Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 48 (03.11.07)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 48 (03.11.07)
TSP na 1! Tak, to jest mój bunt przeciwko waszej kompletnej ignorancji tego kawałka Icon_wink
A tak naprawdę to zasłużyli sobie Icon_wink I przy okazji TSP stało się jedynym zespołem w historii listy (jak narazie), który osiągnął dwoma różnymi kawałkami 1 miejsce.
Uprzedni lider można powiedzieć, że poturbował się ogromnie (9 tyg na 1 miejscu a spadł od razu na 6!)
Wyprzedziło go między innymi typowane przez was na nowego lidera Radiohead i nowi Editorsi. Na podium wskoczył też ostatni w historii singiel Simply Red.
Dziesiątke zamyka She Wants Revenge....które na początku mnie rozczarowało (ok, znamy już wszyscy tą teorię, że faworyt często ginie, a przegrany staje się królem Icon_razz2)
Spada Bloc Party, może dlatego, że w tym tyg. niepodzielnie królował u mnie sam rock i takie dancowe klimaty nie za bardzo mnie pociągały. Udało się pójść mimo to w górę Duranom, którzy do grona hard-rockowców nie należą Icon_wink
Garbage i ich nowy-stary (bo pierwotnie w 2005 roku nagrany) kawałek to najwyższa nowość. Tuż za nimi Travis z My Eyes. W końcu weszli! Długo ich trzymałem nawet poza moją poczekalnią, a singiel to nie jest już niemowlak.
Aż 9 oczek w dół poleciało Broken, ale musi mieć każde notowanie jakiegoś męczennika swego by inni mogli pójść w górę. Mark Knopfler chociaż nie wskoczył na podium po fantastycznym awansie z poprzedniego tygodnia, wynagradza sobie to przesunięciem do przodu 1-światowego singla. Prawdziwa miłość znów w 30. Oasis i Roisin Murphy to kolejne nowości. Oasis nikomu przedstawiać nie muszę, ale ten kawałek jak najbardziej będę promował bo zespół w wysokiej formie. Roisin, wokalistka Moloko (zresztą pojawiała się tu na listach) to miłe zaskoczenie dla mnie. Nagrała wspaniałą płytę (top 10 tego roku) i urzeka nas muzyką elektroniczno/popową o której dobry poziom w tych czasach naprawdę ciężko. Arcade Fire stopniowo spadają, ciężko będzie o 20 tyg, a ja mam równie ciężki wybór co do wyboru kolejnego ich ,,singla'' na mój chart. Jakoś stanąłem w miejscu. The Well And Lighthouse czy Windowsill. Listę zamyka Marillion, który dołącza do elitarnego klubu 20, a co ciekawego nie zaliczył żadnego miejsca w top 10.

PS - w niby poczekalni debiutuje Orson z nowym singlem Ain't No Party. To pierwszy taki przypadek (debiutu w tej strefie) od wieeeelu tygodni. A piosenka naprawdę przebojowa.

[Obrazek: logodlpkb3.jpg]


01. 03. 09. The Smashing Pumpkins - That's The Way (My Love Is)
02. 04. 04. Radiohead - 15 Step
03. 07. 03. Simply Red - The World And You Tonight
04. 02. 08. Rush - The Larger Bowl
05. NE. 01. Editors - The Racing Rats
06. 01. 10. Manic Street Preachers - Indian Summer
07. 05. 03. Mark Knopfler - Punish The Monkey
08. 06. 15. Kings Of Leon - Fans
09. 08. 08. The White Stripes - You Don't Know What Love Is (You Just Do As You're Told)
10. 14. 03. She Wants Revenge - True Romance

11. 12. 09. Stereophonics - It Means Nothing
12. 09. 06. The Dresden Dolls - Sex Changes
13. 15. 05. Duran Duran - Falling Down
14. 10. 04. Bloc Party - Flux
15. 11. 14. Garbage - Tell Me Where It Hurts
16. NE. 01. Garbage - It's All Over But The Crying
17. NE. 01. Travis - My Eyes

18. 21. 05. LCD Soundsystem - Someone Great
19. 23. 02. The Shins - Turn On Me
20. 16. 09. Kaiser Chiefs - The Angry Mob

21. 17. 11. Interpol - Mammoth
22. 18. 08. Queens Of The Stone Age - Make It With Chu
23. 22. 04. Katie Melua - If You Were A Sailboat
24. 13. 06. UNKLE - Broken
25. 25. 02. Maps - To The Sky
26. 19. 10. David Gahan - Kingdom
27. 20. 07. Bruce Springsteen - Radio Nowhere
28. 30. 02. Kasia Nosowska - Karatetyka
29. 36. 02. Ocean Colour Scene - Go To Sea
30. 32. 06. Mark Knopfler - True Love Will Never Fade

31. 28. 04. Kings Of Leon - Charmer
32. 24. 09. Sunset Rubdown - The Mending Of The Gown
33. NE. 01. Oasis - Lord Don't Slow Me Down
34. 26. 04. Against Me! - Trash Unreal
35. 29. 08. Rufus Wainwright - Rules And Regulations
36. 27. 11. Editors - An End Has Start
37. 31. 06. Arctic Monkeys - Old Yellow Bricks
38. NE. 01. Roisin Murphy - Let Me Know
39. 34. 08. Foo Fighters - The Pretender
40. 35. 15. Arcade Fire - No Cars Go

41. 33. 12. Animal Collective - Peacebone
42. 37. 10. Porcupine Tree - Sleep Together
43. 42. 09. Blonde Redhead - SW
44. 43. 05. Hard Fi - Can't Along (Without You)
45. 41. 19. Arctic Monkeys - Flourescent Adolescent
46. 40. 03. Annie Lennox - Dark Road
47. 38. 10. Pet Shop Boys - Integral
48. 44. 11. Ash - End Of The World
49. 39. 07. UNKLE - Burn My Shadow
50. 47. 20. Marillion - Thank You Whoever You Are
----------------------------------------------------------------------------------
51. 45. 02. Serj Tankian - Empty Walls
52. 49. 12. Kasia Nosowska - Nerwy I Wiktoriańscy Lekarze
53. 48. 12. Korn - Evolution
54. 50. 18. Rush - Spindrift
55. NE. 01. Orson - Ain't No Party

Z listy wypadły:

z 46 - Hard Fi - Suburban Knights - po 10 tyg.
z 51 - Linkin Park - Shadow Of The Day - po 4 tyg.
z 52 - Beirut - Nantes - po 6 tyg.
z 53 - James Blunt - 1973 - po 8 tyg.
z 54 - The Coral - Who's Gonna Find Me - po 11 tyg.
z 55 - Manic Street Preachers - Autumnsong - po 17 tyg.



Lista płyt:

W płytach lider ten sam. Ale fantastyczne dzieło Icon_smile Jednak o mały włos nie poległby za sprawą kolejnej wybitnej płyty - Doolitle. Znam ją od 2 dni, więc może tylko dlatego nie wskoczyła na 1 miejsce. Kapitalny równy, krótki, konkretny album. Zresztą jak widać Pixies nie tylko z tą płytą pojawili się u mnie w tym tyg. Wraca też na liste Version 2.0, które odżyło dzięki mojej fascynacji kawałkami Hammering In My Head i You Look So Fine....chociaż raczej powinienem napisać zwiększonej fascynacji, bo fascynacja była od 1 usłyszenia Icon_wink Na 9 miejscu chyba jedyna pozycja, której może ktoś z was nie znać (albo wszyscy nawet). GMMK to taki szkocki zespół z lta 80 i początku 90, gdzie wychowała się można powiedzieć wokalistka Garbage, Shirley Manson (jako backing vocal i keyboard). Grają pop/rock, choć podobno ostatni album bliższy jest cięższym brzmieniom. Bardzo chcę go poznać, ale płyta Five (1993) jest niedostępna nigdzie, kompletnie nigdzie :/ Zresztą każde ich nagranie jak się zdobędzie to sukces.
Grały też i u mnie Wilki, które miło mnie zaskoczyły. Na pewno poziom ich pierwszych nagrań jest większy niż to co robią teraz. Tzn ostatnia płyta jest ok, ale Watra i 4 to leszcze Icon_smile

PS - Son Of The Blue Sky chyba najlepszą polską piosenką ever Icon_smile

01 - Garbage - Garbage (1995)
02 - Pixies - Doolittle (1989)
03 - Wilki - Wilki (1992)
04 - Wilki - Przedmieścia (1993)
05 - Pixies - Boosanova (1990)
06 - Goo Goo Dolls - A Boy Named Goo (1995)
07 - The Gathering - Mandylion (1995)
08 - Garbage - Version 2.0 (1998)
09 - Goodbye Mr. Mackenzie - Good Deed & Dirty Rags (1989)
10 - Pixies - Surfer Rosa (1988)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.11.2007 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Aha dodam jeszcze, że wyhodowałem też swojego chomika (niektórzy o tym już wiedzą) Icon_biggrin, gdzie możecie znaleźć kawałki z mojej listy, stopniowo jeszcze bardziej powiększę ich liczbę, a także dodam inne rzeczy.

Jako, że ten cholerny program Icon_wink nie akceptuje polskich znaków zamiast saferłel (a saferlel głupio brzmi Icon_biggrin)chomik znajduje się pod nazwą bazamuzykipawla Icon_smile

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=bazamuzykipawla

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.11.2007 11:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
saferłel napisał(a):z 51 - Linkin Park - Shadow Of The Day - po 4 tyg.
z 52 - Beirut - Nantes - po 6 tyg.
z 53 - James Blunt - 1973 - po 8 tyg.
z 54 - The Coral - Who's Gonna Find Me - po 11 tyg.
z 55 - Manic Street Preachers - Autumnsong - po 17 tyg.
To ja poproszę o wymianę spowrotem na tegotygodniowe nowości (oprócz Travisa) Icon_razz

.
04.11.2007 01:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Więcej fajnych rzeczy wypadło niż wpadło.
Nareszcie się lider zmienił.
Czemu bez żadnych kolorów, w ogóle dziesiątki nie wyszczególnione?
Znam dopiero 6-ste miejsce. Icon_wink2
04.11.2007 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Już poprawiłem, wczoraj gdy brałem stąd listę na bloga musiałem przez przypadek zapisać zmiany, bo zwykle wklejam listę a potem odpowiednio ją edytuje na bloga (muszę się pozbyć wszystkich oznaczeń typu [b], [colour] itp...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.11.2007 12:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Na liście płyt nie ma nic z XXI wieku Icon_eek2
Dziwi mnie taka sytuacja...

Zdecydowanie wolałem poprzedni numer jeden. Ten jest zupełnie bezbarwny...
saferłel napisał(a):I przy okazji TSP stało się jedynym zespołem w historii listy (jak narazie), który osiągnął dwoma różnymi kawałkami 1 miejsce.
To też mnei dziwi. Stawiałbym na MSP...

W notowaniu są dwie świetne nowości - Travis i przee wszystkim Editors (ten singiel jest znacznie lepszy niż poprzedni).
Fajnie, że Radiohead tak wysoko. Mnie z tej płyty od razu chwycił tylko jeden utwór i to on będzie na mojej liście (już zadebiutował w poczekalni).
Simply Red już się wypaliło i nie rozumiem dlaczego są tak wysoko...
Będę musiał się bliżej zapoznać z nowym Oasis, ale za pierwszym razem wydało mi się przeciętne...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.11.2007 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Hehe 21 wiek może się schować w porównaniu do lat 90 Icon_razz2
A co do MSP to sądzę, że kolejny singiel z płyty ma szansę znów wejść na 1 miejsce, o ile będzie to rzecz naprawdę mocna (naszczęście takich piosenek nie brakuje na płycie) That's The Way My Love Is natomiast od początku była moim numerem 1 na nowej płycie grupy...no ewentualnie top 3. Zaczęła słabo (debiut poza 30) ale z biegiem czasu osiągnęła szczyt jak widać Icon_smile Chociaż kto nie lubi ten może pocieszyć się faktem że bardzo ciężko będzie powtórzyć tej piosence obecną pozycję za tydzień.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.11.2007 01:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Mimo, że płyta Smashing Pumpkins generalnie mnie rozczarowała to jednak Twój numer jeden jest jednym z jaśniejszych jej punktów. Tylko, że nie ma takiego potecjału świeżości jaki miała np. "Tarantula". No i trochę jednak na mojej liście pobył. Icon_smile2
Piękny debiut Editors. Kolejny kandydat do 1 miejsca się szykuje.
04.11.2007 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
no cóż faktycznie zignorowałem całkowicie ten kawałek TSP Icon_frown
Z nowości najbardziej cieszy mnie najwyższa - świetny kawałek. I nie zmienia to nawet fakt że to jedyna nowość która naprawdę mi sie podoba.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.11.2007 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):06. 01. 10. Manic Street Preachers - Indian Summer

nie Icon_exclaim Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
05.11.2007 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #11
 
POzwole sobie skomentowac ze w obliczu calej listy zupelne zaskoczenie = 03. 07. 03. Simply Red - The World And You Tonight Icon_wink2

https://radio-orbit.pl/
05.11.2007 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
nowy numer jeden nie bylby u mnie w dwudziestce ulubionych kawalkow TSP.
dotychczasowy lider rzeczywiscie mocno sie potlukl. Ciekawe jak wypadnie za tydzien.
Mark na zero. Oby za tydzien bylo lepiej Icon_smile2.
06.11.2007 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Travis świetny. Oasis... tak trochę nisko, no ale Orson to mógłby do góry pójsć!!
06.11.2007 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Orson dostąpił zaszczytu debiutu w poczekalni Icon_razz2 Inaczej wszedł by za tydzień, choć pewnie faktycznie wyżej Icon_razz2 Ale i tak nie powinieneś marudzić Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.11.2007 02:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Gary napisał(a):Mimo, że płyta Smashing Pumpkins generalnie mnie rozczarowała to jednak Twój numer jeden jest jednym z jaśniejszych jej punktów. Tylko, że nie ma takiego potecjału świeżości jaki miała np. "Tarantula"
Przyznam się, że tylko dwa razy przesłuchałem w całości najnowszą płytę TSP. Za pierwszym razem powaliła mnie na kolana, za drugim było niewiele gorzej. Jednak później nigdy nie miałem ochoty wracać do niej...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.11.2007 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
No co ty chłopie!! Wiesz ile ja bym dał za płytę, która po 1 razie powaliła by mnie na zupełnie na kolana? Icon_razz2 Nieładnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.11.2007 11:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Takie były okoliczności... Wokal Billy'ego Corgana jakoś ostatnio działa mi na nerwy, a szczególnie w "That's The Way"...
Poczekam na następny singiel, może on zachęci mnie do ponownego przesłuchania płyty...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.11.2007 12:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Narazie nie ma informacji odnośnie kolejnego singla (choć może jeszcze za wcześnie), ale np. jeśli koniecznie musisz wprowadzać na liste piosenki, które nie są tylko promowane przez płytę to posłuchaj Bring The Light, to był i jest taki drugi singiel w kilku krajach ameryki płd i zajmował tam wysokie pozycje na chartach, nawet puszczany był w takich radiostacjach jak K-Rock czy KROQ (USA)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.11.2007 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości