Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanim została Lady Gagą...
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Zanim została Lady Gagą...
co sądzicie o tym występie :?:

Lady GaGA
20.11.2009 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Tak, ja wiedziałem o jej początkach, o tym, że jest naprawdę zdolną osobą i nawet w popie mogłaby zrobić furorę. Niestety nawet na nowej Ep-ce nie potrafi się ciągle rozwinąć. Miało być podobno bardziej serio i z nawiązaniami do pewnych gatunków (o których nie wspomnę, bo ktoś mógłby się zacząć śmiać, gdy wysłucha już ''The Fame Monster'').
Cóż, wygląda na to, że kiedyś wszystko było u niej lepsze: muzyka, styl, wygląd osobisty...
Na tej podstawie ciągle trzymam za nią kciuki i wierzę w ponowną metamorfozę. Niech chociaż robi coś pozytywnego w popie! Stać ją do cholery :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2009 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
ale gdyby nagrywała takie rzeczy jak kiedyś to by nie zaistniała, a pewnie chciała się pokazać publiczności i teraz możemy oczekiwać zmiany stylu. Chociaż ciężko bedzie teraz zrzucić kostium dance'owo popowej Lady Gagi Icon_cool2
20.11.2009 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Pewnie tak, chociaż tacy artyści rzadko fisiują i nagle zamieniają się w takie dziwactwa (w porównaniu do tego, kim byli wcześniej). Ja w każdym razie śledzę jej poczynania na bieżąco i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2009 09:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
najlepiej zapowiadająca się artystka na 2009 ze swoja popularnością poradziła sobie lepiej niż ktokolwiek z wcześniej typowanych najlepszych zapowiedzi. miała sławę w kieszeni wydając tylko 2 single 'Let's Dance' i 'Poker Face', który jest na pierwszym miejscu najczęściej ściąganych kawałków w cyfrowym świecie wiec jeżeli chodzi o erę nowego formatu muzycznego to jest tam królową. Nowy album sprawdzę z ciekawości, bo słyszałem dwa pierwsze single do niego i Gaga utrzymuje formę. W ostatnia niedziele widziałem jej występ 'Bad Romamnce' w brytyjskim X Factorze i bardzo mi się podobał, chyba najbardziej oryginalny z 6 edycji Icon_smile Myślę, że na razie Gaga chce korzystać z życia, później będzie smęcić, w końcu obie rzeczy wychodzą jej super.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
09.12.2009 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Niestety nawet na nowej Ep-ce nie potrafi się ciągle rozwinąć. Miało być podobno bardziej serio i z nawiązaniami do pewnych gatunków (o których nie wspomnę, bo ktoś mógłby się zacząć śmiać, gdy wysłucha już ''The Fame Monster'').

to nie jest EPka!!!

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
09.12.2009 11:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Różnie jest traktowana...mi to wisi szczerze mówiąc, więc się nie interesuję.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2009 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
... ciężko skomentować...
Jak można było tak spalić swój talent na ołtarzu kasy... To jakby Tori Amos nagle zamieniła się w Britney Spears/Gaba Kulka w Dodę...
Icon_mad

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.04.2010 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ja nie byłbym tak krytyczny, moim zdaniem ciekawie się wykreowała. Poza tym, zawsze możemy się pocieszyć wersjami akustycznymi (Ale wiem, ze swoim zdaniem jestem tu w mniejszości. As usually.)
12.04.2010 09:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Co kto lubi. Dla mnie Lady GaGa jest o niebo lepsza od Dody, czy Britney. Ale też taka świetna znowu też nie jest. Ja ją toleruję, a trzy jej piosenki nawet lubięIcon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.04.2010 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
Ja znam głównie ze skandali i tej całej otoczki, bo muzycznie to może 3 kawałki i tylko dlatego, że Paweł je zagrał w tygodniu z LG. I nie podobają mi się, a w porównaniu do tych rzeczy tutaj to zupełnie inna bajka.
Ale istotniejsze jest dla mnie to, że jeśli ważniejsza od muzyki jest sama postać artysty, to trudno o nim mówić jako o artyście. Jako celebrycie tak, ale co to ma wspólnego z jakimkolwiek talentem? Żeby być celebrytą wystarczy popisać się głupotą i/lub uprawiać seks na oczach kamer.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.04.2010 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
Bardzo ciekawy artykuł, może nieco przesadzony z porównaniami, ale analiza dość ciekawa:
http://wyborcza.pl/1,75480,8015546,Dziew...ltura.html

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.06.2010 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Tylko gdzie w tym wszystkim jest miejsce na muzykę? Raptem parę nieco kontrowersyjnych linijek (inteligentny pop?). A cała reszta? Co mnie to interesuje. Popkultura mogłaby prezentować się o wiele dostojniej bez takich wynalazków,

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.06.2010 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Oj, a Ty Safer znowu... Moim zdaniem to fajne, że ktoś robi taki show Icon_wink2
Ale, żeby nie było: nie chciałbym, żeby wszyscy robili takie show...
24.06.2010 03:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Muzycznie jest cienka, ale scenicznie trzeba jej oddać pewne nowatorstwo Icon_smile
No jeśli chodzi o samą produkcję, to utwory też są naprawdę solidnie zrobione.
A w ogóle co to za artykuł? Aguilera nigdy nie miała piosenki ani teledysku zatytułowanego "Super Bitch"!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.06.2010 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
To
prz_rulez napisał(a):Moim zdaniem to fajne, że ktoś robi taki show Icon_wink2
Ale, żeby nie było: nie chciałbym, żeby wszyscy robili takie show...


A ja bym chciał, by KAŻDY robił dobrą muzykę Icon_wink

Jak stawia na show to niech idzie do Big Brothera 34 albo na wybieg, albo do teatru....nie wiem. Dzisiaj przeczytałem, że na potrzeby swoich koncertów chce wypożyczyć spreparowane ludzkie zwłoki (te same, o których ostatnio zrobiło się głośno za sprawą jakiejś wystawy). To już przerasta moją wyobraźnie. O co chodzi? Za 50 lat nikt nie będzie pamiętał jej wyreżyserowanych z przesadą performensów. Prawdziwy zespół zagra nawet nago na scenie, a i tak zrobi show. Dlaczego pop z pierwszych miejsc list przebojów zawsze musi równać się ze skandalem oraz sensacją? Lady Gaga mogłaby nieźle wpasować się w artystyczną wizję muzyki pop/dance, ponieważ jako kompozytorka jest niezła. Niestety wiele jej zachowań, głównie skierowanych na konsumpcjonizm, nie pozwala jej wkroczyć do najwyższej ligi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.06.2010 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Cytat:Za 50 lat nikt nie będzie pamiętał jej wyreżyserowanych z przesadą performensów.
Are you sure? Chytry
Cytat:Prawdziwy zespół zagra nawet nago na scenie, a i tak zrobi show.
Wtedy zwłaszcza Icon_mrgreen
Cytat:Dlaczego pop z pierwszych miejsc list przebojów zawsze musi równać się ze skandalem oraz sensacją?
Hmm, to kiepsko znasz pop na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Icon_wink2
24.06.2010 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
prz_rulez napisał(a):Are you sure? Chytry
Tak.

prz_rulez napisał(a):Hmm, to kiepsko znasz pop na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Icon_wink2
Z mojej strony to było pewne uogólnienie i pokazanie tendencji i trendów. Wiadomo, że nie wszyscy są z tej samej półki. I zapewniam cię, że pop z ostatnich lat znam dobrze. Tylko pytanie czy mówimy o tym samym popie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.06.2010 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
saferłel napisał(a):
prz_rulez napisał(a):Are you sure? Chytry
Tak.
Cóż, ja bym nie był taki pewien.
To się wpisuje w istotny sposób w budowanie wizerunku ikony, a dla popkultury takie zabiegi są niezwykle istotne. Myślę, że ludzie prędzej będą kojarzyć ją jako skandalistkę niż wykonawczynię poszczególnych piosenek, choć mogę się mylić.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.06.2010 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Zanim została Lady Gagą...
I niech mi ktoś teraz powie, że Lady Gaga nie umie śpiewać:


03.11.2011 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód... prz_rulez 3 1 887 22.08.2015 06:27 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości