Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 197
Dołączył: Dec 2014
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
gioconda2 napisał(a):U mnie 4:6
to u mnie ta sama proporcja
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2024 11:05 PM przez thestranglers.)
31.01.2024 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 158
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
u mnie nie jest jednostronnie. chociaż... Icon_razz
dokładnie jest tak:
7:1:1:1
Icon_wink2

moja "10" od założonej przed słuchaniem różni się (albo i nie :mrgreenIcon_smile dwoma utworami.
po prostu topu12 byłem pewien i on się nie zmienił
i wiedziałem, które 4 będą walczyć o miejsca nr 9 i 10.

to był prosty do ułożenia, przyjemny do słuchania i niezwykle sentymentalny top.

dziękuję za taka propozycję Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.01.2024 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 172
Dołączył: Jul 2021
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Yacy napisał(a):7:1:1:1
Gdyby uwzględnić jeszcze jedno kryterium, to mój zapis mógłby wyglądać tak: 3:6 + 1:0 Icon_lol

Yacy napisał(a):niezwykle sentymentalny top.
o tak Icon_rolleyes
A jak jeszcze dołoży się do tego obrazki z epoki Icon_cool, np. nasze top modelki z (sukcesami w wyborach miss - Lidia Wasiak i Bogna Sworowska) i odbijany z panami w Historyjce z talii kart Icon_razz https://www.youtube.com/watch?v=_ZPVCwDOjoU
albo Paweł i Kostek w Opolu'86 i Naj story https://www.youtube.com/watch?v=FJmWthYQzug
czy Paweł z zespołem i Nietykalni z 1988 https://www.youtube.com/watch?v=3tqUSHc3Y5M

Czy Maxi singiel z Opola 1987 https://www.youtube.com/watch?v=Wj7JcGnHTbI
to sentyment wzrasta jeszcze bardziej Icon_cry

Yacy napisał(a):dziękuję za taka propozycję
Kłaniam się, do usług Icon_smile, nóżki całuję szanownego Pana Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2024 06:03 PM przez gioconda2.)
31.01.2024 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
ja trochę żałuję, bo kilka świetnych rzeczy nie zmieściło mi się do dyszki i w sumie ułożyłem dwie; od dość dawna zresztą nie słuchałem debiutu i okazało się, że jego hajlajty totalnie dają radę w potyczkach z hajlajtami z poniżeja -- w wielu czuć dość odmienny charakter tego materiału, ale nie uważam, że akurat to konkretnie decyduje o jego jakości; to był mój pierwszy kontakt z ex-dance i uczucia mam mieszane, choć znacznie bardziej pozytywne niż w przypadku 00sowego papa d(ance), wiadomo; to był miły powrót, raz na jakiś czas papsi dobrze mi robią, choć pewnie lepiej zafunkcjonowaliby w sercu lata Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.01.2024 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 933
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Chyba za wcześnie się urodziłem, żeby czuć do nich sentyment.
31.01.2024 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 413
Dołączył: Nov 2018
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Nazwa zespołu mnie od nich zawsze odstraszała. Czasem lubię zatańczyć ale nie trawię muzyki dance, sorry.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2024 07:49 PM przez obserw99.)
31.01.2024 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
oni z dance mają wspólną przede wszystkim nazwę -- to jest taki 80sowy synthpopik z wpływami new romantic -- to jednak spora różnica

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.01.2024 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Ale jest to w dużym stopniu muzyka do tańczenia jednak, więc to "dance" nie jest takie nieuprawnione Icon_smile
kajman napisał(a):Chyba za wcześnie się urodziłem, żeby czuć do nich sentyment.
Największy sentyment to chyba jednak czuje do nich płeć przeciwna, choć - jak widać - miłośnicy powyżej wspomnianych brzmień lat 80. też mogą jakiś odczuwać.

WOLNE MEDIA!!!
31.01.2024 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 933
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
AKT! napisał(a):oni z dance mają wspólną przede wszystkim nazwę
Ale nie da się zaprzeczyć, że wykonują muzykę jak najbardziej taneczną, nawet jeżeli to nie jest ani dance ani disco.
neo01 napisał(a):Największy sentyment to chyba jednak czuje do nich płeć przeciwna
Nie wiem jak inni mężczyźni, ale dla mnie uroda wykonawczyni nie ma kompletnie wpływu na odbiór wykonywanej przez nią muzyki.
31.01.2024 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 172
Dołączył: Jul 2021
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
kajman napisał(a):Nie wiem jak inni mężczyźni, ale dla mnie uroda wykonawczyni nie ma kompletnie wpływu na odbiór wykonywanej przez nią muzyki.
Tu nie chodzi o urodę, a bardziej o poczucie, że siedzieliśmy (mniej więcej) w tej samej ławce szkolnej. My - sentymentalni głosujący i oni - wykonawcy, starsi od nas o kilka lat, może o dekadę. To buduje poczucie więzi pokoleniowej. Nie czuje się elektroniki, słodkości, czy momentami infantylności, kiczu. Czuje się, że to "takie nasze", że ma siłę przenoszenia do naszej młodości, do "naszych czasów".
neo01 napisał(a):sentyment
głosujących tu panów i mnie zaskoczył. Szybko i pozytywnie rozprawili się z repertuarem. O ile spodziewałam się tego po Yacy'm i naszym gospodarzu topów, to Akt!, Gary i adameria zrobili mi miłą niespodziankę Icon_smile

obserw99 napisał(a):nie trawię muzyki dance,
AKT! napisał(a):oni z dance mają wspólną przede wszystkim nazwę

Czy Spandau Ballet zna się na balecie?
A Dead Can Dance jest do tańca?
31.01.2024 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 933
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
gioconda2 napisał(a):Tu nie chodzi o urodę, a bardziej o poczucie, że siedzieliśmy (mniej więcej) w tej samej ławce szkolnej.
A miałaś takie poczucire, jeżeli chodzi o wokalistki?
gioconda2 napisał(a):Czy Spandau Ballet zna się na balecie?
A Dead Can Dance jest do tańca?
To drugie nie, to pierwsze to nie wiem. Ale w przypadku PD ich twórczość miała wiele wspólnego z muzyką taneczną.
31.01.2024 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 172
Dołączył: Jul 2021
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
kajman napisał(a):A miałaś takie poczucire, jeżeli chodzi o wokalistki?

W odniesieniu do l. 80 i wówczas śpiewających pań sentyment pozostał, choć poczucia siedzenia w jednej ławie nie mam. To, np. Sandra (jaka ona była piękna!, czy też pięknie zrobiona?), Sabrina, Samantha Fox, Nena (piękna i teraz), Urszula (za moment z miłą chęcią wezmę udział w jej topie) - budzą miłe wspomnienia i efekt przenoszenia w czasie też.

Poczucie więzi pokoleniowej mam bardziej +/- z rówieśniczkami, które zaistniały w latach 90. To "moje wieszczki". Może nie z ławy szkolnej, bo to już było poza nami.
31.01.2024 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 172
Dołączył: Jul 2021
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Jak to było z pierwszym Papa Dance'm i koniecznością zmiany nazwy na Ex- Dance po pojawieniu się drugiego Papa Dance - wspomnienia Grzegorza Wawrzyszaka:

cz. 1 https://top80.pl/grzegorz-wawrzyszak-p34.html
cz.2 https://top80.pl/grzegorz-wawrzyszak-2-p35.html
01.02.2024 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 158
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
(31.01.2024 09:52 PM)gioconda2 napisał(a):  Czy Spandau Ballet zna się na balecie?
A Dead Can Dance jest do tańca?
Icon_lol Icon_lol Icon_lol

(31.01.2024 09:06 PM)neo01 napisał(a):  Największy sentyment to chyba jednak czuje do nich płeć przeciwna
Icon_eek
nie wiem skąd takie przypuszczenie?
pewnie w większości tak, ale sentyment to chyba nie tylko zauroczenie?

ja czuję sentyment do The Twins czy do Czerwonych Gitar Icon_wink2
oczywiście do Sandry czy Urszuli też, których plakaty wisiały w moim pokoju Icon_smile2
ale między nimi były wizerunki Lady Pank, Limahla czy... Erica Claptona.
Eric z Razem to był rewelacyjny plakat. Świetna kolorystyka.
dźwięki w połączeniu z miejscami i sytuacjami - tak rozumiem sentyment.

i zaskoczenie - do Sabriny czy Samanty sentymentu nie czuję Icon_razz

a jeśli chodzi o PD pamiętam premierę "W 40 dni..." w tv.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.02.2024 08:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Yacy napisał(a):nie wiem skąd takie przypuszczenie?
Naprawdę? A procentowo mniej więcej jak się rozkładała publika na ich koncertach ze względu na płeć? Bo wydaje mi się, że była bardzo znaczna przewaga jednej.
Przecież nie chodzi o to, że jak facet to musi czuć sentyment do wokalistek i na odwrót, tylko o specyfikę tej grupy i jej odbioru przez fanów (-ki).

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2024 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
neo01 napisał(a):Ale jest to w dużym stopniu muzyka do tańczenia jednak
czy ja wiem? może co któryś numer się nadaje, ale ogólnie nie powiedziałbym Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.02.2024 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 197
Dołączył: Dec 2014
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Tańczyć to się da i przy DCD, wtedy jest to tylko bardziej atawistyczne. Nie lubię takiego podziału muzyki, jak dla mnie to żaden podział w gruncie rzeczy.
A wracając do meritum to dawno nie czytałem tak dobrego artykułu:
https://www.dwutygodnik.com/artykul/8396...indel.html
O wielu rzeczach nie wiedziałem, przede wszystkim, że korzystano z usług najlepszych teściarzy, którzy w publikacjach pojawiali się pod pseudonimami. Słysząc 'ta gra też ma swych fanów, rośnie zazdrości klub', czy 'gdy źle, gdy żal aż zgrzyta' teraz jest mi oczywistym autor tych słów, za dużo za dziecka oglądało się programów, w których uczył swojego magicznego fachu. <3
01.02.2024 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
przeczytałem właśnie też i absolutnie polecam; dużo bliżej mi do podejścia autora artykułu niż do wydumowanych interpretacji dejnarowicza (zresztą cytowanych tutaj) czy (również wspomnianym) głosom malkontentów, którzy uważają, że papsi to asłuchalne dance albo protoplaści disco polo Icon_wink dzięki za artykuł, tomku!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.02.2024 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Włączyłem sobie to "Kamikadze", które ponoć skomplementował Kofta i jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w stwierdzeniu
AKT! napisał(a):protoplaści disco polo
jest coś na rzeczy. Ale na pewno nie wszystko od nich bym tak nazwał (zresztą kojarzę w sumie niewiele).

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2024 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 172
Dołączył: Jul 2021
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
Dzięki za artykuł. Jacek Cygan nie był dla mnie zaskoczeniem. A pozostali teksciarze tak. I dowiedziałam się kim był Adam Patoh. Wcześniej nie było mi to wiadome... widocznie było mało istotne.
Top bawi. Top edukuje.
Neo - zamiast roztrząsać zacznij układać swoją 10.
01.02.2024 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top Dead Can Dance thestranglers 113 23 915 16.02.2020 06:42 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości