Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 161 (04.01.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 161 (04.01.10)
Lista spóźniona, podsumowanie roku w toku (jeszcze dzisiaj pierwsza część na forum), a więc o nowościach - które na chomiku czekają - króciutko:

Tindersticks - Black Smoke - Jak dla mnie bomba. Pierwszy utwór promocyjny z nowej płyty ''Falling Down A Mountain'' niczym wielkim nie zaskakuje, ale słucha się go genialnie. To Tindersticks na nieco przyśpieszonych obrotach, a mimo to charakter i dusza zespołu zostały w 100% zachowane. Nie jest typem singla numer 1, ale na pewno doskonałym zwiastunem całego albumu.

Depeche Mode - In Chains - To była piękna walka. Daje szansę na to, że nawet przegrany w pojedynku o pozycję mojego kolejnego singla z płyty ''Sounds Of The Universe'' będzie miał szansę jeszcze się pojawić Icon_smile A ''In Chains''? No cóż, chyba wszyscy już to znacie. Elektroniczny blues prosto z tytułowego ''Universe''. Kawałek nosi w sobie cechy tak wybitnych rzeczy jak ''In Your Room'' czy ''Personal Jesus'' - ciężko obojętnie obok tego przejść, przyznacie sami. Specjalnie na potrzeby listy zmiksowałem go do takiej ''radio version''. Utwór znajdziecie oczywiście na chomiku. To dla wszystkich tych, którzy mają wątpliwości czy zmierzyć się na początek z siedmiominutowym oryginałem.

Sade - Soldier Of Love - Przyszedł czas i na Sade. Nie spodziewałem się aż tak ciekawego nagrania po tym smooth jazzowym projekcie, którego wokalistka wpędziła mnie w kompleksy z powodu swojego egzotycznego imienia. Czarna muzyka? Owszem. Ale za to nagrana z jakim rozmachem i pomysłem. Nie znam ich dyskografii szczegółowo, aczkolwiek już teraz łatwo zauważam, iż ten singiel jest bogatszy brzmieniowo niż wiele pozostałych. Rockowe akcenty, szarpane rytmy, głos jak dzwon i niebanalny podział tego wszystkiego pośród prawie 6 minut muzyki. Świetne.

Eels - The Look You Give That Guy - Hehe, Ku3a się ucieszy...ja również. Trochę poczekali na swoją kolej. Kawałek od początku bardzo mi się podobał, ale dwa razy musiał uznać wyższość innych singlowych kandydatów. Po taneczno-rock'n'rollowym ''Beginner's Luck'' warto się jednak wyciszyć przy bardzo prostolinijnym tracku numer 2 z udanej płyty ''Hombre Lobo''.

AP. PP. LT.

01. 01. 04. Pet Shop Boys - The Way It Used To Be
02. 03. 03. Massive Attack - Paradise Circus
03. 04. 04. Portishead - Chase The Tear
04. 02. 10. Ian Brown - Stellify
05. 05. 06. Hot Chip - Take It In
06. 10. 05. Elizabeth Fraser - Moses
07. 15. 03. Yello - Out Of Dawn
08. 06. 08. The Flaming Lips - Watching The Planets
09. 07. 10. Animal Collective - Bluish
10. 08. 11. Hey - Umieraj Stąd

11. 12. 08. St. Vincent - Black Rainbow
12. 13. 12. Jarvis Cocker - Further Complications
13. 16. 09. Engineers - Helped By Science
14. 11. 08. Soulsavers - Unbalanced Pieces
15. 09. 12. Norah Jones - Chasing Pirates
16. 14. 07. Yeah Yeah Yeahs - Dull Life
17. 22. 09. Brett Anderson - The Hunted
18. 19. 06. Yo La Tengo - Nothing To Hide
19. 18. 10. Arctic Monkeys - Cornerstone
20. 21. 07. Beach House - 10 Mile Stereo

21. 27. 05. Massive Attack - Pray For Rain
22. 29. 05. Patrick Wolf - Damaris
23. 20. 12. Alice In Chains - Last Of My Kind
24. 17. 10. Morrissey - Mama Lay Softly On The Riverbed
25. 23. 13. Dirty Projectors - Cannibal Resource
26. 30. 04. Robbie Williams - You Know Me
27. 26. 14. Atlas Sound & Noah Lennox - Walkabout
28. 37. 03. The Smashing Pumpkins - A Song For A Son
29. 32. 05. The Raveonettes - Bang!
30. 25. 13. The xx - Crystalised

31. 28. 09. Roisin Murphy - Orally Fixated
32. 34. 04. Jarvis Cocker - Girls Like It Too
33. 33. 16. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
34. 35. 15. Kings Of Convenience - The Boat Behind
35. 40. 02. Built To Spill - Life's Dream
36. 24. 10. Robbie Williams - Difficult For Weirdos
37. 31. 16. The Horrors - Do You Remember?
38. 39. 06. Little Boots - Earthquake
39. 43. 04. Atlas Sound - Shelia
40. NE. 01. Tindersticks - Black Smoke

41. 48. 02. Vic Chesnutt - Flirted With You All My Life
42. 45. 07. Spinnerette - Distorting A Code
43. 42. 18. Soulsavers - Death Bells
44. 38. 17. Sonic Youth - What We Know
45. 36. 11. Pet Shop Boys - Beautiful People
46. NE. 01. Depeche Mode - In Chains
47. 41. 09. Annie - Songs Remind Me Of You
48. 44. 15. Yello & Heidi Happy - Part Love
49. 51. 02. A Place To Bury Strangers - Keep Sliping Away
50. 47. 18. Massive Attack - Splitting The Atom
51. 49. 03. Richard Hawley - Open Up Your Door
52. 46. 13. Bad Lieutenant - Twist Of Fate
53. 52. 15. Eels - Beginner's Luck
54. 54. 11. Archive - Lines
55. NE. 01. Sade - Soldier Of Love
56. NE. 01. Eels - The Look You Give That Guy

57. 50. 08. Yo La Tengo - Here To Fall
58. 53. 11. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
59. 58. 18. Depeche Mode - Fragile Tension
60. 55. 06. Spięty - Opuszczone Porty
61. 60. 14. Pearl Jam - Got Some
62. 65. 07. Franz Ferdinand - Turn It On
63. 63. 19. The Veils - The House She Lived
64. 56. 14. The Loveliers - Exceedance
65. 57. 16. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
66. 59. 20. Radiohead - These Are My Twisted Words
67. 61. 14. a-ha - Mother Nature Goes To Heaven
68. 62. 12. Akron/Family - Everyone Is Guilty
69. 64. 19. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
70. 67. 20. Röyksopp - You Don't Have A Clue

Z listy wypadły:

z 66 21 PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless - po 21 tyg. (max: 9)
z 68 15 Charlie Winston - Like A Hobo - po 15 tyg. (max: 22)
z 69 22 Julian Plenti - On The Esplanade - po 22 tyg. (max: 3)
z 70 12 Echo And The Bunnymen - Think I Need It Too - po 12 tyg. (max: 41)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.01.2010 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Znam trzy nowości i bardzo mnie one cieszą Icon_wink Zestaw ubiegłotygodniowych debiutów raczej nie atakuje mocno. Zwłaszcza moja ulubiona z tej trójki "Keep Slipping Away". Szkoda, że Hey juz powoli spada. Ten utwór będzie chyba nowym singlem. W każdym razie w Trójce jest w zestawie do głosowania. Smashing Pumpkins coraz lepiej sobie radzą. Mnie jakoś nie przekonała do końca ta piosenka. Zobaczymy.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.01.2010 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ale najwyższej nie znasz i tu jest problem ;]

''Umieraj Stąd'' to oficjalnie nowy singiel. Dowiedziałem się tego na forum Lp3.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.01.2010 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
 
saferłel napisał(a):mojego kolejnego singla z płyty ''Sounds Of The Universe''
u mnie będzie to Perfect Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
04.01.2010 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
''Perfect'' to u mnie staruszek. Już nawet pojawił się chyba w podsumowaniu 2009...a nie, to jeszcze ''Fragile Tension'' Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.01.2010 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Nie spodziewałem się aż tak ciekawego nagrania po tym smooth jazzowym projekcie,
jak grochem o ścianę Icon_razz to ONA Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
05.01.2010 08:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 125
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Nie spodziewałem się aż tak ciekawego nagrania po tym smooth jazzowym projekcie
Icon_confused tu zgadzam się z kleschko! ale widać projekt pod roboczą nazwą saferłel Icon_razz ma swoje zdanie i nic tego nie zmieni... Icon_wink2

coś ostatnio nam się nowości pokrywają lub prawie pokrywają Icon_smile2 w tym tygodniu jedna z Twoich nowości była u mnie na miejscu tuż za top50, a druga tuż ... za nią Icon_smile2 jednej nie znałem i nie znam, a jedną znam i nic z tego nie będzie. No ale 50% to przecież świetny wynik!

Lider niezmiennie rewelacyjny!!! Ale to pewnie już ostatni tydzień... MA MUSI! wreszcie skoczyć na Top! A jeszcze jest Moses i Yello, które u mnie cały czas rośnie w siłę. Bardziej muzycznie niż to widać na Mojej Liście, ale myślę, że to kwestia czasu Icon_wink2

jestem bardzo ciekawy na ile stać In Chains...? W końcu DM zasługują na pierwszy numer 1 na Twojej liście!!! Czy nie?

A gdzie się podziała lista albumów?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.01.2010 09:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a):tu zgadzam się z kleschko! ale widać projekt pod roboczą nazwą saferłel Icon_razz ma swoje zdanie i nic tego nie zmieni... Icon_wink2
To jest zespół. I tak, nic tego nie zmieni Icon_smile Taka jest moja opinia, zresztą nie jestem w niej osamotniony. Nie wiem czemu pomija się kluczowych muzyków, którzy grają z Sade od samego początku istnienia. To nie jest zespół okazjonalnie formowany na każdą nową płytę, w zupełnie innym składzie itd...Podejrzewam, że gdyby zapytać samej zainteresowanej jakby określiła to, w czym uczestnicy, to stanęłaby po ''mojej'' stronie ;]

Yacy napisał(a):MA MUSI! wreszcie skoczyć na Top!
To kto musi? MA skoczyć na lidera czy PSB utrzymać Icon_razz2?

Yacy napisał(a):Bardziej muzycznie niż to widać na Mojej Liście, ale myślę, że to kwestia czasu Icon_wink2
Na takie zapewnienia czekam Icon_wink

Yacy napisał(a):jestem bardzo ciekawy na ile stać In Chains...? W końcu DM zasługują na pierwszy numer 1 na Twojej liście!!! Czy nie?
No tak, lidera jeszcze nie mieli. I pewnie jak teraz się nie uda, to poczekają kolejne cztery lata, o ile wydadzą jeszcze jakiś album. Szkoda, że to nie czasy PTA-ka. Wtedy mieliby teoretycznie pewny numer 1 za ''Precious'' (jako, że to był pierwszy, długo oczekiwany singlak), ''Suffer Well'' (jedno z najlepszych tanecznych nagrań w ich dysce) i ''A Pain That I'm Used To'' (za powrót rockowego uderzenia). ''John The Revelator'' też był genialny. Nawet kupiłem sobie oba wersje singla, czego teraz żałuję, bo nie wiem po co i one :roll:

Yacy napisał(a):A gdzie się podziała lista albumów?
Listy płyt już przecież długo nie ma. Wpływa na to głównie brak wystarczającej ilości krążków, by ją stworzyć. Ostatnimi tygodniami było ciężko pod tym względem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.01.2010 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 125
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Listy płyt już przecież długo nie ma.
zauważyłem, ale ciągle myślałem, że wróci..

co do In Chains, to odradzam słuchania "singlowej" wersji. Duuuuużo traci...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.01.2010 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ale ładnie zrealizowana co? To jest najważniejsze Icon_lol Największy atut, czyli te ''gitarowe riffy wyciągane prosto z gardła'' są identyczne, a to najważniejsze Icon_biggrin Gdybym miał więcej czasu, to popracowałbym nad czymś bardziej drastycznym. A swoją drogą ciężko, by miłośnik grupy akceptował takie zmiany Icon_smile Ja mam podobnie. Po prostu singlówka szybciej śmiga i włączam sobie ją na przemian z oryginałem. Zależnie od humoru.

Yacy napisał(a):auważyłem, ale ciągle myślałem, że wróci..
Ale to nie jest wykluczone Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.01.2010 09:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #11
 
Fajne rzeczy się dzieją w Nowym Roku u Ciebie.
Yello - Out Of Dawn - muszę poznać bliżej. Może tym razem zajdą u mnie wyżej?
06.01.2010 04:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości