Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum przestaje istnieć
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Forum przestaje istnieć
Opinie, pomysły. Co dalej? Macie czas do 1 kwietnia

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.03.2010 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jestem zaskoczony, ale myślę, że nie ma sensu teraz dyskutować o tym ''dlaczego tak się stało'', a raczej od razu przejść do kwestii ''jak to rozwiązać''. Chciałbym przy okazji podziękować Konradowi za możliwość pisania tutaj i za czas jaki włożył w stworzenie mycharts.pl.

My również włożyliśmy w forum sporo czasu, sił, emocji i gdyby miało z dnia na dzień zniknąć, to przynajmniej ja poczułbym się cholernie zawiedziony i przybity. Uważam, że nie możemy do tego dopuścić. Myślę, że się ze mną zgodzicie. Wielu z nas pamięta jak ciężko było się pozbierać po zmianie serwera, a teraz czeka nas dużo poważniejsze wyzwanie.
Podane koszta są spore, ale możemy je spokojnie rozdzielić w zależności od liczby osób, która będzie chciała uratować forum. Na początku niech zadeklarują się osoby, które chciałyby pomóc i potencjalni kandydaci na administratorów. Potem wejdziemy w szczegóły.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.03.2010 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
saferłel napisał(a):i potencjalni kandydaci na administratorów.

Myślę, że to w pierwszej kolejności. Kasę zawsze można uzbierac ale jak nie będzie kogoś kto się tym zajmie to albo koniec zabawy albo trzeba zaczynac od nowa na jakimś bezpłatnym serwerze...

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
11.03.2010 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Wiadomo, administratorem powinna zostać osoba, która zna się na informatyce, być może ma wiedzę dotyczącą forum. Oczywiście mam swoich kandydatów, ale nie będę o nich pisać dopóki sami nie wypowiedzą się w temacie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.03.2010 02:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Wiadomo, administratorem powinna zostać osoba, która zna się na informatyce, być może ma wiedzę dotyczącą forum.
Klaudiusz Malina (drwycior) zastanawia się nad przejęciem forum.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.03.2010 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #6
 
jak coś, to ja mogę wesprzeć forum symboliczną kwotą Icon_wink2 Co do administracji, to wydaje mi się, że powinien forum zająć się równie długim stażem co Konrad Icon_smile2 Jeśli pojawi się problem informatyczny to służę pomocą Icon_wink2
11.03.2010 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #7
 
tadzio3 napisał(a):
saferłel napisał(a):Wiadomo, administratorem powinna zostać osoba, która zna się na informatyce, być może ma wiedzę dotyczącą forum.
Klaudiusz Malina (drwycior) zastanawia się nad przejęciem forum.

To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer, a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.

https://radio-orbit.pl/
11.03.2010 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Podane koszta są spore, ale możemy je spokojnie rozdzielić w zależności od liczby osób, która będzie chciała uratować forum.
kilka razy już wcześniej pisałem, ale mogę napisać raz jeszcze - do współdzielenia kosztów jestem chętny.

administrowania forum w obecnej sytuacji nie wezmę na barki.
11.03.2010 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
drwycior napisał(a):To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer, a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.

To byłoby fajne rozwiązanie i chyba trochę tańsze dla każdego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.03.2010 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
 
... Icon_eek2
nie wyobrażam sobie, żeby forum miało tak sobie nagle zniknąć...
trzymam kciuki żeby się udało Icon_wink2
11.03.2010 03:59 PM
Cytowanie selektywne
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):
drwycior napisał(a):To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer, a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.

To byłoby fajne rozwiązanie i chyba trochę tańsze dla każdego.
Dokladnie tak. Tzn koszta sa zadne.

https://radio-orbit.pl/
11.03.2010 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
drwycior napisał(a):To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer
W zasadzie o to mi chodziło w słowie "przejęcie" Icon_wink2
drwycior napisał(a):a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.
Administratorem powinieneś być Ty drogi Klaudiuszu, ewentualnie namaścisz inna osobę niż Konrad, który już niejednokrotnie potwierdził znudzenie i brak zaangażowania do forum.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.03.2010 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
prima aprilis? pewnie nie. W każdym razie Konradowi na pewno należą się podziękowania, bo gdyby parę late temu tego nie wymyślił to by nas nie było Icon_wink2

A co dalej? Jeśli o mnie chodzi to nie czuję się na siłach, aby być Administratorem. Przede wszystkim, a właściwie tylko dlatego, że nie mam pojęcia - poza wyjątkami - o informatycznych aspektach działania Forum! Np. w kwestię robienia backupu niestety nie zostałem wprowadzony do tej pory. I już nie będę... Być może to jest proste, ale ja po prostu nie klikam tam gdzie nie wiem jak to może zadziałać... Ja jak najbardziej mogę robić to co do tej pory jako Junior Admin czy też jako Moderator. Chyba, że nowy Administrator uzna, że coś jeszcze powinienem robić, to nie widzę problemu. Może też uznać, że chce to robić z kimś innym... W sumie też nie ma problemu...

Z drugiej strony Forum kręci się właściwie samo i chyba w obecnej chwili większych zmian nie wymaga. Nowe pomysły, tak jak do tej pory, mogą wychodzić od kogokolwiek. Chyba, że się mylę i jednak zmiany są potrzebne...

Jeśli chodzi o koszty, to nie ma najmniejszego problemu z mojej strony!!! Oczywiście jeśli pomysł z udostępnieniem serwera przez drwyciora by nie wyszedł.

Konrad, oczywiście jako użytkownik i układacz dalej tu będziesz?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.03.2010 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #14
 
Normalnie mnie zatkało, jak zobaczyłem komunikat Konrada, ale mam nadzieję, że wszystko się jednak jakoś ułoży i po 1 kwietnia forum wciąż będzie działać. Jeśli trzeba będzie, to finansowo oczywiście pomogę.
11.03.2010 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Ja podejrzewam, że wszystko się spokojnie potoczy własnym rytmem. Mamy bardzo dobre rozwiązanie i tylko trzeba poczekać jak drwycior dogada się z Konradem w sprawach techniczno-administracyjnych Icon_wink. Wtedy ewentualnie pomyślimy nad tym czy możemy jakoś pomóc i coś dołożyć od siebie, o ile będzie taka potrzeba. Ja oczywiście też deklaruję pomoc finansową, to nie jest problem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.03.2010 05:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Bardzo możliwe, że przyczyniłem się do decyzji Konrada, gdyż wielokrotnie, w tym także ostatnio pisałem, że uważam Go za przynajmniej współwinnego odejścia kilku osób z tego forum. Nie zmienia to faktu, że mam dla Niego wieli szacunek za stworzenie i prowadzenie tego forum.
Jednak należy się zastanowić nad tym, co dalej, bo decyzja przez Konrada została podjęta i nie sądzę, żeby legła zmianie.
Bardzo mnie cieszy propozycja drwyciora i jeżeli nie będzie się to wiązało z jakimiś kosztami dla Niego to uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Natomiast z tego co zrozumiałem, to raczej nie chce być on nowym Adminem. Jeżeli nie, to trzeba jakąś decyzję podjąć. Uważam, że wbrew temu co wcześniej deklarował Adminem powinien zostać ku3a, ze względu na staż na forum i wiedzę informatyczną. Chodzi przede wszystkim o sprawne funkcjonowanie forum od strony technicznej. Natomiast innymi obowiązkami obciążyć moderatorów, a najpilniejszymi sprawami Junior Admina. Jeżeli Yacy ma zbyt dużo innych obowiązków to chyba można powołać drugiego Junior Admina, który by koordynował pracę moderatorów i załatwiał najpilniejsze sprawy. Ta osoba powinna dysponować sporą ilością czasu i o ile nie znajdzie się inny chętny mogę się tym zająć jako człowiek niezbyt mocno obarczony obowiązkami (co najwyżej Forumowa będzie miała od czasu do czasu poślizg). Moim zdaniem moderatorzy powinni zostać ci sami co byli przy czym powinien wśród nich być także Konrad, jeżeli tylko będzie miał ochotę oraz abd3mz o ile uda się go namówić do powrotu na mycharts (zresztą mam nadzieję, że nie tylko jego uda się namówić).
11.03.2010 06:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
drwycior napisał(a):To znaczy dokladniej, ja nie chcialbym przejmowac, ja moge po prostu udostepnic serwer, a wszystko by zostalo tak samo, administracja tez.
Ja się na tym nie znam, ale czy istnieje możliwość przeniesienia wszystkich postów z tego serwera na nowy?
A tak w ogóle to zastanawiam się dlaczego nie możemy pracować na tym samym serwerze co do tej pory tylko z innym Adminem i opłacanym w inny sposób. Oczywiście, że lepiej nie płacić niż płacić, ale zastanawiam się nad tym ze względów formalnych. No i gdyby przeniesienie nie było możliwe to utrzymanie się na obecnym serwerze byłoby najlepszym rozwiązaniem.
11.03.2010 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Yacy napisał(a):Jeśli chodzi o koszty, to nie ma najmniejszego problemu z mojej strony!!! Oczywiście jeśli pomysł z udostępnieniem serwera przez drwyciora by nie wyszedł.
Jeśli... To myślę, że nie będzie żadnego problemu żeby 10-15 pracujących osób zapłaciło te 30-20 zł rocznie. Tylko że być może trzeba byłoby w takiej sytuacji wyłożyć te ok. 300 zł w ciągu następnych kilku dni. Jakby taka sytuacja była to jestem na to gotów, a potem się rozliczymy.
11.03.2010 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
kajman napisał(a):Ja się na tym nie znam, ale czy istnieje możliwość przeniesienia wszystkich postów z tego serwera na nowy?
A tak w ogóle to zastanawiam się dlaczego nie możemy pracować na tym samym serwerze co do tej pory tylko z innym Adminem i opłacanym w inny sposób. Oczywiście, że lepiej nie płacić niż płacić, ale zastanawiam się nad tym ze względów formalnych. No i gdyby przeniesienie nie było możliwe to utrzymanie się na obecnym serwerze byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Przeniesienie jest możliwe, a w dodatku po prostu prościej jest przenieść całe forum na inny serwer, niż przenosić działami/postami. Ze względów finansowych także byłoby prościej, bo "przeskoczyło" by pod serwer radiowy i nie byłoby żadnych dodatkowych kosztów. Przynajmniej tak to zrozumiałem. drwycior natomiast nie będzie adminem, bo nie ma na to czasu. Dlatego ewentualnie to może być problemem. Po prostu będzie "gospodarzem obiektu" Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
11.03.2010 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Muszę przyznać, że jestem zaskoczony takim obrotem spraw i bądź co bądź nagłą decyzją Konrada, ale tak jak już pisano w temacie - dziękujemy Ci za te kilka lat prowadzenia forum Icon_smile

Byłem na początku trochę przerażony, ale widzę, że pojawiło się kilka rozwiązań. Ja w razie czego jestem gotów jakiejś zrzutki na serwer, nie ma problemu. Jeśli chodzi o administrację, to pewnie tak jak większość nie jestem zbyt biegły w sprawach technicznych, a tutaj poza backupowaniem zdarzały się kilka razy różne błędy, bugi etc., które trzeba było jakoś naprawić, więc naprawdę jest to potrzebna pewna znajomość tematu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.03.2010 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Serwer forum rado 30 29 405 23.06.2011 01:02 AM
Ostatni post: rado
  Reklama w forum rado 86 23 424 26.01.2011 12:29 AM
Ostatni post: rado
  Propozycje Zmian w forum rado 143 26 452 11.07.2010 11:54 AM
Ostatni post: saferłel
  Forum awaryjne kajman 24 6 495 13.12.2009 12:47 AM
Ostatni post: furbul
  Już 38 list na forum Konrad 24 7 302 07.04.2008 09:41 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości