Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top The Doors
rafalowski Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 316
Dołączył: Apr 2021
Post: #21
RE: Mychartsowy Top The Doors
Propozycje:
Hello I love You
Strange Days
13.02.2024 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: Mychartsowy Top The Doors
zgłaszam:
Peace Frog
Indian Summer

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.02.2024 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Mychartsowy Top The Doors
Na razie pewnie zebrałbym dziesiątkę z tych propozycji, które były w top 20 mojego topu. A przynajmniej byłoby tak gdybym dołożył dwa utwory od siebie. Jest dobrze.
13.02.2024 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #24
RE: Mychartsowy Top The Doors
Five to One
Not to Touch the Earth


Noo to zdecydowanie top pode mnie. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.02.2024 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Mychartsowy Top The Doors
The WASP (Texas Radio and the Big Beat)
The Crystal Ship

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2024 02:20 AM przez Miszon.)
14.02.2024 02:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mychartsowy Top The Doors
Spanish Caravan

dwie sobie zostawię na koniec, bo z mojego punktu widzenia jest sporo braków
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2024 08:53 AM przez Gary.)
14.02.2024 08:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Mychartsowy Top The Doors
To możliwe, że dodam jeden z tych braków:
L.A. Woman

WOLNE MEDIA!!!
14.02.2024 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Mychartsowy Top The Doors
No fakt, to zdecydowanie jeden z tych bardziej sztandarowych utworów (chociaż u mnie nie musi się do top 10 załapać).
14.02.2024 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #29
RE: Mychartsowy Top The Doors
To ja zaproponuję utwór z albumu wydanego już po śmierci Morrisona:

A Feast of Friends
14.02.2024 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #30
RE: Mychartsowy Top The Doors
Take It As It Comes
Twentieth Century Fox
14.02.2024 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Mychartsowy Top The Doors
No to ja tradycyjnie wrzucę playlistę na Spotku:


Nie wiem tylko czy dodałem dobre wersje tych piosenek: "Who Do You Love?" (bo jest tylko na żywo), a także "A Feast of Friends" (bo jest podpisana Jim Morrison, a niby wydana już po jego śmierci).
Dwie piosenki są też z wydawnictwa "Behind Closed Doors - The Rarities", którego na Wikipedii wśród ich oficjalnej dyskografii nie widzę.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.02.2024 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #32
RE: Mychartsowy Top The Doors
Sundrajta napisał(a):także "A Feast of Friends" (bo jest podpisana Jim Morrison, a niby wydana już po jego śmierci).
Wszystko się zgadza. Taki był właśnie koncept tej płyty: wykorzystano nagrania wierszy autorstwa Morrisona i odczytywane właśnie przez niego.
14.02.2024 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #33
RE: Mychartsowy Top The Doors
(14.02.2024 04:13 PM)Sundrajta napisał(a):  Dwie piosenki są też z wydawnictwa "Behind Closed Doors - The Rarities", którego na Wikipedii wśród ich oficjalnej dyskografii nie widzę.
Discogs zna i uznaje za dość oficjalne wydanie: https://www.discogs.com/master/1280961-T...e-Rarities
Na Wikipedii równiez jest wzmianka o tym wydaniu, w jednym rzedzie z kompilacjami - ale można to łatwo przeoczyć, bo składanki z najwiekszymi hitami to trochę co innego, niż wydania sięgające głęboko do archiwów po odrzuty i alternatywne nagrania.
Wreszcie na Spotify czy Amazonie można znaleźć bez problemu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.02.2024 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mychartsowy Top The Doors
(14.02.2024 06:18 PM)stokrotka napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):także "A Feast of Friends" (bo jest podpisana Jim Morrison, a niby wydana już po jego śmierci).
Wszystko się zgadza. Taki był właśnie koncept tej płyty: wykorzystano nagrania wierszy autorstwa Morrisona i odczytywane właśnie przez niego.
z finałowej sceny filmu "The Doors" Olivera Stone'a
Tam zresztą jest od tytułem 'The Severed Garden", wiersz Morrisona pod melodię Adagio g-moll

Dzięki za zgloszenie Icon_smile2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2024 12:54 AM przez Gary.)
15.02.2024 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mychartsowy Top The Doors
Przejrzałem swoje notatki, przesłuchałem co nieco i brakuje mi czterech utworów, które by się u mnie raczej do top 10 załapały. To alfabetycznie:
Hang On To Your Life
L'America
The Woman Is A Devil
Yes, The River Knows
No gdyby wszystkie się pojawiły to ten ostatni mógłby się nie załapać.
15.02.2024 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #36
RE: Mychartsowy Top The Doors
(15.02.2024 12:54 AM)Gary napisał(a):  
(14.02.2024 06:18 PM)stokrotka napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):także "A Feast of Friends" (bo jest podpisana Jim Morrison, a niby wydana już po jego śmierci).
Wszystko się zgadza. Taki był właśnie koncept tej płyty: wykorzystano nagrania wierszy autorstwa Morrisona i odczytywane właśnie przez niego.
z finałowej sceny filmu "The Doors" Olivera Stone'a
Tam zresztą jest od tytułem 'The Severed Garden", wiersz Morrisona pod melodię Adagio g-moll

Dzięki za zgloszenie Icon_smile2
O tak, bardzo dobry film i jedno z bardziej przejmujących zakończeń, również z uwagi na dobór muzyki.
Czytałam gdzieś, że właśnie Adagio g-moll było ulubionym utworem muzyki poważnej Morrisona.


No to wspieram życzenie powyżej:
The Woman Is a Devil
15.02.2024 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mychartsowy Top The Doors
Nawet dwa życzenia naraz, bo pierwszy o tym obserw99 pisał. I w tej sytuacji nie będę już czekał i zgłoszę:
Hang On To Your Life
L'America
15.02.2024 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #38
RE: Mychartsowy Top The Doors
Sporo już zgłoszono, ale wciąż ciężki wybór co dodać a z czego zrezygnować. Mimo wszystko trudno mi sobie wyobrazić sensowny top The Doors bez Roadhouse Blues.
Ze względu na polskie pochodzenie Manzarka dodaję też polski wątek w utworze Hyacinth House

Zgłaszam:
Roadhouse Blues
Hyacinth House

Bardzo chętnie bym zobaczył wśród propozycji jeszcze takie utwory jak Wintertime Love, The Changeling, Love Her Madly czy Moonlight Drive

Karpie zjem!
16.02.2024 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Mychartsowy Top The Doors
santosz napisał(a):Mimo wszystko trudno mi sobie wyobrazić sensowny top The Doors bez Roadhouse Blues.
Ja sobie potrafię wyobrazić. U mnie poza top 50.
16.02.2024 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #40
RE: Mychartsowy Top The Doors
no to ja z kolei bez Woman Is a Devil, dość sztampowy kawałek, za to Roadhouse przekozacki Icon_cool

Karpie zjem!
16.02.2024 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości