Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Varius Manx
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
The Gardeneres

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.03.2024 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Do kompletu brakuje mi najlepszego utworu z Kuszyńską.
Może jakaś dobra duszyczka zechce zgłosić „Moje Eldorado” Icon_smile
21.03.2024 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
zgłaszam:

"Moje Eldorado"

Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.03.2024 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
A dzięki bardzo Icon_smile
21.03.2024 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
w TWC mam od nich 11 utworów Icon_smile2
wszystkie już są zgłoszone.

brak jakiegokolwiek utworu z drugiej płyty jest dla mnie zaskoczeniem.
sam myślałem, o .Memphis. no ale jednak na 10 za słaby.
płyta jako całość robi na mnie większe wrażenie niż poszczególne składowe Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.03.2024 02:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Tak, to jest płyta płytowa, a nie piosenkowa Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
21.03.2024 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
(21.03.2024 02:15 PM)Yacy napisał(a):  brak jakiegokolwiek utworu z drugiej płyty jest dla mnie zaskoczeniem.
i to się wkrótce zmieni, bo jak powszechnie wiadomo, pierwsze 3 płyty są najlepsze, reszta to piach Icon_wink

Karpie zjem!
21.03.2024 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
No cóż, dla mnie pierwsza owszem, ale druga to słabizna. A czwarta bije resztę na głowę.
21.03.2024 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
mam lekki sentyment do 90sowych singielków zespołu -- kilka było bardzo mocarnych, ale próby szerszego powrotu do ich dyskografii utknęły w martwym punkcie; czego, poniekąd, słuszność potwierdził mój odsłuch zestawu utworów do topu -- po wstępnych oględzinach uznałem, że chyba niczego szczególnego mi nie brakuje, nawet wręcz przeciwnie, jest sporo rzeczy, co do których nie jestem pewien, czy mam na nie ochotę; top przypomniał mi o istnieniu trzech numerów, których dawno nie słyszałem i nie mógłbym ich zidentyfikować ich po tytułach, a pięknie dopełniły moją dyszkę, z której w sumie nie została mi żadna reszta -- ten zestaw uważam za udany i chętnie wrócę do niego z kilka lat, ale ponadto nie mam poczucia, że coś mnie omija i potrzeby, by to zmieniać Icon_wink dzięki za top

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2024 05:27 PM przez AKT!.)
21.03.2024 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
kajman napisał(a):Ja po topie wiedziałem na co głosować i zgłosiłem to, na co głosować zamierzałem. I Więcej mi nie potrzeba.
Ja to dobrze wiem, ba mogę nawet napisać, że 4/5 piosenek z Twojej dziesiątki ma szansę na moją. Icon_lol

No i jednak wrzucę pozostałe piosenki, które były blisko mojego zgłoszenia, a jednak trochę im zabrakło, może jakaś dobra dusza coś z tego wybierze (dla zmyłki kolejność odwrotna od alfabetycznej): Icon_lol
Zwierciadło życia
Znów być kochaną
Świece na wietrze
Śliwkowy deszcz
Księżyc się zmęczył
Jestem tobą
Dom - gdzieś blisko mnie
Deszcz - bezimienny

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.03.2024 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Sundrajta napisał(a):mogę nawet napisać, że 4/5 piosenek z Twojej dziesiątki ma szansę na moją
Nie wiem czy zauważyłeś, że zgłaszałem utwór, który w mojej dziesiątce nie był. A coś takiego prawie zawsze oznacza, że będę na taki utwór głosował.
21.03.2024 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Tego też się domyślam, dlatego napisałem w przybliżeniu, bo też napisałeś że nie ma pewności, że "Bez" będzie na pierwszym?
W związku z tym mam pytanie, czy robiłeś dodatkowy odsłuch czołowej grupy kilkunastu piosenek, czy oparłeś się jedynie na wrażeniach z tamtego topu na forum LP3?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.03.2024 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Pierwszej jedenastki.
21.03.2024 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
(21.03.2024 05:27 PM)AKT! napisał(a):  mam lekki sentyment do 90sowych singielków zespołu -- kilka było bardzo mocarnych, ale próby szerszego powrotu do ich dyskografii utknęły w martwym punkcie; czego, poniekąd, słuszność potwierdził mój odsłuch zestawu utworów do topu -- po wstępnych oględzinach uznałem, że chyba niczego szczególnego mi nie brakuje, nawet wręcz przeciwnie, jest sporo rzeczy, co do których nie jestem pewien, czy mam na nie ochotę; top przypomniał mi o istnieniu trzech numerów, których dawno nie słyszałem i nie mógłbym ich zidentyfikować ich po tytułach, a pięknie dopełniły moją dyszkę, z której w sumie nie została mi żadna reszta -- ten zestaw uważam za udany i chętnie wrócę do niego z kilka lat, ale ponadto nie mam poczucia, że coś mnie omija i potrzeby, by to zmieniać Icon_wink dzięki za top
Ja mam olbrzymi sentyment do Varius Manx, a słuchając takich piosenek, jak "Zanim zrozumiesz", czy "Zabij mnie", na moment czuję, że nic więcej mi w muzyce nie potrzeba. Uwielbiam to ciepło polskiego pop-rocka połowy lat 90., czuję nostalgię do czasów, w których jeszcze niczego nie byłem świadomy. Icon_wink Jednak nawet i u mnie w małym stopniu się to przekłada na całokształt twórczości i te niesinglowe momenty na płytach trochę na siłę muszę wyłapywać. Był to bardzo mało różnorodny zespół, grający naprawdę prostą muzykę i przez to trudno o smaczki.

Ode mnie dwa zgłoszenia singlowe, jedno typowe dla zespołu, drugie... mniej.

Kiedy mnie malujesz
Teraz i tu

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.03.2024 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
To ja zgłoszę jeszcze
Deszcz - bezimienny

WOLNE MEDIA!!!
22.03.2024 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 158
Dołączył: Jul 2021
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
(21.03.2024 08:37 AM)kajman napisał(a):  Ja po topie wiedziałem na co głosować i zgłosiłem to, na co głosować zamierzałem. I Więcej mi nie potrzeba.
U mnie podobnie, choć przetasowania nastąpiły. Jedna z Twoich propozycji u mnie zyskała.
22.03.2024 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
gioconda2 napisał(a):Jedna z Twoich propozycji u mnie zyskała.
Dobra wiadomość.
22.03.2024 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Mówią mi
Jestem Tobą

http://rateyourmusic.com/~meni
23.03.2024 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Wolni w niewoli
24.03.2024 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Varius Manx
Zgłaszam jeszcze:
Emu

BTW. W tym roku jest rocznica 30 lat od wydania albumu Emu. Aż niewiarygodne że tak szybko czas minął!

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2024 04:43 PM przez Lilian.)
24.03.2024 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości