Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady liczenia Forumowej.
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Zasady liczenia Forumowej.
Wprawdzie jestem liczycielem forumowej dopiero od niedługiego czasu, ale już się w tym zadomowiłem i na razie nie zanosi się, żeby pozbawiono mnie tej przyjemności. Liczę ją według pewnych zasad i wydaje się, że osoby umieszczające tutaj swoje listy powinny je znać.
A.
1. W podsumowaniu liczy się 40 najwyżej notowanych piosenek według zasady od 40 p. za 1 miejsce do 1 p. za 40. W przypadku postowania listy zawierającej mniej piosenek zasady są dokładnie takie same czyli że np. piosenka z ostatniego - 30 miejsca dostaje 11 p.
2. Jeżeli lista ma mniej pozycji niż 40, a zawiera także numerowaną poczekalnię, to liczymy ją jako kolejne miejsca listy niezależnie od zasad, które na niej obowiązują.
3. W innych przypadkach przy listach mniej niż 40piosenkowych istnieje możliwość zaliczenia dodatkowych piosenek według życzenia tworzącego listę.
4. W przypadku dwóch piosenek na tym samym miejscu liczone one są w kolejności pojawiania się czyli otrzymują one różną ilość punktów i tak piosenka znajdująca się wizualnie wyżej w hierarchii danej listy otrzymuje ilość punktów według zasad z p.1, a druga z tego samego miejsca i piosenki znajdujące się na kolejnych miejscach otrzymują punkt mniej niż wynikałoby to z numeracji listy. Oczywiście w przypadku większej ilości piosenek na podwójnych miejscach następują kolejne przesunięcia w dół przy kolejnych takich sytuacjach.
5. Zasada ta w zasadzie odnosi się do sytuacji, kiedy na jednej pozycji znajdują się dwie piosenki danego wykonawcy (najczęściej połączone znakiem "/"). W praktyce przyjąłem jednak, że w sytuacji kiedy tylko jedna z piosenek znajduje się na jakiejkolwiek innej liście zostaje uznana za piosenkę wiodącą pary i druga z nich jest pomijana przy liczeniu Forumowej, a w przypadku jeżeli obie znajdują się tylko na tej jednej liście traktowane są jakby były jedną piosenką.
6. Twórca listy ma prawo do wskazania tylko jednej z piosenek z podwójnego miejsca jako przeznaczonej do liczenia do forumowej (szczególnie dotyczy to p.5).
7. Te same piosenki różnycvh wykonawców są liczone osobno, chyba że twórca listy wyrazi zgodę na liczenie jej innemu wykonawcy.
B.
8. Forumowa dotyczy jednego tygodnia liczonego od czwartku do środy następnego tygodnia.
9. Podstawą liczenia listy jest data podana przez autora listy w nagłówku. W przypadku nie podania daty liczy się data umieszczenia listy.
10. Listy z danego tygodnia są liczone do Forumowej jeżeli zostaną umieszczone do g. 4.00 w czwartek następujący po środzie będącej oficjalną datą zakończenia forumowej.
11. W przypadku umieszczenia więcej niż jednej listy w ciągu tygodnia przeliczeniowego (czwartek-środa) pod uwagę będzie brana pierwsza lista z datą z danego tygodnia.
12. W przypadku umieszczenia 2 list z datami z jednego tygodnia przeliczeniowego, a w kolejnym żadnej po konsultacji z twórcą 2 lista może być zaliczona jako lista z kolejnego tygodnia.
C. O kolejności piosenek na Forumowej decyduje:
13. Większa ilość uzyskanych punktów.
14. Większa ilość list z danym utworem.
15. (Ten punkt chcę wprowadzić od nowego roku po uzyskaniu zgody od twórcy Forumowej i zarazem jej pierwszego liczyciela) Najwyższe miejsce piosenki na którejkolwiek z list, a potem kolejno ilość najwyższych miejsc, kolejne najwyższe miejsce itd.
D.
16. Forumowa ukazuje się w czwartki po zakończeniu tygodnia przeliczeniowego w najszybszym możliwym technicznie terminie.

W najbliższym czasie podam zasady tworzenia dodatkowych zestawień (wykonawcy, podsumowania, numery 1).
Zdaję sobie sprawę, że:
1. niekiedy te zasady brzmią bardzo zagmatwanie
2. pewne punkty mogą budzić kontrowersje
w związku z czym proszę o komentarze i pytania.
24.11.2007 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
kajman, może jak jest więcej osób to należałoby liczyć 30-ki lub 20-ki żebyś miał mniej roboty. Co wy na to forowicze :?:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
26.01.2008 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
Dla mnie nie ma większego znaczenia ile utworów z mojego notowania dostaje punkty do wspólnej listy. Najważniejsze (oprócz mojej listy Icon_wink2 ) są dla mnie poszczególne listy użytkowników.
27.01.2008 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Konrad napisał(a):Co wy na to forowicze
tu Kajman ma decydujące zdanie. Ale nie sądzę żeby chciał coś zmieniać. Czyż się mylę ? Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.01.2008 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
no wlasnie, jakby Kajmanowi cos nie pasowalo, to by sam dal znac Icon_smile2
27.01.2008 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
 
Hej. Pozwolcie, ze ja tez wtrace swoje 3 grosze.

I. Wliczanie list.
Warunkiem koniecznym wliczenia jest zapostowanie notowania w podanym terminie. To chyba nie budzi jakichkolwiek zastrzezen. Natomiast gdyby w tygodniu przeliczeniowym ukazalo sie wiecej niz 1 notowanie - wowczas wliczyc nalezaloby notowanie z data nalezaca do tygodnia przeliczeniowego. Jesli zas sa 2 notowania z data nalezaca do tygodnia przeliczeniowego - to wliczamy wskazane przez postujacego badz ostatnie zapostowane.

II. Miejsca na Forumowej
Ja bym zastosowal nastepujace kryteria rozstrzygania miejsc w przypadku rownej ilosci punktow:
a) najwyzsze miejsce w danym tygodniu wsrod zapostowanych notowan
b) liczba list, na ktorych piosenka to najwyzsze miejsce zajela [oczywiscie w danym tygodniu]
c) liczba list, na ktorych piosenka w ogole sie pojawila.

Gdyby te 3 kryteria nie daly rozstrzygniecia, wowczas proponuje, by piosenki klasyfikowac na tym samym miejscu. Mysle, ze byloby naprawde niewiele takich przypadkow a wchodzenie w dalsze szczegoly to troche dzielenie wlosa na czworo.

III.
Uwazam, ze te same piosenki, ale wykonywane przez roznych wykonawcow powinny byc liczone osobno - tak jak np. Zabieszczaduj z nami. Tutaj nie ma wyboru - albo to jest ta sama piosenka, albo nie.

IV.
Od nowego roku przeszedlbym na system 30-tkowy, ale nie dlatego, ze 40-tka jest zla. Jest rownie dobra, ale 30-tke latwiej porownac z innymi podsumowaniami rocznymi - np. LP3.

No a po uwagach teoretycznych przechodze do praxis, czyli ide ukladac Domowa Icon_smile

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
27.01.2008 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Konrad napisał(a):kajman, może jak jest więcej osób to należałoby liczyć 30-ki lub 20-ki żebyś miał mniej roboty. Co wy na to forowicze
Jestem za liczeniem trzydziestek. Argumentację podałbym podobną do Kiefera. U mnie na przykład trzydziestka ma o wiele większą rangę niż czterdziestka. W zeszycie pierwsze trzy dziesiątki oddzielam wolną linią od pozostałych dwóch. Miejsca 31-50 pełnią rolę hipotetycznej poczekalni.

Jestem za dodaniem do regulaminu punktu, że każda zmiana w regulaminie musi uzyskać aprobatę większości forowiczów np. w wyniku rozpisania ankiety.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.01.2008 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja bym proponował jeszcze umieszczanie informacji pod forumową, ile list zostało policzonych w danym tygodniu. To mogłoby wyjaśniać nieco niektóre ruchy - gdy głosujących jest mniej.
28.01.2008 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
albo (jesli to nie jest klopotem, bo jesli jest to mozna sobie darowac) ktore listy zostaly w danym tygodniu liczone.
28.01.2008 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Zasady liczenia Forumowej.
Policzyłem już wszystkie Forumowe zapostowane w tym tygodniu, więc mogę się odnieść do komentarzy w tym wątku. Tak się złożyło, że najobszerniejsza i wyczerpująca większość tematyki jest wypowiedź Kiefera, więc ją potraktuję jako podstawę do komentarza.
Kiefer napisał(a):I. Wliczanie list.
1. Warunkiem koniecznym wliczenia jest zapostowanie notowania w podanym terminie. To chyba nie budzi jakichkolwiek zastrzezen.
2. Natomiast gdyby w tygodniu przeliczeniowym ukazalo sie wiecej niz 1 notowanie - wowczas wliczyc nalezaloby notowanie z data nalezaca do tygodnia przeliczeniowego. Jesli zas sa 2 notowania z data nalezaca do tygodnia przeliczeniowego - to wliczamy wskazane przez postujacego badz ostatnie zapostowane.
1. Wbrew pozorom ta zasada opbowiązuje tutaj dopiero od pół roku z małym hakiem, ale jak było widać w pewnym założonym przeze mnie wątku, wątpliwości nie budzi.
2. Data jest tutaj czynnikiem decydującym. Notowanie zapostowane w danym tygodniu przeliczeniowym z datą wcześniejszą nie jest brane pod uwagę. Jeżeli jednak dwa (lub więcej) notowania ukazują się z datą z danego tygodnia, to o ile postujący wyraźnie sobie tego nie zażyczy, to brane jest pod uwagę pierwsze z nich. Przyczyna jest ściśle techniczna - musiałbym tą listę ponownie policzyć. Ale były już takie sytuacje i pytałem zainteresowaną osobę, na którą listę się decyduje i w przypadku otrzymania odpowiedzi stosuję się do życzenia zainteresowanego.
Kiefer napisał(a):II. Miejsca na Forumowej
Ja bym zastosowal nastepujace kryteria rozstrzygania miejsc w przypadku rownej ilosci punktow:
a) najwyzsze miejsce w danym tygodniu wsrod zapostowanych notowan
b) liczba list, na ktorych piosenka to najwyzsze miejsce zajela [oczywiscie w danym tygodniu]
c) liczba list, na ktorych piosenka w ogole sie pojawila.
Gdyby te 3 kryteria nie daly rozstrzygniecia, wowczas proponuje, by piosenki klasyfikowac na tym samym miejscu. Mysle, ze byloby naprawde niewiele takich przypadkow a wchodzenie w dalsze szczegoly to troche dzielenie wlosa na czworo.
No cóż, ja uważam, że w tym przypadku lepsza jest kolejność cab a nie proponowana przez Ciebie. Jednak jest to istotny punkt i sądzę, że można go poddać pod dyskusję. Jednak uważam, że jeżeli przyjęlibyśmy tą kolejność, to 3 kryterium nie powinna być ilość tygodni, lecz kolejne najwyższe miejsce.
A przy okazji informuję Cię, że takie przypadki, kiedy 3 kryteria (obecnie stosuję cab) nie wystarczały, wcale nie są takie rzadkie (chociaż przy tak dużej jak obecnie liczbie postujących i liczeniu 40 zdecydowanie rzadsze niż kiedyś). I powstawałby problem, jak to liczyć w podsumowaniach (z półówkami czy bez i czy kolejna piosenka byłaby na miejscu następnym czy dwa dalej).
Kiefer napisał(a):III.
Uwazam, ze te same piosenki, ale wykonywane przez roznych wykonawcow powinny byc liczone osobno - tak jak np. Zabieszczaduj z nami. Tutaj nie ma wyboru - albo to jest ta sama piosenka, albo nie.
I tak się dzieje. Tylko dwa razy umieściłem Zabieszczaduj z nami liczone łącznie jako ciekawostkę wyróżniając ją innym kolorem i nie numerując jej.
Kiefer napisał(a):IV.
Od nowego roku przeszedlbym na system 30-tkowy, ale nie dlatego, ze 40-tka jest zla. Jest rownie dobra, ale 30-tke latwiej porownac z innymi podsumowaniami rocznymi - np. LP3.
To może po kolei. Lubię liczyć i liczyłbym także 50, gdyby była potrzeba. Więc nie w tym problem. Przyznam się, że argument porównywania z podsumowaniami rocznymi zupełnie mnie nie przekonuje, bo on byłby sensowny, gdyby odnosił się do liczenia pierwszych 30 Forumowej, a nie całych 50 (jak to oczynił Konrad na sąsiednim wątku).
Dlaczego miałbym liczyć 40? Bo dają bardziej reprezentatywne wyniki - piosenki są na większej ilości list i różnice punktowe między utworami są jednak większe i rzadziej trzeba się odwoływać do kolejnych kryteriów.
Dlaczego miałbym liczyć 30? Ponieważ spora część forumowiczów postuje 30, a część postujących, którzy przedstawiają bardziej rozbudowane listy piosenki, które wypadają z czołowej 30 wysyła w niebyt (podobnie jak się dzieje na LP3). Ale...
Dlaczego miałbym liczyć 20? Ponieważ są także listy (mało, ale jednak są), które opierają się (przynajmniej w tej chwili) na 20, albo piosenki wypadają z czołowej 20 w niebyt.

A tak dla ciekawości to podam jak by wyglądało ostatnie notowanie, gdybyśmy liczyli 30 (druga liczba to miejsce w liczeniu 40):
1 1 Blackfield - End of the world 362
2 2 The White Stripes - Conquest 315
3 3 Radiohead - Jigsaw falling into place 271
4 4 Michael Buble - Lost 229
5 6 Raz Dwa Trzy - Piosenka starych kochanków 165
6 8 Happysad - Długa droga w dół 158
7 11 Strachy na Lachy - Walka Jakuba z aniołem 157
8 7 Mark Knopfler - Punish the monkey 156
9 10 Anna Maria Jopek - Skłamałabym 154
10 13 Metallica - Brothers in arms 153
11 5 Editors - The racing rats 152
12 9 Arctic Monkeys - Teddy picker 152
13 12 Peter Cincotti - Make it out alive 150
14 17 Timbaland & One Republic - Apologize 132
15 15 Sigur Ros - Hljomalind 131
16 14 U2 - Wave of sorrow (birdland) 128
17 19 Anna Maria Jopek - Zrób co możesz 124
18 18 Artur Rojek - W drodze 120
19 16 Bruce Springsteen - Girls in their summer clothes 110
20 20 Gotye - Heart a mess 100
21 24 Basia Stępniak-Wilk - Futerko 94
22 28 Normalsi - Nie ma mowy 91
23 26 Foo Fighters - Long road to ruin 89
24 22 Tomek Makowiecki - Ostatnie wspólne zdjęcie 88
25 21 Eagles - Busy being fabulous 86
26 27 Linkin Park - Shadow of a day 84
27 25 Stare Dobre Małżeństwo - Zabieszczaduj z nami 80
28 29 The Gruz Brothers Band - Zabieszczaduj z nami 79
29 23 Suzanne Vega - Ludlow street 77
30 37 Hurt - Alone with the sea 76
31 39 Avenged Sevenfold - M.I.A. 75
32 34 Kaiser Chiefs - Love's not a competition (but I'm winning) 74
33 42 Katatonia - Unfurl 73
34 32 Dave Gahan - Saw something 72
35 33 Peter Cincotti - Goodbye Philadelphia 71
36 31 Katie Melua & Eva Cassidy - What a wonderful world 70
37 43 PJ Harvey - The piano 69
38 30 Serj Tankian - Empty walls 66
39 49 Kent - Colombus 64
40 38 Muchy - Galanteria 64
41 50 Strachy na Lachy - Szklana Góra 64
42 35 Strachy na Lachy - Czerwony autobus 63
43 36 Travis - My eyes 62
44 55 Anna Maria Jopek - To co nienazwane 59
45 57 Amy McDonald - Poison prince 58
46 40 Totentanz - Całkiem sam 57
47 69 Passenger - Wicked man's rest 57
48 44 Nick Cave & The Bad Seeds - Dig Lazarus dig! 56
49 47 Quensryche - Innuendo 55
50 59 Porcupine Tree - Way out of here 55


i dwudziestek:
1 1 Blackfield - End of the world 213
2 2 The White Stripes - Conquest 176
3 3 Radiohead - Jigsaw falling into place 146
4 4 Michael Buble - Lost 111
5 6 Raz Dwa Trzy - Piosenka starych kochanków 94
6 10 Anna Maria Jopek - Skłamałabym 91
7 11 Strachy na Lachy - Walka Jakuba z aniołem 86
8 7 Mark Knopfler - Punish the monkey 81
9 13 Metallica - Brothers in arms 79
10 8 Happysad - Długa droga w dół 78
11 12 Peter Cincotti - Make it out alive 75
12 5 Editors - The racing rats 74
13 17 Timbaland & One Republic - Apologize 72
14 9 Arctic Monkeys - Teddy picker 71
15 19 Anna Maria Jopek - Zrób co możesz 64
16 18 Artur Rojek - W drodze 60
17 15 Sigur Ros - Hljomalind 59
18 20 Gotye - Heart a mess 59
19 28 Normalsi - Nie ma mowy 59
20 16 Bruce Springsteen - Girls in their summer clothes 56
21 14 U2 - Wave of sorrow (birdland) 54
22 26 Foo Fighters - Long road to ruin 51
23 22 Tomek Makowiecki - Ostatnie wspólne zdjęcie 48
24 37 Hurt - Alone with the sea 46
25 24 Basia Stępniak-Wilk - Futerko 45
26 29 The Gruz Brothers Band - Zabieszczaduj z nami 45
27 39 Avenged Sevenfold - M.I.A. 45
28 21 Eagles - Busy being fabulous 43
29 42 Katatonia - Unfurl 43
30 43 PJ Harvey - The piano 39

Tutaj podałem tylko 30, bo dalej to już jest straszny tłok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2012 11:04 AM przez kajman.)
28.01.2008 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
1981 napisał(a):Ja bym proponował jeszcze umieszczanie informacji pod forumową, ile list zostało policzonych w danym tygodniu. To mogłoby wyjaśniać nieco niektóre ruchy - gdy głosujących jest mniej.
Przy dużych zmianach starałem się podawać tą informację. Pomysł jest dobry, ale...
ku3a napisał(a):albo (jesli to nie jest klopotem, bo jesli jest to mozna sobie darowac) ktore listy zostaly w danym tygodniu liczone.
ten jest jeszcze lepszy, tylko żeby było jaśniej podawałbym 3 kategorie:
postowali nadal
powrócili (czasem także dodam lub doszli)
zabrakło tym razem
przy czym nie będę wypisywał osób, których listy nie były brane pod uwagę (brak lub spóźnienie) więcej niż 2 tygodnie.
28.01.2008 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #12
 
Powiem wprost - nie sledze, kto tym razem zapostowal, kto nie, i nie zamierzam. To sa juz szczegoly szczegolow. Ciekawe ruchy wynikajace z czyjegos (nie)zapostowania zawsze mozna krotko wrzucic w komentarz. Mi wystarczy tylko liczba list zsumowanych, no i ewentualnie stosunek do poprzedniej Forumowej, np.:

Podsumowano: 7 list (+3).

Ale to oczywiscie tylko IMHO Icon_smile2

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
28.01.2008 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Kiefer napisał(a):Ale to oczywiscie tylko IMHO Icon_smile2

Dzięki za reklamę Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
28.01.2008 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #14
 
kajman napisał(a):
Kiefer napisał(a):II. Miejsca na Forumowej
Ja bym zastosowal nastepujace kryteria rozstrzygania miejsc w przypadku rownej ilosci punktow:
a) najwyzsze miejsce w danym tygodniu wsrod zapostowanych notowan
b) liczba list, na ktorych piosenka to najwyzsze miejsce zajela [oczywiscie w danym tygodniu]
c) liczba list, na ktorych piosenka w ogole sie pojawila.
Gdyby te 3 kryteria nie daly rozstrzygniecia, wowczas proponuje, by piosenki klasyfikowac na tym samym miejscu. Mysle, ze byloby naprawde niewiele takich przypadkow a wchodzenie w dalsze szczegoly to troche dzielenie wlosa na czworo.
No cóż, ja uważam, że w tym przypadku lepsza jest kolejność cab a nie proponowana przez Ciebie. Jednak jest to istotny punkt i sądzę, że można go poddać pod dyskusję. Jednak uważam, że jeżeli przyjęlibyśmy tą kolejność, to 3 kryterium nie powinna być ilość tygodni, lecz kolejne najwyższe miejsce.
Jaka ilosc tygodni? Icon_cool2 Jestem za liczba list, zamiast kolejnego-najwyzszego, poniewaz jest to zwyczajnie prostsze dla mnie, jako ogladajacego Forumowa.
kajman napisał(a):A przy okazji informuję Cię, że takie przypadki, kiedy 3 kryteria (obecnie stosuję cab) nie wystarczały, wcale nie są takie rzadkie (chociaż przy tak dużej jak obecnie liczbie postujących i liczeniu 40 zdecydowanie rzadsze niż kiedyś).
O, i chyba sam sobie wyjasniles watpliwosc Icon_smile
kajman napisał(a):I powstawałby problem, jak to liczyć w podsumowaniach (z półówkami czy bez i czy kolejna piosenka byłaby na miejscu następnym czy dwa dalej).
Nie widze zadnego problemu w podsumowaniach notowan Forumowej - kazdej piosence przynalezna jej ilosc punktow, bez polowek i sztucznego przesuwania nizej.

kajman napisał(a):Przyznam się, że argument porównywania z podsumowaniami rocznymi zupełnie mnie nie przekonuje, bo on byłby sensowny, gdyby odnosił się do liczenia pierwszych 30 Forumowej, a nie całych 50 (jak to oczynił Konrad na sąsiednim wątku).
Hm, przepraszam, ale nechapu... Mi chodzi o to, ze podsumowanie roku 2008 na Forumowej moge sobie bezproblemowo porownac z podsumowaniem roku 2008 na LP3 czy w Zlotych... No, tak, nie bede sciemnial, ze i chodzi mi tez o moja Domowa Icon_cool2

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
28.01.2008 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Kiefer napisał(a):Jaka ilosc tygodni? Icon_cool2 Jestem za liczba list, zamiast kolejnego-najwyzszego, poniewaz jest to zwyczajnie prostsze dla mnie, jako ogladajacego Forumowa.
Ilość tygodni to było przejęzyczenie, chodziło mi oczywiście o ilość list z danym utworem. Ale uważam nadal, że trzeba być konsekwentnym i przyjmować do końca najwyższe pozycje jako kryterium sortujące albo preferować ilość tygodni.
Kiefer napisał(a):
kajman napisał(a):A przy okazji informuję Cię, że takie przypadki, kiedy 3 kryteria (obecnie stosuję cab) nie wystarczały, wcale nie są takie rzadkie (chociaż przy tak dużej jak obecnie liczbie postujących i liczeniu 40 zdecydowanie rzadsze niż kiedyś).
O, i chyba sam sobie wyjasniles watpliwosc Icon_smile
Co nie zmienia faktu, że występują, a ja jestem zwolennikiem minimalizowania ilości podwójnych miejsc.
Kiefer napisał(a):
kajman napisał(a):I powstawałby problem, jak to liczyć w podsumowaniach (z półówkami czy bez i czy kolejna piosenka byłaby na miejscu następnym czy dwa dalej).
Nie widze zadnego problemu w podsumowaniach notowan Forumowej - kazdej piosence przynalezna jej ilosc punktow, bez polowek i sztucznego przesuwania nizej.
Założmy taką hipotetyczną sytuację - jest 20 piosenek z równą ilością głosów i 1 pierwszym miejscem na danej liście. To w podsumowaniu mam liczyć je wszystkie po 50 p., a kolejną za 49, żeby w kolejnym notowaniu byłoby już normalnie i te 49 p. zdobyła piosenka nr 2?
Kiefer napisał(a):
kajman napisał(a):Przyznam się, że argument porównywania z podsumowaniami rocznymi zupełnie mnie nie przekonuje, bo on byłby sensowny, gdyby odnosił się do liczenia pierwszych 30 Forumowej, a nie całych 50 (jak to oczynił Konrad na sąsiednim wątku).
Hm, przepraszam, ale nechapu... Mi chodzi o to, ze podsumowanie roku 2008 na Forumowej moge sobie bezproblemowo porownac z podsumowaniem roku 2008 na LP3 czy w Zlotych... No, tak, nie bede sciemnial, ze i chodzi mi tez o moja Domowa Icon_cool2
No tak, ale podsumowanie roku to już nie moja działka i to akurat, jak liczę forumową może i zmieni wyniki, ale istotne będzie tylko to, że Konrtad podsumował 50.
29.01.2008 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
kajman napisał(a):Założmy taką hipotetyczną sytuację - jest 20 piosenek z równą ilością głosów i 1 pierwszym miejscem na danej liście. To w podsumowaniu mam liczyć je wszystkie po 50 p., a kolejną za 49, żeby w kolejnym notowaniu byłoby już normalnie i te 49 p. zdobyła piosenka nr 2?
mialem podac dokladnie ten sam przyklad, ale kajman mnie ubiegl Icon_razz. Choc wlasciwie to nie, nie ten sam, w moim przykladzie bylo 50 piosenek ktore dostalo tyle samo punktow Icon_wink2.

piosenka jest na takim miejscu ile piosenek jest od niej wyzej plus jeden, proste.
29.01.2008 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):Założmy taką hipotetyczną sytuację - jest 20 piosenek z równą ilością głosów i 1 pierwszym miejscem na danej liście. To w podsumowaniu mam liczyć je wszystkie po 50 p., a kolejną za 49, żeby w kolejnym notowaniu byłoby już normalnie i te 49 p. zdobyła piosenka nr 2?
mialem podac dokladnie ten sam przyklad, ale kajman mnie ubiegl Icon_razz. Choc wlasciwie to nie, nie ten sam, w moim przykladzie bylo 50 piosenek ktore dostalo tyle samo punktow Icon_wink2.

piosenka jest na takim miejscu ile piosenek jest od niej wyzej plus jeden, proste.

Kajman - zalozmy hipotetycznie, ze w srode spadnie na Warszawe UFO. To wtedy czekac na tych, co nie zdazyli zapostowac notowanie, czy nie? Prawdopodobienstwo obu zdarzen jest podobne.
Jesli piosenka zdobyla tyle samo punktow i 3 kryteria nie pozwalaja rozsadzic - to mamy miejsce podwojne i obu piosenkom przysluguje taka sama liczba punktow. To nie pucharowy mecz pilkarski, ze ktos MUSI wygrac.

Kuba - a jak jest na LP3? Tyle samo glosow - ta sama pozycja i pozniej tyle samo punktow do podsumowania rocznego. Proste! Icon_smile

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
29.01.2008 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Kiefer napisał(a):Kuba - a jak jest na LP3? Tyle samo glosow - ta sama pozycja i pozniej tyle samo punktow do podsumowania rocznego. Proste! Icon_smile
1. nie chodzi o to ile jest punktow za ktore miejsce, tylko o to, ze nawet jakby bylo podwojne miejsce, to nastepne powinno byc puste.
2. pokaz mi chocby jedno jedyne miejsce w ktorym napisalem, ze mi sie podoba, ze w Poczekalni sa podwojne miejsca...
Icon_cool2
29.01.2008 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
Z ciekawości, bo ku3a był ciekawy - czy liczyłeś (i jak) moje piosenki tygodnia do podsumowania w okresie kiedy Nieregularna się nie ukazywała?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
18.09.2010 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Miszon napisał(a):Z ciekawości, bo ku3a był ciekawy - czy liczyłeś (i jak) moje piosenki tygodnia do podsumowania w okresie kiedy Nieregularna się nie ukazywała?
No cóż, dla mnie jedną piosenkę trudno nazwać listą... chociaż początkowo nie byłem pewien...
19.09.2010 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie 450 notowań forumowej Konrad 11 2 609 17.04.2015 12:05 AM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie 400 notowań Forumowej michal91d 10 3 319 26.04.2014 10:03 AM
Ostatni post: piotreklp3
  Podsumowanie 300 notowań Forumowej michal91d 21 11 519 20.08.2012 01:47 PM
Ostatni post: adik 303
  Podsumowanie 250 notowań Forumowej kajman 15 9 396 25.08.2011 10:31 PM
Ostatni post: ku3a
  Podsumowanie 88 notowań Forumowej kajman 5 1 935 08.05.2008 05:42 PM
Ostatni post: abd3mz
  Podsumowanie 77 notowań Forumowej kajman 0 1 106 14.02.2008 11:46 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości