Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X Factor Winner (Joe McElderry) VS Rage Against the Machine
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #21
 
Jeśli już tak uważacie (lista UK upadła, żenada itp.), to ja przepraszam, ale moim zdaniem lista upadła duuuużo wcześniej. To, że jakieś bigbradery, x-fuck-tory i inne idole wydają single z nieswoimi utworami, przy wielkiej promocji, skierowane do bezmyślnych raczej mas, po to żeby mieć jakby z urzędu pierwsze miejsce i zwiększać ego "promotorów", w tym przypadku specjalnie na święta (!) - to jest nienormalne i nie ma nic wspólnego z ideą listy przebojów. Trzeba zaznaczyć, że pierwsze miejsce w przedświątecznym notowaniu jest w UK bardzo ważne, istotne i prestiżowe, w ogóle jest to nieporównywalna sytuacja do tego co na naszych listach przebojów się dzieje (choćby LP3, OLiS). Brytole naprawdę mają na tym punkcie fisia. Icon_razz

Bardzo się cieszę, że bezduszna marketingowa machina przegrała z czymś ludzkim, emocjonalnym, prawdziwym, z jakąś ideą! A że to jest pewna manipulacja i że za tydzień wszystko wróci do "normy", cóż, tak już niestety dzisiaj rynek muzyczny (i list przebojów) wygląda.

(Tak dla wyjaśnienia, listę UK TOP10 zacząłem zapisywać sobie w notesiku w 1993r i robiłem to prawie 10 lat, więc coś tam jednak pamiętam jak to kiedyś bywało i swoje zdanie mam. Było po prostu lepiej.)
21.12.2009 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
strona chcmedia padła.
no coz... troche mi brakuje roznorodnosci teraz na tej liscie no i szkoda mi, ze utwory pewnych wykonawcow debiutuja drastycznie nizej niz z utworami z poprzednich albumow. ale az tak sceptycznie nastawiony nie jestem, bo lubię Lady Gagę i te inne... twory Icon_biggrin
22.12.2009 06:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #23
 
dlatego ja traktuje ja jako czysta statystyka, bo takie jest jej zadanie - odzwierciedlić co obecnie jest najpopularniejsze na rynku, dlatego myślę, ze pisanie o jakimś jej upadku czy zgorszeniu jest bezpodstawne, bo co, nie lubię pierwszego miejsca to lista jest beznadziejna czy ze jest dużo słabych piosenek w top40 albo moj ukochany artysta dostal sie zbyt nisko Icon_lol to prawda, ze się zmieniła, a tak na prawdę zmieniło się to, że dziś nie ma tak jak kiedyś, że ok 15 nowych singli dostawało się do top40 w pierwszym tygodniu, najczęściej na swoje najwyższe pozycje i spadały, aż wytwornie skończyły produkować jakiś singiel po czym znikały na zawsze. Jeśli nie i coś było zbyt popularne było zatem usuwane z listy od tak, nawet z top 10. Myślę ze to było najgorsze na liście brytyjskiej, teraz ta era się już skończyła. Lista odzwierciedla to co kupują ludzie i tyle, że dziś nie ma żadnych ograniczeń, tylko promocja wygląda trochę inaczej.

Naprawdę dziwne miałem uczucie słysząc RATM na pierwszym w ostatnią niedziele, ale z drugiej strony było o tym tak głośno, pisali o tym w każdej gazecie, każdego dnia, mówili w każdym radiu, a zadaniem listy było to odzwierciedlić nie przez jakieś glosowanie, air-play czy jeszcze inne skomplikowane schematy - tylko sprzedaż. O takiej liście USA czy Japonia mogą tylko pomarzyć, które są strasznie ostałe bez żadnych wydarzeń - nic się tam nie dzieje, czego na liście brytyjskiej nie brakuje.

adr napisał(a):(Tak dla wyjaśnienia, listę UK TOP10 zacząłem zapisywać sobie w notesiku w 1993r i robiłem to prawie 10 lat, więc coś tam jednak pamiętam jak to kiedyś bywało i swoje zdanie mam. Było po prostu lepiej.)

ci, którzy dziś mają tyle mniej-więcej lat co ty miałeś jak lubiłeś listę brytyjska, też za pewien czas powiedzą, że to jak dziś wyglądały listy było lepiej, to normalne, chyba jakiś dowód, że się starzejemy czy cus hehehee, spotkałem już wielu fanów listy brytyjskiej, którzy uważali, że lata 90 były już jej 'zgorszeniem' - zauważyłem to już dawno. po prostu czasy i ludzie się zmieniają. kto wie co nas czeka za 10 lat, może ktoś #*%#@*% do mikrofonu hehehehe, zrobi sobie dobrą promocje i dostanie się na pierwsze miejsce Icon_lol

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
22.12.2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Przesłuchałem ten utwór RATM i nawet mi się podoba.
A jak już jesteśmy przy brytyjskiej liście w tym tygodniu, to polecam przesłuchać numer 4. Całkiem ciekawy Icon_smile
23.12.2009 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #25
 
juz ponad miesiac temu byl na pierwszym w UK Icon_smile ale ciekawy to fakt - raz na tydzien jak sie slucha listy mozna sie nim nacieszyc Icon_smile

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
23.12.2009 04:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Finał X-Factor 2 Yacy 22 4 989 02.06.2012 11:30 PM
Ostatni post: mike
  UK X Factor 2011 Szymek79 52 9 655 08.01.2012 11:59 PM
Ostatni post: Tkk_Bolly

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości