Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 675
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 675
[Obrazek: 1e6875e0.jpg]

EDYCJA 21 NOTOWANIE 675 DATA 06-12-2009

[glow=blue]| -L- | -L- | 20 | EVLENMELIYIZ - Hadise[/glow]

| 01 | 01 | 09 | NIE MOGĘ CIĘ ZAPOMNIEĆ - Agnieszka Chylińska
| 02 | 02 | 08 | C'EST DANS L'AIR - Mylene Farmer
| 03 | 03 | 11 | SOWONEUL MALHAEBWA - So Nyeo Shi Dae
| 04 | 10 | 02 | ŻYJĘ W KRAJU - Strachy Na Lachy
| 05 | 04 | 11 | TÖNTARNA - Kent


| 06 | 05 | 10 | GET SEXY - Sugababes
| 07 | 06 | 13 | BODIES - Robbie Williams
| 08 | 07 | 18 | ROLL WITH THE WIND - Alexander Rybak
| 09 | 08 | 12 | KALEIDOSKOPE - Tiesto feat. Jónsi Birgisson
| 10 | 13 | 03 | FANTASTYCZNY LOT - Video


| 11 | 11 | 05 | IN OCHII TAI - Morandi
| 12 | 12 | 15 | ÇA M'ENERVE - Helmut Fritz
| 13 | 14 | 03 | RAIN - Mika
| 14 | 09 | 07 | I WILL BE HERE - Tiesto feat. Sneaky Sound System
| 15 | 15 | 04 | BAD ROMANCE - Lady GaGa


| 16 | 16 | 15 | DANGEROUS - Cascada
| 17 | NE | 01 | PIEL CONTRA PIEL - Soraya Arnelas
| 18 | NE | 01 | ESCAPE ME - Tiesto feat. CC Sheffield
| 19 | NE | 01 | BAKSANA - Hadise
| 20 | 17 | 24 | GIVE - Shaun Baker


Dziś na listę zawitał Mikołaj i przyniósł porcję bonusów dla kilku hitów listy. Dobra nowina to taka, że w tym gronie jest też hit Agnieszki Chylińskiej. Dni Hadise na czele listy są już chyba policzone i w przyszłym tygodniu powinna już na pewno nastąpić zmiana lidera. Zęby na ten fotel już sobie ostrzą (a niektóre nawet piłują) sobie trzy hity, które znajdują się tuż bezpośrednio za nią. Który to kawałek będzie wyjaśni się za tydzień. Do ścisłej czołówki trafiła też nowość z ubiegłej niedzieli, czyli Strachy Na Lachy. W dziesiątce jedyną nowością jest Video, choć ten awans mógłby być na pewno wyższy, gdyby nie ciągły brak internetu. Mam nadzieję, że sprawa ta rozstrzygnie się już w tym tygodniu bo zaczyna mnie już męczyć korzystanie z kafejek i centrów handlowych. Z listą na razie nie zamierzają się żegnać Cascada i Shaun Baker, którzy znajdują się w dolnej części tabeli. Shaun Baker pokazał, że potrafi się odbić od najgłębszego dna więc nie wiadomo jak będzie z tym utworem za tydzień, dlatego mimo, iż jego kawałek zajmuje ostatnią lokatę, nie można się z nim definitywnie żegnać. Tym bardziej, że od Nowego Roku lista znowu się powiększy - tym razem o 10 utworów i część utworów, które się w ostatnim czasie z nią pożegnała lub pożegna w najbliższym czasie, powróci na nią po jej rozszerzeniu. Będzie to właściwie powrót do formuły jaka obowiązywała na liście w latach dziewięćdziesiątych, za wyjątkiem zmian wprowadzonych w ostatnich latach (głównie związanych z punktacją), które będą nadal obowiązywać. Szczegóły zostaną podane w temacie wprowadzającym do nowej edycji tuż po Nowym Roku. A na deser mała zmiana kosmetyczna jeśli chodzi o prezentację listy.
W ubiegłą niedzielę była tylko jedna nowość, w obecną jest ich aż trzy. W przeważającej większości nie są to hity wydane w ostatnim czasie na singlach, tylko utwory, które mi się podobają i powinny czas jakiś na liście zabawić. Jedynym singlowym rodzynkiem w tej rodzinie jest niezmordowany pracoholik, DJ Tiesto, który w ostatnich miesiącach wydał swojego trzeciego singla. Kolejny duet tego didżeja (tym razem z CC Sheffield) , który się chyba wyspecjalizował w duetach (drugim takim didżejem jest David Guetta no i oczywiście Armin Van Buuren). Aż się boję pomyśleć co będzie dalej, jak tak co miesiąc będzie się pojawiał nowy singiel Tiesto na liście, to cała lista może być zdominowana przez jednego wykonawcę. Brrrr... aż mnie ciarki przechodzą, gdy o tym pomyślę. No cóż, w końcu Tiesto uchodzi za jednego z najlepszych didżejów na świecie.
Swego czasu, na początku lata obiecywałem, że będę intensywnie na tej liście promował Sorayę Arnelas - hiszpańską wokalistkę, która reprezentowała ten kraj na tegorocznej Eurowizji. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych piosenkarek tej dekady, a świadczy o tym duet z jedną z czołowych wokalistek Europy Belgijką Kate Ryan. Stylem muzycznym Soraya przypomina trochę Kiarę - wenezuelską piosenkarkę z lat dziewięćdziesiątych, która zaistniała na tej liście hitem CON MI CARA TAN LAVADA. Przyznaję się z biciem serca, że trochę ją zaniedbałem, dlatego teraz postanowiłem nadrobić zaległości. W oczekiwaniu na kolejny piąty album Sorayi na liście debiutuje jeden z moich ulubionych kawałków na liście, czyli PIEL CONTRA PIEL.
Ostatnią nowością w tym gronie jest utwór wokalistki, która ten rok na mojej liście może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Nie muszę szeroko opisywać kto to jest, bo i tak wiadomo, że jest to Hadise. Kolejny jej utwór na liście to otwierający jej wydany w Turcji album KAHRAMAN, utwór zatytułowany BAKSANA. Jest to jeden z kilku moich ulubionych utworów z tej płyty i powinien w okresie karnawału odgrywać na niej dużą rolę.
Do końca tegorocznej edycji zostały jeszcze dwa notowania.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
06.12.2009 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Niestety nie znam żadnej z nowości. Chyba wiem co będzie Twoim hitem roku Icon_smile2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
06.12.2009 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #3
 
Nowości do posłuchania i obejrzenia tutaj:
Hadise - Baksana - http://www.youtube.com/watch?v=LTu-Sw-NAEk
Soraya Arnelas - Piel Contra Piel - http://www.youtube.com/watch?v=r2eU3VWPbas
Tiesto i CC Sheffield - Escape Me - http://www.youtube.com/watch?v=1CeTyIWiBc4&feature=fvst

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
09.12.2009 02:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
Muszę przyznać, że Hadise nie są aż tak grane w Belgii. Racja grali przy okazji Eurowizji ale teraz jakoś raczej ich nie słychać.

Cieszę sie, że Kaleidosope się dobrze trzyma. Nowy Tiesto na liście emigranta na razie w propozycjach.
12.12.2009 02:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości