Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATASTROFA LOTNICZA RZĄDOWEGO SAMOLOTU
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #41
 
aaktt napisał(a):Czy raczej ostatnie cztery, bo maksymalna liczba to sześć.
Ale po trzecim nie ma możliwości pisania postów. Trzecie ostrzeżenie to praktycznie odsunięcie od udzielania się na forum.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.04.2010 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Dodając ostatni offtopic do tematu - swego czasu ustaliliśmy z moderatorami, że liczna ostrzeżeń po których wylatuje się z forum powinna być zdecydowanie zmniejszona (teraz wynosi sześć). Myślę, że trzy to właśnie ta granica.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.04.2010 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #43
 
Cytat:@Paweł - Nie chodzi o powrót do codziennego życia, chodzi o to, w jaki sposób się do niego wraca.
Ale co Ci przeszkadza konkretnie? Bo nie wiem co masz na myśli. Icon_smile2
12.04.2010 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Spieracie się o ''szopki'', a prawdziwy powód wstydu dla Kościoła kryje się tutaj - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...CHAJ_.html

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.04.2010 08:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #45
 
saferłel napisał(a):Spieracie się o ''szopki'', a prawdziwy powód wstydu dla Kościoła kryje się tutaj - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...CHAJ_.html

SKANDAL
12.04.2010 08:41 PM
Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Naprawdę, nawet w takich momentach, szczególnie po tym jak przychodzi czas na refleksje i komentarze, ''konserwatywna prawica'' popierająca wiadomo jaką partię zawsze strzeli z czymś w tym stylu. To musi wynikać z pewnych błędnych, złych przeświadczeń; sposobu wychowania w ciężkich czasach, które ukształtowały światopogląd starszych ludzi. Już abstrahuję od przynależności politycznej, ponieważ pewien ''styl' trzeba mieć, niezależnie od tego czy ma się do głowy wbite jedynie ''Bóg, Honor, Ojczyzna'', a szeroko pojęty modernizm to zło zza miedzy.
Niestety to wszystko wychodzi w takich sytuacjach jak ta, przynajmniej tak mi się wydaje.

Zostawiam temat w spokoju, nie mam głowy do pochylenia się nad tym przypadkiem, bo nawet nie wypada. Chociaż to nie jedyny podobny komentarz.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.04.2010 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #47
 
Uuuu, brudna polityka (z życzeniem śmierci przeciwnikom politycznym włącznie) podczas kazania i to w takiej chwili!

Pawle, to nie powód do wstydu dla kościoła tylko dla tego księdza, który te słowa wypowiedział. Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach? Prawdopodobnie przez jakieś społeczne kompleksy i podwójne standardy traktowania poszczególnych instytucji. O kościele generalizując moglibyśmy mówić, gdyby takie słowa padły z ust papieża czy prymasa.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.04.2010 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #48
 
Ksiądz nie powinien w czasie kazania ujawniać swoich przekonań politycznych. A życzenie śmierci komukolwiek to chyba najgorsza rzecz jaką zrobić może nie tylko ksiądz, ale każdy człowiek. W pale się nie mieści Icon_evil

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.04.2010 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
aaktt napisał(a):Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach?
Może dlatego, że Kościół powinien w domyśle reprezentować każdym swoim członem tylko te dobre cechy i standardy. Wiem, że to generalizacja, podobnie jak z tym opisem osób, które popierają ''konserwatywną prawice'', ale jednak podświadomie z w/w powodów takie właśnie określenia narzucają mi się naturalnie. Coś w tym niestety chyba jest.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.04.2010 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
aaktt napisał(a):Pawle, to nie powód do wstydu dla kościoła tylko dla tego księdza, który te słowa wypowiedział. Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach?
Nie chce mi się wierzyć, że ten ksiądz nigdy wcześniej nie zdradzał tego typu inklinacji. I zastanawiam się, dlaczego nikt wcześniej nie odsunął takiego człowieka od ambony, dlaczego pozwala mu się głosić... chociaż pomijając wszystko inne to dla mnie jest totalny bełkot.
12.04.2010 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #51
 
Ja na szczęście się od nich.. wypisałem. Serio. Nie mają mnie już w swoich kartotekach. I nadal a może jeszcze bardziej pozostaje człowiekiem wierzącym i wolnym od propagandy mściwości i obłudy.
12.04.2010 09:38 PM
Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #52
 
A mi się wydaje, że Kościół jako całość jest ostatnio za bardzo krytykowany.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.04.2010 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #53
 
Jest krytykowany ale czy aby sam się o to nie prosił?
12.04.2010 10:00 PM
Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #54
 
furbul napisał(a):A mi się wydaje, że Kościół jako całość jest ostatnio za bardzo krytykowany.
Muszę się zgodzić.
Można nawet powiedzieć, że nastała swoista moda na krytykowanie kościoła i duchowieństwa. Ludzie lubią to robić i chętnie to manifestują. A najciekawsze jest, że część z nich mówi, że wierzy, ale ten kontakt z Bogiem kościół im utrudnia. A przecież jest tyle innych odłamów chrześcijaństwa (nie wspominając o innych religiach). Jeśli katolicyzm tak bardzo ich boli, to dlaczego nie zmienią wyznania?

Owszem, w kościele (jak wszędzie) zdarzają się błędy, uchybienia, nieodpowiednie osoby, ale to bardzo rozległa instytucja i nie sposób tego uniknąć. Kościół i tak przez wieki zmienił się na lepsze. Niektórzy mówią, że jest zatwardziały, nie wychodzi do ludzi, nie dostosowuje się do ich potrzeb. Ale pomyślcie sobie co było za czasów krucjat i inkwizycji - zmiany powoli, ale zachodzą i to na lepsze. Natomiast na pewno nie będą to zmiany w hołdzie najnowszym tendencjom do natychmiastowej liberalizacji wszystkiego. Przynajmniej mam nadzieję.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.04.2010 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #55
 
Odwołując się do Twoich ostatnich zdań. Wielu krytykujących 'katolików' chciałoby, żeby Kościół dostosował się do nich i do ich życia, a jeśli tego nie robi to jest zatwardziały i niedzisiejszy. A jeśli che się być prawdziwym katolikiem należy raczej dostosować własne życie do zasad Kościoła.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.04.2010 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #56
 
Chodzi mi o to , że czasem pojawi się jakiś ksiądz, który pociągnie za sobą wiernych. Palnie głupotę i większość identyfikuje się z tym co mówi. Kościół ma siłę i czasem niewłaściwie to wykorzystuje. Pamiętajcie, że masami jest łatwo manipulować. I to jest w Kościele złe. Nikt nic nie robi aby takich ludzi odsunąć od spraw społecznych.
12.04.2010 10:25 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Uważam, że może zakończymy dyskusją o Kościele. To nie jest najlepsza pora i chyba także nienajlepsze miejsce.
12.04.2010 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #58
 
kajman, ubiegłeś mnie. miałem właśnie wrzucić prośbę o zakończenie tej dyskusji!

dziękuję.


_________
[*][*][*]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.04.2010 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #59
 
Ja nawet bym prosił o zamknięcie tematu .
13.04.2010 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #60
 
Dziękuję za liczne wypowiedzi.
Myślę ze czas zamknąć temat
Podsumowując powiem jedno

Rodziną i bliskim wszystkich ofiar tragicznej katastrofy lotniczej, składamy wyrazy współczucia.

Użytkownicy forum Mycharts.pl
13.04.2010 10:14 PM
Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości