Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
happysad - Mów Mi Dobrze
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #1
happysad - Mów Mi Dobrze
[Obrazek: 188,Mow-mi-dobrze_Happysadimages_product30MYSTCD083.jpg]

Premiera: 19 października 2009 roku.

Tracklista:
1. Ciało i Rozum
2. Mów Mi Dobrze
3. Kostuchna
4. Taką Wodą Być
5. Nie Ma Nieba
6. Pętla
7. Pani K
8. W Piwnicy u Dziadka
9. Made in China
10. Sami Sobie
11. Lęki i Fobie
12. My Się Nie Chcemy Bić

Moja pierwsza Topłyta. Bardzo jestem ciekawy Waszych pozycji.
14.11.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #2
 
To ja zacznę. Od pierwszego przesłuchania nie miałem wątpliwości, które utwory są/będą tymi najulubieńszymi, za kolejnymi przesłuchaniami utwierdzałem się tylko w tym przekonaniu. Zatem cała Trójka jak najbardziej pewna. Tylko ta kolejność ciągle się zmieniała, w ostateczności na pierwszych dwóch miejscach, utwory które zawsze poprawiają humor, dalej dwie piękne ballady. Wielu porównuje "Lęki i fobie" do Długa droga w dół" - dla mnie są jeszcze lepsze. W ogóle całe top3 znalazłoby się w moim Topie happysad gdyby taki powstał Icon_razz (m.in obok "Wszystko jedno", "Łydki" czy "Tak się boję"). Największy problem z pozycjami 6-9, wszystkie 4 utwory lubię tak samo, więc o kolejności zdecydował przypadek. Na końcu "Sami sobie", które na koncercie brzmią o wiele lepiej.
Zatem:

1. W Piwnicy u Dziadka
2. My Się Nie Chcemy Bić
3. Lęki i Fobie
4. Taką Wodą Być
5. Ciało i Rozum
6. Mów Mi Dobrze
7. Pani K
8. Made in China
9. Kostuchna
10. Pętla
11. Nie Ma Nieba
12. Sami Sobie

Należę do tego nielicznego grona, które woli płytową wersje "Dziadka", wersja koncertowa wypada blado przy pozostałych numerach z płyty.
14.11.2009 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #3
 
Kilka razy przesłuchałem i mam już swoje ulubione utwory.

1. Lęki i Fobie
2. W Piwnicy u Dziadka
3. Kostuchna
4. Made in China
5. Mów Mi Dobrze
6. Taką Wodą Być
7. My Się Nie Chcemy Bić
8. Nie Ma Nieba
9. Pani K.
10. Sami Sobie
11. Ciało i Rozum
12. Pętla
15.11.2009 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #4
 
Jutro już mija tydzień głosowania. Jak na razie bardzo ubogo. Nie wierzę, że nikt nie zrobił swojego topu :>
20.11.2009 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
01. Made In China
02. U Dziadka W Piwnicy
03. Kostuchna
04. Mów Mi Dobrze
05. Taką Wodą Być
06. Lęki I Fobie
07. Nie Ma Nieba
08. Pani K.
09. Pętla
10. Sami Sobie
11. Ciało I Rozum
12. My Się Nie Chcemy Bić

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2009 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
mateusz91 napisał(a):Wielu porównuje "Lęki i fobie" do "Długa droga w dół"
Chyba żartujesz? To zupełnie inny styl. To zdecydowanie przypomina tytułową Nieprzygodę i nastrojem i tempem i td.
mateusz91 napisał(a):Jutro już mija tydzień głosowania. Jak na razie bardzo ubogo. Nie wierzę, że nikt nie zrobił swojego topu :>
Ja na razie znam tylko 3 utwory, w tym jeden w jakiejś koncertowej wersji. Happysad poza właśnie Nieprzygodą nigdy mnie niczym nie zachwyciło.
20.11.2009 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #7
 
kajman napisał(a):
mateusz91 napisał(a):Wielu porównuje "Lęki i fobie" do "Długa droga w dół"
Chyba żartujesz? To zupełnie inny styl. To zdecydowanie przypomina tytułową Nieprzygodę i nastrojem i tempem i td.
Dlatego napisałem wielu. Ja specjalnie też podobieństwa nie widzę
mateusz91 napisał(a):Jutro już mija tydzień głosowania. Jak na razie bardzo ubogo. Nie wierzę, że nikt nie zrobił swojego topu :>
Ja na razie znam tylko 3 utwory, w tym jeden w jakiejś koncertowej wersji. Happysad poza właśnie Nieprzygodą nigdy mnie niczym nie zachwyciło.
To może czas poznać Icon_wink2 tym bardziej jeżeli podobała Ci się płyta 'Nieprzygoda'. (bo średnio zrozumiałem czy zachwyca Cię utwór czy cała płyta, śmiem twierdzić, że utwór).

A gdybym dziś robił swój ranking, to 'lęki i fobie' byłyby na najwyższej pozycji.

saferłel napisał(a):12. My Się Nie Chcemy Bić
Z tą piosenką to chyba tak już jest, że albo się ja kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę, do tej pierwszej grupy.
20.11.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
mateusz91 napisał(a):
kajman napisał(a):Ja na razie znam tylko 3 utwory, w tym jeden w jakiejś koncertowej wersji. Happysad poza właśnie Nieprzygodą nigdy mnie niczym nie zachwyciło.
To może czas poznać Icon_wink2 tym bardziej jeżeli podobała Ci się płyta 'Nieprzygoda'. (bo średnio zrozumiałem czy zachwyca Cię utwór czy cała płyta, śmiem twierdzić, że utwór).
Zgadza się, bardzo podoba mi się utwór, poza tym jest tam kilka innych całkiem przyzwoitych. Na tej płycie singiel jest dla mnie beznadziejny, a płytę poznam, bo nie odpuszczam sobie prawie żadnej płyty w topłycie. Ale mi chodziło o to, że dziwiłeś się, że ludzie tej płyty mogą nie znać, a ja nie widzę w tym nic dziwnego. Nie wszystkim taka muzyka musi podchodzić.
21.11.2009 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #9
 
kajman napisał(a):Ale mi chodziło o to, że dziwiłeś się, że ludzie tej płyty mogą nie znać, a ja nie widzę w tym nic dziwnego. Nie wszystkim taka muzyka musi podchodzić.
Chodziło mi o tych, którzy w prywatnych listach płyt mają 'Mów mi dobrze'. I cieszę się, że tej płyty sobie nie odpuścisz Icon_wink2
21.11.2009 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
mateusz91 napisał(a):Z tą piosenką to chyba tak już jest, że albo się ja kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę, do tej pierwszej grupy.

Prymitywna barowa przyśpiewka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.11.2009 12:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #11
 
saferłel napisał(a):
mateusz91 napisał(a):Z tą piosenką to chyba tak już jest, że albo się ja kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę, do tej pierwszej grupy.

Prymitywna barowa przyśpiewka.
Jeżeli traktujesz ją poważnie to możesz ją tak odczuwać. Chłopaki mówili, że to jest muzyczny żart/ironia i tylko tak do tego trzeba podchodzić (śpiewają ją z 'chórem' Miłość, w którego skład wchodzi rodzina zespołuIcon_smile Wg mnie jest to rewelacyjne zakończenie płyty (i koncertu) a sama piosenka ma świetny, pokuszę się nawet o stwierdzenie, klimat starych piosenek. A i w prosty sposób mówi, tak po prostu: walcz i zdobądź to co uważasz za słuszne. Więc ja się zupełnie nie zgadzam z Twoją opinią ;]
21.11.2009 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Płytę odbieram bardzo pozytywnie i w obecnej chwili podoba mi się znacznie bardziej niż Nieprzygoda. Wrażenie mocno się umocniło jak zacząłem przesłuchanie kolejnej płyty. Pierwsza piątka, bardzo dobra, pierwsza dwójka znakomita (prawdę mówiąc decyzja o zwycięstwie jednej z nich była bardzo trudna). Szkoda, że wrażenie całości psują dwa bardzo słabe utwory.

1. Pani K.
2. Lęki i Fobie

3. Taką Wodą Być
4. Kostuchna
5. W Piwnicy u Dziadka

6. Ciało i Rozum
7. Made in China
8. My Się Nie Chcemy Bić
9. Sami Sobie
10. Pętla

11. Mów Mi Dobrze
12. Nie Ma Nieba
22.11.2009 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
01. Taką Wodą Być
02. Lęki i Fobie
03. Pani K
04. Mów Mi Dobrze
05. Pętla
06. Kostuchna
07. Nie Ma Nieba
08. W Piwnicy u Dziadka
09. Ciało i Rozum
10. Made in China
11. Sami Sobie
12. My Się Nie Chcemy Bić

kajman napisał(a):1. Pani K.
2. Lęki i Fobie

3. Taką Wodą Być
3 pierwsze piosenki tak jak u mnie, tylko w innej kolejności - rzadka sytuacja Icon_wink2

.
22.11.2009 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
Płyta nie jest zła, co nie zmienia faktu, że happysad są przeciętni bardzo.

1. Made in China
2. Kostuchna
3. Mów mi dobrze
4. Lęki i fobie
5. Nie ma nieba
6. Sami sobie
7. W piwnicy u dziadka
8. Pętla
9. Ciało i rozum
10. Pani K
11. Taką wodą być
12. My się nie chcemy bić

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.11.2009 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
kolejna fantastyczna płyta Happysadu Icon_biggrin3

1. Lęki i fobie
2. My się nie chcemy bić
3. Made in China
4. Mów mi dobrze
5. Taką wodą być
6. Pani K
7. W piwnicy u dziadka
8. Ciało i rozum
9. Kostuchna

10. Pętla
11. Sami sobie
12. Nie ma nieba
27.11.2009 10:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #16
 
ku3a napisał(a):kolejna fantastyczna płyta Happysadu Icon_biggrin3
w końcu ktoś podziela moją opinię Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):10. Pętla
11. Sami sobie
12. Nie ma nieba
Identyczne zakończenie listy, tylko, że u mnie 'Nie ma Nieba' zamienione miejscem z 'Sami sobie' Icon_wink2

ku3a napisał(a):2. My się nie chcemy bić
Cieszę się, że nie tylko mi ta piosenka bardzo się podoba Icon_biggrin

Jutro mija dwa tygodnie głosowania więc kto by chciał proszony jest o oddanie swoich głosówIcon_smile
27.11.2009 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Cytat:Cieszę się, że nie tylko mi ta piosenka bardzo się podoba Icon_biggrin
nie bez powodu jest na mojej liście Icon_smile2
mateusz91 napisał(a):w końcu ktoś podziela moją opinię Icon_mrgreen
nie bez powodu jest od kilku tygodni na pierwszym w płytach Icon_mrgreen
27.11.2009 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #18
 
ku3a napisał(a):nie bez powodu jest od kilku tygodni na pierwszym w płytach Icon_mrgreen
na 1. w płytach a piosenki nawet do pierwszej 5. się nie mogą przebić Icon_razz
27.11.2009 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #19
 
Nie wiem czy wyrobię się dzisiaj, swoje głosy oddam najpóźniej jutro
28.11.2009 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #20
 
Płyta nie spodobała mi się. Tylko jeden utwór jest dośc dobry, pozostałe takie sobie albo kiepskie

01. Lęki i Fobie

02. Pętla
03. Taką Wodą Być
04. Mów Mi Dobrze
05. Sami Sobie
06. Ciało i Rozum
07. Pani K
08. Nie Ma Nieba
09. Made in China
10. Kostuchna
11. W Piwnicy u Dziadka
12. My Się Nie Chcemy Bić
29.11.2009 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości