Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UK Charts - 2010-04-03
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #21
 
saferłel napisał(a):
Cytat:czy ty słuchałeś wszystkich albumów dokładnie?
No proszę cię Icon_wink2

Greg napisał(a):sama sprzedaż 'Humbug' pokazuje jak słaba jest to płyta.
Sorry, ale zabrzmiało to w stylu słaba sprzedaż = słaba płyta, dobra sprzedaż = dobra płyta. Co to za argument w ogóle...

Greg napisał(a):Hmmm i tu nie ma co mówić, że idą w dobrym kierunku, bo ich popularność z 3 albumem spadła drastycznie, to widać nawet po samym last.fm - różnica jest ogromna.
I znów to samo, jak wyżej. Popularność spada, czyli są słabsi. Nie kupuję tego.

AM dali kiedyś impuls, który pozwolił się rozhulać indie na wszystkie strony UK, ale równocześnie jako pierwsi zauważyli, że to nurt bez przyszłości. I mieli rację. Teraz są zupełnie innym zespołem, który może sprzedawać się 10 razy gorzej, ale najważniejsze, że z klasą przeszedł etap przemian kulturowych.

zgadzam się, że nie można posługiwać się takimi wzorami, ale za bardzo to uogólniłeś, bo czasami one bardzo dużo odzwierciedlają. twój argument to nie bo nie, podałbyś jakiś konkretny argument dla którego Humbug jest ich najlepszym albumem, bo ja sam tego nie widzę, i obiektywnie na to patrząc jest tak samo. Ja ich cenie za pierwszy i nie chodzi mi o to, ze każdy następny musi być taki sam, tylko o samą jakość.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
30.03.2010 03:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Przede wszystkim muzycznie jest bardziej dojrzale. Kompozycje są dużo mroczniejsze, ich brzmienie jest niespotykane u innych indie rockowych tworów z UK, które grają w kółko to samo i nawet nie próbują rozszerzyć swoich muzycznych horyzontów. AM wypracowali bardzo unikalny styl, co wiąże się też z szerokimi zainteresowaniami członków zespołu i ich doświadczeniem (chociażby z Last Shadow Puppets). Oni już nie są częścią tej sceny, gdzie zaczynali i gdzie zwołali resztę balangi. Świadomie odsunęli się w cień.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.03.2010 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #23
 
bardziej dojrzałe? - tak jak bym czytal nudne recenzje w teraz rocku gdzie zawsze jak ktoś wydaje kolejna plyte to pisza ze jest bardziej dojrzala od poprzedniej (a jak nie to pisza 'dojrzalsza, ale...) to tak jak by napisać Alex i reszta jest już starsza Icon_smile
maja swój styl - zgadzam sie, last Shadow Puppets bylo świetne, ale ich doświadczenia nie pokazuje ostatni album, wiec tyle dojrzalsza, że Alexowi chyba urosły włosy na klacie Icon_lol

btw. wiesz mało chyba słuchasz indie rocka!!!

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
30.03.2010 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Greg napisał(a):bardziej dojrzałe?
To oklepane i uniwersalne stwierdzenie, ale nawet nie wiesz jak pasujące do ich obecnej muzyki.

Greg napisał(a):Alexowi chyba urosły włosy na klacie Icon_lol
Wow Icon_wink2

Greg napisał(a):wiesz mało chyba słuchasz indie rocka!!!
Staram się. Zbyt często mnie zawodzi, teraz wybieram tylko rekomendowane i konkretne pozycje, nie chwytam wszystkiego tak jak kiedyś.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.03.2010 04:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #25
 
wiesz mnie też zawodzi i to strasznie, praktycznie co tydzień słucham ok 30 nowych singli/epkow z indie (indie rozumiane jako muzyka gitarowa) i już regułą jest że od 2008/09 podobają mi się tylko 2 czy 3 songi, raz usnąłem na klawiaturze Icon_smile , wiec mimo to, że indie zdechło tak jak wszystko zdycha i po pewnym czasie się odradza to zawsze się jednak znajdzie ktoś na kogo warto zwrócić uwagę, a ty tu wypisujesz ze cala reszta gra cały czas to samo w kółko i stoją w miejscu. co do rekomendacji polecam iTunes, zawsze są tam wyszczególnione te najlepsze wydania.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
30.03.2010 07:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Jeśli ty słuchasz 30 piosenek tygodniowo, to wiadomo, że zawsze znajdziesz coś dla siebie. Szczególnie, że jesteś miłośnikiem. Ja nie mam tyle czasu i chęci, by wnikać tak głęboko, dlatego moje pole manewru jest nieco ograniczone. Swoją opinię wyrabiam na tym co słyszę, gdziekolwiek. Czasem nie musi być to świadomy wybór, nie tylko płyty, które sam zgrywam, ale rzeczy usłyszane w radio, w internecie (mycharts.pl) itd...
Jeśli uważasz, że jestem w dużym błędzie, to chętnie posłucham jakichś rekomendacji Icon_wink

PS - Itunes nie używam, nie mam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.03.2010 08:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #27
 
Greg napisał(a):co do rekomendacji polecam iTunes, zawsze są tam wyszczególnione te najlepsze wydania.
W Polsce chyba nie ma możliwości słuchania w iTunes?
30.03.2010 08:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #28
 
emigrant napisał(a):W Polsce chyba nie ma możliwości słuchania w Itunes?
można słuchać radia i fragmentów utworów jeżeli wejdziesz sobie np. na brytyjski sklep iTunes. Icon_mrgreen To jest dobre źródło informacji o nowych utworach lub zespołach Icon_wink2
30.03.2010 08:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Na pewno można też sobie ściągnąć program w wersji angielskiej i używać jako playera.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.03.2010 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #30
 
widziałem w jak niektórzy używają iTunes'a nawet w polskiej wersji językowej, wiec jako sam player jest dostępny w Polsce od lat. co do sklepu to fakt jest świetny, mowie o iTunes UK, tyle ze głupie są promocje, dlatego najczęściej używam 7digital, tyle, że czasem czegoś tu nie ma a na iTunes Store jest. Poza tym ma dużo fajnych opcji pobieranie okladki czy Genius.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
30.03.2010 09:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
To ja was pogodzę Icon_wink2 Uważam, że i "stary" Arctic, i "nowy" Arctic mają w sobie coś ciekawego. Ten stary - dziką energię, a ten nowy - jakąś nutę melancholii.
O Icon_wink2
31.03.2010 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 571
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
saferłel napisał(a):Na pewno można też sobie ściągnąć program w wersji angielskiej i używać jako playera.
On ma tylko jeden zasadniczy problem, że jest gówniany jak mało który inny player. No, ale jeśli ktoś ma iPoda to musi cierpieć, ale taka cena korzystania z Apple'a Icon_smile

Jeśli chodzi o dobre playery to polecam Jet Audio, najlepszy z jakim się spotkałem. Robi wszystko, jest za darmo, wygodny i poręczny.

Greg napisał(a):indie rozumiane jako muzyka gitarowa
Tylko, że Indie wcale nie jest tak rozumiane Icon_smile Bo Indie samo w sobie to nie gatunek muzyczny czy skrót od Indie Rock, ale szeroki nurt obejmujący swoim zakresem wykonawców nagrywających bardzo różne rodzaje muzyki Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.03.2010 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Tak, ale my z Gregiem gadamy konkretnie o indie rocku z UK i dlatego on w ten sposób pisze.

Ja używam foobara. To najlepszy player na rynku. Bez dwóch zdań Icon_wink Wystarczy poczytać opinie w internecie. A Itunes wydaje się być przesycone g-bajerami.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2010 03:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #34
 
aaktt napisał(a):On ma tylko jeden zasadniczy problem, że jest gówniany jak mało który inny player. No, ale jeśli ktoś ma iPoda to musi cierpieć, ale taka cena korzystania z Apple'a Icon_smile

Jeśli chodzi o dobre playery to polecam Jet Audio, najlepszy z jakim się spotkałem. Robi wszystko, jest za darmo, wygodny i poręczny.

to co robi takiego czego nie robi itunes?

btw do ipod'a wcale nie trzeba uzywać itunesa, nawet winamp go obsluguje.

aaktt napisał(a):Tylko, że Indie wcale nie jest tak rozumiane Icon_smile Bo Indie samo w sobie to nie gatunek muzyczny czy skrót od Indie Rock, ale szeroki nurt obejmujący swoim zakresem wykonawców nagrywających bardzo różne rodzaje muzyki Icon_smile

naprawdę? Icon_eek2

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
31.03.2010 07:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 571
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Greg napisał(a):
aaktt napisał(a):On ma tylko jeden zasadniczy problem, że jest gówniany jak mało który inny player. No, ale jeśli ktoś ma iPoda to musi cierpieć, ale taka cena korzystania z Apple'a Icon_smile

Jeśli chodzi o dobre playery to polecam Jet Audio, najlepszy z jakim się spotkałem. Robi wszystko, jest za darmo, wygodny i poręczny.

to co robi takiego czego nie robi itunes?
smaży naleśniki i podaje kawę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.03.2010 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #36
 
aaktt napisał(a):
Greg napisał(a):
aaktt napisał(a):On ma tylko jeden zasadniczy problem, że jest gówniany jak mało który inny player. No, ale jeśli ktoś ma iPoda to musi cierpieć, ale taka cena korzystania z Apple'a Icon_smile

Jeśli chodzi o dobre playery to polecam Jet Audio, najlepszy z jakim się spotkałem. Robi wszystko, jest za darmo, wygodny i poręczny.

to co robi takiego czego nie robi itunes?
smaży naleśniki i podaje kawę

to cieszymy się razem z tobą, że masz tak fajnego playerka Icon_biggrin3

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
02.04.2010 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #37
 
Szkoda, że polską Visą nie można płacić w iTunes. Po prostu system nie przyjmie takiego kraju jak Polska. Swoją drogą czas najwyższy aby i Polska się zintegrowała z iTunes.
Na szczęście kto ma Visę w zachodniej części Europy może sobie kupować płyty, piosenki, aktualizacje nawigacji itd, itd do woli, łącznie z okładkami i za dużo mniejsze pieniądze niż w Polsce. Wciąż mnie przeraża , że ceny płyt w Polsce są często większe niż np. w Belgii.
02.04.2010 12:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #38
 
no dokładnie płyty są tańsze nawet w UK niż w Polsce, w dodatku nawet mp3, które u nas są chronione DRM (wma) na nielicznych słabych serwisach, a w całej już europie są bez DRM. Ogólnie Polski rynek muzyczny to dno dna, najgorszy rynek cyfrowy - tylko 2%, sklepy z mp3 się zamykają - to skandal i wstyd dla polskich wytworni i ZPAV i dla wszystkich, którzy kochają muzykę i udostępniają ją nielegalnie. Poza tym sprzedaż albumów spada, a portale takie jak chomiki czy inne kwitną, a ludzie wręcz reklamują się ze swoją nielegalną muzyką. Na szczęście te największe brytyjskie serwisy z mp3 (szkoda tylko, że nie Play.com) zezwala Polakom kupować muzykę, np. 7digital i oferują nawet duży katalog Polskich artystów, czasem nawet tych, którzy w Polsce dystrybucji nie mają. W Polsce by korzystać z iTunes, w sensie kupowania muzyki można kupić karty zdrapki, na allegro jest mnóstwo ofert z iTunes Card do amerykańskiego serwisu, ja w ten sposób zawsze kupuje karty na wyspach by korzystać z brytyjskiego serwisu nawet w Polsce.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
02.04.2010 02:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  UK Charts - 2010-12-26 Szymek79 1 909 26.12.2010 11:53 PM
Ostatni post: Szymek79
  UK Charts - 2010-12-19 Szymek79 11 1 936 22.12.2010 12:51 PM
Ostatni post: saferłel
  UK Charts - 2010-12-12 Szymek79 4 1 079 19.12.2010 12:48 PM
Ostatni post: prz_rulez
  UK Charts - 2010-12-05 Szymek79 12 1 848 07.12.2010 08:28 PM
Ostatni post: Greg
  UK Charts - 2010-11-28 Szymek79 6 968 29.11.2010 08:02 PM
Ostatni post: AKT!
  UK Charts - 2010-11-21 Szymek79 3 784 22.11.2010 06:37 PM
Ostatni post: michal91d
  UK Charts - 2010-11-14 Szymek79 8 1 572 19.11.2010 04:50 PM
Ostatni post: Szymek79
  UK Charts - 2010-11-07 Szymek79 3 896 08.11.2010 12:42 PM
Ostatni post: Szymek79
  UK Charts - 2010-10-31 Szymek79 1 628 31.10.2010 11:17 PM
Ostatni post: chris975
  UK Charts - 2010-10-24 Szymek79 0 554 24.10.2010 10:54 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości