Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 146 styczeń 2010
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 146 styczeń 2010
NOTOWANIE 146 STYCZEŃ 2010

  1. 10 03 ALICE IN CHAINS - YOUR DECISION
  2. 01 04 PARAMORE - IGNORANCE
  3. 05 03 THE CRIBS - CHEAT ON ME
  4. 16 02 PARAMORE - BRICK BY BORING BRICK
  5. 02 04 GREEN DAY - 21ST CENTURY BREAKDOWN
  6. 03 05 HEY - KTO TAM? KTO JEST W ŚRODKU?
  7. 18 02 MARINA & THE DIAMONDS - MOWGLI'S ROAD
  8. 04 05 ALICE IN CHAINS - CHECK MY BRAIN
  9. 06 04 FOO FIGHTERS - WHEELS
  10. 09 06 ALICE IN CHAINS - A LOOKING IN VIEW
  11. 15 10 KASABIAN - FIRE
  12. 08 07 ARCTIC MONKEYS - CRYING LIGHTNING
  13. N- 01 HEY - UMIERAJ STĄD
  14. 14 02 WOLFMOTHER - NEW MOON RISING
  15. 07 05 KULT - MARYSIA
  16. N- 01 JULIAN CASABLANCAS - 11TH DIMENSION
  17. 12 09 LA ROUX - BULLETPROOF
  18. 11 05 LADYHAWKE - MAGIC
  19. N- 01 ANDY - NIC Z TEGO NIE BĘDZIE
  20. N- 01 EDITORS - YOU DON'T KNOW LOVE
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:51 PM przez marsvolta.)
02.02.2010 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA
O nowościach:

HEY - UMIERAJ STĄD

„Umieraj stąd” to bardzo fajna piosenka, ale który to już raz powtarza się ten sam schemat. Hey wydaje kolejne single i one oczywiście zawsze są świetne. Wiadomo, że pewnie znajdą się i tacy, którym muzyka Hey się nie podoba. Wracając jednak do tematu. Nie łatwo jest utrzymać tak wysoki poziom przez tyle lat. I jak to w karierze wielu zespołów bywa mają gorsze i lepsze momenty. Hey’a jednak to wahanie zdaję się nie dotykać. Nie dość, że ciągle eksperymentują i nagrywają muzykę zupełnie inną od tej z „Fire” czy „Ho!”, to jeszcze bez problemu trzyma się to kupy. Przykład Nosowskiej natomiast to już jakiś zupełny ewenement. Ona po prostu w tym konkretnym momencie i na tej nowej płycie przeskoczyła dosłownie wszystko co do tej pory napisała. W złączenia doskonałego warsztatu, umiejętności muzyków Hey’a z niezwykłą jak zawsze Kasią dostajemy chyba najlepszą płytę na jaka stać obecnie nasz rynek fonograficzny. „Umieraj stąd” to tylko jedna dziesiąta tego albumu, ale niezależnie jaki utwór wyszedłby na singlu to bez problemu znajdzie on miejsce w moim zestawieniu.

JULIAN CASABLANCAS - 11TH DIMENSION

Trochę sobie jeszcze chyba poczekamy na nową płytę The Strokes. Za to dla umilenia tego czasu można posłuchać sobie solowej płyty Juliana Casablancasa. I wbrew opinią, że ta płytka jest słaba ja osobiście jestem w stanie stanąć w obronie wokalisty Strokes. Przecież nawet w singlowym „11th Dimension” dostajemy wszystko to za co tak lubimy muzykę tego zespołu. W porządku jest to trochę nasycone elektroniką, ale nie przeszkadza mi to w najmniejszym wypadku. Ma to wszystko swoją przesączeń, gitary grają tak jak to powinno być czyli w stylu garażowego, ale tylko w sensie klimatu „Is This It”. Czyli w uproszczenie bardzo ładnie zrealizowane perfekcyjnie zagrane, ale przenoszące odczucia raczej szorstkiego klimatu. Taka sama zresztą jest też reszta albumu. Wiadomo, że pierwszej płyty The Strokes się nie przeskoczy, ale w gruncie rzeczy solowy debiut Juliana „Phrazes for the Young” to bardzo mocna pozycja.

ANDY - NIC Z TEGO NIE BĘDZIE

No i co ja ma zrobić. Znam to piosenkę już od dłuższego czasu. Nigdy jednak wcześniej nie pomyślałem, o tym by umieścić ją w moim zestawie. Jednak teraz gry obejrzałem już teledysk wziąłem do rąk płytę moja radość sięgnęła zenitu i oczywiście dziewczyny debiutują na mojej liście. Dlaczego takie podniecenie i euforia? A no dlatego, że czkaliśmy zdecydowanie za długo! Bo jak to możliwe, że tak przebojowy skład musi czekać na swój debiut prawie całą dekadę. Pierwszy raz zobaczyłem Andy w klubie „Strefa 22” na rynku w Krakowie październiku lub listopadzie 2002! Był to koncert jako support Cool Kids Of Death. Potem jeszcze następne koncerty z CKOD miedzi innymi w „Lochness” na Warszawskiej niedaleko polibudy w Krakowie. I od tamtego czasu czekałem na ich płytę. Zresztą Andy już w pewnym sensie są zespołem kultowym w kręgu moich znajomych i przyjaciół. Wszystko to przez fakt, pewnego wyczynu wokalisty CKOD, który na koncercie zasugerował, że jesteśmy łagodnie mówiąc do bani pokłócił się z publiką i zszedł ze sceny. Dziewczyny z Andy wcześniej fajnie grały, a zresztą jak zwykle robiły wrażenie to tłum zaczął się domagać, aby wyszły jeszcze raz. I tak zupełnie odważnie wyszły z powrotem na scenę i poleciało. „niezaprzeczalnie byłem kobietą”. Po paru piosenkach Andy CKOD wrócili jeszcze na chwilę i zagrali ze dwa numery, ale jak to powiedział Ostrowski tylko dla swojego kierowcy teraz grają. Od tego czasu zaś dziewczyny z Andy przeszły do historii. Dziś jest w końcu ta płyta i niezmiernie się cieszę, bo wiadomo, że czterem dziewczynom nie jest łatwo tak zaistnieć. Justine Frischmann i jej Elastica to też jeden z moich ulubionych zespołów i nie da się ukryć, że jakieś podobieństwa występują. I bardzo cieszy fakt, że w naszym kraju też mogą powstać tak fajne i nie sztampowe zespoły.

EDITORS - YOU DON'T KNOW LOVE

Zdecydowanie lepsza piosenka od pierwszego singla. Na dodatek związana z moim ukochanym miastem jakim jest Kraków. Wiadomo, że muzycznie trochę odjechali na tej nowej płytce i te nowe utwory nijak się mają do takich klasyków jak „Munich” czy „Bullets”, ale akurat „You Don't Know Love” dalej zachowuje ten specyficzny trochę gotycki rodzaj melancholii. Piosenka ma też bardzo fajny wciągający tembr. Wszystko to za sprawą świetnej lini basu, który brzmi prawie perkusyjnie. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych piosenek na „In This Light And On This Evening”. Mam nadzieje, że teraz zespół szybko się pozbiera i nagrają kolejną wspaniałą płytę, bo może to nie jest zła, ale chyba każdy fan Editors wie jakich piosnek i jakiej energii na niej brakuje. Po tych narzekaniach i ocenach potwierdzam jeszcze raz, że „You Don't Know Love” bardzo mi się podoba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:48 PM przez marsvolta.)
02.02.2010 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Z całego zestawu wybieram MARINA & THE DIAMONDS - MOWGLI'S ROAD

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
03.02.2010 02:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
fajna historyjka z Andy i CKOD Icon_mrgreen .
ciekaw jestem ile teraz Andy zdołają osiągnąć.
z czterech nowości 2 są u mnie wysoko, więc jak tu się nie cieszyć Icon_wink2. w Editors się jeszcze wgryzam, bo na razie nie do końca mogę się do tego numeru przekonać. a Casablancasa jeszcze nie słyszałem.
Alice In Chains 3 razy w dziesiątce! "A Looking In View" jak się trzyma! szkoda, że rok podzielił ich karierę na pół.
no i "Fire" zadziwia! nie dość, że 10 miesięcy na liście, to jeszcze o kilka oczek do góry! Icon_eek2
i wspomnienia z "Crying Lightning" - pierwsze przedpremierowe wysłuchanie tego na koncercie Icon_smile2. mam nadzieję, żę w tym roku też uda mi się być na Open'erze, choć już jakieś przeszkody się pojawiają...
05.02.2010 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #5
 
ooo super ze ktos zauwazyl Paramore! Dobra kapelka, posluchaj Brick be boring brinck - teledysk jest swietny Icon_smile
13.02.2010 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #6
 
mike napisał(a):posluchaj Brick be boring brinck - teledysk jest swietny Icon_smile
Jak to posłuchaj! przecież jest u mnie na czwartym miejscu!
Brend New Eyes to trzecie miejsce w podsumowaniu płyt Icon_smile2
15.02.2010 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #7
 
marsvolta napisał(a):
mike napisał(a):posluchaj Brick be boring brinck - teledysk jest swietny Icon_smile
Jak to posłuchaj! przecież jest u mnie na czwartym miejscu!
Brend New Eyes to trzecie miejsce w podsumowaniu płyt Icon_smile2

nie zauwazylem Icon_razz2 zwracam honor ;]
15.02.2010 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
 
marsvolta napisał(a):05 03 THE CRIBS - CHEAT ON ME
świetna piosenka
marsvolta napisał(a):# 16 02 PARAMORE - BRICK BY BORING BRICK
również znakomita pieśń, może przebije się u mnie do podstawowego zestawienia
marsvolta napisał(a):N- 01 EDITORS - YOU DON'T KNOW LOVE

uwielbiam tą piosenkę u mnie na 3 miejscu

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.02.2010 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
 
marsvolta napisał(a):# N- 01 JULIAN CASABLANCAS - 11TH DIMENSION
# 12 09 LA ROUX - BULLETPROOF
# 11 05 LADYHAWKE - MAGIC
# N- 01 ANDY - NIC Z TEGO NIE BĘDZ
ta trójca jakoś mi tu nie pasuje Icon_arrow

[Obrazek: kleschko.png]
28.02.2010 05:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 157 grudzień 2010 marsvolta 3 1 371 04.02.2011 06:19 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2010 marsvolta 0 888 28.12.2010 04:11 AM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 156 listopad 2010 marsvolta 4 1 434 13.12.2010 06:35 PM
Ostatni post: Remo
  MOJA LISTA - notowanie 155 październik 2010 marsvolta 2 1 115 04.11.2010 04:56 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 154 wrzesień 2010 marsvolta 3 1 288 07.10.2010 10:21 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 153 sierpień 2010 marsvolta 5 1 473 16.09.2010 10:02 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 152 lipiec 2010 marsvolta 5 1 349 14.08.2010 10:35 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 151 czerwiec 2010 marsvolta 5 1 279 21.07.2010 05:23 PM
Ostatni post: furbul
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2010 marsvolta 1 831 29.06.2010 01:43 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 150 maj 2010 marsvolta 5 1 273 09.06.2010 02:02 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości