Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 162 (10.01.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 162 (10.01.10)
Roisin Murphy - Momma's Place - O nowej Roisin Murphy pisałem w dziale z singlami, więc wszystko powinno być jasne. Dodam tylko tyle, że liczę na naprawdę spory przebój pokroju ''Movie Star'' lub ''Slave To Love''.....a sam kawałek (a raczej jego główny riff) zaczął bardzo mi przypominać najsłabszy singiel PSB :roll: Na szczęście Roisin okazała się dużo bardziej interesująca.

The Horrors - Mirror's Image - Trzecia piosenka The Horrors na mojej liście i trzeci utwór, który nie jest singlem. Co prawda do ''Mirror's Image'' powstał klip....ale to taki klip jakby go nie było, o tutaj.. Numer nie różni się zbytnio od innych zgromadzonych na ''Primary Colours''. Horrors buczą, szumią, trzeszczą i skrzypią niemiłosiernie. Nad wszystkim kontrole próbuje utrzymać nawiedziony śpiew wokalisty, ale i tak na scenie panuje jeden wielki chaos i psychoza. A przecież ten klawiszowy motyw wydawał się taki sympatyczny, nie mówiąc o ambientowym intro....

Grizzly Bear - All We Ask - To chyba ostatni singiel z płyty ''Veckatimest''. Po dosyć długim namyśle zrezygnowałem z ''Ready, Able'' właśnie na rzecz ''All We Ask''. Niestety nie jest to na dłuższą metę zespół, który może osiągać szczyty list przebojów, chyba że w kategorii ''płyta roku''. Tę muzykę chłonie się całościowo, a rozbijanie jej na pojedyncze momenty, które mają tłuc się o jak najwyższe pozycje razem ze stworzonymi do zagarniania pierwszych miejsc numerami od YYY's jest nieco niewłaściwe. Piszę to, by potem nie było rozczarowania i zdziwienia. Ale z drugiej strony ''All We Ask'' daje radę. Zaczyna się niepozornego intra, które spokojnie można z singlowej edycji wyciąć. Potem powoli nabiera impetu, ale nadal jest kołyszącą balladą z tytanowym, perkusyjnym szkieletem. Idealne na kameralny koncercik, z dala od fleszy i wytwórni żądających pierwszych miejsc...na DLP Icon_smile

Kings Of Convenience - Mrs. Cold - ''Mrs. Cold'' to podobna historia jak wyżej. Ta piosenka też z nikim się nie ściga, jest sobie ot tak, żyje we własnym świecie, gdzieś przy norweskich fiordach skąd ta muzyka się wywodzi. Dałem jej szansę, bo nie wypada rezygnować z nielicznych przedstawicieli doskonałego europejskiego folku. Trzeba z nich brać ile się da, bo inaczej wynik pojedynku z Ameryką byłby jeszcze bardziej wstydliwy.

AP. PP. LT.

01. 01. 05. Pet Shop Boys - The Way It Used To Be
02. 02. 04. Massive Attack - Paradise Circus
03. 03. 05. Portishead - Chase The Tear
04. 04. 11. Ian Brown - Stellify
05. 06. 06. Elizabeth Fraser - Moses
06. 05. 07. Hot Chip - Take It In
07. 07. 04. Yello - Out Of Dawn
08. 11. 09. St. Vincent - Black Rainbow
09. 08. 09. The Flaming Lips - Watching The Planets
10. 10. 12. Hey - Umieraj Stąd

11. 13. 10. Engineers - Helped By Science
12. 09. 11. Animal Collective - Bluish
13. 17. 10. Brett Anderson - The Hunted
14. 14. 09. Soulsavers - Unbalanced Pieces
15. 18. 07. Yo La Tengo - Nothing To Hide
16. 28. 04. The Smashing Pumpkins - A Song For A Son
17. 20. 08. Beach House - 10 Mile Stereo
18. 21. 06. Massive Attack - Pray For Rain
19. 16. 08. Yeah Yeah Yeahs - Dull Life
20. 12. 13. Jarvis Cocker - Further Complications

21. 15. 13. Norah Jones - Chasing Pirates
22. 26. 05. Robbie Williams - You Know Me
23. 23. 13. Alice In Chains - Last Of My Kind
24. 25. 14. Dirty Projectors - Cannibal Resource
25. 22. 06. Patrick Wolf - Damaris
26. 19. 11. Arctic Monkeys - Cornerstone
27. 29. 06. The Raveonettes - Bang!
28. 32. 05. Jarvis Cocker - Girls Like It Too
29. 35. 03. Built To Spill - Life's Dream
30. NE. 01. Roisin Murphy - Momma's Place

31. 24. 11. Morrissey - Mama Lay Softly On The Riverbed
32. 30. 14. The xx - Crystalised
33. 46. 02. Depeche Mode - In Chains
34. 33. 17. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
35. 27. 15. Atlas Sound & Noah Lennox - Walkabout
36. 40. 02. Tindersticks - Black Smoke
37. NE. 01. The Horrors - Mirror's Image
38. 39. 05. Atlas Sound - Shelia
39. 41. 03. Vic Chesnutt - Flirted With You All My Life
40. NE. 01. Grizzly Bear - All We Ask

41. 34. 16. Kings Of Convenience - The Boat Behind
42. 38. 07. Little Boots - Earthquake
43. 42. 08. Spinnerette - Distorting A Code
44. 37. 17. The Horrors - Do You Remember?
45. 43. 19. Soulsavers - Death Bells
46. 44. 18. Sonic Youth - What We Know
47. 36. 11. Robbie Williams - Difficult For Weirdos
48. 47. 10. Annie - Songs Remind Me Of You
49. 49. 03. A Place To Bury Strangers - Keep Sliping Away
50. 31. 10. Roisin Murphy - Orally Fixated
51. 55. 02. Sade - Soldier Of Love
52. 50. 19. Massive Attack - Splitting The Atom
53. 45. 12. Pet Shop Boys - Beautiful People
54. 48. 16. Yello & Heidi Happy - Part Love
55. 52. 14. Bad Lieutenant - Twist Of Fate
56. 56. 02. Eels - The Look You Give That Guy
57. NE. 01. Kings Of Convenience - Mrs. Cold
58. 53. 16. Eels - Beginner's Luck
59. 54. 12. Archive - Lines
60. 57. 09. Yo La Tengo - Here To Fall
61. 51. 04. Richard Hawley - Open Up Your Door
62. 58. 12. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
63. 59. 19. Depeche Mode - Fragile Tension
64. 63. 20. The Veils - The House She Lived
65. 65. 17. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
66. 62. 08. Franz Ferdinand - Turn It On
67. 61. 15. Pearl Jam - Got Some
68. 60. 07. Spięty - Opuszczone Porty
69. 64. 15. The Loveliers - Exceedance
70. 67. 15. a-ha - Mother Nature Goes To Heaven

Z listy wypadły:

z 66 - Radiohead - These Are My Twisted Words - po 20 tyg. (max: 17)
z 68 - Akron/Family - Everyone Is Guilty - po 12 tyg. (max: 16)
z 69 - Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard - po 19 tyg. (max: 8)
z 70 - Röyksopp - You Don't Have A Clue - po 20 tyg. (max: 2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.01.2010 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
niewielkie zmiany w tym tygodniu w top 10, zupełnie jak u mnie
cieszy debiut The Horrors - Mirror's Image, choć u mnie już trochę polecieli w tym tygodniu. no proszę, Brett Anderson - The Hunted już na 13... a u mnie z 7 na 7 Icon_smile
10.01.2010 08:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ano, nie było też wiele czasu, aby skupić się na liście, więc może stąd te postoje. Z drugiej strony nie ma jak ruszyć liderów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.01.2010 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
PSB nie odpuszcza jeszcze tak łatwo. Liczyłem , że Sade skoczy wyżej. Yello tym razem raczej zawojuje u mnie bardziej niż z poprzednim singlem.
10.01.2010 08:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
To już tradycja na DLP, że najcięższej przebić się właśnie przez czwartą, piątą czy też nawet szóstą dziesiątkę. Ja jestem o Sade naprawdę spokojny Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.01.2010 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
PSB, Ian Brown, Hey - bez zmian, za to mocno do góry Smashing Pumpkins Icon_smile2
Sade już powinna być w 30 Icon_wink2

.
10.01.2010 11:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A ile to innych kawałków powinno być w top 30, a nie jest Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.01.2010 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #8
 
Roisin i u mnie debiutuje w tym tygodniu, jednakże trochę wyżej. Bałem się po "Orally fixated", że będę zmuszony w przyszłości ponarzekać na jej nowa płytę, ale ten singiel przywraca mi wiarę, że jednak będzie dobrze.
11.01.2010 02:46 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
Czołówka mocno się trzyma. Kilka kawałków lubię stamtąd nawet bardzo, ale są też przypadki nie dla mnie. Najbardziej mnie ucieszyła, jeśli chodzi o nowości, oczywiście Roisin. U mnie tez w tym tygodniu zalicza debiut, nie wiem czy zauważyłeś. Dobrze też, że Grizzly Bear wchodzą. KoC nie znam. Megaważnych The Horrors również. Bardzo mnie rozczarowały poczynania Little Boots i A Place to Bury Strangers. Ten drugi jest świetny jako dźwięk dzwonka w telefonie Icon_mrgreen Kibicuję oczywiście "In Chains"

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.01.2010 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #10
 
Massive Attack - Paradise Circus - szkoda, że Youtube wycofało oryginalne video. Na emigrancie udało mi się puścić na chwilę. Nawet jak się pojawi to zapewne znów usuną. W sumie nie ma się co dziwić. Nie wiele różni się od Pussy - Rammsteina.
13.01.2010 12:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja oglądałem takie ''making of'', które było dostępne na stronie duetu i przyznam, że nie zachwyciło mnie. Wolałbym klip z udziałem członków zespołów. Taka rzecz jest po prostu mało atrakcyjna dla fana. Bez względu na to czy jest w niej sex. Patrzę na to chłodnym okiem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.01.2010 09:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #12
 
Nie chodzi mi, że oczekuję seksu. Nawet mnie to wkurza, że jakaś moda nastała na takie clipy. Przecież takie DM - Hole To Feed tak naprawdę jest obrzydliwe Icon_mrgreen
Problem w tym, że te clipy później nie są nigdzie puszczane. Przecież wykonawcy muszą zdawać sobie sprawę, że nie będą grani w TV czy nawet w necie.
13.01.2010 05:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
saferłel napisał(a):25. 22. 06. Patrick Wolf - Damaris
już spada? szkoda...
saferłel napisał(a):57. NE. 01. Kings Of Convenience - Mrs. Cold
miałem ochotę przesłuchać ich płytę, ale jakoś tak mi uciekła Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):22. 26. 05. Robbie Williams - You Know Me
znowu do góry Icon_mrgreen
13.01.2010 07:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
emigrant napisał(a):Przecież wykonawcy muszą zdawać sobie sprawę, że nie będą grani w TV czy nawet w necie.
No tak, ale jeśli to ma być jedyna szansa na zaistnienie...chyba wolę świetny klip, którego nikt nie gra niż słabiznę, która szokuje i jest emitowana co 60 minut. Niestety ludzie z wytwórni myślą na odwrót. A i kasy teraz się na klipy nie daje dużej, nie to co kiedyś.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.01.2010 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #15
 
Najbardziej mnie wkurza jak mi zabierają w yotubie jakieś clipy. Jak wiesz opieram na youtubie emigranta. Kiedyś wklejałem clipy na stronę ale nie mogłem nadążyć z ich aktualizowaniem. Takie U2, Madonny czy Metalliki co chwila są usuwane bo rzekomo prawa autorskie nie pozwalają na publikacje. Tego zjawiska nie rozumiem. Takie youtube raczej się przyczynia do sprzedaży. Teraz otwiera się osobne okno i mam przynajmniej mniej roboty.

Albo jeszcze coś innego. Siedzę w Belgii, mam tutejszy net, szukam belgijskiego zespołu i mi wyskakuje, że teledysk jest niedostępny w Twoim kraju? To co? Nadal mi łapie polskie IP? Icon_mrgreen Czasem zapytam kogoś z PL, żeby mi przejrzał czy te clipy, które oferuję są odbieralne w PL. Raz był przypadek, że jednak nie wszystkie.
14.01.2010 09:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
vingoe napisał(a):Roisin i u mnie debiutuje w tym tygodniu, jednakże trochę wyżej.

To tak jak i u mnie Icon_smile2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
15.01.2010 12:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
niestety przegapiłem jedno notowanie, a tam jak na złość było to, na co czekałem od kilku ładnych tygodni Icon_razz. no ale tym razem tylko utrzymanie się na 56. miejscu to porażka.
ale długo się PSB trzyma, myślałem, że teraz już legnie Icon_smile2.
fajnie, że Hey się utrzymał w dziesiątce.
Smashing Pumpkins wreszcie mocniej ruszyło. i słusznie Icon_smile2. ciekaw jestem czy taka forma wydawania utworów którą sobie teraz wymyślili, przyniesie im dobre wyniki chociażby na naszej forumowej.
"You Know Me" tak niepozornie, po 4 oczka, ale ciągle do góry i mam nadzieję, że ten trend będzie jeszcze trwał Icon_wink2.
15.01.2010 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
emigrant napisał(a):Najbardziej mnie wkurza jak mi zabierają w yotubie jakieś clipy
Teraz youtube został niestety ostro przemielony i nie jest tak wspaniałym źródłem muzyki jak kiedyś....i na pewno już nigdy nie będzie Icon_cry2

emigrant napisał(a):Takie youtube raczej się przyczynia do sprzedaży.
Wiesz, stare pryki i pasibrzuchy, które rządzą światem tego nie rozumieją.

emigrant napisał(a):wyskakuje, że teledysk jest niedostępny w Twoim kraju? To co? Nadal mi łapie polskie IP? Icon_mrgreen Czasem zapytam kogoś z PL, żeby mi przejrzał czy te clipy, które oferuję są odbieralne w PL. Raz był przypadek, że jednak nie wszystkie.
To też niestety coraz częściej się zdarza :roll:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.01.2010 01:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
ku3a napisał(a):no ale tym razem tylko utrzymanie się na 56. miejscu to porażka.
Ale jakie zwycięstwo, że w ogóle się pojawili Icon_smile

ku3a napisał(a):ciekaw jestem czy taka forma wydawania utworów którą sobie teraz wymyślili, przyniesie im dobre wyniki chociażby na naszej forumowej.
U nas to bez znaczenia. Jak będą dobre piosenki, to będą wyniki. Forma dystrybucji nie ma nic do gadania...no może przydałoby się te rzeczy od czasu do czasu puścić w Trójce Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.01.2010 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
przy okazji - "That Look You Give That Guy" Icon_wink2
15.01.2010 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości