Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 155 (22.11.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 155 (22.11.09)
Nowości na chomiku:

Yeah Yeah Yeahs - Dull Life - Kiedyś już podzieliłem się refleksją na temat tego kto w tym roku pisze największe przeboje. Nie wycofuję się z tego stwierdzenia. Yeah Yeah Yeahs trzymają poziom i atakują kolejnym wypełnionym bo brzegi energią i charyzmą singlem. ''Dull Life'' - podobnie jak inne kawałki z ''It's Blitz'' - wykazuje oznaki perfekcyjnego rozłożenia napięcia między tymi czterema minutami, w których go osadzono. Zaczyna się jak przejmująca ballada, by wybuchnąć mocnym beatem i namaścić nim resztę kompozycji. Dynamiczne przejścia, fantastycznie zaśpiewane zwrotki, nieco orientalny posmak refrenu i finalne wypełnienie w postaci kluczowej frazy: ''It's a dull life, it's a dark place''. Potem znów chwila wyciszenia, kontemplacji i punkowa końcówka. Dopracowane do najmniejszego detalu. Hit na miarę ''Zero'' i ''Heads Will Roll'', a nawet przebijający je. A jeśli ktoś nie poznał się na geniuszu poprzednich kawałków, to mogę zareklamować ''Dull Life'' jako na pewno najmniej elektroniczny w zestawie singli z nowej płyty YYY's.

Beach House - 10 Mile Stereo - Rzecz dla tych, którzy polubiliby Grizzly Bear w połączeniu z Fleet Foxes w nieco podbitym tempie. Tlący się w duchu amerykańskiej prowincji, rozmarzony kawałek, z uroczym wokalem i setkami rozedrganych dźwięków tworzących bajeczne tło. Co ciekawe, jest to przedstawiciel płyty z roku 2010. Oficjalnie ukaże się w lutym na trzecim krążku Beach House pod tytułem ''Teen Dream''. Jest to też pierwszy przyszłoroczny album, którego już słuchałem. I jest świetny.

Spinnerette - Distorting A Code - Utwór poznany dzięki Rockiestrze, chociaż nie bezpośrednio. Sam fakt pojawienia się grupy Spinerette (następstwo The Distillers) bardzo mnie zaciekawił, a zagrany przez Kubę utwór ''Ghetto Love'' wzmocnił to uczucie. Po wysłuchaniu reszty kompozycji skupionych na self-titled albumie moim numerem jeden stała się nieco niereprezentatywna dla tej punk-tanecznej płyty piosenka pod tytułem ''Distorting A Code''. Taka ballada w mid-tempo z bardzo chwytliwą melodią, kilkoma świetnymi sztuczkami aranżacyjnymi (szumy, zgrzyty - wiecie, że to uwielbiam) i rytmicznym basem. Wspomnienie rocka lat 90. i coś kojarzącego mi się z mixem późnego Hole i Garbage.

Franz Ferdinand - Turn It On - prawdopodobnie ostatni reprezentant krążka ''Tonight: Franz Ferdinand''. Długo grzebałem się z wyborem trzeciego singla, ale w końcu wylosowałem energetyczny ''Turn It On''. Krótki, zwięzły numer, najmniej oddający najnowszą metamorfozę Szkotów. Przywodzi na myśl ich wcześniejsze płyty, więc konserwatywnym fanom powinien się spodobać.

AP. PP. LT.

01. 01. 07. The xx - Crystalised
02. NE. 01. Yeah Yeah Yeahs - Dull Life
03. 02. 04. Robbie Williams - Difficult For Weirdos
04. 05. 05. Hey - Umieraj Stąd
05. 04. 05. Arctic Monkeys - Cornerstone
06. 06. 04. Ian Brown - Stellify
07. 03. 09. Kings Of Convenience - The Boat Behind
08. 08. 04. Animal Collective - Bluish
09. 07. 08. Atlas Sound & Noah Lennox - Walkabout
10. 12. 11. Sonic Youth - What We Know

11. 13. 10. The Horrors - Do You Remember?
12. 09. 10. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
13. 11. 06. Norah Jones - Chasing Pirates
14. 15. 07. Dirty Projectors - Cannibal Resource
15. 10. 08. Pearl Jam - Got Some
16. 16. 06. Akron/Family - Everyone Is Guilty
17. 38. 02. The Flaming Lips - Watching The Planets
18. 28. 02. Soulsavers - Unbalanced Pieces
19. 19. 06. Alice In Chains - Last Of My Kind
20. 14. 12. Massive Attack - Splitting The Atom

21. 18. 07. Bad Lieutenant - Twist Of Fate
22. 22. 05. Pet Shop Boys - Beautiful People
23. 24. 06. Jarvis Cocker - Further Complications
24. 20. 09. Eels - Beginner's Luck
25. 21. 12. Soulsavers - Death Bells
26. 31. 04. Morrissey - Mama Lay Softly On The Riverbed
27. 23. 09. Yello & Heidi Happy - Part Love
28. 17. 12. Depeche Mode - Fragile Tension
29. 26. 08. a-ha - Mother Nature Goes To Heaven
30. 30. 08. The Loveliers - Exceedance

31. 35. 03. Roisin Murphy - Orally Fixated
32. 25. 17. Julian Plenti - On The Esplanade
33. 27. 13. The Veils - The House She Lived
34. 34. 05. Archive - Lines
35. 32. 18. Animal Collective - Summertime Clothes
36. 39. 03. Annie - Songs Remind Me Of You
37. 40. 03. Engineers - Helped By Science
38. 44. 02. St. Vincent - Black Rainbow
39. 42. 03. Brett Anderson - The Hunted
40. 33. 10. Antony & The Johnsons - Crazy In Love

41. 43. 05. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
42. 47. 02. Yo La Tengo - Here To Fall
43. NE. 01. Beach House - 10 Mile Stereo
44. 36. 14. Radiohead - These Are My Twisted Words
45. 29. 13. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
46. NE. 01. Spinnerette - Distorting A Code
47. NE. 01. Franz Ferdinand - Turn It On

48. 37. 10. Charlie Winston - Like A Hobo
49. 41. 14. Röyksopp - You Don't Have A Clue
50. 48. 07. Echo And The Bunnymen - Think I Need It Too
51. 45. 21. Depeche Mode - Peace
52. 49. 16. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
53. 46. 19. Future Of The Left - The Hope That House Built
54. 52. 13. Tiga - Beep-Beep-Beep
55. 54. 15. St. Vincent - Actor Out Of Work
56. 50. 11. Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
57. 53. 12. Editors - Papillon
58. 51. 19. Air - Do The Joy
59. 55. 15. The Raveonettes - Suicide
60. 56. 18. Pati Yang - Supernatural
61. 59. 22. Engineers - Clean Coloured Wire
62. 63. 11. Mika - Rain
63. 60. 20. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
64. 57. 15. The Big Pink - Dominos
65. 58. 20. Arctic Monkeys - Crying Lightning
66. 62. 18. Patrick Wolf - Hard Times
67. 61. 14. Kasabian - Where Did All The Love Go?
68. 64. 16. Super Furry Animals - Mt.
69. 68. 25. Passion Pit - Swimming In The Flood
70. 65. 21. Junior Boys - Bits & Pieces

Z listy wypadły:

z 66 - Pet Shop Boys - More Than A Dream - po 16 tyg. (max: 1)
z 67 - Muse - Unnatural Selection - po 10 tyg. (max: 47)
z 69 - Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange - po 15 tyg. (max: 28)
z 70 - múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind - po 20 tyg. (max: 5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.11.2009 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 610
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
"Dull Life" to oficjalnie trzeci singiel? (przy okazji łał, że tak wysokie debiutuje Icon_surprised )
Beach House już od jakiegoś czasu chciałem się bliżej przyjrzeć, więc teraz będzie okazja Icon_smile
Więcej napiszę w tygodniu Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.11.2009 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
"Dull Life" nie jest oficjalnie trzecim singlem. Jest nim dużo słabszy utwór. Ode mnie też duże łał za debiut. Ale z całą pewnością w niczym nie przebija niestety poprzednich singli. Ostatnio zacząłem coraz bardziej przychylnie spoglądać na The xx. Niedługo przysłucham się mocniej płycie, może uda się zmienić ocenę Icon_wink Bardzo dobra muzyka na jesień. Chętnie bym w przyszłości wpuścił do siebie coś od nich. Dlatego na odsłuchu mam aż trzy ich nagrania Icon_wink Robbie niestety spadł. Kiedyś Ci wspominałem, że dodałem do playlisty dwa jego utwory. Był to przyszły singiel i "Do You Mind". Ale, że ten drugi zaczął mnie irytować, zmieniłem go na Twój prywatny singiel ;] Hey nabiera siły, ale ja ciągle mam duże wątpliwości odnośnie tego, czy wejdą na szczyt. Czołówka wydaje się być coraz bardziej ciasna i wątpię, aby "Umieraj stąd" mogło się tam wcisnąć. Sprawdziłem "Stellify" polecane przez Ciebie. Dobre.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.11.2009 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
O... Franz Ferdinand... wreszcie coś co znam w nowościach.
23.11.2009 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Paweł napisał(a):O... Franz Ferdinand... wreszcie coś co znam w nowościach.

Rzecz trochę już leciwa, trudno byś nie znał Icon_smile

aaktt napisał(a):"Dull Life" to oficjalnie trzeci singiel? (przy okazji łał, że tak wysokie debiutuje Icon_surprised )
Przy nich zawsze tylko ''wow'' się ciśnie na usta Icon_smile

aaktt napisał(a):Beach House już od jakiegoś czasu chciałem się bliżej przyjrzeć, więc teraz będzie okazja Icon_smile
No właśnie, miałem w sumie pisać, że to rzecz dla ciebie....ale jak widać rozumiemy się od razu Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
saferłel napisał(a):03. 02. 04. Robbie Williams - Difficult For Weirdos
Zanotowałem w kajeciku: "do przesłuchania", Bodies jednak nie dało rady.

.
23.11.2009 12:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
furbul napisał(a):"Dull Life" nie jest oficjalnie trzecim singlem. Jest nim dużo słabszy utwór.
Ja też jestem zawiedziony, ale oczywiście kompozycja ''Skeletons'' jest BARDZO DOBRA. Natomiast nie można marnować potencjału singlowego takich nagrań jak ''Dull Life'', z tym wiążą się moje pretensje Icon_wink

furbul napisał(a):Ale z całą pewnością w niczym nie przebija niestety poprzednich singli.
A ja Ci wysłałem taką fajną singlową wersje....z podwójnym refrenem. Ale....nasłuchasz się jej jeszcze i pewnie zadebiutują. To naprawdę genialny kawałek. Tak się robi pop! Inna szkoła niż dwa post-garbage'owe single, ale klasa to klasa.

furbul napisał(a):Ostatnio zacząłem coraz bardziej przychylnie spoglądać na The xx.

A widzisz Icon_wink Bardzo mnie to cieszy. Ja doceniłem w piosence i w płycie właśnie ten jesienny nastrój i minimalizm. Jak się spodoba, to już cię nie puści!

furbul napisał(a):Ale, że ten drugi zaczął mnie irytować, zmieniłem go na Twój prywatny singiel ;]
Tak, widziałem już Icon_smile2 Mnie ''Do You Mind'' zaczęło od początku poznania irytować, więc sprawa była jasna. Dobrze, że teraz już masz jako taki pogląd o płycie i będziesz mógł na spokojnie wybrać tego singla numer 2.

furbul napisał(a):Hey nabiera siły, ale ja ciągle mam duże wątpliwości odnośnie tego, czy wejdą na szczyt. Czołówka wydaje się być coraz bardziej ciasna i wątpię, aby "Umieraj stąd" mogło się tam wcisnąć.
Ano, to YYY's bardzo pokrzyżowało im plany, nie ma co ukrywać, wszyscy widzicie sytuacje na liście. A naprawdę była szansa!...i jest. W sumie kiedyś murowany hit od S.Sisters (She's My Man) zadebiutował na drugim, potem pamiętam, że z 2 tygodnie był tylko na czele i zaczął spadać bezpowrotnie. Wykorzystał całą sytuację numer, który przebijał się jakieś 6-7 tyg. na szczyt! Może tu będzie tak samo.

furbul napisał(a):Sprawdziłem "Stellify" polecane przez Ciebie. Dobre.
A będzie jeszcze lepsze Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
stavanger napisał(a):Zanotowałem w kajeciku: "do przesłuchania", Bodies jednak nie dało rady.
Nie dało rady u ciebie być wyżej niż jest, nie dało rady się u mnie przebić, czy ''nie danie sobie rady'' tyczy się ''Difficult'' i jego postawy względem ''Bodies'' Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 12:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Nie dało rady u ciebie być wyżej niż jest, nie dało rady się u mnie przebić, czy ''nie danie sobie rady'' tyczy się ''Difficult'' i jego postawy względem ''Bodies'' Icon_razz2?
To pierwsze Icon_razz

.
23.11.2009 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Aha, przyznam, że to rozwiązanie brałem pod uwagę jako ostatnie. No w końcu jest w twoim top 30, to bardzo dobry wynik! (chyba, że teraz spadło w bieżącym tygodniu)...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 12:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
saferłel napisał(a):(chyba, że teraz spadło w bieżącym tygodniu)...
spadło, ale nie wypadło (jeszcze).

.
23.11.2009 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No cóż, masz fragment listy według mnie bardzo dobry, bo z miejsc 10-16 tylko wyjątkowo słaba Norah mi się nie podoba, a aż trzy utwory są także na mojej liście. Z debiutów w top30 jednego jeszcze nie znam, a z pozostałych dwóch zdecydowanie lepiej brzmi YYY (chociaż do pankowej Szyny to dużo brakuje). Natomiast Buziaki czerwonaków prezentują się w bardzo słabym nagraniu (najgorszym, jaki w ich wykonaniu słyszałem).
23.11.2009 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):bo z miejsc 10-16 tylko wyjątkowo słaba Norah mi się nie podoba
A The Flaming Lips się nie podoba Icon_wink?

kajman napisał(a):Z debiutów w top30 jednego jeszcze nie znam, a z pozostałych dwóch zdecydowanie lepiej brzmi YYY (chociaż do pankowej Szyny to dużo brakuje)
Oj nie, nie zgodzę się, ja zdecydowanie wolę elektroniczno-popowe YYY. Dobrze, że odeszli od punk-rockowych korzeni. To zaczynało być nudno, mało oryginalne i wtórne, a popowych zespołów na poziomie bardzo brakuje.

kajman napisał(a):Natomiast Buziaki czerwonaków
Kto?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):bo z miejsc 10-16 tylko wyjątkowo słaba Norah mi się nie podoba
1. A The Flaming Lips się nie podoba Icon_wink?
kajman napisał(a):Z debiutów w top30 jednego jeszcze nie znam, a z pozostałych dwóch zdecydowanie lepiej brzmi YYY (chociaż do pankowej Szyny to dużo brakuje)
2. Oj nie, nie zgodzę się, ja zdecydowanie wolę elektroniczno-popowe YYY. Dobrze, że odeszli od punk-rockowych korzeni. To zaczynało być nudno, mało oryginalne i wtórne, a popowych zespołów na poziomie bardzo brakuje.
kajman napisał(a):3. Natomiast Buziaki czerwonaków
Kto?
1. Patrz niżej.
2. A ja nic nie wiem o punkowych korzeniach YYY. Chodziło mi o świetny utwór Sheena Is a Punk Rocker.
3. Czerwonak to chyba najbardziej znany gatunek flaminga.
23.11.2009 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
kajman napisał(a):3. Czerwonak to chyba najbardziej znany gatunek flaminga.
Z biologii jestem całkiem dobry, ale na to bym nie wpadł Icon_razz2 Szkoda, moim zdaniem ''Watching The Planets'' jest prześwietne z całą swoją noise-popową otoczką. Dają kopa. Ale pewnie ty pokochałbyś kilka innych kawałków z płyty (mógłbym dosyć ogólnie, ale jednak porównać album ''Embryonic'' to nieco bardziej ''oszczędnej'' wersji debiutu The Pop Group). Jestem tego wręcz pewien!, tylko że nigdzie tych numerów nie grają i nie ma ich na innych listach...a to powoduje pewnie problemy w temacie poznania przez ciebie tych nagrań.
A tak w ogóle jakie numery od nich znasz i jakie uważasz za najlepsze?

kajman napisał(a):2. A ja nic nie wiem o punkowych korzeniach YYY. Chodziło mi o świetny utwór Sheena Is a Punk Rocker.
I to jest kawałek bazujący na nieco zniewieściałym (ale jednak) punku wymieszanym z nowo-rockowymi tendencjami w muzyce YYY's. Ciekawe jak dalej potoczy się ich kariera. I żeby nie było - bardzo podoba mi się ten numer, ale już nie wyobrażam sobie YYY w takim repertuarze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.11.2009 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
Czerwonak to jest pod Poznaniem Icon_cool2

.
24.11.2009 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):3. Czerwonak to chyba najbardziej znany gatunek flaminga.
Z biologii jestem całkiem dobry, ale na to bym nie wpadł Icon_razz2 Szkoda, moim zdaniem ''Watching The Planets'' jest prześwietne z całą swoją noise-popową otoczką. Dają kopa. Ale pewnie ty pokochałbyś kilka innych kawałków z płyty (mógłbym dosyć ogólnie, ale jednak porównać album ''Embryonic'' to nieco bardziej ''oszczędnej'' wersji debiutu The Pop Group). Jestem tego wręcz pewien!, tylko że nigdzie tych numerów nie grają i nie ma ich na innych listach...a to powoduje pewnie problemy w temacie poznania przez ciebie tych nagrań.
A tak w ogóle jakie numery od nich znasz i jakie uważasz za najlepsze?
Przyznam się, że nie napisałem tego po to, żeby to było oczywiste. Czasami lubię coś zamotać.
Nic nie poradzę, ale Watching jakoś nie dawało się mi słuchać. Przesłuchałem całe, ale pozostało mi tylko bardzo nieprzyjemne wrażenie.
Bardzo możliwe, bo Silver Trembling Hands o ile pamiętam, to miało coś takiego w sobie (zresztą zastanawiało się czy nie trafić na moją listę). A swoją drogą to wydawało mi się, że znam więcej ich utworów, a tu okazało się, że w sumie to słyszałem tylko 3. Tym trzecim, a właściwie to pierwszym jest tytułowy At War With The Mystics. Ale wydaje mi się, że STH podoba mi się bardziej.
No tak, innych utworów nie ma na żadnej liście, na Twojej też. Icon_wink2
24.11.2009 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kajman napisał(a):Przyznam się, że nie napisałem tego po to, żeby to było oczywiste. Czasami lubię coś zamotać.
Wiem wiem, znam te twoje numery Icon_smile

kajman napisał(a):(zresztą zastanawiało się czy nie trafić na moją listę).
Szkoda, że nie wyszło nic z tego Icon_sad

kajman napisał(a):No tak, innych utworów nie ma na żadnej liście, na Twojej też. Icon_wink2
The Flaming Lips to nie jest zespół, który kiedykolwiek mógłby pokusić się o wysokie miejsca na forumowej i jakoś zachęcić (chociażby taką postawą na wspólnej liście) innych do poznania siebie. Jest jednak mała szansa, że ''Watching'' coś zdziała. Jak ja, furbul, akkt, kleshko, może Listoholik zmobilizowalibyśmy się w jednakowym czasie, to byłoby nieźle, ale ja nie o tym...
Z płyty ciężko mi jest selekcjonować rzeczy na listę. ''Silver'' to dla mnie oczywisty singiel, spory kaliber przebojowości. ''Watching'' to samo, ale reszta? To nie jest muzyka na listę, świetnie się tych galaktycznych numerów słucha spojonych w całość ''Embryonic'', ale żeby tak z osobna miały sobie poradzić na liście w konfrontacji z innymi utworami. To by nie wypaliło chyba. Z pewnością jednak nie powiedziałem ostatniego słowa w temacie TFL i będziesz miał szansę coś jeszcze od nich poznać Icon_smile

kajman napisał(a):Tym trzecim, a właściwie to pierwszym jest tytułowy At War With The Mystics.
Tu jesteś akurat lepszy ode mnie, bo ja nie znam w ogóle tej płyty. Za to uwielbiam słuchać dwóch odpowiednio starszych z 2002 i 1999 roku. Bomba! W ogóle, to jak trochę jeszcze przysłucham się ich dyskografii, to kto wie, kto wie....może staną się jednym z ABSOLUTNIE czołowych zespołów mojego życia. Już są wysoko Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2009 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):Rzecz trochę już leciwa, trudno byś nie znał Icon_smile
Wiem, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że jest to sukces, że znam coś z wchodzących nagrań na listę. Icon_razz
24.11.2009 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Cieszę się Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2009 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości