Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piosenki tygodnia / miesiąca
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #81
RE: Piosenki tygodnia
(04.06.2018 05:21 PM)kajman napisał(a):  Nie podoba mi się, że komukolwiek podoba się coś, co mi się nie podoba. A dla mnie ten utwór to jakaś załamka.

Jestem ostatnio bardzo zmęczony, bo mam nawał obowiązków, toteż nie potrafię stwierdzić, czy to sarkazm, czy nie. Jeśli nie, to polecam wyjść z jaskini Icon_wink

[Obrazek: rubpqq.jpg]
04.06.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Piosenki tygodnia
Swoją drogą, co to za pani z okładki ze znakami chińskimi (bądź japońskimi)?
04.06.2018 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #83
RE: Piosenki tygodnia
@Damianie: To nie sarkazm. To jest po prostu nasz stary dobry kajman. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.06.2018 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #84
RE: Piosenki tygodnia
(04.06.2018 10:35 PM)prz_rulez napisał(a):  Swoją drogą, co to za pani z okładki ze znakami chińskimi (bądź japońskimi)?

Tzusing - 東方不敗[/align]
04.06.2018 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Piosenki tygodnia
Ech, myślałem, że będzie mi jakaś pani pięknie śpiewać, a tu jakaś męska elektronika Icon_sad
04.06.2018 10:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
RE: Piosenki tygodnia
dejmieeen napisał(a):Jeśli nie, to polecam wyjść z jaskini
Znam ten obrazek. Tylko, że Trójka, chociaż nadal ją cenię, jest dla mnie zbyt komercjalnym radiem. Do tego ten obrazek pokazuje raczej gust słuchaczy Trójki, a nie prezenterów. To słuchacze głosują na takie, a nie inne utwory, w zestawie jest mnóstwo innych utworów, ale one jakoś nie docierają do słuchaczy.
I jeszcze jedna uwaga, chociaż pewnie w oczach czytających niewiele to zmieni. Zgubiło mi się słowo bardzo w pierwszym zdaniu. Utwory, które nie podobają mi się umiarkowanie niech się podobają innym. Szkoda mi tylko, że ludziom podobają się utwory, które uważam za totalny kicz.
05.06.2018 08:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Trudno, nie wykluczone że spośród utworów, które tobie się podobają, są takie które uważam za kicz, musiałbym przeanalizować, ale pewnie są. Ale jakoś mi to nie przeszkadza Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2018 10:36 AM przez Miszon.)
05.06.2018 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #88
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Kicz to nic złego. Lubię kicz.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.06.2018 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #89
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Maj 2018:

Maryla Rodowicz - Tango na orkiestrę, głos i jeszcze jeden głos
właściwie to sama piosenka, niekoniecznie to wykonanie. Co więcej, do niedawna myślałem że to jest utwór Rodowicz, napisany (słowa) przez Osiecką (muzyka np. Satanowski mi pasował).
a dzięki festiwalowi w Opolu (koncert z piosenkami poetycko-kabaretowymi. Piosenka wyszła tam średnio, jak większość zresztą, ale i tak to była jedna z lepszych wersji, chociaż akurat ją ciężko zepsuć, trzeba by się bardzo nie-starać) dowiedziałem się, że autorem słów i muzyki jest... Grzegorz Tomczak! Utwór napisał ok. 1988-89 roku, wydał to w 1995, ale Rodowicz się spytała wcześniej czy może to nagrać i tak uczyniła na płycie "Absolutnie nic" z 1991. Szczególnie mi zapadło w pamięć jej wykonanie sprzed jakoś 10 lat z jakiegoś koncertu w TV.
Także do wykonań dopisujemy także to pierwsze (choć wydane jako drugie), czyli Grzegorza Tomczaka. A także, takie które widziałem też w TV, jakaś zdaje się aktorka śpiewała (na pewno interpretacja w duchu piosenki aktorskiej), jakiś koncert okolicznościowy też - pani Aneta Todorczuk-Perchuć

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.07.2018 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
czerwiec 2018:

The White Stripes - 7 Nation Army - rzecz jasna z racji mistrzostw w Rosji. Trudno było oglądać mecze i opędzić się od tego numeru Icon_wink . Swoją drogą, ciekawi mnie, że akurat ten kawałek wybrano jako "piosenkę kibocowską". Pamiętam jak zaskoczyło mnie w trakcie Euro 2012 jak się nagle zorientowałem, że jakiś kilkunutowy zaśpiew, intonowany przez kibiców chodzących przez Warszawie, to właśnie ta piosenka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.08.2018 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Miszon napisał(a):kilkunutowy zaśpiew, intonowany przez kibiców chodzących przez Warszawie, to właśnie ta piosenka.
do tej pory cholernie miło wspominam atmosferę związaną z tym pierwszym meczem, ze strefą kibica, z czasem spędzonym po meczu.
ech...
12.08.2018 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Tak, czas tamtego Euro był absolutnie magiczny, czułem się momentami jak na wakacjach za granicą. Szkoda, że nasi piłkarze nie dostosowali się do tego...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.08.2018 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #93
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Lipiec ponownie :
The White Stripes - 7 Nation Army

Sierpień 2018:
Basia - Copernicus - bo odpaliłem sobie raz czy dwa wrzucając aktualizację BTW. I potem przez cały miesiąc siedziało mi w głowie Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.09.2018 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
kajman napisał(a):Trójka, chociaż nadal ją cenię, jest dla mnie zbyt komercjalnym radiem
Serio?! Icon_eek
To chyba nigdy komercjalnego radia nie słuchałeś...
25.09.2018 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
prz_rulez napisał(a):To chyba nigdy komercjalnego radia nie słuchałeś...
To nie ma nic do rzeczy. Wszystkie rozgłośnie radiowe są mniej lub bardziej komercyjne. I muszą tak, żeby w ogóle istnieć w eterze. Trójka jest jedną z najmniej komercyjnych ale to wcale nie zmienia faktu, że gra zbyt komercyjną muzykę.
25.09.2018 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
To ja naprawdę boję się myśleć, czego Ty oczekujesz... Chyba czegoś nie do zniesienia dla uszu większości słuchaczy.
Hej, ale przecież na Twojej liście też jest sporo znanych zespołów... Może często z mniej znanymi numerami, ale jednak.
25.09.2018 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
No bo ja się ostatnio zrobiłem strasznie komercyjny. Jakoś tak wyszło. Poza tym bardziej istotne z mojego punktu widzenia jest nie to, co jest, lecz to, czego na niej nie ma, a jest np w zestawie do głosowania na LP3. 1975, Beck, Chrisine & Queens, Podsiadło, Dumplings, Gorillaz, Bay, Timberlake, Kamp, Wilde, Kooks, Król, Allen, LP, Kane, Morcheeba, Kukulska, Rodgers, Passenger, Prodigy, Smith, Crow, Taconafide, Odell. Niektóre z tych nagrań nawet sam całkiem lubię i nawet by mi nie przeszkadzało w jakieś pięć razy mniejszej porcji.
25.09.2018 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #98
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Tzn to są komercyjne czy niekomercyjne, pozytywne czy negatywne przykłady, bo zgubiłem się?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.09.2018 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Miszon napisał(a):komercyjne czy niekomercyjne
To co wymieniłem to w moim odczuciu ewidentnie komercja. Byłoby tego więcej, ale co do niektórych pewności nie miałem.
Miszon napisał(a):pozytywne czy negatywne przykłady
Tu nie chodzi o to, tylko że tej komercji jest w Trójce w moim odczuciu za dużo. A to że osobiście jakiś komercyjny kawałek mi się (przynajmniej nieco) podoba to inna sprawa. To, że mi się podoba to nie oznacza, że uważam, że powinno być w zestawie do głosowania. Wolałbym, żeby tego było znacznie mniej, nawet jeżeli by się nie pojawiło coś, co mi się podoba.
26.09.2018 06:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #100
RE: Piosenki tygodnia / miesiąca
Łoj, ale się opuściłem:

Wrzesień 2018:
Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski) – Początek
- wiem, że może dziwnie tak późno, ale kawałek przez kilka miesięcy był cały czas blisko, we wrześniu nic się szczególnie nie wyróżniło, więc stwierdziłem że to będzie nieco "za całokształt".

Październik 2018:
Dawid Podsiadło - Nie ma fal
- tutaj sprawa była rozstrzygnięta właściwie już po 10 dniach miesiąca. Co prawda okazało się, że na dłuższą metę nie ma już takiej siły przebicia, ale to dlatego chyba że rzadziej słyszałem. Natomiast nadal lubię sobie w czasie odkurzania śpiewać w kółko refren (bo nie znam zwrotek), zmieniając tylko melodię/artykulację/tempo i tworząc różne wariacje na temat Icon_wink2

Listopad 2018:
Kasia Kowalska - Bezpowrotnie
- z okazji topu Kasi tak wyszło, że ten kawałek jakoś najcześciej mi chodził po głowie (mimo że nie był w ścisłej czołówce, aczkolwiek w top20 owszem).

Grudzień 2018:
Kasia Kowalska - Jesteś odrobiną szczęścia
- niewątpliwie jeden ze zwycięzców Topu Kowalskiej. Numer o którym kompletnie zapomniałem, a okazał się urokliwą koledą, z bardzo ciepłym klimatem i fajnym nawiązaniem do "Jingle bells" pod koniec. Bardzo ładnie to Kasi wyszło

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.12.2018 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości