Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEEN LIVE: 2009
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #1
SEEN LIVE: 2009
...moja lista powróci już niedługo, a tymczasem:

Ranking, który zamierzam przedstawić w tym wątku, powstał całkiem niedawno. Obejmuje najważniejsze wydarzenia koncertowe ubiegłego roku. Dla mnie to jednak znacznie więcej - to wszystkie wspomnienia. Wzruszenia, ale również i rozczarowania z powodu braku niektórych piosenek. Odpływanie w inny wymiar, ale również i walka o ustanie na własnych nogach. Koczowanie pod ścianą na poznańskim dworcu w środku nocy, ale również i marsz z ciężkim plecakiem przez gotujące się w lipcowym słońcu lotnisko. Kilkukilometrowy spacer w środku nocy na pole namiotowe, powrót w przepełnionym pociągu, ale również i całkiem wygodna jazda autokarem przy dźwiękach Rage Against The Machine i Moloko...

Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność te niesamowite chwile, które przeżyłem przy okazji 46 koncertów w zeszłym roku. Postanowiłem to jednak zamknąć w niewielkim, subiektywnym rankingu.

W najbliższym czasie przedstawię w tym wątku 100 najlepszych utworów, które miałem okazję/zaszczyt obejrzeć na żywo, własnymi oczami.

Stay tuned!

Moja prywatna galeria
03.02.2010 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
zazdroszczę tych przeżyć, tego nie zabierze Ci nikt!
03.02.2010 01:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
Czas rozpocząć wielkie odliczanie!
Do każdego utworu będę dodawał film z występu. W miarę możliwości z tego, który miałem okazję oglądać...

100 Maria Peszek - Muchomory (Heineken Open'er Festival, 3.07, Gdynia)
Na 46 zaliczonych koncertów ten ma miejsce 99.. Niestety, kompletnie nie potrafię zrozumieć fenomenu Marii Peszek. Trzeba jednak przyznać, że Muchomory zabrzmiały na żywo znacznie lepiej, niż na płycie i... naprawdę przyzwoicie Icon_wink2

99 Kumka Olik - Miasto Was Nie Lubi (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Na temat Kumki i ich debiutanckiej płyty nie powinienem się wypowiadać. Mogę tylko powiedzieć, że ten utwór zdecydowanie zdobył moją sympatię Icon_wink2

98 Lily Allen - The Fear (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Koncert z miejsca 98.. Naprawdę, po Lily Allen spodziewałem się znacznie więcej.

97 JaConfetti - Food Express (Orange Warsaw Festival, 4.09, Warszawa)
...a po tych dwóch Dunkach spodziewałem się znacznie mniej. Fantastyczny, bezpretensjonalny występ, radość z grania, czyściutki dwugłos... Miejsce 97. jest spowodowane tym, że to naprawdę nie moja muzyka Icon_wink2

96 Kings Of Leon - Sex On Fire (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Utwór uważany przez wielu za najważniejszy w dorobku KOL i jeden z najważniejszych w XXI wieku. Nie zaliczam się do tych osób, ale Sex On Fire na żywo brzmi znakomicie!

95 Nine Inch Nails - Echoplex (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Pierwszy bis. Utwór, za którym nie przepadam, ale zdecydowanie zasłużył sobie na miejsce w Top 100 przez mały incydent: automat perkusyjny w pewnym miejscu zaczął się sypać. Zespół próbował jeszcze to pociągnąć, ale w końcu nie dał rady. Trent Reznor skwitował owacje dość ironicznie: "thanks, it's a remix".

94 Gossip - 2012 (Heineken Open'er Festival, 3.07, Gdynia)
To był jeden z nielicznych występów na Heinekenie, kiedy nie żałowałem tego, że nie zabrałem lornetki Icon_wink2

93 MGMT - Time To Pretend (Orange Warsaw Festival, 5.09, Warszawa)
"Ej, nie wiedziałem, że to ich" wypowiedziane przez osobę stojącą nieopodal wywołało wybuch śmiechu, a kiedy okazało się, kto to powiedział, wybuch frustracji.

92 Alec Empire - Destroy 2000 Years Of Culture (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
O występie Alec Empire pisałem na mycharts przy okazji koncertu Nine Inch Nails. Końcowe utwory nie były już takie złe, a jednemu z nich udało się nawet przedrzeć do Top 100 najlepszych utworów koncertowych roku!

91 Speed Caravan - Galvanize (Heineken Open'er Festival, 3.07, Gdynia)
Usłyszeliśmy ten utwór wychodząc z festiwalu. Pierwsza myśl: cholera, dlaczego nie poszliśmy na ten koncert...

Filmiki i dalszy ciąg nastąpią.

Moja prywatna galeria
04.02.2010 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
ja tu nie widzę żadnych filmów, ale opisy rzeczywiście ciekawe Icon_smile
04.02.2010 12:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ja w zeszłym roku widziałem na żywo 3 albo 4 z tej dziesiątki Icon_smile2
04.02.2010 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
 
90 Razorlight - Hostage Of Love (Orange Warsaw Festival, 4.09, Warszawa)
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem tę informację, nie mogłem uwierzyć własnym oczom: Razorlight? W Warszawie?! Za darmo?!!
To był znakomity koncert, który załapał się do mojego Top 10, a Hostage Of Love był jednym z tych utworów, które zabrzmiały najlepiej. Wygląda jednak niestety na to, że długo już nie pociągną...
88 Radiohead - Karma Police (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
Świetne otwarcie znakomitego występu na Open'erze. Żałuję, że nie mogłem w nim uczestniczyć w pełni tak, jakbym sobie tego życzył.

87 Archive - Londinium (Stodoła, 16.10, Warszawa)
Radiohead po raz pierwszy. Karma Police to jedna z tych piosenek, które ujęły mnie swoim wykonaniem... końcowe takty wykonane przez Thoma solo z publiką z całą pewnością zapadną mi głęboko w pamięć.

83 Renton - This Is Not The End (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Archive to zespół, który po sukcesie "You All Look The Same To Me" w swoisty sposób odciął się od swojej przeszłości. Utwory z pierwszego krążka w ogóle nie były prezentowane na trasach koncertowych... Aż do czasu "Controlling Crowds".
Pollard zamiast Marii Q oraz Rosko John sprawili, że był to niezapomniany utwór na niezapomnianym koncercie.
81 The Futureheads - Walking Backwards (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 7.05, Warszawa)
W pierwszej setce znalazło się również miejsce dla Królowej Popu. O koncercie nie mogę powiedzieć za dużo dobrego... Starałem się szukać pozytywów do ostatniej chwili, jednak Frozen na dyskotekowo sprawiło, że przestałem. Za to Ray Of Light /a przecież to utwór z tego samego krążka/ zabrzmiało pozytywnie Icon_smile2

Kiedy Mikołaj Ziółkowski mówił o tym, że mają pojawić się na Open'erze, w radiu zabrzmiał ten utwór. Pomyślałem: 'o, znów jakaś alternatywna łupanka'. Po dwóch minutach byłem zachwycony i czekałem na informację, co to za zespół. The Prodigy... Icon_lol
Spodziewałem się, że ich Open'erowy występ wgniecie mnie w ziemię, więc trochę się zawiodłem...

W tym roku TCIOF zobaczyłem na żywo dwa razy: na Open'erze i w Trójce. Can't Cook był jednym z dwóch utworów, które zostały wykonane już poza anteną.
"a teraz... ale nie, proszę państwa, tak to nie przejdzie... wstajemy, wstajemy, zapraszam pod scenę."


Renton, czyli jeden z najlepszych debiutów roku 2008. Na żywo brzmi bardzo dobrze.

82 Mikromusic - Sennik (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 28.02, Warszawa)
Nie licząc koncertów, których setlistę znałem wcześniej, ta piosenka była dla mnie najbardziej oczywista. W trakcie oklasków spojrzałem na klawiszowca i po jego ustawieniu rąk już wiedziałem, że za chwilkę zabrzmi właśnie Sennik Icon_mrgreen


Tak. To był fantastyczny występ. Trójkowe koncerty mają ten niezwykły klimat, a kiedy do tego występuje taki zespół...



O koncercie The Futureheads i jego następstwach w kolejnych częściach, a filmiki tradycyjnie jutro Icon_wink2

Moja prywatna galeria
07.02.2010 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
z tej dziesiątki są 3 utwory, których widziałem te same wykonania Icon_smile2.
08.02.2010 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #8
 
ciekawie się zapowiada... na razie niczego nie miałem zaszczytu widzieć.
08.02.2010 10:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #9
 
...jedziemy dalej:

80 Pustki - Parzydełko (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 9.01, Warszawa)
Koncert, jaki obejrzałem w ramach Offensywy Deluxe utwierdził mnie w przekonaniu, że Pustki to aktualnie jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych. Szkoda tylko, że nie mogę tego samego powiedzieć o Happy Pills i Drivealone.

79 Kings Of Leon - Revelry (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
...Revelry czyli jeden z tych utworów, które zapadły mi w pamięć najbardziej po gdyńskim występie KOL Icon_smile2

78 Emiliana Torrini - Big Jumps (Heineken Open'er Festival, 4.07, Gdynia)
Jeden z dwóch najlepszych Open'erowych występów. Całkowicie zapomniałem o udarze, jakiego nabawiłem się w trakcie festiwalu i odpłynąłem w inny świat...

77 Marillion - Out Of This World (Stodoła, 10.02, Warszawa)
W swoim rankingu nie mogłem zapomnieć o fantastycznym koncercie, jaki Steve Hogarth i spółka dali 10.02 w Stodole.

76 MGMT - Electric Feel (Orange Warsaw Festival, 5.09, Warszawa)
MGMT po raz drugi. Ten zespół na koncertach naprawdę nie wypada tak źle.

75 Nine Inch Nails - Gone, Still (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
O tym utworze rozpisywałem się dość obszernie w mojej quasi-recenzji poznańskiego koncertu Nine Inch Nails. Przypomnę: to było pierwsze wykonanie utworu z krążka "Still" na starym kontynencie...

74 White Lies - Farewell To The Fairground (Heineken Open'er Festival, 4.07, Gdynia)
White Lies po raz pierwszy. Z całą pewnością najlepszy debiut roku 2009. Wiem, że są osoby, dla których to był najlepszy koncert zeszłego roku, ale cóż - niestety się do nich nie zaliczam... Tym niemniej jednak można jeszcze wypatrywać WL w wyższych rejonach rankingu Icon_wink2

73 Radiohead - These Are My Twisted Words (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
"OK. This one is called... These Are My Tw..." - w tym momencie ryk publiczności zagłuszył Thoma Yorke'a. Potęga internetu jest wielka! W tydzień po 'oficjalnym wycieku' utwór zabrzmiał w Poznaniu i już znała go cała publiczność Icon_eek2

72 Hjaltalin - Lovesong (Heineken Open'er Festival, 3.07, Gdynia)
Jedyny w tym roku koncert, który miałem okazję podziwiać na środku, stojąc w pierwszym rzędzie. Piosenki tego islandzkiego zespołu nie są bardzo skomplikowane, ale słucha się ich z przyjemnością. Grupa dość przekornie nazwała jedyną piosenkę śpiewaną po islandzku... Icon_wink2

71 Archive - Collapse/Collide (Stodoła, 16.10, Warszawa)
"Maria! Where is Maria? We miss you Maria!" - to tylko nieliczne z tekstów wykrzykiwane podczas Collapse/Collide przez 'kolesia drącego się pod sceną', opisywanego w dużej części recenzji. Szkoda tylko, że wydzierał mi się prosto do ucha... :roll:
Nie sądziłem, że tak może spodobać mi się utwór, w którym wokal grany był z playbacku, a wokalistka pojawiała się tylko na ekranie.

Moja prywatna galeria
09.02.2010 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Ja z Kings of Leon na Open'erze nigdy nie zapomnę "Be Somebody" otwierającego koncert. To była jak walka o przetrwanie w tłumie. Dzicz zaczęła się przepychać do przodu i w ciągu kilkudziesięciu sekund cała masa ludzi przesunęła się o wiele metrów do tyłu. Ale gdy sytuacja została opanowana poczułem się jak na prawdziwym koncercie naprawdę wielkiego i znakomitego wykonawcy. Ten kawałek pozwolił mi lepiej zrozumieć i polubić Kings of Leon (podobnie zresztą jak dalsza część tego świetnego koncertu) Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.02.2010 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
z tej dziesiątki znowu mam 3 które widziałem w tym samym czasie Icon_smile2
10.02.2010 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #12
 
70 Moderat - No. 22 (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
Występ Moderata bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się jakiejś elektro-podobnej łupanki, a był to koncert, który spokojnie załapał się do Top 10.

69 Madonna - Give It 2 Me (Lotnisko Bemowo, 15.08, Warszawa)
To już ostatnia Madonna w tym zestawieniu. Ostatni utwór na koncercie uważałem za koszmar, ale 7-minutowa wersja z wizualizacjami bardzo mi się spodobała Icon_smile2

68 Placebo - The Never-Ending Why (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Okazuje się, że jeden z moich ulubionych utworów z "Battle For The Sun" jest tzw. 'wymiataczem koncertowym'! Mam nadzieję, że wejdzie do stałego koncertowego repertuaru grupy.

67 Radiohead - The Gloaming. (Softly Open Our Mouths In The Cold) (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
The Gloaming na żywo... Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć Icon_wink2

66 Marillion - Essence (Stodoła, 10.02, Warszawa)
Przedwczoraj minął rok od tego koncertu. Essence było tym utworem, który po występie zapisał mi się bardzo dobrze w pamięci, jednocześnie wskakując do wirtualnego Top 20 Marillion.

65 The Car Is On Fire - Swedish Samba, Swedish Love (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Jedyny utwór TCIOF w zestawieniu wykonany w Gdyni, a nie w Warszawie. Cóż, koncert heinekenowy mnie nie zachwycił...

64 Nine Inch Nails - I'm Afraid Of Americans (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Półcover Davida Bowie'ego na żywo zabrzmiał wyśmienicie. Miałem szczęście, że nie stałem troszkę bliżej sceny, bo stałbym się ofiarą pogowania Icon_mrgreen

63 Tides From Nebula - Shall We? (Progresja, 24.10, Warszawa)
Ten wieczór zapisał się szczególnie w mojej pamięci - odbyły się wówczas cztery koncerty młodych, warszawskich grup, z czego w trzech uczestniczyłem jako publiczność. Obscure Sphinx zaskoczyło /nie negatywnie, ale również nie pozytywnie/, In The Twilight się spodobało, występ Archangeliki uczcijmy minutą ciszy. Natomiast Tides From Nebula dali fantastyczny występ, który udowodnił, że mogą konkurować z najlepszymi polskimi zespołami Icon_smile2

62 Kings Of Leon - Be Somebody (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
ku3a: "oho, mrsap zapewne szaleje" Icon_mrgreen
Wspaniały początek rewelacyjnego koncertu.

61 Radiohead - Bangers + Mash (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
...jeden z tych najmniej oczywistych, przez co jeden z najcieplej przeze mnie przyjętych utworów na genialnym, poznańskim koncercie Radiogłowych.

Moja prywatna galeria
12.02.2010 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
ksch napisał(a):ku3a: "oho, mrsap zapewne szaleje" Icon_mrgreen
yhy, pamiętam Icon_mrgreen .

tym razem 2 które widziałem w tym samym czasie Icon_wink2.
16.02.2010 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #14
 
Przepraszam za zwłokę, ale ostatnio nie grzeszę dużą ilością wolnego czasu.
Filmiki każdy może znaleźć na youtube, więc póki co nie będę podawał.

60 Nine Inch Nails - The Good Soldier (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Jeden z moich ulubionych utworów z Year Zero, zagrany na bis, kiedy nikt tego się nie spodziewał. Czy może być coś lepszego...?
...oj, może Icon_wink2

59 MGMT - Kids (Orange Warsaw Festival, 5.09, Warszawa)
Utwór zwiastujący koniec dobrego koncertu MGMT, z dodaną rewelacyjną solówką.

58 Archive - Clones (Stodoła, 16.10, Warszawa)
Wizualizacje, wizualizacje, wizualizacje... Ta piosenka zyskała mnóstwo z niesamowitą animacją przeplatających się rąk. Zajęła tak niskie miejsce tylko dlatego, że... było 57 lepszych utworów na żywo Icon_wink2

57 Melody Gardot - Baby I'm A Fool (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 26.09, Warszawa)
To był magiczny wieczór. Melody Gardot jest naprawdę wielką artystką. To z całą pewnością nie jest ostatni utwór w tym zestawieniu Icon_wink2

56 Radiohead - Myxomatosis. (Judge, Jury & Executioner) (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
...koncert Radiohead z kolegą i rozpoznawanie piosenek po dźwiękach tuż przed nimi:
kolega; "ej, co to?"
ja: "nie wiem, chyba Climbing Up The Walls"
kolega: "tak? a mi wydaje się, że..."
[zielone światła + początek muzyki]
razem: "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!"

"I've got myxomatosis, I've got myxomatosis" - muzyka Radiohead potrafi zahipnotyzować swoją niezwykłą siłą oddziaływania.

55 Late Of The Pier - Bears Are Coming (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Late Of The Pier po raz pierwszy. Oglądałem ten koncert stojąc w drugim rzędzie na środku i z całą pewnością mogę go nazwać jednym z moich ulubionych występów 2009. Nie zmęczyłem się na nim bardziej niż na Dziewięciocalowych z jednego, prozaicznego powodu - trwał zaledwie 40 minut z hakiem...
Pokręcona piosenka, wg. pewnego komentarza z youtube brzmi jak "wschodnioafrykańskie połączenie Jonas Brothers z Mindless Self Indulgence". W rzeczywistości jest jednak znacznie lepiej Icon_wink2

54 Nine Inch Nails - March Of The Pigs (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Szaleństwo, całkowite szaleństwo. Motyw na 29/8, stroboskopy i podzielony tłum - podzielony, bo z jednej strony walczący o utrzymanie na nogach, a z drugiej wykrzykujący bardzo zgodnie kolejne słowa piosenki.

53 Alec Empire - Addicted To You (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Tak to jest, proszę państwa, gdy po dwóch utworach jest się negatywnie nastawionym do wykonawcy, a wykonawca zaskakuje perełką.

52 Renton - Walk Aside (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Rentona widziałem na żywo po raz drugi. I trzeba przyznać, że chłopaki się wyrabiają Icon_wink2

51 Moderat - A New Error (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
Ściana dźwięku rozpoczynająca fenomenalny sierpniowy wieczór.

Moja prywatna galeria
01.03.2010 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
tym razem tylko 1 utwór który i ja w tym samym czasie słyszałem Icon_wink2.
01.03.2010 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #16
 
Przepraszam za swoją nieobecność Icon_redface2

Czas dokończyć ten wątek...

50 Razorlight - America (Orange Warsaw Festival, 4.09, Warszawa)
Jeden z największych hitów grupy - na żywo brzmi świetnie Icon_wink2

49 Groove Armada - Warsaw (Orange Warsaw Festival, 5.09, Warszawa)
Jedyny utwór Groove Armady w setce. Z pewnych względów koncert przeszedł do historii Icon_lol
Na lipcowy koncert przygotuję się znacznie lepiej... Jedno jest pewne - Black Light jest fantastyczne, a Warsaw znajduje się w czołówce płyty Icon_wink2

48 Nine Inch Nails - La Mer (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
O koncercie Nine Inch Nails pisałem w odpowiednim wątku... La Mer, czyli chwila wytchnienia.

47 M83 - Don't Save Us From Flames (Heineken Open'er Festival, 4.07, Gdynia)
A to brzmiało znakomicie w środku nocy pod Heinekenowym namiotem... Nawet w takim stanie, w jakim wtedy byłem.

46 Peter, Bjorn & John - Young Folks (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Utwór nieodzownie kojarzący się z Listą Przebojów Trójki Icon_wink2 Niestety, kiedy Young Folks wybrzmiało, połowa namiotu skierowała się w stronę sceny głównej, gdzie chwilę później swój koncert mieli zacząć Arctic Monkeys...

45 Gaba Kulka - Niejasności (Heineken Open'er Festival, 3.07, Gdynia)
Gabę udało nam się spotkać krótko przed koncertem FlykKillera. Jest przesympatyczną, choć nieco nieśmiałą osobą - któż by się spodziewał? Dała niezwykły, energetyczny koncert z elementami niemal kabaretowymi [rewelacyjnie skomentowała m.in. fatalnie umieszczony Red Tent, czy "dekoracje firmy Unimil" Icon_mrgreen]

44 The Prodigy - Out Of Space (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Wschód słońca nad gdyńskim lotniskiem, ale wciąż sześćdziesiąt tysięcy wytrwałych śmiałków...
Za bardzo przejąłem się przewijającymi się przed koncertem informacjami o wzmocnieniu poziomu dźwięku i w efekcie stanąłem zdecydowanie za daleko :roll: Ale zabawa przy dźwiękach Prodiżów nawet z odległości dobrych kilkudziesięciu metrów od sceny wciąż była przednia Icon_mrgreen

43 Archive - System (Stodoła, 16.10, Warszawa)
Pisałem, że System do moich ulubionych utworów Archiwistów zdecydowanie nie należy. Jakiś technopoprock? To nie ich styl, zdecydowanie... Ale trzeba przyznać, że na koncercie zabrzmiało wyjątkowo dobrze

42 The Car Is On Fire - Ombarrops! (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 28.11, Warszawa)
Ombarrops!, czyli chwila na przetarcie oczu ze zdumienia. Czy to jest ten sam zespół, który widziałem zaledwie dwa i pół roku temu na warszawskich Juwenaliach...?!

41 Placebo - Battle For The Sun (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Ktoś pisał, że BFTS jest utworem raczej niekoncertowym.
Nonsens.

Moja prywatna galeria
18.05.2010 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #17
 
40 Marillion - Beautiful (Stodoła, 10.02, Warszawa)
Rewelacja.

39 Mikromusic - Świat Oddala Się Ode Mnie (Studio im. Agnieszki Osieckiej, 28.02, Warszawa)
Ja kocham gooooo, on oddala się ode mnie wciąż - ciary na plecach.

38 Late Of The Pier - Heartbeat (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
LOTP - moje odkrycie roku 2009. Heartbeat, flicker, line... Troszkę pokręcony indie rock Icon_wink2

37 Razorlight - Wire To Wire (Orange Warsaw Festival, 4.09, Warszawa)
Darmowy koncert? W Warszawie?
Pomyślałem: dziwne...
Ale poszedłem i nie zawiodłem się Icon_wink2 Ustawiając się tuż przy wybiegu liczyłem jednak na to, że jest przeznaczony dla wokalisty, a nie dla fotoreporterów...

36 Nine Inch Nails - The Day The World Went Away (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
Końcówka koncertu. Gardło w znakomitej formie, jak na dwie godziny darcia się pod sceną... Samolot schodzący do lądowania i oświetlający swoimi światłami Międzynarodowe Targi Poznańskie... Magia, proszę państwa.

35 Arctic Monkeys - Crying Lightning (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
Jeden z dwóch nowych utworów Arctic Monkeys przedstawionych w Gdyni, po których wydawało mi się, że Humbug będzie płytą genialną...

34 Placebo - Special K (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)

Special K na żywo. Czego chcieć więcej? Może lepszej formy, bo na koncercie Placków umierałem.

33 The Prodigy - Firestarter (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
...rozczarowanie koncertowe roku 2009...? Tak, chyba tak.
Kiedy już wiedziałem, że zobaczę na żywo The Prodigy, myślałem, że ten utwór zawędruje na podium, może nawet na sam szczyt...?
Niestety. Keith i Maxim starzeją się szybko. To widać.

32 Radiohead - Paranoid Android (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
Oczywista oczywistość - jeden z największych przebojów zespołu, który powstał [przebój, nie zespół Icon_mrgreen] w trakcie 15 lat przerwy pomiędzy koncertami w Polsce. To musiało zabrzmieć... I zabrzmiało świetnie.

31 Nine Inch Nails - Mr. Self Destruct (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
A o tym już pisałem, zacytuję:
"Trzask. Wyrwało mi się głośne "o!", bo wiedziałem już, co się święci. Trzask. Kilka kolejnych osób zrobiło to samo. Trzask. Jeszcze kilka. Trzask. I dalej... Trzask. Trzask. Trzask. Trzask - trzask - trzask - trzask trzask trzask trzask-trzask-trzask-trzask-trzask-trzask-trzask...
Jadąc do Poznania nie spodziewałem się, że usłyszę któreś nagranie ze swojego Top 5 Nine Inch Nails. A przy osiemnastym utworze zostałem zaskoczony w niesamowicie pozytywny sposób - mój nr 4. Mr. Self Destruct. "I take you where you wanna go! I give you all you need to know! I drag you down, I use you up! Mr. Self Destruct!" - niesamowity jest fakt, że po tych wrzaskach nie zdarłem sobie całkowicie gardła...
Było to dla mnie przeżycie niesamowite - zamiast kilku sztandarowych hitów z The Downward Spiral, jak choćby Closer, czy Eraser, zabrzmiał mój ulubiony utwór! "

Moja prywatna galeria
20.05.2010 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #18
 
Lecimy dalej:

30 Archive - Again (Stodoła, 16.10, Warszawa)
Piękny koncert, piękny klimat, ale... momentami miałem wrażenie, że przyszły tam wyłącznie osoby znające tylko Bullets i... wersję singlową Again.
Tak, Again odśpiewane chóralnie w przepiękny sposób, ale... burza oklasków w trakcie słynnych szumów w dwunastej minucie dała mi do zrozumienia, że osób znających wersję 16-minutową na sali było niewiele...
Ostatni utwór pięknego koncertu.

29 Emiliana Torrini - Jungle Drum (Heineken Open'er Festival, 4.07, Gdynia)
I jeszcze raz: ostatni utwór pięknego koncertu Icon_mrgreen

28 Marillion - Whatever Is Wrong With You? (Stodoła, 10.02, Warszawa)
Steve Hogarth zanucił pod nosem melodię...
Niedobrze jest mieć słuch absolutny. Zero niespodzianek.

27 Archive - Bullets (Stodoła, 16.10, Warszawa)
...tak, jak pisałem wyżej - publiczność chyba niespecjalnie znała twórczość Archive...
...ale Bullets akurat tak. I tutaj zespół mógł poczuć się, jak The Beatles, bo został całkowicie zagłuszony przez publiczność Icon_mrgreen

26 Radiohead - There There. (The Boney King Of Nowhere) (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
To nie było jakieś szczególne zaskoczenie po wcześniejszej analizie setlist, ale... super, że udało się to usłyszeć na żywo! I przypomina się film z Glastonbury 2003 Icon_wink2

25 Nine Inch Nails - Hurt (Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23.06, Poznań)
...w jednej dziesiątce spotkały się dwa utwory odśpiewane chórem przez fanów - Again i Hurt. W obu przypadkach było pięknie, obie piosenki wybrzmiały na sam koniec występu.

24 Placebo - Song To Say Goodbye (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
Ostatni utwór przed bisami. Siedziałem na ziemi, trzęsąc się z zimna i rozpaczliwie próbując nie zemdleć - niestety, wolałbym mieć nieco lepsze wspomnienia z koncertu jednego z moich ulubionych zespołów.

23 Moderat - Rusty Nails (Park Cytadela, 25.08, Poznań)
Czy mogłem się spodziewać, że Rusty Nails tak mną zawładnie? Z całą pewnością nie. A zawładnęło i to solidnie Icon_wink2

22 The Prodigy - Smack My Bitch Up (Heineken Open'er Festival, 5.07, Gdynia)
I znów ten sam obrazek: 60 000 ludzi na lotnisku, ale tym razem Maxim i Keith nie wyglądają już na zmęczonych staruszków. Tutaj łatwiej będzie to zobrazować cytatem:
"ok, I want everybody to get down low. Get down low now! All my f***ing warriors, all the f***ing Polish people! Get down! Get down! Smack - my - bitch - up! Wooooooo!" Icon_wink2

21 Arctic Monkeys - Pretty Visitors (Heineken Open'er Festival, 2.07, Gdynia)
...i drugi z nowych utworów Arktycznych Małp. Zabrzmiał lepiej od Crying Lightning, co dało mu wysoką pozycję na szczycie trzeciej dziesiątki.

cdn 500(2)

Moja prywatna galeria
22.05.2010 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
A ilu wykonawców widziałeś na żywo w zeszłym roku? Masz jakieś statystki? Icon_wink2
Ja niestety nie widziałem żadnego z trzech powyższych dziesiątek, więc nie mogę się ustosunkować Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2010 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #20
 
Byłem na 46 koncertach 45 wykonawców Icon_wink2

Moja prywatna galeria
22.05.2010 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości