Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 157 (06.12.09)
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
 
Ale ja nie napisałem, że wyprzedzają. Po prostu są już cztery w zestawie (w tej chwili już trzy, bo Sting poleciał), a PSB może dojdzie do zestawu ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.12.2009 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Dla mnie piosenki świąteczne, to rzeczy drugiej kategorii, mało co mnie w nich porusza
bla bla bla... Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.12.2009 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Tak. I nie zmieni tego, że nagrywa je PSB czy Dylan Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2009 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
 
A ja lubię piosenki świąteczne (w grudniu!) ;P
I tak teraz słucham tego "It Doesn't Often Snow at Christmas" PSB i chyba zrobię im prezent wrzucając jednak tę piosenkę do playlisty Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.12.2009 12:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
furbul napisał(a):"It Doesn't Often Snow at Christmas"

I zwróć uwagę....jakie to będzie aktualne w tym roku Icon_confused2
furbul napisał(a):A ja lubię piosenki świąteczne (w grudniu!) ;P
W grudniu to ja też. Tak jak pisałem - są te 3-4 tygodni, gdy to trzyma. Niestety na dłuższą metę nie wytrzymuję ze świątecznym materiałem. A na mój ogólnie oschły stosunek do świątecznych rzeczy wpływają przede wszystkim te wszystkie X-Factory itd Icon_confused2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2009 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #26
 
saferłel napisał(a):I zwróć uwagę....jakie to będzie aktualne w tym roku Icon_confused2
Oj nie tylko w tym. Dwa i trzy lata temu było bardzo podobnie.
saferłel napisał(a):Tak jak pisałem - są te 3-4 tygodni, gdy to trzyma. Niestety na dłuższą metę nie wytrzymuję ze świątecznym materiałem
I tylko o to chodzi. Te kawałki nie mają za zadanie zrobić ogromnej kariery na liście, tylko odśiweżyć ją trochę ;]
saferłel napisał(a):przede wszystkim te wszystkie X-Factory itd Icon_confused2
Takich rzeczy to ja nawet nie sprawdzam.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.12.2009 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
furbul napisał(a):Oj nie tylko w tym. Dwa i trzy lata temu było bardzo podobnie.
Może szczyt w Kopenhadze zmieni tę sytuację za rok Icon_razz2

furbul napisał(a):Takich rzeczy to ja nawet nie sprawdzam.
Ja mam dosyć niewielki dostęp do takiej muzyki w nowym wydaniu, więc się zdarzało....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2009 12:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
 
saferłel napisał(a):Może szczyt w Kopenhadze zmieni tę sytuację za rok Icon_razz2
Dzięki temu będziesz miał śnieg za oknem?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.12.2009 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
To był joke, aczkolwiek to wszystko się ze sobą łączy. Musiałbyś spytać mojego taty, on by to dokładnie nam tutaj wytłumaczył Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2009 12:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
 
Nie, dziękuję Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.12.2009 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Massive Attack nigdy do mnie nie trafiało, więc mała szansa, żeby tym razem się udało. chyba tylko "Teardrop" było u mnie na liście, gdzieś tam do drugiej dziesiątki doszło.
no właśnie, a propos, Elisabeth Fraser nie miałem jeszcze okazji posłuchać, a tyle tu pozytywnych opinii na forum. na pewno się z tym zapoznam, na razie tylko tyle mogę obiecać Icon_wink2.
"Umieraj stąd" już na podium! Icon_biggrin3 ten tydzień mam bardzo zajęty, ale mam nadzieję w weekend nadrobić trochę zaległości, w tym m.in. wrzucenie "Umieraj stąd" na playlistę, przy okazji wrzucania innych rzeczy, no i może wreszcie na mojej liście będzie dowód na to, że bardzo mi się ta piosenka podoba. na razie jak słyszę ją raz na tydzień to za dużo nie może zdziałać. a właśnie, w tym tygodniu będzie więcej Icon_mrgreen . bo już nawet nie licząc tego czy w weekend będę słuchać czy nie, to czeka mnie jeszcze przesłuchanie płyty jako przygotowanie do koncertu, a potem sam jutrzejszy koncert Icon_biggrin3 .
no to "Got Some" popłynęło. u mnie właściwie chyba też by już leciało, ale może jeszcze poskutkuje koło ratunkowe w postaci wiadomości o koncercie Icon_wink2.
fajnie że Spinnerette do góry. tak, tak, wiem że u mnie nie radzi sobie lepiej. no ale wiesz, zawsze się chce jak najlepiej dla swoich "chrześniaków" Icon_wink2.
uuu, spodziewałem się większego skoku Spiętego. mam nadzieję, że będzie tak jak z "Got Some" - najpierw ciężka droga i przebijanie się, a potem zaliczona pierwsza dziesiątka Icon_wink2.
saferłel napisał(a):To, że ją bardzo lubię nie może samo z siebie wpłynąć na pozycję singla, który swoją drogą i tak jest bardzo wysoko przecież.
widocznie u innych na listach ma się wysoką pozycję za nazwę, a nie za piosenkę Icon_wink2.
10.12.2009 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
ku3a napisał(a):Massive Attack nigdy do mnie nie trafiało, więc mała szansa, żeby tym razem się udało. chyba tylko "Teardrop" było u mnie na liście, gdzieś tam do drugiej dziesiątki doszło.
Zauważyłem, że Ci którzy nie lubią zbytnio MA potrafią zachwycać się właśnie samym ''Teardrop''. Zresztą są to przykłady wzięte z tego forum. I cóż, nie ja na tym tracę Icon_razz2

ku3a napisał(a):"Umieraj stąd" już na podium!
Oby się tam utrzymało w ogóle, bo będzie desant na tamte najwyższe pozycje...chociaż nie z tak odległego miejsca

ku3a napisał(a):a potem sam jutrzejszy koncert Icon_biggrin3 .
Kiedyś i ja muszę się wybrać na ich koncert. W końcu mieszkając w Polsce mam stały dostęp do ulubionej kapeli z podwórka.

ku3a napisał(a):koło ratunkowe w postaci wiadomości o koncercie Icon_wink2 .
Ostatnio jeden z moich ulubionych zespołów ogłosił nową odnogę swojej trasy. Z 20 występów....ciekawe czy dzięki temu pójdzie ich kawałek o 20 miejsc w górę Icon_razz2

ku3a napisał(a):uuu, spodziewałem się większego skoku Spiętego. mam nadzieję, że będzie tak jak z "Got Some" - najpierw ciężka droga i przebijanie się, a potem zaliczona pierwsza dziesiątka Icon_wink2
To kilka tygodni będziesz musiał poczekać, raczej nie widzę w tym kawałku przyszłego numeru 5, 7 czy 10. Ale zawsze jest czas na zmiany.

ku3a napisał(a):widocznie u innych na listach ma się wysoką pozycję za nazwę, a nie za piosenkę Icon_wink2 .
Niby nie powinno tak być, ale nie oszukujmy się. Jeśli ktoś lubi Archive to zwykle ma wysoko Archive, ktoś (ty) Metallice, to .... nawet nie ma co pisać w tym wypadku Icon_lol itd..

Kiedy ostatnio zauważyłeś, że ktoś skarży się na płytę swojego ulubieńca i w ogóle o nim zapomina, ale tak na poważnie. Nawet ja narzekałem na ''Wrong'', a dotarł on na krótki czas do top 15 pozycji (chociaż było to w jakiś sposób połączone z faktem pojawienia się SOTU i możliwością odsłuchu całego materiału)
Nie piszę, że to źle. To całkiem normalne. A swoją drogą ja te trzy kapele podane w przykładach lubię, więc nie mam żadnych zastrzeżeń Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2009 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Cytat:Jeśli ktoś lubi Archive to zwykle ma wysoko Archive, ktoś (ty) Metallice, to .... nawet nie ma co pisać w tym wypadku Icon_lol
no bardzo przepraszam, ale np. U2 jest u mnie wciąż jeszcze w pierwszej piątce ulubionych zespołów wszech czasów, co nie przeszkadza mi uznawać ich ostatniej płyty za największe gówno roku. Gunsi to również bardzo, bardzo lubiany przeze mnie zespół, ale "This I Love" na mojej liście nie ma i nie będzie, bo jest moim zdaniem po prostu strasznie mizerne. Mark Knopfler, którego jestem wielkim fanem, swojej ostatniej płyty nie wrzucił do pierwszej dziesiątki płyt u mnie. Itd. Przykładów jest znacznie więcej. A to że Metallica osiąga takie wyniki to tylko podkreśla jak bardzo mi się ich ostatnia płyta podoba i udowadnia, że tytuł mojego zespołu nr 1 nie wziął się znikąd.
Icon_smile2
10.12.2009 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Ale chyba ''This I Love'' to nie jedyny numer Gunsów jaki jest na ''Demokracji''. W ogóle ja też nie chciałbym, by ta płyta została zapamiętana dzięki tej piosence. Nie rozumiem jej fenomenu. Były lepsze.

A co do U2, to w sumie miałem już w poprzednim poście napisać, że oni są z pewnością wyjątkiem, ale jakoś się nie pokusiłem. Wiedziałem, że o nich wspomnisz Icon_wink

ku3a napisał(a):swojej ostatniej płyty nie wrzucił do pierwszej dziesiątki płyt u mnie
Może był na 11? To też dobre miejsce Icon_razz2 Najlepiej będzie jak opublikujesz swój top tegorocznych płyt Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2009 03:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
saferłel napisał(a):Ale chyba ''This I Love'' to nie jedyny numer Gunsów jaki jest na ''Demokracji''.
no ale nie chodzi o to, że nic nie wchodzi na listę, tylko o to, że nie wszystko wchodzi, czyli że nie wchodzi się za samą nazwę.
a u mnie TIL nie jest nawet w najlepszej piątce utworów z płyty.
saferłel napisał(a):Wiedziałem, że o nich wspomnisz Icon_wink
Icon_wink2
saferłel napisał(a):Może był na 11?
był Icon_razz
saferłel napisał(a):Najlepiej będzie jak opublikujesz swój top tegorocznych płyt Icon_wink
będzie podsumowanie roku na mojej liście płyt Icon_wink2.
10.12.2009 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
ku3a napisał(a):będzie podsumowanie roku na mojej liście płyt Icon_wink2 .
Ja też w końcu się pokuszę, bo w sumie.....jeszcze nigdy rocznego podsumowania płyt nie prezentowałem na tym forum, taka ciekawostka mała Icon_smile

ku3a napisał(a):no ale nie chodzi o to, że nic nie wchodzi na listę, tylko o to, że nie wszystko wchodzi, czyli że nie wchodzi się za samą nazwę.
Tak, tak. Tylko ty po prostu podajesz to na konkretnym przykładzie Gunsów, którzy jednak całościowo wypadli na tyle dobrze, że załapali się kilka razy na ku3a chart.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2009 03:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
saferłel napisał(a):Ja też w końcu się pokuszę, bo w sumie.....jeszcze nigdy rocznego podsumowania płyt nie prezentowałem na tym forum, taka ciekawostka mała Icon_smile
a jakaś płyta była na liście przez 3 tygodnie? Icon_mrgreen
10.12.2009 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Na tej co publikowałem tutaj chyba nie Icon_razz2, nie wiem. Nie liczę jej na podstawie żadnych punktów, liczby tygodni, odsłuchów... O wszystkim decyduje roczne podsumowanie....takie ogólne, tworzone na bieżąco. Do wglądu w każdej chwili na RYM.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2009 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #39
 
saferłel napisał(a):01. 01. 06. Animal Collective - Bluish
02. 02. 03. Yeah Yeah Yeahs - Dull Life
03. 04. 07. Hey - Umieraj Stąd
04. 07. 06. Ian Brown - Stellify
05. 08. 04. The Flaming Lips - Watching The Planets

to w tym tygodniu walka o szczyt, 5 celebrites... ale czyżby miał wygrac Ian? Icon_wink2
12.12.2009 03:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości