Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
kajman napisał(a):Ja nie potrafię na odwrót. To co wiem o człowieku kompletnie nie ma wpływu na odbiór twórczości.
Ja mam tak samo. A zresztą co jest prawdą o MJ, a co mitem wynikającym z próby żerowania na jego bogactwie? Nie zamierzam tutaj wyrokować.
Dla mnie artystą był wielkim i tyle (dlatego był w mojej dziesiątce kandydatów, gdy pod uwagę brałem opcję z losowaniem). Nawet jeżeli faktycznie ma coś za pazuchą, to rzekłbym że to jest podobny casus jak u Diego Maradony, piłkarz wielki - człowiek mały...
No i pora coś na szybko zgłosić, być może tym razem moje wybory ie będą jedynie języczkiem u wagi. Icon_wink

Give in to Me
Liberian Girl

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.07.2023 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
wybrałem wg swojego TWC i dosyć nisko musiałem szukać drugiego utworu Icon_razz
zdziwiło mnie, że między tymi dwoma utworami mieszczą się dwa utwory siostry Janet Icon_smile2
bo nie pamiętałem, że tak ją lubię Icon_mrgreen jej top mógłby być również fajną przygodą Icon_smile2

Billie Jean
Say Say Say

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.07.2023 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Ciekawy wybór. W sumie byłem pewny, że Michael był już proponowany
Moje propozycje :
Wanna Be Startin’ Somethin’
Human Nature
16.07.2023 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Who Is It
17.07.2023 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Somebody's Watching Me

Czy od teraz głosowania w tych topach będą do niedzieli, czy to tak tymczasowo?

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 12:12 AM przez Lilian.)
17.07.2023 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Lilian napisał(a):Czy od teraz głosowania w tych topach będą do niedzieli, czy to tak tymczasowo?
oczywiście, że tymczasowo
17.07.2023 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Smooth Criminal

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
17.07.2023 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Pozwolę sobie na parę moich przemyśleń o panu MJ. Pan MJ kiedyś był normalny, gdzieś w latach 90. zaczęło mu odbijać, aż w końcu stał się świrem odlepionym od rzeczywistości. Jest więc możliwe, że na liście nienormalnych rzeczy, które robił, znajduje się również ta, o której nikt nie chce mówić.
O, i tutaj właściwie sedno problemu. Zazwyczaj ludzie, którym odbiło są trzymani w izolacji od innych. Co innego, kiedy jest się kurą znoszącą złote jaja. Jeżeli MJ dokonywał jakichś chaniebnych aktów, to na pewno był też ktoś, kto o tym wiedział, a wolał zakopać pod dywan. I dla mnie to ta osoba lub te osoby są winne bardziej, niż MJ, któremu mózg po prostu przestał działać.

Na szczęście okres, w którym Jackson był normalny pokrywa się z okresem, w którym robił dobrą muzykę, więc nie mam moralnego dylematu. Dla mnie czarny Majki i biały Majki to jakby dwie różne osoby. Prawie, bo jego szaleństwo zaczęło się kilka lat po wybieleniu. Krótko po jeszcze nagrał jedną dobrą płytę. Z niej moje zgłoszenie:

Jam
17.07.2023 06:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Man in the Mirror
HIStory

Karpie zjem!
17.07.2023 08:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Doggin' Around
Ben
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 01:28 PM przez obserw99.)
17.07.2023 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Heal The World
Earth Song
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 01:22 PM przez Gary.)
17.07.2023 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Piosenka z której motyw wykorzystaliśmy (nieświadomie Icon_lol ) w naszej wersji kolędy "Mędrcy świata, monarchowie" (albo "Anioł pasterzom mówił" - nie pamiętam gdzie Jackson, a gdzie "Skóra", pasują w sumie do obu Icon_wink ).

Will You Be There

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 02:46 PM przez Miszon.)
17.07.2023 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Faktycznie, mimo że żaden u mnie przebój, to motyw do dziś niezapomniany. No jestem ciekaw jak to wszystko zabrzmi mi po latach.
17.07.2023 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Scream
They Don't Care About Us

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.07.2023 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Tak sobie patrzę na tracklistę płyty Dangerous. To jednak fenomen, nie wiem czy kiedykolwiek na jakiejkolwiek innej płycie udało się zgromadzić tyle tak znaczących światowych megahitów.

Karpie zjem!
17.07.2023 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 709
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Bad
Black Or White

Podwójna Gorąca 20
17.07.2023 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
rock with you
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2023 03:44 PM przez Dyfeomorfizm.)
17.07.2023 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
ja na pewno zagłosuję; muzyka michaela towarzyszyła mi przez dużą część życia; swego czasu poświęciłem sporo uwagi kontrowersjom, które wokół niego wybuchły i niezależnie od tego, jaka była prawda, nawet mimo tego, że niełatwo oddzielić mi muzykę od twórcy, co niektórzy postulują, postanowiłem muzyki michaela nie kancelować; bywa że jej potrzebuję, jest częścią mnie, której nie chcę uśmiercać -- nie żeby to cokolwiek teraz zmieniło gdziekolwiek poza mną...

co do zgłoszeń, widzę głównie przeboje, ale wciąż brakuje mi tych utworów, które są dla mnie naprawdę ważne i, dla których postanowiłem tego nieszczęsnego michaela ocalić; pewnie będę żebrał o pomoc przy zgłoszeniach Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2023 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
(17.07.2023 02:44 PM)Miszon napisał(a):  Piosenka z której motyw wykorzystaliśmy (nieświadomie Icon_lol ) w naszej wersji kolędy "Mędrcy świata, monarchowie" (albo "Anioł pasterzom mówił" - nie pamiętam gdzie Jackson, a gdzie "Skóra", pasują w sumie do obu Icon_wink ).

Will You Be There
Dla mnie pierwszym skojarzeniem są "Orki z Majorki" xd

(17.07.2023 03:11 PM)santosz napisał(a):  Tak sobie patrzę na tracklistę płyty Dangerous. To jednak fenomen, nie wiem czy kiedykolwiek na jakiejkolwiek innej płycie udało się zgromadzić tyle tak znaczących światowych megahitów.
W sumie to... na Thrillerze.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.07.2023 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Michaela Jacksona
Ja zaproponuję utwory, bez których nie wyobrażam sobie tego topu, z dwóch różnych epok.
In the Closet
One Day In Your Life

Trzecią propozycję zostawiam na deser.
17.07.2023 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top George'a Michaela thestranglers 106 12 805 02.03.2022 07:34 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości