Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lankum - False Lankum
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 810
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Lankum - False Lankum
Wprawdzie to nie nowość, bo płyta Lankum ukazała się 24.03.2023, ale ja poznałem ponad dwa miesiące później, a moim zdaniem jest warta uwagi. Zbiera też chyba dobre recenzje (rzadko patrzę na oceny, więc nie jestem pewien, czy to faktycznie takie dobre), bo 4-5 gwiazdek i od 7,7/10 (ta najniższa na Pitchforku).
Lankum to folkowy irlandzki zespół, który w kraju był wielokrotnie nagradzany. Nie wiem jak brzmiał na poprzednich płytach, ale tutaj to nie jest dla mnie typowy folk.
1. Go Dig My Grave
2. Clear Away In the Morning
3. Fugue I
4. Master Crowley’s
5. Newcastle
6. Fugue II
7. Netta Perseus
8. The New York Trader
9. Lord Abore and Mary Flynn
10. Fugue III
11. On a Monday Morning
12. The Turn
Na pierwszy (i chyba jedyny) singiel wybrano otwieracz płyty.
05.08.2023 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 810
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Lankum - False Lankum
Płyta zachwyciła mnie od pierwszej chwili. Dziwna to muzyka, która momentami wydaje mi się mroczna, ze zmianami wewnątrz dłuższych utworów. Nie każdy mnie przekonuje, bo nie zawsze to moje klimaty, ale je doceniam. No i nie jest to przebojowa muzyka dlatego też poza jednym wyjątkiem opiera się wejściu na moją listę. Najlepszy jest moim zdaniem otwieracz, nieco ustępuje mu prawie 13-minutowy zamykacz.
05.08.2023 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tricky - False Idols saferłel 3 893 02.06.2013 02:26 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości