Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum awaryjne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Forum awaryjne
Uważem, że w związku z ostatnio zaistniałymi sytuacjami powinno powstać coś, co wstępnie nazwałem forum awaryjno-informacyjnym. Jego zadanie byłoby w zasadzie informacyjne. Informowałoby ono o postowanych listach przebojów i o ich aktualnych notowaniach. Zawierałoby listy znajdujące się na mycharts, ale także na innych forach, blogach itp. Oczywiście tylko te, których twórcy albo sami by je zapostowali albo wyrazili zgodę na ich skopiowanie. Po pierwsze można byłoby tam zajrzeć w przypadkach awarii mycharts bądź innych źródeł macierzystych. Po drugie w sytuacji, gdy większość tworzących takie listy wyrazi zgodę będzie przedstawiała szerokie spektrum owych list, szczególnie że powinna tam moim zdaniem panować nieco inna struktura. Uważam, że powinny być wprowadzone tam pewne ograniczenia, bo nie ma to być ani forum konkurencyjne dla mycharts, ani tym bardziej je powielające.
Tyle na razie. Jeżeli projekt spotka się z zainteresowaniem przedstawię kilka pomysłów szczegółowych dotyczących zasad tego forum.
07.11.2009 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Moim zdaniem warto pomyśleć nad ustabilizownaniem tego

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.11.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
tadzio3 napisał(a):Moim zdaniem warto pomyśleć nad ustabilizownaniem tego
Już myśleliśmy, padały nawet konkretne wnioski, ale jest coraz gorzej.
07.11.2009 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ja sądzę, że propozycja Konrada, aby ktoś (może nie tylko jedna osoba?) dostał większe uprawnienia i mógł następnym razem szybko ''wyleczyć'' mycharts jest wystarczająca.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.11.2009 04:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
I to moze być Yacy jako junior admin może już być second admin Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.11.2009 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
jak dla mnie to za dużo for się zrobiło ostatnio, ale jak ktoś chce to czemu nie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.11.2009 05:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Yacy napisał(a):jak dla mnie to za dużo for się zrobiło ostatnio
No właśnie, zamiast rozdrabniać sie na kolejne fora wole jak jednak się łączymy w jedno, a nie na kilka nowych

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.11.2009 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Trochę nie bardzo rozumiem ten pomysł. Idea jest dobra, ale chyba trzeba będzie włożyć w to więcej pracy niż będzie z tego korzyści.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.11.2009 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
A moje zdanie jest następujące. Stwórzmy coś awaryjnego... natomiast nie forum. Chodzi mi o to, żeby w razie różnych awarii było takie zastępcze miejsce, gdzie może nie umieścimy naszej listy, ale gdzie każdy z adminów i modów będzie mógł napisać jakąś informację. Załóżmy forum pada, to każdy wie, że istnieje strona zastępcza i tam przeczyta wiadomość Konrada, że forum powróci np. w ciągu dwóch dni. Coś takiego. Myślę, że jak ktoś nie potrafi wytrzymać bez forum jednego dnia to już jest uzależnienie. Fakt, awarie zdarzać się nie powinny ale to są awarie często niezależne od nas. W razie takich sytuacji powinniśmy mieć jakieś źródło informacji, zwłaszcza że większość z nas zna się np. tylko z forum.
09.11.2009 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Chodzi o to, że forum padło akurat na dwa dni, bo wtedy nie było Konrada. On przecież nie planuje żadnych awarii, więc nie będzie o nich uprzedzał ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.11.2009 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Generalnie zastępczym forum w jakimś sensie jest forum lp3, gdzie mogłem napisać o tym, ze cos tu nie działa i potem dowiedzieć się, że to nie jest poważna awaria i że to kwestia krótkiego zabiegu wyczyszczenia cathe przez admina, którego na razie nie ma, a mogł pisac o tym Yacy.

Ale można by stworzyć blog, w którym możemy wpisywać takie rzeczy na czas awarii. Do bloga każdy miał by dostęp, każdy mógłby cos pisac, może nawet osoby skłócone z mycharts.
Tworzenie kolenego forum trochę nie ma sensu, a coś takiego jak blog (czyli inny format naszej aktywności) był by ciekawy.
Coś w stylu http://www.mycharts. blog.onet.pl Icon_smile2
Co wy na to?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.11.2009 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja kiedyś myślałem o stworzeniu dużego portalu internetowego z listami. Każdy miałby swoją zakładkę, postowałby notowanie, a inni mogliby komentować. Niestety jest to zadanie dla teamu osób. Niestety takie przetsięwzięcie wymaga kasy i dużej ilości czasu tygodniowo

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
09.11.2009 03:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
furbul napisał(a):On przecież nie planuje żadnych awarii, więc nie będzie o nich uprzedzał ;]
Ale nie chodzi o uprzedzanie, bo uprzedzać przed awarią to może i na tym forum zanim padnie. Gdy już padnie a Konrad się o tym dowie to żeby poinformował wszystkich na tym zastępczym blogu czy czymś tam.
Konrad napisał(a):Niestety takie przetsięwzięcie wymaga kasy i dużej ilości czasu tygodniowo
Myślę, że przy odrobinie chęci można się za takie coś wziąć. To nie jest Radio Orbit, że jest parę osób na krzyż ale masę użytkowników. Wystarczy, żeby każdy się w to zaangażował.
Mi się takie coś podoba... dodałbym do tego jakiś mały serwis muzyczny.
09.11.2009 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
 
ale Konrad dowiedział się jako jeden z ostatnich, bo nie był akurat w necie... :roll:

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.11.2009 05:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
No, ale jeśli np. Yacy miałby dostęp do serwera, to jednocześnie mógłby edytować tę stronę "awaryjną". Nikt nie mówi, że musi to być koniecznie Konrad Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.11.2009 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
ale przecież było widać że forum padło... nie wiem ... jakoś nie widzę sensu... ale moge się mylić Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.11.2009 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Konrad napisał(a):Ja kiedyś myślałem o stworzeniu dużego portalu internetowego z listami. Każdy miałby swoją zakładkę, postowałby notowanie, a inni mogliby komentować. Niestety jest to zadanie dla teamu osób. Niestety takie przetsięwzięcie wymaga kasy i dużej ilości czasu tygodniowo
Może zacząć od skromnego portalu, gdzie byłyby tylko postowane notowania bez komentarzy i np. byłyby to wątki tygodniowe czyli w jednym wątku wszystkie listy z tygodnia (ew. ich podsumowanie). Jakby to się sprawdziło można by to stopniowo rozbudowywać.
09.11.2009 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Tylko nikt nie chciałby się tym zająć.
To może jednak blog

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.11.2009 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
tadzio3 napisał(a):Tylko nikt nie chciałby się tym zająć.
Skąd taka opinia. Ja np. z chęcią bym się czymś takim zajął, tylko na początku ktoś musiałby mi pomóc, bo nie jestem w sprawach technicznych zbyt obeznany.
10.11.2009 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
 
Konrad napisał(a):Ja kiedyś myślałem o stworzeniu dużego portalu internetowego z listami. Każdy miałby swoją zakładkę, postowałby notowanie, a inni mogliby komentować. Niestety jest to zadanie dla teamu osób. Niestety takie przetsięwzięcie wymaga kasy i dużej ilości czasu tygodniowo

nie wiem czy koniecznie dla teamu... jesli kazdy mialby swoje konto i aktualizowal go sobie sam. Akurat od strony technicznej to jest dosc proste.
Ale - czym taki portal mialby sie zasadniczo roznic od tego forum, poza wygladem?
Tu tez kazdy ma swoja "zakladke", mozna komentowac, wrzucac zdjecia...

https://radio-orbit.pl/
12.12.2009 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Serwer forum rado 30 29 403 23.06.2011 01:02 AM
Ostatni post: rado
  Reklama w forum rado 86 23 424 26.01.2011 12:29 AM
Ostatni post: rado
  Propozycje Zmian w forum rado 143 26 451 11.07.2010 11:54 AM
Ostatni post: saferłel
  Forum przestaje istnieć tadzio3 59 14 843 07.04.2010 10:44 PM
Ostatni post: Yacy
  Już 38 list na forum Konrad 24 7 302 07.04.2008 09:41 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości