Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIOSENKI NIESINGLOWE
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
PIOSENKI NIESINGLOWE
Witam

Ponieważ nie wszyscy słuchaja tylko singli. Proponuję abyście tu polecali sobie nawzajem piosenki niesinglowe na które Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Ja dzięki namowie ku3y poznałem the 80's Robbie Wiliamsa, a trudno przecież wszystkie płyty w całości przesłuchwać

Pozdrawiam

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
18.09.2007 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Hehe akura Th 80 na 90% będzie nowym singlem Icon_razz2 Dlatego w takim temacie mogę się wypowiadać o płytach, które jest nie zrodzą żadnego singla np takich sprzed 20 lat Icon_razz2
Ale w sumie z takich nowych płyt jakie poznałem, to na pewno wrażenie na mnie robi zawartość płyty Porcupine Tree.
Ostatnio też Pj harvey wydała bardzo dobry album z kawałkiem Grow Grow Grow...czy choćby Interpol z bajecznym Pioneer To The Falls...może tyle napisze, bo mógłbym chyba z 5 stron takiego podawania przykladów napisac Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2007 03:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Konrad napisał(a):Ponieważ nie wszyscy słuchaja tylko singli. Proponuję abyście tu polecali sobie nawzajem piosenki niesinglowe na które Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę.
Ja bardzo chętnie bym polecał, tylko nie za bardzo wiem, co jest singlem, a co nie i nie wiem, jak się o tym dowiedzieć. Trochę dowiaduję się z tego forum, ale raczej o tym, co jest singlem, a co nie jest.

A skoro jest taki temat, to ja tutaj powtórzę moją teorię na temat singli. Brzmi onaw skrócie następująco:
Im lepsza płyta, tym gorsza piosenka z niej zostaje wybrana na singla.
Przyczyn według mnie jest wiele, więc nie będę chyba przytaczał. No i oczywiście są wyjątki od tej reguły. Jeden z nich można nazwać podregułą:
Zdarza się, że jeden z singli jest najlepszym utworem na płycie, ale wtedy inne są zdecydowanie słabsze.
Przykłady też mógłbym mnożyć. Z tego co dzieje się ostatniuo to chociażby Porcupine Tree.

A jakie niesingle bym polecał? Jest tego mnóstwo, z czego sporo jest na mojej liście. Chociażby To co nienazwane Anny Marii Jopek czy Broken promise Placebo z Michaelem Stipe.
No i poleciłbym jeszcze trochę utworów, które u mnie na liście nigdy nie były, ale w większości są to rzeczy nienajświeższe, więc tylko wspomnę o tym, że niestety na single się nie załapały: Steve Hackett - Down street, Raconteurs - Blue Veins i dwa rewelacyjne covery: Katie Melua - Blues In The Night i Sophie Zelmani - Suzanne (dla mnie absolutnie najlepsza przeróbka Cohena).
No i może jeszcze coś znacznie świeższego czyli zdecydowanie #2 na płycie Bjork - Hope.
19.09.2007 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
kajman napisał(a):A jakie niesingle bym polecał? Jest tego mnóstwo, z czego sporo jest na mojej liście. Chociażby To co nienazwane Anny Marii Jopek

Podpisuję sie pod tą propozycją obiema rękami! To, co nienazwane to absolutny majstersztyk i moja ukochana piosenka z płyty ID. Czegoś takiego w polskiej muzyce jeszcze nie słyszałem.

Śledzę na bieżąco co dzieje się u Anny Marii Jopek i jak na razie nie zapowiada się, by album miał być promowany przez drugiego singla. Być może pojawi się jakiś kawałek na kolejnej składance Marcina Kydryńskiego "Siesta 3", ale na to wydawnictwo trzeba jeszcze trochę poczekać. Poza tym za jakiś czas ukaże się druga wersja płyty ID przeznaczona na rynek europejski i z tego, co mi wiadomo, będzie zawierać zupełnie inną tracklistę niż wydanie polskie. Icon_biggrin3

Tymczasem polecam więc To, co nienazwane...
19.09.2007 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Hmmm.
Jak tak sobie w głowie układam listę moich ulubionych płyt, to raczej nie powiedziałbym, że im lepsza płyta tym słabsze single. Może odnosić ktoś takie wrażenie, bo płyta która jego zdaniem jest genialna zawiera po prostu całkowicie idealny materiał Icon_wink i wtedy np. jest się odsłuchanym dobrze z singlami, które są..ale chętnie widziałoby się też inne kawałki w tej roli. Ja tak często mam Icon_smile Szkoda tylko, że coraz rzadziej trafiam na płyty absolutnie fantastyczne :/

Podaj kajmanie kilka przykładów takich płyt genialnych ze słabymi singlami. Chętnie przesłucham....

PS - informacje o singlach możesz nabyć na stronach danego zespołu w wikipedii, czy też na stronie z nowymi wydawnictwami tego typu w UK/US czy GE...chyba, że słuchasz muzyki z Tajlandii - tu nie orienruje się już za dobrze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2007 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Jopkolog napisał(a):
kajman napisał(a):A jakie niesingle bym polecał? Jest tego mnóstwo, z czego sporo jest na mojej liście. Chociażby To co nienazwane Anny Marii Jopek
Podpisuję sie pod tą propozycją obiema rękami! To, co nienazwane to absolutny majstersztyk i moja ukochana piosenka z płyty ID. Czegoś takiego w polskiej muzyce jeszcze nie słyszałem.
Ja z kolei podpisuję się obiema rękami pod tym komentarzem. Utwór jest po prostu niesamowity i odmienny od tego, co się słyszy normalnie.
Ciekawe jest to, że w krótkim czasie poznałem 2 utwory totalnie odmienne od znanej mi rzeczywistości muzycznej. Bo oprócz To co nienazwane delektuję się Nie zabijaj Kasi Groniec, chyba jeszcze bardziej nieprzystające do tego, co normalnie rozumie się pod pojęciem piosenka (aż tak, że zawsze mam problemu, jak ją ustawić w moim zestawieniu i pewnie przez to jest tak nisko).
A tak w ogóle to jest już nas trzech na tym forum urzeczonych tą piosenką, bo inaczej chyba nie można odbierać pierwszego miejsca na liście jotema3 (2 zestawienia - 2 pierwsze miejsca to naprawdę godne uwagi).
19.09.2007 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Jak tak sobie w głowie układam listę moich ulubionych płyt, to raczej nie powiedziałbym, że im lepsza płyta tym słabsze single. Może odnosić ktoś takie wrażenie, bo płyta która jego zdaniem jest genialna zawiera po prostu całkowicie idealny materiał Icon_wink i wtedy np. jest się odsłuchanym dobrze z singlami, które są..ale chętnie widziałoby się też inne kawałki w tej roli. Ja tak często mam Icon_smile Szkoda tylko, że coraz rzadziej trafiam na płyty absolutnie fantastyczne :/
2. Podaj kajmanie kilka przykładów takich płyt genialnych ze słabymi singlami. Chętnie przesłucham....
3. PS - informacje o singlach możesz nabyć na stronach danego zespołu w wikipedii, czy też na stronie z nowymi wydawnictwami tego typu w UK/US czy GE
1. Może po kolei. Czasmi słyszę dobry utwór (singiel) potem biorę się do płyty i poza tym totalny szajs.
A na tych lepszych płytach często najlepsze utwory są albo bardzo długie (i nie zawsze można je ociosać do singla) albo bardzo skomplikowane, więc wybiera się krótszy i stosunkowo prost, żeby nie zrazić tzw. przeciętnego słuchacza.
2. Z płytami genialnymi miałbym problem, bo z Island, Legends of seven dreams czy Birds of fire nie wydano żadnego singla. Więc może napiszę o płytach z ostatniego okresu, z których najlepsze utwory singlami nie zostały.
1) Raconteurs i niesamowite a zarazem strasznie pokomplikowane Blue veins
2) Meds Placebusia i Broken promise, utwór konstrukcyjnie genialny
Może teraz z polskich, bo będzie mi łatwiej
3) Anna Maria Jopek - Teraz i tu jest bardzo dobre, ale To co nienazwane to jest... po prostu brak słow
4) Kasia Groniec - Będę z tobą to miła pioseneczka o przeciętnym tekście, ale Nie zabijaj pokazuje pełnię talentu bardziej wprawdzie dramatycznego niż wokalnego na rewelacyjnym podkładzie
5) Strachy na Lachy - Na pogrzeb króla zdecydowanie bije to, co było lansowane
6) Coma - nie chcę się kłocić, co jest lepsze, ale utwór tytułowy i Schizofrenia na głowę biją szczególnie Daleką drogę do domu
7) Sophie Zelmani - świetna pierwsza płyta z wprost genialnie zrobionym coverem Cohena Suzanne
8) (już nie Polska) Porcupine Tree - z pięciu utworów, które kojarzę, to tytułowy jest zdecydowanie najsłabszy i daleko mu szczególnie do My ashes i Anesthetize
Myślę, że to wystarczy, ale mogę pogrzebać więcej.
3. I będę sprawdzał w wikipedii 1500 wykonawców czy przypadkiem nie wydali nowego albumu albo singla :?: Szaleństwo. Natomiast te strony z nowymi wydawnictwami są mi nieznane i nie wiem jak do nich dotrzeć, a właśnie czegoś takiego szukam.
19.09.2007 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Skuszę się byc może by posłuchać jakiś z twoich genialnych albumów Icon_wink
Co do Meds, to tam w ogóle single nie oddają faktycznie potencjału tej płyty...i nie tylko artystycznie ale własnie znalazłoby się tam o wiele bardziej przebojowe nagranie niż chociażby Because I Want You :/

Z tym 1500 przesadzasz. Po prostu sprawdzasz na wikipedii tylko sprawdzonych wykonawców, wykonawców którzy wydali nowe płyty i cię one interesują, albo mieli już kawałki na twojej liście i chcesz poznać czy mają coś nowego.
Widzisz, ja jestem z singlami na bieżąco (oczywiście mówie tu o rynku UK przedewszystkim) a nie potrzebuje godzin by siedzieć na wikipedii Icon_smile...oczywiście to nie znaczy, że znam te wszystkie piosenki - np. nowym singlem Britney będzie Gimmie More Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2007 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Z tym 1500 przesadzasz. Po prostu sprawdzasz na wikipedii tylko sprawdzonych wykonawców, wykonawców którzy wydali nowe płyty i cię one interesują, albo mieli już kawałki na twojej liście i chcesz poznać czy mają coś nowego.
Widzisz, ja jestem z singlami na bieżąco (oczywiście mówie tu o rynku UK przedewszystkim) a nie potrzebuje godzin by siedzieć na wikipedii Icon_smile...oczywiście to nie znaczy, że znam te wszystkie piosenki - np. nowym singlem Britney będzie Gimmie More Icon_biggrin
No może przesadzam, ale jest tego sporo. Na przykład na A:
Acroma
Bryan Adams
Barry Adamson
Aerosmith
A.F.I.
Afro Celt Sound System
Alter Bridge
Afterhours
Against Me!
Air Supply
Alice In Chains
Alien Ant Farm
Alien Sex Fiend
Amadou & Mariam
Ambeon
Amboy Dukes
America
American Hi-Fi
Tori Amos
Ampop
Anathema
Anberlin
Anderson
Jon Anderson
Laurie Anderson
Jessica Andrews
Anggun
Animal Collective
Anjani Thomas
Aqualung
Arcade Fire
Architecture In Helsinki
Archive
Arctic Monkeys
Art Brut
Ash
At The Drive-In
Ataraxia
Audioslave
Avenged Sevenfold
Average White Band
Ayo
A to jeszcze nie wszyscy. Nie mam pojęcia, czy wydali nowe płyty, a nawet, czy istnieją. Zresztą czasami może się wydawać, że zespół nie istnieje, albo muzyk nie nagrywa, a tu niespodzianka. Na przykład nie tak dawno dowiedziałem się, że nadal nagrywają: Cat Stevens, Chaka Khan czy Magnum. I teraz miałbym sprawdzać tych wszystkich wykonawców :?: Dla mnie to głupiego robota.
A przy okazji to czy można wiedzieć, w jaki sposób jesteś z singlami na bieżąco, jeżeli nie siedzisz na wikipedii :?:
19.09.2007 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Tak jak pisałem, wystarczy co pewien czas do tej wikipedii zajrzeć, orientowac się w miarę na bieżąco w muzyce (tzn na portale wchodzić, czytać gazety muzyczne) no i przeglądać premiery singli na najbliższe tygodnie.
Z tej listy to bez sprawdzania mogę ci już kilka pozycji dać:
Animal Collective - Fireworks
Ash - End Of The World
AM - Old Yellow Brick
Alice In... - nagrywają płytkę, więc niedługo będzie pewnie jakiś track promował ją
i tak dalej bla bla bla...

A audioslave to już niestety tylko audioslave świętej pamięci Icon_sad

PS - no jak na samą literę A to faktycznie nieźle Icon_wink, więc może ty miałbyś ,,trochę większy'' kłopot, ale nie ma nic niemożliwego do sprawdzenia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2007 08:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Tak jak pisałem... no i przeglądać premiery singli na najbliższe tygodnie.
Dobrze, ale ja nie mam pojęcia, jak znaleźć taką stronę. Kiedy próbuję się dopytać, to indagowani nabierają wody w usta.
20.09.2007 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja tu gdzieś już podawałem stronę z zapowiedziami singlowymi. Niestety na nowo instalowałem system i pogubiłem wszystkie swoje linki, więc nie mogę Ci pomóc.
20.09.2007 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
nie wiem czy to jest ta strona, którą Gary podawał (ale to może być ta Icon_wink2 ). ale mam coś takiego:

http://www.newuksinglereleases.co.uk/

to nie jest do końca o co mi chodzi ale niestety żadnej innej nie znam. Zostaje też Wikipedia, bo jśli chodzi o strony wykonawców to jestem zawiedziony tym że nie wszyscy podają swoje plany ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.09.2007 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Tak to ten adres. Mam nadzieję, że teraz Kajman sobie go gdzieś zapisze. Icon_smile2
20.09.2007 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
ja ciagle nie wiem czy powinienem wprowadzac na swoja liste niesinglowe kawalki czy nie? czy stare tez ktore dopiero po kilku latach doicenilem czy nie? boje sie ze lista zapelni sie starociami nagle..co myslicie???
apropos niesinglowych kawalkow to hmmmm duzo by tu pisac.....
napewno "my ashes" porcupine tree powinno nim byc,dolores wydaje slabe single z BDB plyty i wiele wiel innych...
24.09.2007 10:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Marek napisał(a):ja ciagle nie wiem czy powinienem wprowadzac na swoja liste niesinglowe kawalki czy nie?
Ty już tak czynisz i ja bardzo się z tego cieszę. Wrzuciłem My ashes na Twoją listę dzięki Tobie i to nie pierwszy niesinglowy skawałek, którym mnie zainteresowałeś. Wśród niesinglowych piosenek jest mnóstwo perełek i pewnie artyści postępują według powiedzenia (może zabrzmi to brutalnie): Nie rzucaj pereł między wieprze.
24.09.2007 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Marku musisz sam zdecydować. Tu Ci nikt nie doradzi konkretnie

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
25.09.2007 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Marek napisał(a):ja ciagle nie wiem czy powinienem wprowadzac na swoja liste niesinglowe kawalki czy nie? czy stare tez ktore dopiero po kilku latach doicenilem czy nie? boje sie ze lista zapelni sie starociami nagle..co myslicie???
apropos niesinglowych kawalkow to hmmmm duzo by tu pisac.....
napewno "my ashes" porcupine tree powinno nim byc,dolores wydaje slabe single z BDB plyty i wiele wiel innych...
U mnie na liście są kawałki niesinglowe, jak i tez starsze, które jak napiałeś docenia się po latach, bądź odkrywa się je dopiero teraz.
Praktykuję to, ale nie ma u mnie totalnego nawału staroci i niesinglowych. Ja polecam ten system listy Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.10.2007 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
kajman napisał(a):5) Strachy na Lachy - Na pogrzeb króla zdecydowanie bije to, co było lansowane
6) Coma - nie chcę się kłocić, co jest lepsze, ale utwór tytułowy i Schizofrenia na głowę biją szczególnie Daleką drogę do domu
3. I będę sprawdzał w wikipedii 1500 wykonawców czy przypadkiem nie wydali nowego albumu albo singla :?: Szaleństwo. Natomiast te strony z nowymi wydawnictwami są mi nieznane i nie wiem jak do nich dotrzeć, a właśnie czegoś takiego szukam.
5) Albo "Szklana góra".
6) Moim skromnym zdaniem akurat ten singiel był najsłabszym kawałkiem na płycie Icon_mrgreen (zwłaszcza w wersji radio edit). Zresztą tylko dlatego został singlem, że odrzucono im 5 innych proponowanych utworów Icon_smile. A jak byłem na koncercie promującym ową płytęm, to "Daleka droga..." była JEDYNYM kawałkiem z niej, którego nie zagrali Icon_wink.

3. Ja sprawdzam nowości płytowe o tu:
http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570,...21_09.html

Nie ma tam co prawda wszystkich (i są to nowości w Polsce najczęściej, a nie światowe), ale zawsze coś. Sam serwis zdecydowanie za bardzo mainstreamowy, no ale żyć z czegoś trzeba, a czasem zapuszczą jakiś ciekawszy materiał.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
18.09.2008 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: PIOSENKI NIESINGLOWE
Metric - Seven Rules

23.02.2020 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alternatywne piosenki na święta prz_rulez 1 1 175 18.12.2008 09:02 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Piosenki Patriotyczne Yacy 3 1 176 11.11.2008 11:05 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości