Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obłędy
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Obłędy
P.3 czyli zabrania się:
3.5 Zwracania dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne, gramatyczne, logiczne, rzeczowe, a szczególnie robienie tego na forum publicznym. Jeśli już koniecznie musisz to zrobić, wyślij do autora prywatną wiadomość.

Ten punkt budzi moje największe wątpliwości. Uważam, że jak najbardziej na miejscu jest zwracanie uwagi na błędy rzeczowe, jeżeli tylko robione jest to w sposób kulturalny i jest tylko zwróceniem uwagi, a nie złośliwym przytykiem w stosunku do osoby. Na wątku Forumowa 65 zwrócono mi dwie tego typu uwagi, po których błędy szybko poprawiłem. Jest to o wiekle wygodniejsze i w przypadku akurat tego forum, na którym panuje przyjazna atmosfera mimo pojawiania się niekiedy przytykow osobistych (których przynajmniej ja nie odbieram jako złośliwe), nie zaognia atmosfery, lecz jest przez większość osób przyjmowane w sposób naturalny.
Trochę inaczej sprawa ma się z innymi błędami i tutaj w zasadzie zgadzam sięz tym punktem regulaminu, chociaż szczególnie literówki (które zdarzają się prawie każdemu) są czasami zabawne i warto je chociażby dla małego uśmiechu innych osób czasem wyeksponować. Szczególnie, że nie wszyscy te literówki zauważają, a zdarza się, że niekiedy są to przekłamania specjalne, a nie literówki, jak chociażby mój Mailowy las. Przyznam się, że się ucieszyłem, kiedy ktoś to zauważył.
24.11.2007 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
calkowicie zgadzam sie z Kajmanem.
zdziwilem sie, ze taki punkt sie pojawil w regulaminie.
24.11.2007 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
I ja również mam podobne zdanie do kajmana i Ku3y. Dla mnie często jest to możliwość aby wprowadzić poprawki do bazy i wyeliminowanie przypadkowych błędów.

Nie wiem czemu miałby służyć ten punkt regulaminu? Oczywiście podstawą jest kulturalny sposób zwracania uwagi, ale to jest już ujęte w innym punkcie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.11.2007 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Co to za tęczowa koalicja :?:

A gdzie lojalność z adminem Icon_razz :?:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
24.11.2007 09:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Konrad napisał(a):Co to za tęczowa koalicja :?:
Sugerujesz coś? Icon_lol
24.11.2007 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości