Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 161 z 18.12.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 161 z 18.12.09
Czeka mnie jeszcze jedno przesłuchanie, ale wygląda, że kolejność w top4 się nie zmieni, a reszta jest już ustalona, więc zacznę od tego czego jestem pewien.
The bed przyczaił się w drugiej dziesiątce, by tym razem wystrzelić na miejsce 5. Coraz lepiej współgra mi dosyć prosto brzmiący główny motyw z awangardowymi wstawkami, ale na top4 tym razem jeszcze szans nie było.
Potem następuje spora strefa spadków (które zresztą zdominowały to notowanie, a spowodowała to spora ilość nowości i powrotów), pozycja utrzymana i na 14 miejscu pojawia się pierwszy debiutant. Inna piosenka Eli przetarła szlaki i Ty, który stworzyłeś, przecudowana ballada z fortepianem, w której potem pojawiają się inne instrumenty, w tym przepiękne smyki od pierwszego przesłuchania podbiła moje serce.
Kolejna nowość brzmi dla mnie raczej ascetycznie, szczególnie w początkowej fazie, kiedy dominuje bardzo oszczędna perkusja. Potem jednak Pani K mocno się rozkręca, a instrumentów przybywa. W sumie to wystarcza na debiut na miejscu 20.
Chociaż Tori ponoć temu zaprzecza, jej najnowsza płyta jest uznawana za gwiazdkową. Star of wonder przynajmniej na początku przeczy temu twierdzeniu, bo słychać wyraźnie motywy orientalne. No ale już refren brzmi już bożonarodzeniowo, chociaż raczej długością nie grzeszy. Potem sytuacja zaczyna się nieco komplikować, a to wszystko w sumie dało 35 miejsce.
Nieco niżej, bo na 41 zupełnie inna muzyka. Totalna awangarda, kompletny odlot, niby ciągle ten sam motyw, ale ciągle coś się dzieje, coś zaskakuje. No i na samą końcówkę Slide mała niespodzianka, bo utwór zupełnie się zmienia.
No i ostatnia nowość, której udało się dostać do top66 i to (jak wszystkim poprzednim) z pominięciem poczekalni. W zasadzie Home to ciężkie, nieco monotonne granie, chociaż na dobrym poziomie, które nie wystarczyłoby nawet na poczekalnię, a co dopiero na 46 miejsce. No, ale jest jeszcze dodatkowa, totalnie odlotowa zadyma, którą wyczyniają przede wszystkim dęciaki i utwór nabiera przestrzeni i brzmi znakomicie.
Tym razem zestawienie nie obfituje w wielkie skoki. O jednym, na miejsce piąte już wspominałem, drugi zalicza najlepszy Hey z ostatniej płyty. Nie więcej... wyraźnie przeszkadzała obecność innego nagrania grupy w poczekalni, bo kiedy tamto wypadło, to strzeliło aż 23 miejsca do góry.
No i w tym tygodniu padł rekord ilości utworow na mojej liście, bo łącznie z poczekalnią jest ich w sumie 101.
Pierwsza czwórka, która zwyciężyła bezdyskusyjnie dokonała niezwykłego wyczynu, bo osiągnęła średni czas pobytu na liście 74 tygodnie z hakiem.
Dla trzech z tych piosenek był to czas powrotu. Puppett show zadowolony z tego, że ma do towarzystwa czterech kolegów (dwojka wróciła z leżakowni) śmiało zaatakował z 6 miejsca i znalazł się na szczycie.
This I love natomiast wrócił do top10 po tygodniowym go opuszczeniu i uczynił to bardzo efektownie, bo od razu wskoczył na miejsce drugie.
Summers lost, które tydzień temu niespodziewanie trafiło do leżakowni, pokazało, że nie przespało tego tygodnia i bez problemów załapało się do top4. Znacznie większe problemy były ze zdobyciem podium, ale i to się udało.
Nie można nie wspomnieć o kolejnej piosence. To co nienazwane znalazło się tylko dlatego na miejscu, że konkurenci wykazali się rewelacyjną formą i wygrali o włos. Cała czwórka w tym tygodniu zasłużyła na miejsce pierwsze, ale niestety mam do dyspozycji tylko jedno takowe.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 6. 43 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
2. 11. 54 THIS I LOVE - Guns n'Roses
3. P. 85 SUMMERS LOST - Hurt
4. 1. 115 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
5. 16. 5 THE BED - St Vincent
6. 2. 3 ZANOSI SIĘ NA NOC - Elżbieta Adamiak
7. 3. 9 BAŁWAN ZE ŚNIEGU (BAŁWANEK) - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
8. 4. 3 NIEPOWTARZALNA OFERTA - Katarzyna Groniec
9. 5. 14 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
10. 7. 15 ISLANDS SUITE - Crimson Jazz Trio
11. 8. 3 FEAR AND LOATHING IN VETLINAS - Dr Zoybergh
12. 9. 13 ZWIEWNOŚĆ - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
13. 13. 4 WIEM - Stare Dobre Małżeństwo
14. N. 1 TY, KTÓRY STWORZYŁEŚ - Elżbieta Adamiak
15. 10. 40 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
16. 19. 20 PICTURES OF A CITY - Crimson Jazz Trio
17. 23. 6 JOCKEY FULL OF BOURBON - Youn Sun Nah
18. 12. 5 KOZMIC BLUES - Katie Melua
19. 22. 46 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
20. N. 1 PANI K - Happysad
21. 15. 5 GŁUPIE LISTY - Sami o Sobie
22. P. 42 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
23. 18. 4 KOSTUCHNA - Happysad
24. 14. 4 PATRZĘ W NIEBO - Pod Jednym Dachem
25. 21. 5 YELLOW RAVEN - Pain of Salvation
26. 17. 18 DESPERATE GRAVES - The Mars Volta
27. 25. 35 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
28. P. 44 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
29. 32. 9 21ST CENTURY SCHIZOID MAN - The Human Experimente
30. 20. 4 TAKĄ WODĄ BYĆ - Happysad
31. 27. 65 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
32. 24. 5 LĘKI I FOBIE - Happysad
33. 38. 6 CHIFON TUTU, DANCING BEAR - Death Is Not a Joyride
34. 33. 4 MARIA MA SYNA - Kult
35. N. 1 STAR OF WONDER - Tori Amos
36. 30. 49 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
37. 41. 19 LARKSPUR - The Veils
38. 26. 21 NINTH WAVE - Indukti & Robert Majewski
39. 37. 7 BROTHER SPORT - Animal Collective
40. 40. 3 ASHES IN THE SNOW - Mono
41. N. 1 SLIDE - Doctor Zoybergh
42. 28. 16 HAT, MEET RABBIT - Gaba Kulka
43. 66. 2 NIE WIĘCEJ… - Hey
44. 48. 3 NUMBERED! - Devin Townsend
45. 29. 5 EVERLASTING LIGHT - Mono
46. N. 1 HOME - Armia
47. 31. 22 …AND WHO'S THE GOD NOW!? - Indukti & Maciej Taff
48. 43. 2 RECURRING - Gaba Kulka & Konrad Kucz
49. 35. 3 IMFAMIA - Ram-Zet
50. 39. 12 BONNIE THE CAT - Porcupine Tree
51. 45. 2 W PIWNICY U DZIADKA - Happysad
52. 36. 13 PRETTY VISITORS - Arctic Monkeys
53. 42. 2 SECOND TO NONE - Dr Zoybergh
54. P. 4 GONE - Pain of Salvation
55. 34. 28 LADY IN BLUE - Tori Amos
56. 46. 3 A TAP DANCER'S DILEMMA - Diablo Swing Orchestra
57. 59. 2 SPINNING IN DAFFODILS - Them Crooked Vultures
58. 47. 13 WHILE YOU WAIT FOR THE OTHERS - Grizzly Bear
59. 54. 8 CANNIBAL RESOURCE - Dirty Projectors
60. 50. 8 DEPARTER - Katatonia
61. P. 5 I DRIVE THE HEARSE - Porcupine Tree
62. P. 105 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec

63. 44. 5 NO STONE UNTURNED - Europe
64. 49. 17 TWO BIRDS - Regina Spektor
65. 51. 6 BLUE CHEADLE - Cheer-Accident
66. 52. 37 LATAWCE - Żywiołak


poczekalnia:
SOLDIER OF LOVE - Sade
MAMA LAY SOFTLY ON THE RIVERBED - Morrissey

MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
56. TEAR THE PLACE UP - Skunk Anansie
FIRE TO THE MOON - Steve Hackett
LUCIFORMS - The Mars Volta
PENCIL FULL OF LEAD - Paolo Nutini
64. WILD HORSES - Susan Boyle
WARSAW OR THE FIRST BREATH YOU TAKE AFTER YOU GIVE UP - Them Crooked Vultures
KAZIMIERA - Mister z U.B.

55. SUWALSKIE BOLERO - Dorota Miśkiewicz & Grzegorz Turnau
62. ISLE IN ME - Sylvan
60. TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
THERE'S NO SONG WITHOUT THE LYRICS - Dr Zoybergh
SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
IN WHICH, THE SNAKE ASCENDS THE LADDER - Death Is Not a Joyride
LUNAR BENDER - Archive
SEED OF HOPE - Silent Lapse
63. DEAR GOD PLEASE HELP ME - Marianne Faithfull
58. COME ON GET HIGH - Archive
65. SKYLARK - Renee Olstead
BLACK GIVES WAY TO BLUE - Alice in Chains
COLLAPSE/COLLIDE - Archive
MŁYNY BOŻE - Stare Dobre Małżeństwo
TVISTURINN - Amiina
SANSARA - Indukti
I MUST - Basia
LEFT OUT - Riverside
LITTLE LION MAN - Mumford & Sons
A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
READY, ABLE - Grizzly Bear
GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
STARTEST - T-Raperzy znad Wisły
FORSAKER - Katatonia
DO YOU REMEMBER - The Horrors

out (bear:reszta świata 3:2):
53. TOY COLLECTION - Katie Melua
57. KVITELI POTLEBI - Katie Melua
61. LA LLORONA - Beirut
IF THE STARS WERE MINE - Melody Gardot
THE END - Pearl Jam

przyszłość? (ciekawe czy 13 będzie szczęśliwą liczbą?):
HAPPY BIRTHDAY GUADELUPE! - The Killers & Wild Light & Mariachi El Bronx
WYWAR Z PRZYWAR - Elżbieta Adamiak & Kasia Poniedzielska
SORAYA - Animals as Leaders
FOREVER ME AND YOU - Elżbieta Adamiak
IN THE LAND OF AFTERNOON - Amagama
BOY LIIKOI - Jónsi
SOMEONE FOR EVERYONE - Basia
MUST BE SANTA - Bob Dylan
EARTHLY POWERS - Zombi
SIT DOWN BY THE FIRE - The Veils
FINALLY OVER YOU - Ndidi O
EAST JESUS NOWHERE - Green Day
ON MY SLIVE - Creed
21.12.2009 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
St. Vincent, Tori Amos, Them Crooked Vultures, Mumford & Sons, Sade... nie wspominając po raz kolejny o Grizzly Bear, Animal Collective i Dirty Projectors... no no no, czyżby na kajman30 zaczęły zaglądać najnowsze trendy muzyczne? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.12.2009 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #3
 
No w końcu Pani K! Dziwiło mnie, że wcześniej nie pojawiała się na liście, wszak w TOPPŁYCIE była u Ciebie na 1. Mam nadzieję, że zajdzie do pierwszej 10. Szkoda, że 'Dziadek' tak szybko spada, ale ogólnie i tak zaskoczony jestem tyloma Wesołosmutnymi Icon_wink2
22.12.2009 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
aaktt napisał(a):St. Vincent, Tori Amos, Them Crooked Vultures, Mumford & Sons, Sade... nie wspominając po raz kolejny o Grizzly Bear, Animal Collective i Dirty Projectors... no no no, czyżby na kajman30 zaczęły zaglądać najnowsze trendy muzyczne? Icon_smile
Nie wiem, co rozumiesz przez nowe trendy muzyczne. Bo wykonawcy to przynajmniej po częśći weterani jak Tori, Sade czy członkowie Crookedów. Muzycznie też specjalnej rewolucji nie zauważam, a podobna muzyka pojawia się u mnie od dawna. Jest tylko jeden warunek - muszę ją uznać za dobrą.
mateusz91 napisał(a):No w końcu Pani K! Dziwiło mnie, że wcześniej nie pojawiała się na liście, wszak w TOPPŁYCIE była u Ciebie na 1. Mam nadzieję, że zajdzie do pierwszej 10. Szkoda, że 'Dziadek' tak szybko spada, ale ogólnie i tak zaskoczony jestem tyloma Wesołosmutnymi Icon_wink2
U mnie pojawiają się piosenki pojawiające się na innych listach (to tak w uproszczeniu). Pani K dopiero ostatnio pojawiła się (u Aro). Jeżeli chodzi o Dziadka to co to za spadek - 6 miejsc? U mnie ruchy są chaotyczne i Dziadek może skoczyć, a polecieć Woda lub Pani K! Ale w sumie cała piątka jest na razie bezpieczna.
29.12.2009 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości