Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Dyskografia jest, ale bez przedostatniej studyjnej i Blue Street jest chyba tylko w wersji koncertowej.
I prosiłbym osobę, która zrobi listę o wersje z płyt studyjnych.
17.10.2023 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Bardzo wysoki poziom utworów. Oj, ciężko będzie mi wybrać Top-10. Może po 5 przesłuchaniu wszystkich utworów będzie mi łatwiej wybrać... Icon_cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2023 08:08 PM przez obserw99.)
20.10.2023 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
posłuchałem. łatwo nie było, bo niektóre utwory nie sposób odróżnić od siebie w czasie pierwszego słuchania Icon_razz
inna sprawa, że po pierwszym odsłuchu odrzuciłem tylko 3 czy 4 utwory, ale też tylko 5 uznałem za kandydatów do top10.
za drugim razem zostało mi 12, bo zaostrzyłem kryteria Icon_razz
wygrał utwór, który wygrać musiał Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.10.2023 01:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
(17.10.2023 08:10 PM)miszony napisał(a):  Czy można prosić o listę na spotify?
Dzięki
I ja bardzo proszę.
23.10.2023 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Kompletnie nie znam kapeli (pewnie co najwyżej ze dwa kawałki ze słuchu) i dlatego się nie podejmowałem robić plejki. No ale skoro nikt się nie bierze...
kajman napisał(a):I prosiłbym osobę, która zrobi listę o wersje z płyt studyjnych.
Starałem się zgodnie z zaleceniem wybierać wersje z albumów (pomogła Wikipedia). Brakuje piosenki "They" i tak jak napisał kajman "Blue Street" jest tylko w wersji koncertowej. Icon_idea


"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
23.10.2023 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
They jest na spotify.
na albumie MORE THAN EVER.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.10.2023 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Dzięki Ci, dobry człowieku. Przyda się Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
23.10.2023 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Proszę bardzo. Icon_cool
Yacy napisał(a):They jest na spotify.
na albumie MORE THAN EVER.
A w wyszukiwarce w żaden sposób nie chciał się ujawnić. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.10.2023 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Andrzeju i Jacku, dziękuję!
24.10.2023 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Dzięki za plejkę! Ratuje mi skórę na niemal ostatnią chwilę.
24.10.2023 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
stokrotka napisał(a):Dzięki za plejkę! Ratuje mi skórę na niemal ostatnią chwilę.
wow, to prawda! nie wiem, dlaczego byłem przekonany, że jest jeszcze cały przyszły tydzień! Icon_surprised dziękuję i za plejkę, i za ten komentarz!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.10.2023 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Posłuchałem raz pierwszy... I tak jak myślałem, znałem tylko jeden kawałek i to właśnie z naszej listy Klasykowej!
Może to nie jest zła muzyka, ale słuchając ją tak jednym ciągiem, człowiek nie daje rady, musi upaść! Icon_twisted
Myślę że przez to jeden z większych ich przebojów (tak przynajmniej mówią liczby) przepadł w czeluściach i nie zakwalifikował się dalej, choć już przy drugim przesłuchaniu (w lepszych okolicznościach tegoż), sporo odrobił lecz to nie starczyło na finał.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
26.10.2023 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
to był dość trudny top, bo poziom był naprawdę bardzo wyrównany -- nie jest do końca mój rodzaj soulu (bo jednak w tych kategoriach traktuję repertuar grupy), ale większość numerów miała w sobie coś, co mnie ujmowało i stąd po przesłuchaniu całego zestawu i ustaleniu wstępnej kolejności, wielokrotnie wracałem do wielu numerów i przestawiałem je w obrębie listy -- myślę, że na tę chwilę bardziej akuratna już nie będzie; musiałbym zacząć słuchać zespołu na dłuższą metę, żebym mógł z całą pewnością wyłonić swoje ulubione momenty, ale chyba na to się nie zanosi, bo zwykle jednak albo czegoś mi brakowało, albo czegoś było za dużo -- słowem, miło spędziłem czas, ale nie jestem urzeczony -- niemniej jest to muzyka dużo bardziej witalna niż ją zapamiętałem; i też bardzo jesienna w większości swoich odcieni Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.10.2023 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
AKT! napisał(a):nie jest do końca mój rodzaj soulu (bo jednak w tych kategoriach traktuję repertuar grupy)
No właśnie też w tych klimatach ich czasami odbierałem, zauważając momentami spore podobieństwo do Simply Red. Icon_eek
Tyle że zespół Hucknalla znowuż sam wyżej cenię, więc tylko zastanawiałem się czy można te nuty nazwać jazz-rockiem, chociaż oczywiście są piosenki, które w tym względzie nie pozostawiają żadnych złudzeń.
AKT! napisał(a):niemniej jest to muzyka dużo bardziej witalna niż ją zapamiętałem; i też bardzo jesienna w większości swoich odcieni
Trochę tak.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.10.2023 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Sundrajta napisał(a):zauważając momentami spore podobieństwo do Simply Red
Nigdy bym nie wpadł na to, że ktoś może znaleźć jakiekolwiek podobieństwo.
27.10.2023 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Może Andrzej miał na myśli wybór Małgosi?
27.10.2023 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Jaki znowu wybór Małgosi? Chyba jasne, że pisał o B,S&T Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.10.2023 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Nie jesteś jego ciekaw?
27.10.2023 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
thestranglers napisał(a):Może Andrzej miał na myśli wybór Małgosi?
Nie pamiętam w której piosence miałem takie skojarzenia, ale na pewno mocno podszytej soulem, choć nie wiem czy w ich czasach tak się określało tego rodzaju dźwięki? kajman nie może uwierzyć że ja u B,S&T słyszę soulowe nawiązania, to powiem więcej i country czasami ta kapela zalatuje. Icon_lol

PS: i jak mogłem się domyślać, przy drugim przesłuchaniu ta muzyka brzmi już całkiem znośnie, a wręcz bardzo dobrze, ale jeszcze nie usłyszałem tej piosenki, która mi się z Simply Red kojarzy (a może do finału jej nie wpuściłem).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2023 01:32 AM przez Sundrajta.)
28.10.2023 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Blood, Sweat & Tears
Mi też się momentami kojarzyło z country (pewnie przez wokal) Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.10.2023 01:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top Tears For Fears thestranglers 190 3 653 23.11.2023 09:41 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości