Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 45 z 30 czerwca 2007r.
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 45 z 30 czerwca 2007r.
W sumie nie wiem od czego mam zacząć, co mam napisać o kolejnym notowaniu mojej listy. A pisać jest o czym, bo sporo dużych awansów oraz takowych spadków. Zacznę od tego, że pisząc te słowa właśnie słucham sobie płyty, która mną zawładnęła w ostatnim czasie. Tak to „Icky thump”. Tak, ale jeśliby ktoś by pomyślał, że kolejny raz White Stripes na 1 miejscu, to już wyprowadzam z błędu. Nie tym razem. W tym tygodniu jest nowy lider Icon_exclaim A jest nim nie kto inny tylko „Tarantula”. W sumie spodziewałem się tego, gdy pierwszy raz usłyszałem tą piosenkę, ale…kandydatów do tego miejsca nadal jest sporo. Łatwo nie było i chyba nie będzie. Jak jeden kandydat się wykruszy, to zaraz pojawiają się dwaj nowi. Icon_mrgreen

Jeden z nich zaczaił się tuż za plecami poprzedniego lidera na 3 miejscu. Szczerze mówiąc to mimo, że piosenkę bardzo lubię, to jednak uważałem, że ma potencjał góra na miejsce 5-7. I pewnie tak by było, gdyby kolega Ku3a nie wtrącił swoich 3 groszy Icon_wink2 i nie dał namiarów na koncertową wersję tej piosenki. Arcade Fire, a dokładnie ich piosenka „No cars go” w tym tygodniu na 3 miejscu. Icon_smile2 W tej wersji wywarła na mnie takie piorunujące wrażenie, że teraz to już sam nie wiem na jakiej pozycji jest kres możliwości tej piosenki.

Jak już pisałem na liście jest kilka dużych awansów, ale 2 z nich wyróżniają się ponad wszystkie. W gruncie rzeczy tego drugiego się spodziewałem, ale tego najwyższego wprost do pierwszej 10 to już nie. Choć w ostatnim czasie jaśniej świeci gwiazda Stevena Wilsona niż Briana Molko na mojej liście to jednak awansu aż o 17 miejsc „Anesthetize” się nie spodziewałem. Z drugiej strony sam trochę temu dopomogłem słuchając w ubiegłym tygodniu ostatniej płyty Porcupine Tree trzykrotnie w bardzo optymalnych dla niej warunkach tj. po północy. Icon_mrgreen

Pisałem już coś o Brianie Molko? Nieprzypadkowo, bowiem drugi najwyższy skok należy do innej piosenki, która debiutowała w ubiegłym tygodniu, czyli do „Broken Promise”. Wydaje się, że pierwsza 10 już na wyciągnięcie ręki, ale… jak patrzę na piosenki przed nią to ciężką przeprawę widzę. Zwłaszcza, że przed nią w kolejce ustawili się Jack razem z Meg z piosenką „Rag and Bone” i to oni najgłośniej stukają do 10 bram. Ten tydzień w ogóle był udany dla ubiegłotygodniowych nowości, bo również Bjork zanotowała skok o 11 pozycji i zameldowała się w czołowej 30. Szkoda, że na LP3 trend jest odwrotny. Icon_frown

W przyrodzie musi być równowaga, więc jeśli są duże awanse to siłą rzeczy muszą być też spore spadki. Aż o 11 miejsc spadły 2 piosenki. Po pierwsze „Motorek”, który miał już zachwianie w ubiegłym tygodniu. Po drugie to okazało się, że w 13 tygodniu o 11 miejsc w dół z….13 miejsca obsunął się „Brianstorm”. Zawiedzionych fanów „małpek” zapraszam do przeczytania następnego akapitu. Spore spadki zanotowały również Interpol i nieoczekiwanie Blackfield.

Na koniec parę słów o nowościach. W tym tygodniu wszystkie w czwartej dziesiątce, ale za to 4. Najwyżej debiutuje Bloc Party z piosenką „Hunting for witches”. Będzie im ciężko, ale moim zdaniem ta piosenka ma większy potencjał niż „The Prayer”, który swego czasu był nawet w Top 10. Drugą nowością jest „Fluorescent Adolescent” zespołu Arctic Monkeys, do której w końcu się przekonałem na tyle, aby mogła zadebiutować na mojej liście. Kto by pomyślał, że ten zespół będzie miał 2 piosenki u mnie i to w jednym czasie. Kolejna nowość to polski akcent (oj mało Polski na mojej liście). Debiutuje Riverside, ale nie z piosenką „02 Panic Room”, lecz „Back to the river”. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepsza. Ostatnia nowość z pewnością ucieszy fanów zabawy „Nasza lista” z sąsiedniego forum. Tak myślę, że to nie ostatnia jeśli chodzi o ten konkurs. Icon_wink2

A teraz już pora na "suche" wyniki.


Notowanie 45 z 30.06.2007r.


01 03 05 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
02 01 09 ICKY THUMP - The White Stripes
03 11 03 NO CARS GO - Arcade Fire
04 05 08 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse
05 04 06 LIGHTS - Archive
06 02 08 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers
07 24 02 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
08 06 16 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
09 08 12 FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree
10 09 05 SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors

11 19 03 RAG AND BONE - The White Stripes
12 27 02 BROKEN PROMISE - Placebo feat. Michael Stipe
13 07 08 UNDERDOGS - Manic Street Preachers
14 14 16 1000 PEOPLE - Blackfield
15 17 04 SURRENDER - Billy Talent
16 16 07 ERA RETUSZERA - Nosowska
17 20 04 INTERVENTION - Arcade Fire
18 10 12 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
19 15 11 YOUR LOVE ALONE IS NOT ENOUGH - Manic Street Preachers
20 12 07 THE HEINRICH MANEUVER - Interpol

21 28 02 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers
22 23 03 NO QUARTER - Tool
23 22 26 MEDS - Placebo
24 13 13 BRIANSTORM - Arctic Monkeys
25 21 15 ALL THE LOVE IN YOUR HANDS - Thirteen Senses
26 31 01 UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach
27 38 01 EARTH INTRUDERS - Björk
28 29 24 DEKODERY I ANTENY - Kombajn do zbierania kur po wioskach
29 18 06 MOTOREK - Grzegorz Turnau
30 36 19 THE KILL - 30 Seconds to Mars



31 39 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer
32 25 SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Eva Cassidy & Katie Melua
33 NE HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
34 34 WORKING CLASS HERO - Green Day
35 30 WHAT I'VE DONE - Linkin Park
36 NE FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
37 26 LIVING IS A PROBLEM BECAUSE EVERYTHING DIES - Biffy Clyro
38 NE BACK TO THE RIVER - Riverside
39 35 ONE MAN REVOLUTION - The Nightwatchman
40 NE ELIZABETH - XIII Stoleti

Listę opuściły:

MY HUMPS - Alanis Morissette (9 x top 30, max. 8 miejsce)
GREEN FIELDS - The Good, The Bad & The Queen (11 x top 30, max. 6 miejsce)
LEAVING EDEN - Antimatter (max. 33 miejsce)
SET ME FREE (LAUTLOS MIX) - Jam & Spoon feat. Rea Garvey (10 x top 30, max. 14 miejsce)
29.06.2007 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Tydzień temu nie komentowałem listy i do tej pory nie nadrobiłem zaległości, więc postanowiłem odpuścić sobie tamto notowanie i przeskoczyć do następnego. Jak widać sporo się tam ciekawego wydarzyło Icon_biggrin3

Bardzo cieszy mnie zmiana lidera. Mimo że bardzo lubię "Icky Thump", to uważam jednak, że "Tarantula ma większy potencjał.
Spory i niespodziewany awans notuje "No Cars Go". U mnie jak na razie tylko "Intervention". ale może wkrótce i ten kawałek się pojawi... Jednak trzecie miejsce to chyba zdecydowanie za wysoko... Icon_neutral2

Bardzo ładnie podskakuje kolejny Porcupine Tree. To chyba za długi kawałek na moją listę. Na wakacje jedno "Lights" mi wystarczy. a być może wkrótce zadebiutuje na przykład "Sentimental". Jednak u mnie broni nie składa jeszcze singlowy utwór z tej płyty... Jak widać u Ciebie już raczej wiele nie zdziała...

Zaskakuje mnie obecność "Broken Promise", choć... w zasadzie to dosyć naturalne, bo u mnie kolejne utwory Placebo wchodzą dosyć regularnie. Z tą różnicą, że u mnie kolejno wchodziły utwory z "Meds", a na końcu "Running Up That Hill".

Widać, że lista powoli nabiera charakteru. Jest sporo utworów niesinglowych i do tego większość awansuje.
Cieszy mnie bardzo kolejny awans "Surrender". Debiutuje Kombajn Icon_biggrin3 Chyba u mnie też wkrótce coś z ich najnowszej płyty wskoczy.

Nie dość, że "From Yesterday" nie zrobiło furory, to jeszcze zostaje dobite przez "The Kill" Icon_mrgreen U mnie zanosi się na podobny manewr, tyle że z innym zespołem.
Z nowości poczekalniowych najbardziej cieszy ta druga, czyli Arctic Monkeys. Debiut Riverside oczywiście też mnie cieszy, ale chyba bardziej zadowolony byłbym z obecności "02 Panic Room". XIII Stoleti to raczej przeciętny utwór. Podobnie nowy Bloc Party. Co prawda jest to jeden z najlepszych fragmentów najnowszej płyty Bloc Party, ale płyta ta jest dosyć słaba... Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
30.06.2007 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
mrsap napisał(a):Bardzo ładnie podskakuje kolejny Porcupine Tree. To chyba za długi kawałek na moją listę. Na wakacje jedno "Lights" mi wystarczy. a być może wkrótce zadebiutuje na przykład "Sentimental". Jednak u mnie broni nie składa jeszcze singlowy utwór z tej płyty... Jak widać u Ciebie już raczej wiele nie zdziała...
Czy nie zdział to jeszcze nie wiadomo. Natomiast co do "Sentimental" to bardzo dobry wybór też o nim myślałem...podobnie jak o 3 innych Icon_wink2
mrsap napisał(a):Nie dość, że "From Yesterday" nie zrobiło furory, to jeszcze zostaje dobite przez "The Kill" Icon_mrgreen U mnie zanosi się na podobny manewr, tyle że z innym zespołem.
No tak, bo "The Kill" nie potrafi mi wyjść z głowy, a ponadto "FY" trafiło na bardzo dużą konkurencję.
mrsap napisał(a):Debiut Riverside oczywiście też mnie cieszy, ale chyba bardziej zadowolony byłbym z obecności "02 Panic Room".
Nie wiem jak poradzi sobie "02 Panic Room". Wiem natomiast, że zdecydowanie bardziej podoba mi się "Back to the river". Jeśli już mowa o Riverside to naszła mnie taka refleksja po zapoznaniu się z singlem, który mniej więcej chyba odzwierciedla klimaty panujące na nowej płycie. Mianowicie taka, że 3 znane mi zespoły "progresywne" Porcupine Tree, Dream Theater i teraz Riverside nagrały płyty "progmetalowe". Może o Riverside za wcześnie o tym mówić, ale taką tendencję wyczułem. Icon_smile2
30.06.2007 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Gary napisał(a):Nie wiem jak poradzi sobie "02 Panic Room". Wiem natomiast, że zdecydowanie bardziej podoba mi się "Back to the river". Jeśli już mowa o Riverside to naszła mnie taka refleksja po zapoznaniu się z singlem, który mniej więcej chyba odzwierciedla klimaty panujące na nowej płycie. Mianowicie taka, że 3 znane mi zespoły "progresywne" Porcupine Tree, Dream Theater i teraz Riverside nagrały płyty "progmetalowe". Może o Riverside za wcześnie o tym mówić, ale taką tendencję wyczułem.
Nie zgadzam się. Dream Theater to typowy zespół progmetalowy i ich płyta pewnie taka jest. Natomiast pozostałe dwa grają według mnie zwykły prog rock.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
30.06.2007 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
jak ja lubie takie dlugie komentarze Icon_smile2

jaka fantastyczna pierwsza czworka! U mnie "Tarantula" zyskuje powoli. Bardzo jestem ciekaw calej plyty i licze na to, ze bedzie tam wiecej takich wartosciowych nagrac, choc nie ukrywam, ze "Tarantula" nie uzyskala u mnie jeszcze takiej szybkosci jaka powinna i na jaka mam nadzieje. Jakos tak sie przyzwyczailem do "Icky Thump" na pierwszym, ze teraz dziwnie wyglada na innym Icon_wink2. Wrecz wyglada to na porazke, a to przeciez genialne miejsce i jesli spasc to tylko na drugie.
Gary napisał(a):I pewnie tak by było, gdyby kolega Ku3a nie wtrącił swoich 3 groszy Icon_wink2
naprawde bardzo sie ciesze Icon_smile2. Ciesze sie, ze to co napisalem przydalo sie, a takze, ze moglem sie niejako choc czesciowo odwdzieczyc za Kaznodziejow. A propos - a jak tam Scorpionsi?
Gary napisał(a):W tej wersji wywarła na mnie takie piorunujące wrażenie, że teraz to już sam nie wiem na jakiej pozycji jest kres możliwości tej piosenki.
no wlasnie, podobnie u mnie. Do tej pory zupelnie nie traktowalem Arcade Fire jako zespolu, ktory moze u mnie walczyc o jakies wysokie pozycje, co najwyzej tylko o to, zeby w ogole wejsc na liste. U mnie tez bedzie atak na wyzsze pozycje, ale wykonywany z dalszej pozycji, wiec na taki wynik na razie nie ma co liczyc. Ale nie powinno byc zle! Kurcze, juz sie nie moge doczekac robienia listy jutro. Powinienem sie wyrobic znacznie szybciej niz to ostatnio bywalo, bo jutro bede miec inaczej zorganizowany dzien.
Ciesza mnie wszystkie Placebo, po jednym w kazdej dziesiatce. "Broken Promise" rewelacyjnie skacze i mam nadzieje, ze pomimo wielkiej konkurencji zdola namieszac.
"Rag And Bone" coraz bardziej mi sie podoba i juz chyba jest na rowni z "Conquest" na drugim miejscu jesli chodzi o ulubione rzeczy z plyty. Nawet ma szanse na moja trzydziestke.
Bardzo mnie cieszy skok "Surrender". Co prawda tylko o 2, ale przy takiej konkurencji kazdy musi cieszyc. Nie ukrywam, ze licze, ze to jeszcze nie kres mozliwosci. Moze gdyby to sie dalo uslyszec w Trojce...
"Brianstorm" gruchnelo, tak samo jak u mnie 2 tygodnie temu. Tyle ze u mnie drugi singiel nie jest na razie w ogole brany pod uwage jako propozycja do listy...
do tego Biffy Clyro cos nie moge sie przekonac. Chyba w koncu to wyrzuce z "playlisty", bo tylu kandydatow z Waszych list czeka na swoja kolej.
i na koniec "Elizabeth"! Nie sadzilem, ze akurat to wejdzie. Re-we-la-cja! Bardzo sie ciesze. Choc do zestawu LP3 to akurat nie ma szans wejsc...
30.06.2007 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
mrsap napisał(a):Nie zgadzam się. Dream Theater to typowy zespół progmetalowy i ich płyta pewnie taka jest. Natomiast pozostałe dwa grają według mnie zwykły prog rock.
Chodzi mi o ostatnie ich płyty. Ta Porcupine Tree to "najgłośniejsza" z tych, które znam (Zapewne to za sprawą udziału Alexa Lifesona z Rush). A znam prawie wszystkie ich płyty. Natomiast Dream Theater tak dobrze nie znam, ale z tego co słyszałem wcześniej miałem ich za zespół grający bardziej złagodzone klimaty. Icon_smile2
30.06.2007 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):naprawde bardzo sie ciesze Icon_smile2 . Ciesze sie, ze to co napisalem przydalo sie, a takze, ze moglem sie niejako choc czesciowo odwdzieczyc za Kaznodziejow. A propos - a jak tam Scorpionsi?
Scorpionsi powinni wejść za tydzień o ile nie zajdą żadne nieprzewidziane zdarzenia (tzn. jeśli nie poznam z 3-4 świetnych piosenek). Już w tym tygodniu byli o 2 kroki od wejścia. Icon_smile2
ku3a napisał(a):Do tej pory zupelnie nie traktowalem Arcade Fire jako zespolu, ktory moze u mnie walczyc o jakies wysokie pozycje, co najwyzej tylko o to, zeby w ogole wejsc na liste.
No ja podobnie, ale w tym tygodniu po usłyszeniu tej "innej wersji" "No cars go" załączyłem jeszcze raz płytę i sądzę, że ten zespół dołączy do grona zespołów, których nowych nagrań wyczekuję.
ku3a napisał(a):Bardzo mnie cieszy skok "Surrender". Co prawda tylko o 2, ale przy takiej konkurencji kazdy musi cieszyc. Nie ukrywam, ze licze, ze to jeszcze nie kres mozliwosci. Moze gdyby to sie dalo uslyszec w Trojce...
Właśnie zastanawiam się w jakiej audycji, tzn. u jakiego redaktora i nie bardzo mogę przypasować. A co do pozycji piosenki na mojej liście to co tydzień wydaje mi się, że będzie trudniej po czym idzie w górę. Choć trzeba przyznać patrząc na wyprzedzające ją piosenki, że rezerwy bardzo się skurczyły, ale to jeszcze nic nie wiadomo. Icon_smile2
ku3a napisał(a):do tego Biffy Clyro cos nie moge sie przekonac. Chyba w koncu to wyrzuce z "playlisty", bo tylu kandydatow z Waszych list czeka na swoja kolej.
U mnie niedługo też wyleci z playlisty, ale w sposób naturalny. Icon_wink2 Może gdybym dorwał tę dłuższą, płytową wersję piosenki, którą słyszałem na YouTube to może byłyby lepsze miejsca tej piosenki na mojej liście.
ku3a napisał(a):na koniec "Elizabeth"! Nie sadzilem, ze akurat to wejdzie. Re-we-la-cja! Bardzo sie ciesze. Choc do zestawu LP3 to akurat nie ma szans wejsc...
Rozumiem, że żadna z 4 nie ma takiej szansy. Icon_smile2 Co do "Elizabeth" to też sądziłem, że inna piosenka wejdzie w pierwszej kolejności. Zresztą 2 inne konkursowe uplasowały się tuż za 40tką i myślę, że przynajmniej jedna da radę wejść na listę. Tylko, że ich przez czas trwania konkursu nie słuchałem i to raczej nie wyszło tym piosenką na dobre, bo chyba stracili szanse na miejsca jakie mogłyby mieć. Wtedy dochodził przecież jeszcze czynnik zaskoczenia i nowości, który potrafi wywindować piosenkę na wysokie pozycje. Icon_smile2
30.06.2007 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Gary napisał(a):Może gdybym dorwał tę dłuższą, płytową wersję piosenki, którą słyszałem na YouTube to może byłyby lepsze miejsca tej piosenki na mojej liście.
a ta dluzsza to ile ma? Bo ciekaw jestem czy mam krotsza czy dluzsza Icon_razz
Gary napisał(a):Rozumiem, że żadna z 4 nie ma takiej szansy.
nie, na razie wiadomo, ze dwie nie maja szansy. Na szczescie dwa pierwsze miejsca przeszly etap wstepny i trzeba trzymac kciuki.
30.06.2007 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):a ta dluzsza to ile ma? Bo ciekaw jestem czy mam krotsza czy dluzsza Icon_razz
Singlowa ma 3:30. Ta dłuższa ponad 5 minut.
ku3a napisał(a):nie, na razie wiadomo, ze dwie nie maja szansy. Na szczescie dwa pierwsze miejsca przeszly etap wstepny i trzeba trzymac kciuki.
Oczywiście trzymam...chyba, że Niedźwiedź dopatrzy się, że Thirteen Senses wydało już nową płytę Icon_razz Wtedy byłyby 2 możliwości dobra i zła. Dobra to wybór pada na piosenkę, która jest na mojej liście Icon_wink2 Icon_mrgreen , zła dopatrzyłby się jeszcze nowszego przy tym jednak gorszego singla "Follow me". Icon_smile2 Natomiast jeśli chodzi o Mew to wyczytałem, że jeszcze nie mają nowszego wydawnictwa, a to jest ich ostatni wydany singiel. Tylko z tego co pisał Kajman było kiedyś w zestawie. No cóż trzymam kciuki. Icon_smile2
30.06.2007 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: Notowanie 45 z 30 czerwca 2007r.
Gary napisał(a):33 NE HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
36 NE FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
38 NE BACK TO THE RIVER - Riverside
40 NE ELIZABETH - XIII Stoleti
No cóż skomentuję nowości.
Bloc Party nie słyszałem, może kiedyś usłyszę, ale jakoś mi nie pilno do tego. Arctic Monkeys jak najbardziej. Riverside nie słyszałem, ale chciałbym usłyszeć, chociaż piosenka z singla mocno mnie rozczarowała. A XIII Stoleti to moim zdaniem jeden z najsłabszych utworów w pierwszej edycji naszej listy. Postanowiłem przesłuchać raz jeszcze i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że nigdy więcej.
01.07.2007 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
kajman napisał(a):A XIII Stoleti to moim zdaniem jeden z najsłabszych utworów w pierwszej edycji naszej listy. Postanowiłem przesłuchać raz jeszcze i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że nigdy więcej.
ciekawe ile razy jeszcze bedziesz to pisac Icon_razz
01.07.2007 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
kajman napisał(a):Riverside nie słyszałem, ale chciałbym usłyszeć, chociaż piosenka z singla mocno mnie rozczarowała.
No ta jest zdecydowanie lepsza. Zaraz Ci ją podeślę. Icon_wink2
Co do XIII Stoleti to mam oczywiście odwrotne zdanie. A co do konkursu to teraz będę miał jeszcze większy problem z wyborem 7 niż w I edycji. Icon_smile2
01.07.2007 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Choć gdy przed chwilą wracałem z papierosa i wchodziłem do pokoju to mnie lekko wzięło to "02 Panic Room". Lubię takie sytuacje, gdy słucham czegoś kilkanaście razy i nic, a w takiej trochę dziwnej sytuacji - tak. Może nie będzie tak źle z tą piosenką jak wcześniej myślałem. Icon_smile2
01.07.2007 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #14
 
Tarantula w końcu wyprzedziła Ickiego Icon_smile2
Gary napisał(a):Lubię takie sytuacje, gdy słucham czegoś kilkanaście razy i nic, a w takiej trochę dziwnej sytuacji - tak.
To chyba każdy tak ma Icon_wink2

.
01.07.2007 11:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Gary napisał(a):Choć gdy przed chwilą wracałem z papierosa i wchodziłem do pokoju to mnie lekko wzięło to "02 Panic Room". Lubię takie sytuacje, gdy słucham czegoś kilkanaście razy i nic, a w takiej trochę dziwnej sytuacji - tak. Może nie będzie tak źle z tą piosenką jak wcześniej myślałem. Icon_smile2
Ja takiej szansy nie mam - nie palę. Icon_biggrin3
02.07.2007 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):A XIII Stoleti to moim zdaniem jeden z najsłabszych utworów w pierwszej edycji naszej listy. Postanowiłem przesłuchać raz jeszcze i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że nigdy więcej.
ciekawe ile razy jeszcze bedziesz to pisac Icon_razz
Napisałem powyżej Icon_lol
02.07.2007 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
kajman napisał(a):
Gary napisał(a):Choć gdy przed chwilą wracałem z papierosa i wchodziłem do pokoju to mnie lekko wzięło to "02 Panic Room". Lubię takie sytuacje, gdy słucham czegoś kilkanaście razy i nic, a w takiej trochę dziwnej sytuacji - tak. Może nie będzie tak źle z tą piosenką jak wcześniej myślałem. Icon_smile2
Ja takiej szansy nie mam - nie palę. Icon_biggrin3
To tylko jedna z możliwości. Można też np. wracać z kuchni z kanapką albo z piwem. Icon_smile2 Oczywiście jak się jeszcze piwa nie skosztowało, bo wtedy się nie liczy. Icon_lol
02.07.2007 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
Zacznę od tego że dzisiaj miałem takie zaległości ze zabrakło mi płyty Smashing Pumpkins aby odpisać, skomentować itd. W każdym razie na 12 - 8 jest świetnych kawałków... Icon_smile2

A co do listy...
No skoro masz taki nr 1 to płyta pewnie będzie dla Ciebie dużą przyjemnością Icon_smile2 No ja po pierwszym przesłuchaniu jestem pod wiekszym wrazeniem niż po White Stripes ...
I w związku z powyższym Arcade Fire jeszcze będzie musiało poczekac az zwolni się miejsce po Tarantuli... Icon_mrgreen

przeskoczę na dół:

33 NE HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party - muszą u mnie jeszcze poczekać...

38 NE BACK TO THE RIVER - Riverside - już nie muszą czekać

40 NE ELIZABETH - XIII Stoleti - niedoczekają się
no i fajnie że drugi Arcade Fire też do góry!!!

Dziś tylko tyle bo jeszcze czeka mnie Moja Lista - nie wiem czy dam radę dziś - a jeszcze czas na przesłuchania do Naszej Listy 2 no i SM raz jeszcze Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.07.2007 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Yacy napisał(a):Zacznę od tego że dzisiaj miałem takie zaległości ze zabrakło mi płyty Smashing Pumpkins aby odpisać, skomentować itd. W każdym razie na 12 - 8 jest świetnych kawałków... Icon_smile2
No jak tylko skończę II turę odsłuchań "Naszej listy" to biorę ich na warsztat. Icon_smile2
Yacy napisał(a):No skoro masz taki nr 1 to płyta pewnie będzie dla Ciebie dużą przyjemnością Icon_smile2 No ja po pierwszym przesłuchaniu jestem pod wiekszym wrazeniem niż po White Stripes ...
Raczej się nie spodziewam, bo jednak "Icky Thump" to mnie rozłożył na glebę przy pierwszym przesłuchaniu (oczywiście piosenka, choć płyta w sumie też), a "Tarantula" "tylko" ogromnie mi się spodobała i cały czas miała tendencję zwyżkową. Icon_smile2 Poza tym "Ickiego" ostatnio oszczędzałem i trochę mniej słuchałem, żeby dać szansę innym. Icon_wink2
02.07.2007 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Hoho, ale "Anesthetize" wystrzeliło - już dwa prawie 20-minutowe tasiemce w Top10! A myślałem że to ja mam za dużo długich kawałków na liście Icon_wink2 Ja na razie jestem na etapie zastanawiania się co z tym utworem począć, ale chyba jednak jeszcze się wstrzymam bo "FotBP" wciąż jest w dobrej formie Icon_smile2
Nie muszę też chyba dodawać że numer jeden też mnie cieszy Icon_smile2
I tylko Antimatter trochę szkoda...

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
02.07.2007 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 97 z dnia 28 czerwca 2008 r. Gary 0 601 05.07.2008 11:27 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 96 z dnia 21 czerwca 2008 r. Gary 7 1 376 26.06.2008 05:51 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 95 z dnia 14 czerwca 2008 r. Gary 6 1 207 22.06.2008 04:30 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 94 z dnia 7 czerwca 2008 r. Gary 15 2 458 14.06.2008 06:13 PM
Ostatni post: Konrad
  Notowanie 71 z dnia 29 grudnia 2007r. Gary 11 1 941 01.01.2008 10:41 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 70 z dnia 22 grudnia 2007r. Gary 14 3 179 27.12.2007 11:57 PM
Ostatni post: kajman
  Notowanie 69 z dnia 15 grudnia 2007r. Gary 11 2 096 21.12.2007 09:58 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 56 z 15 września 2007r. Gary 13 2 635 19.09.2007 04:48 PM
Ostatni post: kajman
  Notowanie 55 z 8 września 2007r. Gary 19 4 230 14.09.2007 04:20 AM
Ostatni post: mr.vingoe
  Notowanie 54 z 1 września 2007r. Gary 8 2 200 09.09.2007 10:11 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości