokalisty. Nowa płyta kieruje jego dotychczasowe muzyczne podróże ku nieznanym, nieodkrytym terytoriom. Album skonstruowany tak nienagannie jak symfonia Mozarta, w całości złożony z niezliczonych elementów stylistycznych jest odmienny od wszystkich albumów kiedykolwiek nagranych przez Artystę. Do trwających ponad siedem lat prac nad płytą, zatrudniono kompozytora, aranżera i wokalistę Rogera Treece, zwerbowano członków Voicestra i znakomitych wokalistów ze świata jazzu, opery, sztuki scenicznej, kabaretu, rock and rolla. Roger spędził lata w studio nagrywając McFerrina oraz zdobywających Grammy artystów R&B takich jak np. Lisa Fischer, brazylijska innowatorka jazzu Luciana Souza czy Janis Siegel z Manhattan Transfer. Połączono głosy o różnych stylach, barwach i typach uzyskując w ten sposób nowe brzmienie. To uniwersalna muzyka, która istnieje na różnych poziomach. Na VOCAbuLarieS każdy słuchacz usłyszy coś innego: "Jedna piosenka staje się tysiącem piosenek" - jak śpiewa Bobby.

Siedem piosenek utrwalonych na VOCAbuLarieS "utrzymuje słuchacza w stanie zaskoczenia" - mówi Roger Treece. Słowa pochodzą z języków: łacińskiego, włoskiego, antycznego hinduskiego, zuluskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, hebrajskiego, portugalskiego, mandaryńskiego, japońskiego, francuskiego, arabskiego, niemieckiego, angielskiego, celtyckiego jak i własnego języka stworzonego przez Bobby'iego.

Począwszy od otwierającego Baby aż po ostatnie nuty Brief Eternity, McFerrin, Treece i ich wirtualny chór przenoszą nas w nieznany teren. To tak, jakby przyjechać do nieznanego miasta, ale czuć się jak w domu. To uniwersalna muzyka, która istnieje na różnych poziomach. Na VOCAbuLarieS każdy słuchacz usłyszy coś innego: "Jedna piosenka staje się tysiącem piosenek" - jak śpiewa Bobby.
tracklist:
1. Baby
2. Say Ladeo
3. Wailers
4. Messages
5. The Garden
6. He Ran For The Train
7. Brief Eternity

Płyta oczywiście zbiera znakomite recenzje Icon_smile2 .

Wywiad z artystą:
http://jazzgazeta.blox.pl/2010/04/Bobby-...adosc.html
i jeszcze coś od niego:
http://jazzgazeta.blox.pl/2010/04/Bobby-...miona.html

Bobby jak zwykle samym słowem sprawia, że życie nabiera barw. A jak doda do tego muzykę... Icon_mrgreen

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.04.2010 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Z opisu zapowiada się niezmiernie ciekawie, ale okładka jest potworna Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2010 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
To ten od ''Don't Worry Be Happy''?

Słyszałem już o tym projekcie z 2 miesiące teamu. Ze względu na ''słownictwo'' zwróciłem uwagę na okładkę, ale jak widać w tekstach już naszego języka nie użyto :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.04.2010 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):To ten od ''Don't Worry Be Happy''?
Oui, oui.

Cytat:Słyszałem już o tym projekcie z 2 miesiące teamu. Ze względu na ''słownictwo'' zwróciłem uwagę na okładkę, ale jak widać w tekstach już naszego języka nie użyto :/
Za dużo byś chciał Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2010 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Słyszałem już o tym projekcie z 2 miesiące teamu.
A ja ze 2 lata Icon_biggrin3 .
Faktycznie, okładka średniawa. Ale za to coś po polsku jest Icon_wink2 .

Mam 2 jego płyty i obie są rewelacyjne. To może być coś zupełnie innego, ale myślę że warto się zainteresować, chociażby ze względu na skalę projektu.
(tam małymi literkami oprócz Bobby'ego jest dopisane: with Roger Treece and over 50 fine singers).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.04.2010 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Miszon napisał(a):(tam małymi literkami oprócz Bobby'ego jest dopisane: with Roger Treece and over 50 fine singers).
Tak, ten napis wygląda wyjątkowo źle, zwłaszcza, że wszystko jest małymi literami, a zwrot "fine singers" brzmi jak autodeprecjacja i odrzuca mnie niezmiernie. Ale pomimo tego, nadal jestem bardzo ciekaw muzyki Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2010 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości