Ankieta: Kt
Ankieta jest zamknięta.
mycharts.pl (podzia 64.52% 20 64.52%
35.48% 11 35.48%
Razem 31 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dalej w mycharts.pl? - ankieta
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Co dalej w mycharts.pl? - ankieta
Przed oddaniem głosy proszę uważnie przeczytać post!

Ponieważ generalnie opcje, co do dalszego funkcjonowania forum są dwie, postanowiłem - zgodnie ze słuszną uwagą Jacka - założyć ankietę i pozwolić wybrać wszystkim forumowiczom najlepszą drogę.

I opcja to utrzymanie mycharts.pl w obecnej formie. Zmieni się tak naprawdę tylko właściciel. Osoba, która przejmie obowiązki Konrada w kwestii zarządzania całą ''infrastrukturą'' stojąca za naszym forum. My nie odczujemy w tym momencie absolutnie żadnej zmiany. Warunkiem jest opłata roczna wynosząca - wedle słów Konrada - około 300 zł. Myślę, że naturalną sprawą jest podzielenie się kosztami między userami, a nie obarczenie płaceniem tylko jednej osoby, nowego administratora. Zauważyłem, że pomoc zadeklarowało całkiem sporo osób, dlatego ten wkład własny może być naprawdę niewielki. Nie każdy musi płacić (to w pełni dobrowolny gest) ale każdy będzie miał dostęp i możliwość korzystania z forum. To chyba jasne Icon_smile

II opcja zakłada przejęcie mycharts.pl przez drwyciora, który - z tego co zrozumiałem - służy własnym serwerem/transferem/domeną. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami dodatkowymi, ale zmianie ulegnie adres forum (http://www.mycharts.radioorbit.pl) i pewne kwestie związaną z usytuowaniem strony w internecie. Przyznam, że nie wiem czy wiąże się to z innymi zmianami w procesie przenoszenia (może sam zainteresowany udzieli jeszcze jakichś szczegółów?), ale jednocześnie mam nadzieję, że forum pozostanie tak samo neutralne jak dotychczas.

Tak więc zachęcam do głosowania, macie pięć dni. Wy decydujecie.

Dodam jeszcze, że nadal poszukujemy kandydatów na stanowisko administratora/ów.
Oczywiście nie wykluczone, że administratorem mógłby zostać Klaudiusz (nawet w przypadku wygrania pierwszej opcji), który ma doświadczenie i możliwości, o czym świadczy jego chęć pomocy. Pytanie jest tylko takie czy podjąłby się nadzoru forum, mimo że nie znajdowałoby się ono na serwerze z którego korzysta w tym momencie np. Radio Orbit.

Jeśli pominąłem jakiś ważny aspekt/zagadnienie, proszę o poprawienie mnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.03.2010 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
potrzebna jest jeszcze opcja: obojętnie - zgodzę się na to, co będzie Icon_wink2
12.03.2010 08:03 PM
Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
W takim razie nie głosujesz w ankiecie i tyle Icon_smile2 Aczkolwiek mam nadzieję, że będzie ktoś, kto odważy się nie wstrzymywać od głosu ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.03.2010 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ja głosuję za opcją numer I, ponieważ jestem przyzwyczajony do naszego obecnego statusu. Poza tym fajnie, gdybym mógł dołożyć się do forum i w ten sposób wspomóc jego egzystencję Icon_smile Mam wszak nadzieję, że drwycior i tak nami pokieruję Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.03.2010 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
 
Obie opcje są dobre, oddałem jednak głos na 1 opcje, cokolwiek się wydarzy jestem gotów dołożyć się do utrzymania forum, Pozdrawiam wszystkich
12.03.2010 09:58 PM
Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
No i jest fifty fifty. Icon_wink2
12.03.2010 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #7
 
Zagłosowałem za opcją pozostania na obecnym serwerze. Te 20 do 40 złotych wspólfinansowania za serwer to dla mnie żaden problem, mogę się dołożyć.
Od jakiegoś czasu myślę także nad alternatywą dla swojej listy, o czymś w rodzaju blogu - oczywiście lista na mycharts zostanie bez zmian, dojdzie tylko jeszcze jedno miejsce postowania.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
13.03.2010 01:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
ja tylko na moment, bo jednak wydaje mi się, że nie wszystko jest jednoznaczne.
saferłel napisał(a):podział kosztów utrzymania, zachowanie obecnego serwera i miejsca w internecie
z tego co Konrad pisze na głównej stronie to chodzi o zmianę serwera...
saferłel napisał(a):Oczywiście nie wykluczone, że administratorem mógłby zostać Klaudiusz
może niech On sam się wypowie. A właściwie już to zrobił
drwycior napisał(a):To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer, a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.03.2010 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Yacy napisał(a):może niech On sam się wypowie. A właściwie już to zrobił
Ja też na to czekam, ale podałem jedną z ewentualności. Głownie mam na myśli to czy byłby chętny zająć się mycharts.pl, gdyby okazało się, że nie będzie woli by udostępnił ten swój serwer.

Yacy napisał(a):z tego co Konrad pisze na głównej stronie to chodzi o zmianę serwera...
A z tym jest coś nie tak? Może on po prostu założył, że forum i tak zostanie przeniesione. Swoją drogą też mógłby jeszcze coś od siebie dodać w tym temacie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2010 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
opcja 1wsza wydaje mi się najlepsza, powiązanie forum z jakimś radiem po pewnym czasie źle by wpłynęło na to forum wiec jego niezależność jest najważniejsza. poza tym im więcej osób będzie mogło wesprzeć forum finansowo tym koszta te będą coraz mniejsze dla każdej z tych osób, przy 20 osobach jest to już 15zł rocznie. Czyli można raz darować sobie paczkę fajek i jednocześnie zainwestować we własne zdrowie Icon_lol

Co do zmiany admina, mam tylko 2 sugestie:
1. LOGO FORUM!!!!!!!!!!!!!!!
2. uporządkowanie forum tj. pozbycie się zbędnych boardów czy zmiana kolejności kategorii

Dodam jeszcze, że to forum jest już chyba 4tym forum MyCharts i przy każdej zmianie dziwiłem się, że forum nie zostało założone na bezpłatnych serwisach. W takiej sytuacji 'problemem' byłaby tylko domena mycharts.pl, którą trzeba by było utrzymać, a serwisy i tak zawsze udostępniają do każdego forum link, tyle ze jest dłuższy i ma najczęściej nazwę providera w linku. No ale tego się już nie zmieni.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.03.2010 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Greg napisał(a):W takiej sytuacji 'problemem' byłaby tylko domena mycharts.pl, którą trzeba by było utrzymać, a serwisy i tak zawsze udostępniają do każdego forum link,
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o założenie forum na bezpłatnym serwisie i wykupienie jedynie adresu mycharts.pl? Ja myślę, że jednak ograniczenia płynące ze strony takiego rozwiązania są na tyle niewygodne, że do tej pory Konrad zawsze inwestował te kilka złotych więcej, by wszystkim żyło się tu lepiej (i wyszło hasło PO Icon_razz2).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2010 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Yacy napisał/a:
z tego co Konrad pisze na głównej stronie to chodzi o zmianę serwera...
A z tym jest coś nie tak? Może on po prostu założył, że forum i tak zostanie przeniesione. Swoją drogą też mógłby jeszcze coś od siebie dodać w tym temacie.
Przyznam się, że mnie od razu to stwierdzenie uderzyło i przyznam się, że chciałbym wiedzieć czy faktycznie da się zachować ten serwer. Przy okazji przyznam się, że wolałbym zapłacić nieco więcej, żeby zwiększyć nieco możliwości serwera, bo forum zdarzały się kryzysy w funkcjonowaniu. Nie wiem czy to możliwe i jaka jest różnica w cenie, ale jeżeli niewielka to może warto.
Greg napisał(a):uporządkowanie forum tj. pozbycie się zbędnych boardów czy zmiana kolejności kategorii
Czy mógłbyś napisać coś więcej, bo nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi?
13.03.2010 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):
Greg napisał(a):W takiej sytuacji 'problemem' byłaby tylko domena mycharts.pl, którą trzeba by było utrzymać, a serwisy i tak zawsze udostępniają do każdego forum link,
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o założenie forum na bezpłatnym serwisie i wykupienie jedynie adresu mycharts.pl? Ja myślę, że jednak ograniczenia płynące ze strony takiego rozwiązania są na tyle niewygodne, że do tej pory Konrad zawsze inwestował te kilka złotych więcej, by wszystkim żyło się tu lepiej (i wyszło hasło PO Icon_razz2).

No tak, tylko jak napisałem jest to niemożliwe, bo chodzi o pozostawienie całej treści forum (posty etc) bez zmian, a wątpię, że jest jakiś bezpłatny provider, który zezwala na wczytanie treści jakiegoś starszego forum do nowego, no i nie każde forum działa na tej samej zasadzie więc mogłoby to być całkowicie niemożliwe. Czytałem w drugim temacie twój post i rozumiem co czujesz w tej sytuacji, z tego co widzę masz chyba najwięcej postów na forum. Miałem podobne odczucie przy pierwszym czy drugim forum, kiedy nagle wszystko poszło w nicość i przy każdej kolejnej rejestracji moje zainteresowanie forum spadało, zawsze obawiałem się, że znów przyjdzie zmiana po kilku miesiącach, no i jest. Więc teraz, szczególnie te osoby, które najwięcej się udzielają na forum powinni zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji w której wszystko w sekundzie zniknie. Mam nadzieje, że znajdzie się kilku chętnych do wsparcia finansowego, a jak nie to może jakieś cegiełki z Hanna Montana, które dzieci kupią w szkole, albo możemy okraść bank Icon_lol

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.03.2010 04:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
My właśnie zorganizujemy to tak, żeby żadne posty na pewno nie przepadały. Zresztą tu chodzi o coś więcej niż o posty, prawda?. Inaczej moglibyśmy w ogóle nie zaczynać tematu i od 1 kwietnia stworzyć jakieś forum na bezpłatnym serwerze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2010 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #15
 
No dokładnie wiec na zakładanie nowego forum na bezpłatnym serwisie jest za późno niestety.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.03.2010 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #16
 
kajman napisał(a):
Greg napisał(a):uporządkowanie forum tj. pozbycie się zbędnych boardów czy zmiana kolejności kategorii
Czy mógłbyś napisać coś więcej, bo nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi?

No chodzi mi tu o na przykład takie boardy jak 'Single, które już za nami' czy 'Last.fm', czy kategoria 'Radio MyCharts', która chyba jest prywatna i powinna być na dole czy gdzieś, a nie między listami, chyba logiczne, poza tym boardy i kategorie tj. listy polskie, światowe i jeszcze jakieś zajmują dużo miejsca i są niepopularne. No ale to tylko moja mała uwaga, nie wiem, kto się tym zajmuje. rozumiem tylko, że Konrad może nie mieć na to czasu.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.03.2010 04:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
To czysto kosmetyczne zmiany, można o nich pomyśleć kiedy wyjaśni się obecna sytuacja. To nie będzie żaden problem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2010 04:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Greg napisał(a):powiązanie forum z jakimś radiem po pewnym czasie źle by wpłynęło na to forum wiec jego niezależność jest najważniejsza.
Nie z jakimś radiem, tylko do niedawna z Radiem Mycharts. Niezależność forum, jak zapewniał drwycir jest zagwarantowana.
Greg napisał(a):przy każdej zmianie dziwiłem się, że forum nie zostało założone na bezpłatnych serwisach.
Bezpłatne serwisy mają to do siebie, że nie ma się nad nimi za dużej kontroli, a jak pewnego dnia forum zniknie, do nikogo nie będzie można mieć pretensji.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.03.2010 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Greg napisał(a):No chodzi mi tu o na przykład takie boardy jak 'Single, które już za nami' czy 'Last.fm', czy kategoria 'Radio MyCharts', która chyba jest prywatna i powinna być na dole czy gdzieś, a nie między listami, chyba logiczne, poza tym boardy i kategorie tj. listy polskie, światowe i jeszcze jakieś zajmują dużo miejsca i są niepopularne.
Zgadzam się z Tobą, wiele tych kategorii trochę "zaśmieca" forum, które jest jak wiadomo o listach przebojów. Oczywiście powinny być, ale w jakimś dziale, podforum, bądź jeszcze inaczej.
Co do "Radio MyCharts", to jest właśnie Radio Orbit. Ten dział nie jest prywatny, tylko zamknięty. Posty te miały zostać przeniesione do nowego forum Radia Orbit, ale niestety brak dogadania z Konradem spowodował, że nic z tego nie wyszło.

Oczywiście obstaję przy drugiej opcji, czyli włączenie forum pod opiekę drwyciora, gdyż to moim zdaniem da gwarancję i pewność, że z forum nic się nie stanie, posty zostaną przeniesione, a jeżeli forum napotka na jakieś błędy to Klaudiusz jest zawsze w pogotowiu (w przeciwieństwie do obecnego jeszcze administratora)

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.03.2010 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
tadzio3 napisał(a):
Greg napisał(a):No chodzi mi tu o na przykład takie boardy jak 'Single, które już za nami' czy 'Last.fm', czy kategoria 'Radio MyCharts', która chyba jest prywatna i powinna być na dole czy gdzieś, a nie między listami, chyba logiczne, poza tym boardy i kategorie tj. listy polskie, światowe i jeszcze jakieś zajmują dużo miejsca i są niepopularne.
Zgadzam się z Tobą, wiele tych kategorii trochę "zaśmieca" forum, które jest jak wiadomo o listach przebojów. Oczywiście powinny być, ale w jakimś dziale, podforum, bądź jeszcze inaczej.
Co do "Radio MyCharts", to jest właśnie Radio Orbit. Ten dział nie jest prywatny, tylko zamknięty. Posty te miały zostać przeniesione do nowego forum Radia Orbit, ale niestety brak dogadania z Konradem spowodował, że nic z tego nie wyszło.

Skoro zamknięte to nawet powinno być zlikwidowane. Ale na razie są oczywiście ważniejsze sprawy.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.03.2010 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości