Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sade - Soldier Of Love
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
 
Listoholik napisał(a):podobnie ma się sytuacja chociażby z Basią Trzetrzelewską czy Katie Melua
Ja podejrzewam, że na ich płytach udzielają się muzycy sesyjni, skoro muzyka firmowana jest wyłącznie nazwiskiem, a nie stały zespół tworzony przez tych samych ludzi od lat.

A w zespole Sade są muzycy na stałe, więc jest to zespół, który wziął nazwę od imienia wokalistki Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.12.2009 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #22
 
Listoholik napisał(a):
aaktt napisał(a):Bla bla bla. Sade to zespół, który nazywa się tak samo jak wokalistka, która w nim śpiewa.


bosze, jak to idiotycznie brzmi: Sade to zespół Icon_razz
nie ukrywam, Sade ma swój zespół akompaniujący jej na płytach i koncertach;

Stuart Matthewman (guitars, saxophone)
Andrew Hale (keyboards)
Paul Spencer Denman (bass)

bo Ona ma tylko wyglądać i śpiewać - i Sade to wokalistka jednak, i nic/nikt tego nie zmieni Icon_mrgreen

podobnie ma się sytuacja chociażby z Basią Trzetrzelewską czy Katie Melua
czy Basia i Katie to też zespoły? :roll:

SADE to jest wokalistka i koniec kropka. ze muzycy jej akompaniuja to jest normalne (jak i u wszystkich solistow)

to co celine dion to jest zespol?madonna to jest zespol ?snoop dogg to jest zespol ? eminem?

a ze jest zespol o takiej samej nazwie to juz inna historia.
11.12.2009 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #23
 
furbul napisał(a):
Listoholik napisał(a):podobnie ma się sytuacja chociażby z Basią Trzetrzelewską czy Katie Melua
Ja podejrzewam, że na ich płytach udzielają się muzycy sesyjni, skoro muzyka firmowana jest wyłącznie nazwiskiem, a nie stały zespół tworzony przez tych samych ludzi od lat.

A w zespole Sade są muzycy na stałe, więc jest to zespół, który wziął nazwę od imienia wokalistki Icon_wink

i co z tego ?np z kaska kowalska tez wspolpracuja muzycy z ktorymi gra od lat ale kaska to nie jest zespol ;]
11.12.2009 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Yacy napisał(a):no raczej wokalista nie nazywa się Simply Red, ale mogę się mylić...
Oj przestań, wiesz, że chodziło mi o podobny styl egzystowania tych dwóch grup.

Swoją drogą, Goldfrapp to też duet, chociaż wokalistka nazywa się Alison Goldfrapp, a jej partner praktycznie stoi w cieniu i czasem nawet gra na koncertach spoza sceny, nie pojawiając się na niej.

Sade to dla mnie zespół i kropka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2009 04:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
saferłel napisał(a):Sade to dla mnie zespół i kropka.

hehe.

kiedyś, po nagraniu przez Skin pierwszej solowej płyty w jednej z Rozgłośni Polskiego Radia usłyszałem po wybrzmieniu utworu singlowego taką zapowiedź: to był zespól Skin Icon_mrgreen

to by znaczyło, że Skin w 2003 roku odeszła od jednego zespołu - Skunk Anansie - i założyła drugi zespół - Skin Icon_wink2
widocznie osoba, która to mówiła, wywodziła się w młodości z takiego forum o podobnej profilu przeświadczeń muzycznych Icon_wink2



a teraz słucham zespołu Karen O wywodzącego się z zespołu Yeah Yeah Yeahs Icon_biggrin3
11.12.2009 04:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Tamta osoba popełniła błąd, ale w tym wypadku Ci, którzy twierdzą inaczej niż ty nie są w błędzie. Te uwagi są niepotrzebne. Jak dla mnie koniec tematu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2009 04:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Listoholik napisał(a):
aaktt napisał(a):Bla bla bla. Sade to zespół, który nazywa się tak samo jak wokalistka, która w nim śpiewa.


bosze, jak to idiotycznie brzmi: Sade to zespół Icon_razz
nie ukrywam, Sade ma swój zespół akompaniujący jej na płytach i koncertach;

Stuart Matthewman (guitars, saxophone)
Andrew Hale (keyboards)
Paul Spencer Denman (bass)

bo Ona ma tylko wyglądać i śpiewać - i Sade to wokalistka jednak, i nic/nikt tego nie zmieni Icon_mrgreen

podobnie ma się sytuacja chociażby z Basią Trzetrzelewską czy Katie Melua
czy Basia i Katie to też zespoły? :roll:
To jest gadka osoby, która wie, że jest w błędzie i ma dwa wyjścia: albo się do tego przyznać, albo dalej iść w zaparte, używając ciągle tych samych niedorobionych argumentów, a zmieniając tylko przykłady.

Kuriozalne byłoby, gdybym teraz próbował na siłę udowodnić Ci, że racja jest po mojej stronie. Nie zrobię tego, bo już i tak przecież do tego doszedłeś wybierając, że chodzi tylko o to, żeby Twoje było na wierzchu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2009 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 125
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
 
saferłel napisał(a):Boże...przez sekundę pomyślałem, że mamy nowe singiel Suede.....Sade w każdym razie też może być, poznam niedługo.
saferłel napisał(a):Znam w sumie z jeden ich/jej numer, a ten nowy singiel będzie drugim do kolekcji.
saferłel napisał(a):Sade to dla mnie zespół i kropka.
jakoś mnie nie przekonałeś Icon_razz

furbul napisał(a):A w zespole Sade są muzycy na stałe, więc jest to zespół, który wziął nazwę od imienia wokalistki Icon_wink
o nie!!! ja nie byłem na koncercie Grupy Renata Przemyk!!! Nie i już! Ja byłem na koncercie Pani Renaty Przemyk, z którą grali jej stali muzycy!

Jakoś nie widzę tego, że jeśli Sade nagra dobrą płytę i zostanie nominowana do jakiejkolwiek nagrody za rok 2010, to nazwa tej kategorii będzie brzmieć Zespół Roku... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2009 06:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Yacy napisał(a):jakoś mnie nie przekonałeś Icon_razz)

Rozumiem, że chciałeś teraz wykazać, iż z powodu mojej niewiedzy na temat zespołu nie mogę mieć zdania na temat, który jest teraz gorąco komentowany. Cóż, to nie ma nic do rzeczy, ale uparciucha faktycznie się nie przekona. Zresztą klasyfikujecie ich sobie wszyscy jak chcecie. Ja lubię po mieć jasność....z wyjątkiem Gaby Kulki, którą z litości zmieniam na Gabrielle Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2009 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 125
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
 
aaktt napisał(a):Kuriozalne byłoby, gdybym teraz próbował na siłę udowodnić Ci, że racja jest po mojej stronie. Nie zrobię tego, bo już i tak przecież do tego doszedłeś wybierając, że chodzi tylko o to, żeby Twoje było na wierzchu.
Kuriozalne? hmm... A to nie jest Forum dyskusyjne... ? Icon_smile2
ja mam podobne wnioski... co widać wyżej... i może byś spróbował mnie przekonać, na przykładzie Katie M. lub kogoś innego... ?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2009 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 125
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #31
 
saferłel napisał(a):Rozumiem, że chciałeś teraz wykazać iż z powodu mojej niewiedzy na temat zespołu nie mogę mieć zdania na temat, który jest teraz gorąco komentowany.
nie to było akurat nieco mniej poważnie... Icon_razz ale rozumiem, że to śmiertelnie poważny temat i już nie będę sobie pozwalał na takie żarciki. Przepraszam Icon_redface2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.12.2009 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Nie, nie jest śmiertelnie poważny. To nawet dobrze, że próbujesz zburzyć fundamenty mojego stanowiska, bo co innego zostaje tym, którzy chyba nie do końca mają rację Icon_wink2 Icon_razz

I tak jak napisałem - tagujcie ich jak chcecie. Ciekawe czy ''Soldier Of Love'' zyska na forum popularność proporcjonalną do tej żywej dyskusji Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2009 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
czarna_krwinka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2009
Post: #33
 
Sade to grupa... Nazwa od imienia wokalistki, jak juz ktos napisal... I koniec tematu! ;P

zakochana w rytmach Icon_wink
11.12.2009 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
i przy okazji nowej płyty w 2010 roku ma okazję dostać GRAMMY w kategorii "Zespół roku - R'n'B" Icon_mrgreen
11.12.2009 06:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #35
 
bugman napisał(a):i co z tego ?np z kaska kowalska tez wspolpracuja muzycy z ktorymi gra od lat ale kaska to nie jest zespol ;]
Yacy napisał(a):o nie!!! ja nie byłem na koncercie Grupy Renata Przemyk!!! Nie i już! Ja byłem na koncercie Pani Renaty Przemyk, z którą grali jej stali muzycy!
No dobrze dobrze. Ale Sade się sformalizowali jako zespół, a Kowalska i Przemyk podpisują swoją muzykę nazwiskami.
Poza tym z premedytacją użyłem słowa 'podejrzewam' Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.12.2009 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #36
 
Sade, Sade Adu (wł. Helen Folasade Adu, ur. 16 stycznia 1959 w Ibadanie) – nigeryjska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producent muzyczny.

Sade wykonuje utwory w stylach soul i pop. Jest laureatką wielu nagród, między innymi popularnej Grammy.

Albumy :
Diamond Life (1984)
Promise (1985)
Stronger Than Pride (1988)
Love Deluxe (1992)
The Best of Sade (1994)
Lovers Rock (2000)
Lovers Live (2002)
Soldier of Love (2010)
Sprzedaż albumów na świecie wyniosła ponad 50 mln egzemplarzy.

najkrotszy i najbardziej jasny opis
11.12.2009 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Mieliśmy zamknąć temat i dyskutować tylko o singlu! To polski opis z last.fm. A już np. brytyjska wikipedia zdecydowanie rozdziela Sade jako wokalistkę i zespół itd....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2009 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
Listoholik napisał(a):i przy okazji nowej płyty w 2010 roku ma okazję dostać GRAMMY w kategorii "Zespół roku - R'n'B" Icon_mrgreen
orientowałbyś się trochę, to wiedziałbyś, że nie ma takiego kategorii, bo oni jako jedyni mądrzy doszli do tego, że nagrody przyznaje się za konkretne rzeczy jak piosenka czy płyta, a nie za sam fakt istnienia

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2009 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #39
 
a czy ten Wasz zespół Sade nagrał coś bez pani Sade na wokalu? :roll:
11.12.2009 10:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
 
A jakie to ma znaczenie?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.12.2009 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Megadeth - Soldier On! neo01 2 223 12.08.2022 06:59 PM
Ostatni post: neo01
  Love Regenerator (Calvin Harris) - The Power of Love II / Regenerate Love Szymek79 1 670 15.02.2020 02:11 PM
Ostatni post: kajman
  Regina Spektor - One Little Soldier Szymek79 0 488 02.12.2019 01:45 PM
Ostatni post: Szymek79
  Sade - The Big Unknown Szymek79 2 1 113 12.11.2018 01:49 PM
Ostatni post: Tomekk
  Citizen Soldier - Found Szymek79 1 739 24.07.2018 09:49 PM
Ostatni post: AKT!
  Sade - Flower of the Universe Szymek79 2 745 09.03.2018 06:43 PM
Ostatni post: Tomekk
  LeAnn Rimes - LovE is LovE is LovE Szymek79 0 1 417 27.06.2017 05:39 PM
Ostatni post: Szymek79
  Soldier's Heart - Savage Szymek79 0 688 24.05.2016 01:19 PM
Ostatni post: Szymek79
  Soldier's Heart - Randy Szymek79 0 634 10.03.2016 11:57 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości