Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vancouver 2010 - Zimowe Igrzyska Olimpijskie
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #201
 
Posiada ktoś nagranie z relacji wczorajszego biegu w wykonaniu Tomasza Zimocha?

.
28.02.2010 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #202
 
28.02.2010 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #203
 
rewelacyjny komentarz Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.03.2010 01:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #204
 
i już po wszystkim, już po Igrzyskach.
po trzech medalach pisałem, że to najlepsze polskie Igrzyska w moim życiu, a co pozostaje napisać teraz?! Icon_biggrin3 czy kiedykolwiek jeszcze będziemy mieć tak fantastyczne dla Polski Igrzyska?? Jeśli nawet już nigdy nie będziemy mogli cieszyć się ze złota, to wiemy już jak to smakuje i nie trzeba będzie wiecznie wysłuchiwać legend o Wojciechu Fortunie Icon_wink2.

Adam, Justyna, dziewczyny na łyżwach - dzięki Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
01.03.2010 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #205
 
No rewelka to była nie ma co. Najciekawsze jest to, że jednak najbardziej mnie wzruszył ten brąz łyżwiarek - po prostu łzy w oczach jak widziałem jak się cieszą. Nie mam pojęcia co zadecydowało, może to że jeszcze okrążenie przed wyglądało na to, że po zabawie i przegrają? No i że to w ogóle megasensacja, bo jak to możliwe, że miejsca 1,2,4 (ale od końca wszystko) dadzą brąz?
Nieistotne - było pięknie Icon_biggrin3 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
02.03.2010 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #206
 
Sukcesy sportowe sukcesami sportowymi, ale ja też będę pamiętać te Igrzyska jako wielki pokaz amatorszczyzny pod względem realizacji. Czasem wyglądało tak, jakby wzięli się za to jacyś stażyści, a aplikacje do prezentowania wyników na ekranie pisali studenci jako programy zaliczeniowe. A i tak oglądałem stosunkowo mało, więc nawet nie chcę wiedzieć jakie wpadki były wtedy, kiedy nie oglądałem Icon_wink2.
02.03.2010 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #207
 
A ja jestem ciekaw gdzie się podziały te zapowiadane tysiące godzin relacji w TVP, bo pomiędzy 22:00 a 0:30 (kiedy ludzie pracy dają jeszcze radę oglądać) była cisza w eterze :->
No chyba, że akurat biegła Justyna albo biatloniści.
Przykład: poniedziałek 15.02 - transmisja od 18:50-20:55 (wiadomo Kowalczyk)
a potem przerwa do 0:55 a w tym czasie narciarstwo klasyczne (bieg na 15km mężczyzn) i 1/8 finału snowboardcrossu z udziałem polaków.

.
02.03.2010 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #208
 
itvp.pl - podobno na okrągło. nie wiem nie oglądałem ani sekundy.
TVP Sport - tylko kto to ma?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.03.2010 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #209
 
Yacy napisał(a):itvp.pl - podobno na okrągło. nie wiem nie oglądałem ani sekundy.

Na Itvp.pl były całe igrzyska , wiem bo oglądałem Icon_smile
02.03.2010 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #210
 
tomas585 napisał(a):
Yacy napisał(a):itvp.pl - podobno na okrągło. nie wiem nie oglądałem ani sekundy.
Na Itvp.pl były całe igrzyska , wiem bo oglądałem Icon_smile
Tak, ja też oglądałem: narciarstwo dowolne, snowboard, mecze curlingowe do wyboru itd. Icon_smile2

.
02.03.2010 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #211
 
Tak, chodziło o TVP Sport i przez net z tymi tysiącami. dałeś się nabrać na chwyt marketingowy.
Organizacyjnie - totalna lipa faktycznie. Najlepiej było w konkursie drużynowym skoków. Wyniki nijak się miały do rzeczywistości, nie było wiadomo za bardzo co za liczby to są i w drugiej rundzie zrezygnowano w ogóle z pokazywania odległości przy ramce z punktami konkretnego zawodnika. Icon_razz
No i ogólnie cała masa skwasów. Od śmierci zawodnika za którą pewnie nikt nie odpowie igrzyska się zaczęły, a później tyle że ludzie się nie zabijali, tylko łamali żebra, czy innych kontuzji doznawali.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
03.03.2010 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #212
 
NO piekne tu komentarze...ech zaluje ze nie zagladalem tu... jakos zapomnialem, piekne piekne niezapomniane 2 tygodnie... i co 2 godziny inna koszulka... Icon_lol

https://radio-orbit.pl/
03.03.2010 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #213
 
Miszon napisał(a):Najlepiej było w konkursie drużynowym skoków.
to był szczyt wszystkiego.
choć znając już możliwości Kanadyjskich realizatorów, wolę ostrożnie używać słowa "szczyt" Icon_wink2.
04.03.2010 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #214
 
wrócę jeszcze do leków na astmę.
Kilka dni temu słyszałem wypowiedź pewnej pani doktor medycyny. Powiedziała, że te leki na astmę które stosuje Bjoergen, działają rozkurczowo na oskrzela powiększając pojemność płuc. To było wiadomo. Ale powiedziała też, że zdrowym osobom nic a nic te leki nie dają. Po prostu - jeśli coś nie jest skurczone to nie może się rozkurczyć! Brzmi logicznie! Nie da rady powiększyć - dzięki tym lekom - pojemności zdrowych płuc!
Trochę to zmienia moje postrzeganie całej tej sytuacji, bo to jednak byłoby tylko wyrównanie szans, a nie doping. To mniej więcej tak jak np. siatkarz na nadwyrężony staw zakłada opaskę... Ona nie spowoduje, że będzie lepiej odbierał czy serwował, a jedynie wyrówna tę niedyspozycję...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.03.2010 10:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #215
 
No własnie ja też po takich wypowiedziach różnych lekarzy nieco zrewidowałem swój pogląd na sprawę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
10.03.2010 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #216
 
Ale jak ktoś ma kontuzję, to nie gra.
Ktoś ma astmę to nie biega. Nie jestem lekarzem, ale skoro dana osoba ma astmę to wysiłek fizyczny chyba nie jest wskazany...
10.03.2010 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #217
 
Tyle, że paradoksalnie właśnie przez to bieganie ta astma powstaje. To nie jest tak, że oni od zawsze mają tę astmę i myślą sobie w pewnym momencie "a to może zostanę biegaczem".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.03.2010 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #218
 
No właśnie, to nie jest taka "zwykła" astma, tylko astma wysiłkowa, powstała wskutek nadmiernego wysiłku, w tym przypadku jeszcze przy ostrym, zimnym powietrzu.

Smutna wiadomość:

Kornelia Marek pierwszą zawodniczką ZIO w Vancouver spośród wszystkich zbadanych, u której wykryto doping. CHodzi o EPO, czyli raczej nie ma mowy o pomyłce Icon_confused2 . Marek była w sztafecie, która zajęła 6 miejsce, a także świetnie pobiegła na 30km, zajmując 11 miejsce.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
11.03.2010 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #219
 
Miszon napisał(a):Kornelia Marek pierwszą zawodniczką ZIO w Vancouver spośród wszystkich zbadanych, u której wykryto doping. CHodzi o EPO, czyli raczej nie ma mowy o pomyłce Icon_confused2 . Marek była w sztafecie, która zajęła 6 miejsce, a także świetnie pobiegła na 30km, zajmując 11 miejsce.

Ojj ale brzydka informacja - brzydka w sensie - zawód rozczarowanie, szkoda ze nasza.
Z drugiej strony i tak juz nie wierze w 100 % czysty sport - te wszystkie Usain Bolty i Phelpse mnie nie ruszaja, po tym jak zobaczylem reportaz kiedys, pisalem o nim chyba tutaj. Tyle ze oni sa wszyscy cwaniacy bo maja pieniadze na niewykrywalne lub ciezko wykrywalne sposoby. EPO od lat jest wykrywalne i nikt kto nie chce ryzykwoac i nie stawiac wszystkiego na jedna karte - jak sie uda - tego dzis nie stosuje, tymbardziej na takich zawodach.

https://radio-orbit.pl/
11.03.2010 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #220
 
No tak, tym bardziej taka głupota smuci. Dziewczyna straci pewnie 2 lata na dyskwalifikację, stypendium olimpijskie i dobre imię przede wszystkim.
Co do niewykrywalnych środków - tu jest o tyle ciekawie, że próbki z Vancouver przez 8 lat będą przechowywane i jeśli uda się wymyślić nowe metody wykrywania czegoś, czego jeszcze nie wykrywamy, to można otworzyć wtedy próbki i znaleźć ten środek.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
11.03.2010 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 EVENo 104 3 573 20.02.2022 04:56 AM
Ostatni post: Miszon
  Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021) EVENo 132 3 932 08.08.2021 11:21 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Zimowe Igrzyska w Soczi, 2014 prz_rulez 21 3 156 23.02.2014 10:29 PM
Ostatni post: michal91d
  Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 NordicBoy 47 14 800 13.08.2012 10:14 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  Sporty zimowe 2011/12 piotreklp3 98 32 695 12.04.2012 10:11 PM
Ostatni post: piotreklp3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości