Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30kajman 33 z 29.06.07
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Był to bardzo owocny w słuchanie piosenek tydzień, więc pozwoliłem sobie wrzucić 12 extra. Może wyglądać trochę monotonnie, ale i tak dziwię się, że 1 zespół nie zdominował bardziej tego zestawienia.
12. Barclay James Harvest - Poor man's moody blues
11. George Benson - This masquerade
Mój numer 1 u Bensona od zawsze. Przepiękny, znakomicie zagrany temat.
10. Barclay James Harvest - After the day
Może trochę za nisko, ale nie mogą być 4 Barclaye na 4 pierwszych niejscach, zresztą i konkurencja wyjątkowo znakomita.
9. Bez Jacka - Bałwanek
Prezentuje się skromnie przy innych piosenkach z tego zestawu, ale ma wspaniały nastrój i przecudowny text - wiersz Leśmiana.
8. Barclay James Harvest - Moonwater
7. Steve Hackett - Waters of the wild
Jakoś nisko, ale jeżeli znajdzie się na mojej następnej liście, co jest bardzo możliwe, to nie wiem, czy nie zadebiutuje równie wysoko.
6. Blind Faith - Do what you like
Nagranie rockowe, ale absolutnie nie trzymające się z uporem rockowej konwencji. Jak go słucham to mam skojarzenia i z funki i z jazzem i...
5. Blood Sweat & Tears - Spinning wheel
Klasyka jazzrocka, chyba najbardziej znany utwór Blood Sweat & Tears. Dla mnie mistrzostwo świata.
4. Woo Boo Doo - Atak na głowę
Dla mnie to jeden z najlepszych zespołów w historii polskiego rocka. Nagrał niewiele utworów, ale poza jednym wszystkie uważam za genialne.
3. Steve Hackett - Down Street
Nagranie kojarzy mi się z muzyką cyrkową, ale mimo że nie trawię muzyki cyrkowej, to tego mogę słuchać na okrągło.
2. Barclay James Harvest - She said
Widać tutaj niezaprzeczalnie wpływ King Crimson (przynajmniej w niektórych fragmentach), ale jak się w tak znakomity sposób korzysta z wspaniałych wzorców to okazuje się zdecydowanie zaletą utworu.
1. Barclay James Harvest - Dark now my sky
O tym utworze powiedzieć mogę niewiele, bo wymyka się mi wszystkim opisom. To taki utwór, który może albo powalić albo odrzucić, bo na pewno daleki jest od konwencji.
02.07.2007 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  30kajman 34 z 6.07.07 kajman 40 8 505 13.07.2007 01:06 AM
Ostatni post: Konrad
  30kajman 32 kajman 23 5 972 26.06.2007 10:43 AM
Ostatni post: p.u.r.h.
  30kajman 31 kajman 13 3 579 15.06.2007 11:37 PM
Ostatni post: gabram

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości