Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 154 z 30.10.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 809
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 154 z 30.10.09
Gorylom zupełnie nie przeszkadza fakt, że ich stado zostało mocno przetrzebione. Rządzą i dzielą na mojej liście bezdyskusyjnie, o czym świadczy chociażby to, że w top7 pojawił się tylko jeden utwór wykonywany przez kogoś innego. W porównaniu z poprzednim tygodniem zyskać wiele nie mogły, ale akurat Helpless corpses enactment to się udało, bo z miejsca piątego na sam szczyt (dopiero dzisiaj im się to udało).
Tym utworem, który podzielił Goryle jest nowość. Katatonia zawsze była w kręgu moich zainteresowań, ale tak wysoko jak Departer to jeszcze nigdy jej utwór nie zaszedł.
Sporo jest w tym tygodniu efektownych awansów, ale największy skok zalicza Uciekaj moje serce, być może ze względu na kolejny smaczek, który jakoś do tej pory mi może nie to, że umykał, ale nie do końca się uwypuklał.
Już myślałem, że pożegnanie z Pretty visitors jest ostateczne, a tu nagle pojawiło się na jednej z list i dostało u mnie szansę, którą skwapliwie wykorzystało.
Ostatnio nie obradza u mnie w nowości, a w tym tygodniu pojawiają się (aż czy tylko?) dwie. O ile pierwsza jest ewidentnie w moich klimatach, to druga jakby nie z mojej bajki. No ale jednak Canniball resource miało wystarczająco siłę, żeby się pojawić.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 5. 33 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
2. 1. 36 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
3. 3. 39 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
4. 7. 38 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
5. N. 1 DEPARTER - Katatonia
6. 4. 34 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
7. 9. 36 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
8. 2. 47 THIS I LOVE - Guns n'Roses
9. 12. 5 GUN - Emiliana Torrini
10. 13. 12 DESPERATE WAVES - The Mars Volta
11. 20. 79 SUMMERS LOST - Hurt
12. 8. 13 PICTURES OF THE CITY - Crimson Jazz Trio
13. 10. 15 SKYLARK - Renee Olstead
14. 25. 23 LADY IN BLUE - Tori Amos
15. 18. 6 WHILE YOU WAIT FOR THE OTHERS - Grizzly Bear
16. 14. 12 LARKSPUR - The Veils
17. 21. 14 NINTH WAVE - Indukti & Robert Majewski
18. 34. 28 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
19. 23. 15 …AND WHO'S THE GOD NOW!? - Indukti & Maciej Taff
20. 15. 2 21ST CENTURY SCHIZOID MAN - The Human Experimente
21. 27. 6 PASSIONLESS, POINTLESS - PJ Harvey & John Parish
22. 16. 7 ŚNI SIĘ LASOM LAS - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
23. 22. 18 BE SOMEBODY - Kings of Leon
24. P. 6 PRETTY VISITORS - Arctic Monkeys
25. 30. 6 DEAR GOD PLEASE HELP ME - Marianne Faithfull
26. 19. 10 TWO BIRDS - Regina Spektor
27. 24. 9 HAT, MEET RABBIT - Gaba Kulka
28. 26. 17 KING OF THE DOGS - Iggy Pop
29. 32. 14 SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
30. 40. 2 BLACK GIVES WAY TO BLUE - Alice in Chains
31. 33. 58 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
32. 28. 16 TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
33. 31. 3 DO YOU REMEMBER - The Horrors
34. 36. 16 LUCIFORMS - The Mars Volta
35. 37. 2 SEED OF HOPE - Silent Lapse
36. 29. 20 THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
37. 35. 12 IF THE STARS WERE MINE - Melody Gardot
38. N. 1 CANNIBAL RESOURCE - Dirty Projectors
39. 47. 13 STOCKHOLM - OSI
40. 39. 5 BONNIE THE CAT - Porcupine Tree
41. P. 5 TVISTURINN - Amiina
42. 43. 10 SANSARA - Indukti
43. 42. 18 HAPPINESS IS A WARM GUN - Joe Anderson & Salma Hayek
44. P. 15 LEFT OUT - Riverside
45. 44. 4 I MUST - Basia
46. 49. 15 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
47. 46. 4 FORSAKER - Katatonia
48. 48. 27 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
49. P. 15 GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
50. P. 8 ARCAEDION - Children of Nova


poczekalnia:
50. A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
COLLAPSE/COLLIDE - Archive

leżakownia:
6. MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
11. THE COURT OF THE CRIMSON KING - Crimson Jazz Trio
17. BATTLE FOR THE SUN - Placebo
38. CHAOS - Archive
41. NADZIEJA - Cisza Jak Ta
45. NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson

przyszłość?:
WILD HORSES - Susan Boyle
BROTHER SPORT - Animal Collective
BLUE CHEADLE - Cheer-Accident
OUR LOVE IS EASY - Melody Gardot
ALL THE RIGHT MOVES - OneRepublic
MY KINDA GIRL - Chickenfoot
DINOSAURS - Maccabees
THE END - Blue October
01.11.2009 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Aż nie chce się wierzyć, że ''Lady In Blue'' przebywa tu 23 tydzień Icon_smile Ja w zimę powinienem pokusić się o kolejny utwór z płyty Tori na swojej liście. Arctic Monkeys zaskakują. To jasne - a czy słyszałeś ''Cornerstone''? Bardzo cieszy mnie forma Alice In Chains, sądzę, że na płycie powinny cię zaciekawić też inne kawałki, tylko najpierw musiałaby wejść do obiegu na mycharts. Szkoda, że The Horrors się zatrzymali, ale są w takiej strefie i przede wszystkim na ta TAKIEJ liście, że nie boję się (na razie) o i dalsze wyniki. Dirty Projectors to zaskoczenie! Faktycznie nie twoje klimaty, ale Projectorsi tworzą muzykę mocno kombinacyjną. Pewnie to się spodobało. Ja na pewno na Kanibalu nie poprzestaną, więc będziesz miał okazję poznać coś jeszcze....i czyżby to ''dziękuję'' zostawione w temacie DLP pojawiło się tam właśnie z powodu tej piosenki Icon_wink?
Zmartwię cię, bo ja nie będę promował nowej płyty Animal Collective nagraniem ''Brother Sport''. Nie będzie to też ''In The Flowers''. Aczkolwiek ten drugi numer jeszcze może się u mnie pojawić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Grizzly Bear wciąż równo w górę!
Wiedziałem, że Pawła ucieszy Dirty Projectors.

Dodam w ramach ciekawostki, że wykonanie Nosowskiej "Uciekaj moje serce" jest dla mnie zupełnie nieakceptowalne. Aranżacyjnie może jest poprawnie, ale jeśli chodzi o przekaz emocjonalno-wokalny Krajewskiego nie jest w stanie pobić nikt, przynajmniej ze współczesnych polskich wykonawców.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2009 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
cieszę się, że "Pretty Visitors" dostało wsparcie i przeżyło Icon_wink2.
fajnie, że "Black Gives Way To Blue" do góry.
04.11.2009 01:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Najwyższy czerwony kolor bardzo ucieszył me oczy i nie tylko. Icon_biggrin3
Wiem że dwie listy to za mało..ale bardzo chciałbym, aby Departer zawojował Forumową.
A przyznam się że ma ku temu ogromny potencjał a nawet więcej , kto wie czy debiut jako wykonawcy na LP3 nie wypadłby tak okazale . Może by tak podrzucić ...zapytam o to Kubę w najbliższym czasie .
W Gorylach wielka siła i nie odpuszczają, i bardzo dobrze.
Summers Lost mimo sędziwego wieku osiąga wciąż świetne wyniki. Tylko nie pamiętam czy utwór po wszystkich zawirowaniach na Mycharts pozostał tutaj tylko dzięki mnie .
Drugiej nowości nie znam, ale z tego co widzę saferłel wpadł w zachwyt , a wiem ze od czasu do czasu potrafi wrzucić jakąś mega bombę i nieźle namieszać. Tak było ze sławetnym The Veils czy M. Elliotem na przykład.
Seed of hope na razie nieźle. Ale jak to mówią najmilsza ludziom nadzieja .
przyszłość?:
BLUE CHEADLE - Cheer-Accident wciąż walczy , choć mam wrażenie ze coś Ci zgrzyta tylko za bardzo nie wiem co Icon_wink2
08.11.2009 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cieszy mnie 5 kolorowych utworów, z czego 3 są na mojej liście, a 2 pozostałe najprawdopodobniej już wkrótce się na niej pojawią. Pierwsza dziesiątka wciąż zdominowana przez jeden zespół, który jak do tej pory nie zdołał mnie jeszcze niczym zachwycić, ale mimo to znalazło się w niej także miejsce dla trzech utworów z mojej listy Icon_eek2
Jakby nie patrzeć, zgodność 10/50 jest wynikiem rewelacyjnym.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.11.2009 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 809
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Aż nie chce się wierzyć, że ''Lady In Blue'' przebywa tu 23 tydzień Icon_smile 2. Ja w zimę powinienem pokusić się o kolejny utwór z płyty Tori na swojej liście.
3. Arctic Monkeys zaskakują. To jasne - a czy słyszałeś ''Cornerstone''?
4. Bardzo cieszy mnie forma Alice In Chains, sądzę, że na płycie powinny cię zaciekawić też inne kawałki, tylko najpierw musiałaby wejść do obiegu na mycharts.
5. Szkoda, że The Horrors się zatrzymali, ale są w takiej strefie i przede wszystkim na ta TAKIEJ liście, że nie boję się (na razie) o i dalsze wyniki.
6. Dirty Projectors to zaskoczenie! Faktycznie nie twoje klimaty, ale Projectorsi tworzą muzykę mocno kombinacyjną. Pewnie to się spodobało. Ja na pewno na Kanibalu nie poprzestaną, więc będziesz miał okazję poznać coś jeszcze
7. ....i czyżby to ''dziękuję'' zostawione w temacie DLP pojawiło się tam właśnie z powodu tej piosenki Icon_wink?
8. Zmartwię cię, bo ja nie będę promował nowej płyty Animal Collective nagraniem ''Brother Sport''. Nie będzie to też ''In The Flowers''. Aczkolwiek ten drugi numer jeszcze może się u mnie pojawić.
1. I na razie wystarczy - ale może to będzie tylko chwilowe?
2. A jest tam jeszcze coś dobrego? Bo na razie płyta nie zachwyca, a jeden utwór nawet mi się nie podoba.
3. Cornerstone nie ma startu do Pretty visitors (przynajmniej u mnie).
4. Z płyty znam 6 utworów, w tym dwa mam na liście - teoretycznie powinno jeszcze coś ciekawego dla mnie być.
5. Wypaść to na pewno nie wypadnie, ale chyba na razie ma słabszy okres i nie zanosi się na razie na zmianę.
6. Zaskoczeń będzie więcej. A co DP to pewnie się skuszę na poznanie czegoś jeszcze.
7. Tak!
8. Bluish szans u mnie nie ma żadnych, a ITF pewnie miałoby duże.
aaktt napisał(a):1. Grizzly Bear wciąż równo w górę!
2. Wiedziałem, że Pawła ucieszy Dirty Projectors.
3. Dodam w ramach ciekawostki, że wykonanie Nosowskiej "Uciekaj moje serce" jest dla mnie zupełnie nieakceptowalne. Aranżacyjnie może jest poprawnie, ale jeśli chodzi o przekaz emocjonalno-wokalny Krajewskiego nie jest w stanie pobić nikt, przynajmniej ze współczesnych polskich wykonawców.
1. Kiedyś się to skończy, chociaż przy czystkach na mojej liście to kto wie kiedy.
2. Ja też wiedziałem. Być może wkrótce ucieszy go w sumie więcej, bo...
3. Dla mnie UMS było jednym z najgorszych utworów Seweryna, mdłym i bez wyrazu. Dopiero w wersji Nosowskiej dla mnie ten utwór ma sporą siłę oddziaływania.
ku3a napisał(a):1. cieszę się, że "Pretty Visitors" dostało wsparcie i przeżyło Icon_wink2 .
2. fajnie, że "Black Gives Way To Blue" do góry.
1. Szkoda że u Ciebie to już tak nisko. A za wsparcie podziękowałem w stosownym miejscu.
2. Jakoś nie kojarzyłem, że to Ci się podoba.
Na następnej mojej liście przygotuj się na szok i czytaj ją siedząc wygodnie w fotelu.
Aro napisał(a):1. Najwyższy czerwony kolor bardzo ucieszył me oczy i nie tylko. Icon_biggrin3
2. Wiem że dwie listy to za mało..ale bardzo chciałbym, aby Departer zawojował Forumową.
3. A przyznam się że ma ku temu ogromny potencjał a nawet więcej , kto wie czy debiut jako wykonawcy na LP3 nie wypadłby tak okazale . Może by tak podrzucić ...zapytam o to Kubę w najbliższym czasie .
4. W Gorylach wielka siła i nie odpuszczają, i bardzo dobrze.
5. Summers Lost mimo sędziwego wieku osiąga wciąż świetne wyniki. Tylko nie pamiętam czy utwór po wszystkich zawirowaniach na Mycharts pozostał tutaj tylko dzięki mnie .
6. Drugiej nowości nie znam, ale z tego co widzę saferłel wpadł w zachwyt , a wiem ze od czasu do czasu potrafi wrzucić jakąś mega bombę i nieźle namieszać. Tak było ze sławetnym The Veils czy M. Elliotem na przykład.
7. przyszłość?:
BLUE CHEADLE - Cheer-Accident wciąż walczy , choć mam wrażenie ze coś Ci zgrzyta tylko za bardzo nie wiem co
1. Nie dziwi mnie to, ale stawka jest tak wyrównana...
2. Ciężko będzie.
3. A do Trójki to byłby dobry utwór, pod warunkiem, że można byłoby go gdzieś usłyszeć.
4. Teraz już aż tak dobrze nie będzie.
5. Tylko dzięki Twojej.
6. Nie sądzę, żeby to były Twoje klimaty (ale moje też nie są). Ale niezaprzeczalnie jest mocno w różnych miejscach pozakręcany.
7. Nic mi nie zgrzyta, ale nie może mnie do końca przekonać. Strasznie się zrobiłem wymagający.
mrsap napisał(a):1. Cieszy mnie 5 kolorowych utworów, z czego 3 są na mojej liście, a 2 pozostałe najprawdopodobniej już wkrótce się na niej pojawią.
2. Pierwsza dziesiątka wciąż zdominowana przez jeden zespół, który jak do tej pory nie zdołał mnie jeszcze niczym zachwycić, ale mimo to znalazło się w niej także miejsce dla trzech utworów z mojej listy Icon_eek2
3. Jakby nie patrzeć, zgodność 10/50 jest wynikiem rewelacyjnym.
1. Ciekawi mnie, jakie dwa się być może pojawią.
2. Nie zauważyłem, ale bardzo mnie to cieszy.
3. Ale ma to wady, jak się okaże w kolejnym notowaniu.
08.11.2009 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości