Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady liczenia Forumowej.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
 
OK. Czyli jednak ja byłem bliżej, myśląc że nie Icon_cool2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.09.2010 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #22
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Mam propozycję drobnych zmian regulaminu Forumowej. Zmiany są (będą) kosmetyczne i po prostu bardziej konkretyzują niektóre sprawy. Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek uwagi to proszę o komentarze.
Myślę, że warto przypomnieć sobie regulamin, więc najważniejsze rzeczy pogrubiłem.

A.
1. W podsumowaniu liczy się 40 najwyżej notowanych piosenek według zasady od 40 p. za 1 miejsce do 1 p. za 40. W przypadku postowania listy zawierającej mniej piosenek zasady są dokładnie takie same czyli że np. piosenka z ostatniego - 30 miejsca dostaje 11 p.
2. Jeżeli lista ma mniej pozycji niż 40, a zawiera także numerowaną poczekalnię, to liczymy ją jako kolejne miejsca listy niezależnie od zasad, które na niej obowiązują.
3. W innych przypadkach przy listach mniej niż 40piosenkowych istnieje możliwość zaliczenia dodatkowych piosenek według życzenia tworzącego listę.
4. W przypadku dwóch piosenek na tym samym miejscu liczone one są w kolejności pojawiania się czyli otrzymują one różną ilość punktów i tak piosenka znajdująca się wizualnie wyżej w hierarchii danej listy otrzymuje ilość punktów według zasad z p.1, a druga z tego samego miejsca i piosenki znajdujące się na kolejnych miejscach otrzymują punkt mniej niż wynikałoby to z numeracji listy. Oczywiście w przypadku większej ilości piosenek na podwójnych miejscach następują kolejne przesunięcia w dół przy kolejnych takich sytuacjach.
5. W przypadku list 30 (i mniej) piosenkowych, w przypadku podwójnych miejsc, punkty może otrzymać więcej utworów niż jest miejsc na liście (jednak nie więcej niż 40 utworów)
6. Twórca listy ma prawo do wskazania tylko jednej z piosenek z podwójnego miejsca jako przeznaczonej do liczenia do forumowej
7. Te same piosenki różnych wykonawców są liczone osobno, chyba że twórca listy zażyczy sobie liczenie jej innemu wykonawcy.
B.
8. Forumowa dotyczy jednego tygodnia liczonego od czwartku do środy następnego tygodnia.
9. Podstawą liczenia listy jest data podana przez autora listy w nagłówku. W przypadku nie podania daty liczy się data umieszczenia listy.
10. Listy datowane na dany tydzień są liczone do Forumowej jeżeli zostaną umieszczone do g. 4.00 w czwartek następujący po środzie będącej oficjalną datą zakończenia forumowej.
11. W przypadku umieszczenia więcej niż jednej listy w ciągu tygodnia przeliczeniowego (czwartek-środa) pod uwagę będzie brana pierwsza lista z datą z danego tygodnia. W przypadku pojawienia się dwóch list z datami pasującymi do danego tygodnia przeliczeniowego, liczone będzie notowanie aktualne.
12. W przypadku umieszczenia 2 list z datami z jednego tygodnia przeliczeniowego, a w kolejnym żadnej po konsultacji z twórcą 2 lista może być zaliczona jako lista z kolejnego tygodnia.
13. W przypadku umieszczenia jednej listy z datą z wcześniejszego tygodnia, nie jest ona wliczana do forumowej z bieżącego tygodnia, jak i poprzedniego.
14. W przypadku umieszczenia jednej listy z dwiema datami różniącymi się o tydzień, jest ona liczona zarówno w jednym, jak i w drugim tygodniu przeliczeniowym. Dotyczy to jednak sytuacji, w której twórca zapowiedział, że notowanie obejmować będzie dwa tygodnie. Dotyczy to list, które zazwyczaj pojawiają się z pojedynczą datą.
C.
O kolejności piosenek na Forumowej decyduje:
15. Większa liczba uzyskanych punktów.
16. Większa liczba list z danym utworem.
17. Najwyższe miejsce piosenki na którejkolwiek z list
18. Liczba najwyższych miejsc, kolejne najwyższe miejsce itd.
D.
19. Forumowa ukazuje się w czwartki po zakończeniu tygodnia przeliczeniowego w najszybszym możliwym technicznie terminie.


Zmiany:
* usunąłem punkt 5 z poprzedniego regulaminu. Oznacza to, że punkty dostaje każdy utwór pojawiający się na podwójnym miejscu, chyba, że wola twórcy będzie inna.
* dodałem nowy punkt 5
* dodałem punkt 13, który wydaje się oczywisty, ale może rozwiać ewentualne wątpliwości
* dodałem punkt 14
* dodałem punkt 18, o którym kajman wspominał w punkcie 15 poprzedniego regulaminu.

To na razie jest moja propozycja. Jeżeli nie będziecie mieli nic przeciwko to postaram się wprowadzić ją w życie. Proszę także o ewentualne uwagi - w końcu to nasza wspólna listaIcon_smile
04.01.2012 11:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Zasady liczenia Forumowej.
nowy punkt 5 mi się średnio podoba. bo to oznacza, że ktoś może wrzucić dwa utwory na 1. i co obydwa dostaną po 40 pkt.?
a jeśli dam na pierwszym 5 utworów?

wg mnie każda lista powinna "zawierać" taką samą liczbę punktów. no chyba, że ktoś postuje mniej - to już jego wybór.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.01.2012 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #24
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Yacy napisał(a):nowy punkt 5 mi się średnio podoba. bo to oznacza, że ktoś może wrzucić dwa utwory na 1. i co obydwa dostaną po 40 pkt.?
a jeśli dam na pierwszym 5 utworów?
nie, może źle się wyraziłem. W przypadku dwóch utworów na pierwszym (i każdym innym) zasady się nie zmieniają - punkt 4. Utwór wizualnie wyżej dostanie 40 punktów, a wizualnie niżej 39.
Dokładnie chodzi o to, że np. lista ma 30 miejsc w tym dwa podwójne (załóżmy 29 i 30). W tym przypadku punkty dostanie 32 utwory.
Inny przykład to lista Pana Marka Niedźwieckiego: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=13876 30 pozycji, ale osiem podwójnych. Punkty dostanie 38 utworów
Edytowałem punkt 5, być może teraz wydaje się bardziej klarowny.
04.01.2012 11:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Zasady liczenia Forumowej.
uff... dzięki Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.01.2012 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Dla mnie zmiany pozytywne Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.01.2012 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Zasady liczenia Forumowej.
(04.01.2012 11:19 PM)michal91d napisał(a):  10. Listy z danego tygodnia są liczone do Forumowej jeżeli zostaną umieszczone do g. 4.00 w czwartek następujący po środzie będącej oficjalną datą zakończenia forumowej.
11. W przypadku umieszczenia więcej niż jednej listy w ciągu tygodnia przeliczeniowego (czwartek-środa) pod uwagę będzie brana pierwsza lista z datą z danego tygodnia.
14. W przypadku umieszczenia jednej listy z dwiema datami różniącymi się o tydzień, jest ona liczona zarówno w jednym, jak i w drugim tygodniu przeliczeniowym. Dotyczy to jednak sytuacji, w której twórca zapowiedział, że notowanie obejmować będzie dwa tygodnie.
Po kilku latach liczenia listy i napotykania się na rożne sytuacje mam kilka wątpliwości. Poza tym jeden punkt został wstawiony ze względu na długi proces liczenia list.
10. Ja bym zapisał początek zdania następująco: Listy datowane z danego tygodnia. Uważam że lista bez daty ukazująca się w czwartek między 0:00 a 4:00 powinna być liczona do kolejnego tygodnia.
11. Ten punkt był podyktowany faktem, że druga z list z datą z jednego tygodnia bywała publikowana po podliczeniu poprzedniej i czasami przeoczana, a nawet jeżeli nie to powodowałaby opóźnienia w publikacji wyników Forumowej. Jeżeli obecnie wszystkie listy są liczone w czwartek to może warto przyjąć zasadę kierowania się zdrowym rozsądkiem. Np. kolej_grzesiek od czasu do czasu poza regularnie postowanymi niedzielnymi notowaniami publikuje notowania dodatkowe (ostatnie było w czwartek, nie pamiętam jak poprzednie) i wydaje mi się, że logicznym byłoby brać jednak zawsze te notowania niedzielne.
Natomiast zdarzają się sytuacje, kiedy w tygodniu pojawiają się dwie listy niedatowane. Często pierwsze z tych list to listy spóźnione lub zaległe. O ile kojarzę to Adameks stara się publikować listy w środę tylko ostatnio dosyć często się spóźnia. Z kolei listy Ramzesa jest podsumowaniem list codziennych i zdarzyło się że w jednym tygodniu pojawiła się także lista za poprzedni tydzień. Moim zdaniem jest bardziej sensowne, żeby w takich tygodniach były brane pod uwagę jednak ostatnie listy.
14. Tutaj uważam, że powinno dotyczyć tylko list normalnie pojawiających się z pojedyńczą datą. Lista aaktta ukazuje się za każdym razem z datami z dwóch tygodniu i uważam, że w takim przypadku, jeżeli w kolejnym tygodniu nie pojawi się nowa lista to ta poprzednia nie powinna być podliczana. Takie rozwiązanie wydaje mi się logiczne.

I jeszcze uwaga prywatna. Proszę nie liczyć na mojej liście utworów zapisanych kursywą i nie posiadających numerów. Nie są one na mojej liście oficjalnie.
05.01.2012 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Zmiany mi się generalnie podobają.

Mam tylko dwie uwagi:
- punkt 18 jest jak dla mnie niepotrzebny. to znaczy - jeśli przejdzie to nic się nie stanie, ale ja osobiście nie jestem za wymyślaniem nie wiadomo ilu kryteriów, żeby tylko w podsumowaniu wyeliminować miejsca podwójne;
- proponuję w punktach 15-18 poprawić słowo "ilość" na "liczba".
05.01.2012 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Punkt 18 funkcjonuje już od wielu lat i jestem za tym, żeby został.
05.01.2012 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #30
RE: Zasady liczenia Forumowej.
kajman napisał(a):10. Ja bym zapisał początek zdania następująco: Listy datowane z danego tygodnia. Uważam że lista bez daty ukazująca się w czwartek między 0:00 a 4:00 powinna być liczona do kolejnego tygodnia.
wydaje mi się, że tu najważniejszy będzie zdrowy rozsądek i sprawdzanie czy notowanie jest aktualne. Jeżeli do środy nie pojawiło się aktualne notowanie, a nagle w czwartek między 0:00 a 4:00 się ono pojawi to wydaje mi się, że powinno być brane pod uwagę do aktualnego notowania.
kajman napisał(a):wydaje mi się, że logicznym byłoby brać jednak zawsze te notowania niedzielne.
tak, wydaje mi się, że w takich przypadkach byłaby brana pod uwagę lista ukazująca się w konkretny, "zwyczajny" dzień tygodnia.
kajman napisał(a):Moim zdaniem jest bardziej sensowne, żeby w takich tygodniach były brane pod uwagę jednak ostatnie listy.
zgadzam się. Icon_smile
kajman napisał(a):Tutaj uważam, że powinno dotyczyć tylko list normalnie pojawiających się z pojedyńczą datą.
tak. Też mi się tak wydaje.
kajman napisał(a):I jeszcze uwaga prywatna. Proszę nie liczyć na mojej liście utworów zapisanych kursywą i nie posiadających numerów. Nie są one na mojej liście oficjalnie.
Dobrze, wezmę to pod uwagęIcon_wink
Dziękuję za uwagi. Postaram się zgłoszone poprawki wprowadzić do regulaminu.
05.01.2012 04:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Zasady liczenia Forumowej.
(05.01.2012 04:55 PM)michal91d napisał(a):  wydaje mi się, że tu najważniejszy będzie zdrowy rozsądek i sprawdzanie czy notowanie jest aktualne. Jeżeli do środy nie pojawiło się aktualne notowanie, a nagle w czwartek między 0:00 a 4:00 się ono pojawi to wydaje mi się, że powinno być brane pod uwagę do aktualnego notowania.
kajman napisał(a):I jeszcze uwaga prywatna. Proszę nie liczyć na mojej liście utworów zapisanych kursywą i nie posiadających numerów. Nie są one na mojej liście oficjalnie.
Dobrze, wezmę to pod uwagęIcon_wink
W przypadku regularnych list to masz absolutną rację. Co do nieregularnych to może i lepiej, bo kto wie co się w kolejnym zdarzy.
A ja już Ci podrzuciłem w tym tygodniu kukułcze jajo. W następnym tygodniu (czyli jutro) powinno się bez niego obyć.
05.01.2012 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #32
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Co do sekcji C, to jestem przeciwny zmniejszaniu ilości kryteriów. Mnie miejsca podwójne się nie podobają.
12.01.2012 03:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #33
RE: Zasady liczenia Forumowej.
pabloyd napisał(a):Co do sekcji C, to jestem przeciwny zmniejszaniu ilości kryteriów. Mnie miejsca podwójne się nie podobają.
sekcja C pozostaje bez zmian. Taki sam sposób przyjmował kajman, taki sam przyjmuję i ja. Po prostu zapisałem trochę inaczej.Icon_wink
12.01.2012 04:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #34
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Jeszcze przed publikacją nowego notowania mała aktualizacja do regulaminu:

A.
1. W podsumowaniu liczy się 40 najwyżej notowanych piosenek według zasady od 40 p. za 1 miejsce do 1 p. za 40. W przypadku postowania listy zawierającej mniej piosenek zasady są dokładnie takie same czyli że np. piosenka z ostatniego - 30 miejsca dostaje 11 p.
2. Jeżeli lista ma mniej pozycji niż 40, a zawiera także numerowaną poczekalnię, to liczymy ją jako kolejne miejsca listy niezależnie od zasad, które na niej obowiązują.
3. W innych przypadkach przy listach mniej niż 40piosenkowych istnieje możliwość zaliczenia dodatkowych piosenek według życzenia tworzącego listę.
4. W przypadku dwóch piosenek na tym samym miejscu liczone one są w kolejności pojawiania się czyli otrzymują one różną ilość punktów i tak piosenka znajdująca się wizualnie wyżej w hierarchii danej listy otrzymuje ilość punktów według zasad z p.1, a druga z tego samego miejsca i piosenki znajdujące się na kolejnych miejscach otrzymują punkt mniej niż wynikałoby to z numeracji listy. Oczywiście w przypadku większej ilości piosenek na podwójnych miejscach następują kolejne przesunięcia w dół przy kolejnych takich sytuacjach.
5. W przypadku list 30 (i mniej) piosenkowych, w przypadku podwójnych miejsc, punkty może otrzymać więcej utworów niż jest miejsc na liście (jednak nie więcej niż 40 utworów)
6. Twórca listy ma prawo do wskazania tylko jednej z piosenek z podwójnego miejsca jako przeznaczonej do liczenia do forumowej
7. Te same piosenki różnych wykonawców są liczone osobno, chyba że twórca listy zażyczy sobie liczenie jej innemu wykonawcy.
8. Remiksy, wersje specjalne, singlowe oraz koncertowe utworów są wliczane do wersji podstawowej.
B.
9. Forumowa dotyczy jednego tygodnia liczonego od czwartku do środy następnego tygodnia.
10. Podstawą liczenia listy jest data podana przez autora listy w nagłówku. W przypadku nie podania daty liczy się data umieszczenia listy.
11. Listy datowane na dany tydzień są liczone do Forumowej jeżeli zostaną umieszczone do g. 4.00 w czwartek następujący po środzie będącej oficjalną datą zakończenia forumowej. Aczkolwiek listy zaległe umieszczone do g. 7.00 w czwartek również zostaną wliczone do notowania.
12. W przypadku umieszczenia więcej niż jednej listy w ciągu tygodnia przeliczeniowego (czwartek-środa) pod uwagę będzie brana pierwsza lista z datą z danego tygodnia. W przypadku pojawienia się dwóch list z datami pasującymi do danego tygodnia przeliczeniowego, liczone będzie notowanie aktualne.
13. W przypadku umieszczenia 2 list z datami z jednego tygodnia przeliczeniowego, a w kolejnym żadnej po konsultacji z twórcą 2 lista może być zaliczona jako lista z kolejnego tygodnia.
14. W przypadku umieszczenia jednej listy z datą z wcześniejszego tygodnia, nie jest ona wliczana do forumowej z bieżącego tygodnia, jak i poprzedniego.
15. W przypadku umieszczenia jednej listy z dwiema datami różniącymi się o tydzień, jest ona liczona zarówno w jednym, jak i w drugim tygodniu przeliczeniowym. Dotyczy to jednak sytuacji, w której twórca zapowiedział, że notowanie obejmować będzie dwa tygodnie. Dotyczy to list, które zazwyczaj pojawiają się z pojedynczą datą.
C.
O kolejności piosenek na Forumowej decyduje:
16. Większa liczba uzyskanych punktów.
17. Większa liczba list z danym utworem.
18. Najwyższe miejsce piosenki na którejkolwiek z list
19. Liczba najwyższych miejsc, kolejne najwyższe miejsce itd.
D.
20. Forumowa ukazuje się w czwartki po zakończeniu tygodnia przeliczeniowego w najszybszym możliwym technicznie terminie.
21. W przypadku poinformowania przez liczącego o możliwym opóźnieniu aktualnego notowania Forumowej, do tego notowania zostają wliczone również zaległe listy z datą należącą do tygodnia przeliczeniowego.

Propozycje:
* dodałem punkt 8
* dodałem drugie, mam nadzieję, wyjaśniające wszystkie wątpliwości, zdanie w punkcie 11
* podkreśliłem ważne słowa w punkcie 14
* wprowadziłem punkt nr 21

Jeżeli macie jakieś uwagi lub propozycje to bardzo chętnie wysłucham Icon_smile
30.11.2012 07:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Zasady liczenia Forumowej.
zmieniło się tylko to, co jest pogrubione?
01.12.2012 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #36
RE: Zasady liczenia Forumowej.
ku3a napisał(a):zmieniło się tylko to, co jest pogrubione?
nie, zmiany są wypisane pod spodem
01.12.2012 01:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Zasady liczenia Forumowej.
no tak, widać, że przed północą byłem już trochę zmęczony Icon_wink2.
jak dla mnie OK.
01.12.2012 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Kajman i michał91d wielki szacun za te skomplikowane pliki z obliczeniami forumowej. Zwłaszcza Michał otrzymuje ode mnie ogromne słowa uznania za wkład pracy. To było lepiej prowadzone niz księgowość w niejednej firmie.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
31.05.2014 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Mam propozycję poluzowania regulaminu forumowej. Otóż żeby można było wliczać także listy datowane tydzień i więcej wcześniej a postowane w tygodniu obejmującym wliczenie do forumowej. Dzięki temu wliczyłbym do dzisiejszej forumowej 2 dodatkowe listy. Co o tym sądzicieIcon_question

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
03.07.2014 12:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #40
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Ja to się dziwie, że nie działa to jak na club charcie.
Plik XLS w wersji online:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?...ring#gid=0
miejsca 10-1 każdego - punkty 20-11
przyznajemy punkty na całość od 10-1

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.07.2014 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie 450 notowań forumowej Konrad 11 2 609 17.04.2015 12:05 AM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie 400 notowań Forumowej michal91d 10 3 319 26.04.2014 10:03 AM
Ostatni post: piotreklp3
  Podsumowanie 300 notowań Forumowej michal91d 21 11 519 20.08.2012 01:47 PM
Ostatni post: adik 303
  Podsumowanie 250 notowań Forumowej kajman 15 9 396 25.08.2011 10:31 PM
Ostatni post: ku3a
  Podsumowanie 88 notowań Forumowej kajman 5 1 935 08.05.2008 05:42 PM
Ostatni post: abd3mz
  Podsumowanie 77 notowań Forumowej kajman 0 1 106 14.02.2008 11:46 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości