Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
kajman napisał(a):chyba jednak Garfankla, a nie Garfankela
Istniała kiedyś zasada, żeby nazwiska zakończone na -el, będące pochodzenia niemieckiego (ten warunek Garfunkel niewątpliwie spełnia), odmieniać z ruchomym "e", stąd mamy np. Wedla albo Händla. Co prawda nikt tej zasady nigdy oficjalnie nie odwołał, ale jakoś z czasem popadła w zapomnienie (np. w czasach kiedy trenerem reprezentacji był Jerzy Engel, ani razu się już nie spotkałem z tym, żeby zastosowano ją do niego), więc raczej nie byłoby sensu jej teraz wskrzeszać, choć jeżeli ktoś nadal ma ochotę ją stosować, wolno mu, nie jest to błąd.
05.07.2023 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
No tak, miszony, pomyślałem, że to głosy, przepraszam.
Punkty u Ciebie zostają, a jak ktoś już umieścił Vincenta w topce to nie będę go liczył, przesuwając wszystko co niżej do góry, taki bonus z mojej strony. Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2023 04:55 PM przez thestranglers.)
05.07.2023 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za problem.
05.07.2023 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
nie pamiętam, kiedy ostatnio znałem wszystkie utwory w propozycjach, w większości mogłem je ułożyć w zasadzie bez odsłuchów, czy raczej odsłuchami kolejność potwierdzić, doprecyzować; dawno też chyba, a może nawet nigdy (na pewno w przypadku propozycji kogoś innego), nie usunąłem z plejlisty z propozycjami żadnego nagrania na etapie układania kolejności -- zwykle robię to na wstępie, jeśli coś bardzo mi nie leży, żeby skupić się na tym, co mi się podoba -- tym samym ułożyłem w kolejności wszystkie 29 nagrań z poczuciem, że było to niesamowicie miłe urozmaicenie popołudnia wypełnionego w innym razie dość monotonną pracą; zresztą zabrnąłem też w dyskografię solo garfunkela (z którą nie bardzo jest mi po drodze -- typ jest sztywniakiem z ładnym głosem i dziwną fryzurą, ale poza tym bez charakteru) -- ponoć w jakiejś piosence roxette jest cytat, że coś jest tak nie na miejscu jak "funk" w "garfunkel" i absolutnie jest to w punkt; ale za to simon stanowił dla niego fenomenalną przeciwwagę i w duecie prezentowali się naprawdę znakomicie; "bridge" to jedna z najrówniejszych klasycznych popowych płyt obok "rumours" fleetwood mac -- jedna z tych niewielu, gdzie każdy utwór jest zupełnie na miejscu, nawet jeśli całość nie ma jakiegoś wybitnie koncepcyjnego wajbu; ogólnie wielkie love dla wwasa za tę propozycję <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2023 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Hehe, ciekawie o Arcie napisane. I który to numer Roxette?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
06.07.2023 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
No cóż, co do Bridge mogę się zgodzić, chociaż wydaje mi się, że Parsley jest z nią porównywalna, ale z kolei Rumours dla mnie nie za bardzo nadaje się do słuchania.
06.07.2023 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Miszon napisał(a):I który to numer Roxette?
Google twierdzi, że "Touched by the Hand of God", ale oryginalny komentarz, który znalazłem, nie zawierał tej informacji Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.07.2023 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Faktycznie, jest tam takie coś:

I guess my kind of talking was misplaced like hell
Just like the funky Art Garfunkel

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
06.07.2023 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
AKT! napisał(a):wielkie love dla wwasa za tę propozycję <3
O, bardzo mi miło Icon_smile Cieszę się, że wyciągnąłem właściwe wnioski z reakcji na moją poprzednią propozycję Icon_wink
07.07.2023 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
wwas napisał(a):wyciągnąłem właściwe wnioski z reakcji na moją poprzednią propozycję
mi tam Blackfield aż tak nie przeszkadzał, no może trochę żałowałem, że nie wybrałeś Porcupine Tree
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2023 06:18 PM przez thestranglers.)
11.07.2023 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
AKT! napisał(a):wbrew pozorom jeszcze sporo dobrego w ich dyskografii
dosłuchałem reszty propozycji, ale jednak ósemka, którą znałem już wcześniej, odliczyła się w top10 i tylko jedno nowe nagranie w sumie wśród nich zamieszało
11.07.2023 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Czas tylko do niedzieli, no to trzeba przed weekendem ustalić kolejność.

(07.07.2023 08:45 PM)wwas napisał(a):  Cieszę się, że wyciągnąłem właściwe wnioski z reakcji na moją poprzednią propozycję Icon_wink

Nie rób sobie wyrzutów, to był lepszy wybór.
12.07.2023 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
thestranglers napisał(a):dosłuchałem reszty propozycji, ale jednak ósemka, którą znałem już wcześniej, odliczyła się w top10 i tylko jedno nowe nagranie w sumie wśród nich zamieszało
trudno mi to ocenić, bo ja jednak znałem cały zestaw, ale trochę przykro, że nie odkryłeś sobie nic nowego -- totalnie przegapiona szansa
nie będę próbował dywagować, czy to mamoniowe, czy kwestia jakości samej muzyki, bo to wiadomo, indywidualne, ale może gdybyś poświęcił im więcej czasu, to namieszałoby jeszcze coś Icon_wink

barb42 napisał(a):Czas tylko do niedzieli, no to trzeba przed weekendem ustalić kolejność.
ale tego się pięknie słucha, Basiu, o tej porze roku, dla mnie to totalnie muzyka na upalny pochmurny letni dzień -- taki jak dzisiaj ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2023 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
(12.07.2023 10:07 AM)AKT! napisał(a):  ale tego się pięknie słucha, Basiu, o tej porze roku, dla mnie to totalnie muzyka na upalny pochmurny letni dzień -- taki jak dzisiaj ^^
Słucha się pięknie, a później przychodzi ten trudniejszy moment, czyli klasyfikacja. Icon_wink
12.07.2023 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
U mnie pół na pół, bo z jednej strony znane kompozycje miały na pewno spory hendikap, zaś z drugiej - nowym dałem szansę jaką zwykłem tu dawać od początku zabawy.
Cieszy mnie to co piszesz o procesie poznawczym, tu z kolei tak jak w życiu - nie każdą okazję się wykorzysta.
Przy decyzji jednej osoby jest ich jednakże wiele, przez co ciągle można będzie się tu poprawić.
12.07.2023 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Zmieniłam sobie kryteria na ten raz, żeby się dłużej nie zastanawiać.
Połączenie słuchania propozycji i patrzenia na trawę Wimbledonu wyjątkowo udane. Icon_wink
14.07.2023 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
barb42 napisał(a):patrzenia na trawę Wimbledonu
A tej trawy z każdym meczem coraz mniej. Icon_wink
14.07.2023 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
Zgłoszone utwory:

Bridge over Troubled Water
America
The Sound of Silence
Mrs. Robinson
The Boxer
I am a Rock
7 O'clock News / Silent Night
Cecilia
Scarborough Fair/Canticle
El cóndor pasa (If I Could)
A Hazy Shade of Winter
The 59th Street Bridge Song
The Dangling Conversation
Kathy's Song
April Come She Will
Old Friends
For Emily, Whenever I May Find Her
So Long, Frank Lloyd Wright
Song for the Asking
The Only Living Boy in New York
Why Don't You Write Me
Bleecker Street
Homeward Bound
My Little Town
Leaves That Are Green
Wednesday Morning, 3 A.M.
Sparrow
Keep the Customer Satisfied
Flowers Never Bend with the Rainfall



Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do niedzieli 16 lipca do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

wwas
Gary
thestranglers
drabina46
kajman
ku3a
stokrotka
miszony
obserw99
AKT!

Yacy
barb42
15.07.2023 07:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
thestranglers napisał(a):do niedzieli 16 lipca do godziny 19:00
Ciekawe czy ktoś przeoczy fakt, że tym razem tylko do niedzieli.
15.07.2023 08:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Simona & Garfunkela
barb42 napisał(a):Połączenie słuchania propozycji i patrzenia na trawę Wimbledonu wyjątkowo udane.
No właśnie dokładnie tak teraz robię przy finałowym przesłuchaniu, bo kto to wymyślił termin głosowania w niedzielę (i to jest odpowiedź na powyższe pytanie kajmana)! Icon_twisted

Poziom mimo wszystko bardzo przyzwoity i na pewno kilka piosenek zyskało dzięki temu topowi, chociaż przebić się przez starą gwardię do ścisłej czołówki jest bardzo trudne. Icon_rolleyes
Zaraz wysyłam swoje podsumowanie.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.07.2023 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości