Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Beatles - Magical Mystery Tour
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #1
The Beatles - Magical Mystery Tour
[center][Obrazek: mmt.jpg]

W tym momencie zdecydowanie mój ulubiony album Beatlesów.
Miał być Bob Dylan, ale będzie za dwa tygodnie w takim razie, bo muszę jeszcze dokonać wyboru akuratnej płyty.


27.11.67

A1. "Magical Mystery Tour"
A2. "The Fool on the Hill"
A3. "Flying"
A4. "Blue Jay Way"
A5. "Your Mother Should Know"
A6. "I Am the Walrus"
B1. "Hello, Goodbye"
B2. "Strawberry Fields Forever"
B3. "Penny Lane"
B4. "Baby, You're a Rich Man"
B5. "All You Need Is Love"[/center]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2009 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
''The Fool On The Hill'' Icon_wink2 To ten utwór miał być....pierwszym singlem-coverem PSB z płyty ''Very'', hehe, dlatego swego czasu poznałem ten krążek jako pierwszy w dysce Beatlesów, natomiast nie słuchałem go lata całe i chyba nawet nie mam oceny na RYM!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 10:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
01. The Fool On The Hill

02. Hello Goodbye
03. I Am The Walrus
04. Strawberry Field Forever
05. All You Need Is Love
06. Magical Mystery Tour
07. Blue Jay Way
08. Penny Lane
09. Baby You're Rich Man
10. Your Mother Should Now

11. Flying

Super płytka, aczkolwiek takie super z minusikiem. Mógłbym jeszcze jednych Beatlesów oceniać....odpuść tego Dylana Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Oj nie, Dylan to podstawa podstaw i nie mogę przeżyć tego, że na tak muzykalnym forum jak to jest tak niedoceniany Icon_smile2 Dylan będzie ze względów edukacyjno-poznawczych m.in. dla Ciebie Icon_razz Wybiorę takiego, który będzie wart poznania, ale nie będzie to "Highway 61 Revisited".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2009 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Jak ma chociaż jeden lepszy kawałek (na tej płycie co zgłosisz) od mojego top 3 z ''MMT'' to niech będzie Icon_razz2

Aha, czekam na głosy kajmana, bo.....będą dla mnie bardzo miłe - o ile nic mu się nie zmieniło przez kilka ostatnich miesięcy Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Tak w ogóle gdyby nie to, że wcześniej napisałeś w jaki sposób zetknąłeś się z tym albumem, w życiu bym nie zrozumiał skąd "The Fool on the Hill" na najwyższej pozycji. Nie jest to oczywiście złe nagranie, ale u mnie przegrywa niestety z siedmioma innymi Icon_smile "Penny Lane" psuje mi całą koncepcję tej płyty; jako stand-alone lepiej się tego słucha, choć też nie powala na kolana.

1. "Strawberry Fields Forever"
2. "I Am the Walrus"
3. "Hello, Goodbye"
4. "Magical Mystery Tour"
5. "Blue Jay Way"
6. "Your Mother Should Know"
7. "Baby, You're a Rich Man"
8. "The Fool on the Hill"
9. "All You Need Is Love"
10. "Flying"
11. "Penny Lane"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2009 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Mogłem się nie przyznawać w sumie, bo teraz nikt nie uwierzy w szczere intencje ''The Fool On The Hill'' na pierwszym Icon_sad Cóż, mogę tylko dodać, że przed przesłuchaniem (tym teraz, po około półtora roku niesłuchania MMT) moim liderem było SFF, a ''The Fool On The Hill'' było trzecie. Jak widać trochę się pozmieniało i nie można za to obwiniać piosenki.....która nigdy nie powstała Icon_wink Dlatego nie rozumuj w ten sposób, bo to nawet nie wypada Icon_razz2 Po prostu to jest piękna piosenka. Piękna.

EDIT: w ogóle nagle rozbudziła się we mnie ochota....do organizacji topu The Beatles Icon_confused2 Niestety nie wiem czy podołałbym temu, ale bardzo mnie korci. Nie wiem nawet czy znam wszystkie nagrania.
Jakby ktoś doradził czy do takiego topu wystarczy znać TYLKO wszystkie płyty + Antologie + Past Masters to byłbym wdzięczny.
I czy ewentualnie są jakieś wydawnictwa skupiające piosenki nigdzie niewydane (ale nie takie studyjne dema, outtakes itd...), jakieś b-sidy, o których nie wiem, a nie zostały opublikowane na Past Masters.... ? Za informację byłbym wdzięczny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Właściwie to co wymieniłeś to wszystko. Chyba że własnie dema lub nagrania ze studia z prób.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.11.2009 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Aha, to w porządku Icon_smile Bo dema i nagranie z prób nie powinny się chyba wliczać. W końcu to jakieś różne wersje wersji bla bla bla....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2009 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Ja Bitli aż tak nie słucham, żeby się rzucać na top. Mam kilku innych wykonawców na oku, ale myślę, że kompilacja tego jeszcze trochę potrwa Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2009 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja też mógłbym iść po mniej wyboistej drodze i rzucić kilkoma innymi topami, ale ten sprawiłby mi wyjątkowo dużo radości. W końcu może nie mam ich w top 10 ulubionych artystów (bo są pewnie na 11 Icon_razz2), ale tylu hitów nie napisał nikt. Byłoby w czym się babrać. Tylko żeby zainteresowanie było....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.11.2009 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
aaktt napisał(a):1. Oj nie, Dylan to podstawa podstaw i nie mogę przeżyć tego, że na tak muzykalnym forum jak to jest tak niedoceniany Icon_smile2
2. Dylan będzie ze względów edukacyjno-poznawczych m.in. dla Ciebie Icon_razz
3. Wybiorę takiego, który będzie wart poznania, ale nie będzie to "Highway 61 Revisited".
1. No na pewno nie przeze mnie. Po pierwsze kilka jego piosenek (konkretnie 3) były na mojej liście, przy czym 2 z nich z poprzedniej płyty. Po drugie kilka utworów Boba bardzo lubię, a jeden (chociaż dla niego nietypowy) jest wysoko na SSTWC.
2. A ja niekoniecznie ze względów edukacyjnych chętnie wezmę w jego topłycie udział.
3. Jeżeli ze względów edukacyjno-poznawczych to narzuca mi się jeden (i to nie ten z moim ulubionym utworem), ale czy właśnie go wybierzesz?
aaktt napisał(a):Tak w ogóle gdyby nie to, że wcześniej napisałeś w jaki sposób zetknąłeś się z tym albumem, w życiu bym nie zrozumiał skąd "The Fool on the Hill" na najwyższej pozycji.
A ja nigdy w życiu bym nie wpadł na to, że u Ciebie może być tak nisko. Mi tam texty w piosenkach w zasadzie nie przeszkadzają, ale w Twoim przypadku to dziwi mnie, bo to jeden z najgenialniejszych textów wszechczasów i do tego z bardzo dobrą muzyką.
saferłel napisał(a):Mogłem się nie przyznawać w sumie, bo teraz nikt nie uwierzy w szczere intencje ''The Fool On The Hill'' na pierwszym Icon_sad
Ja wierzę, bo to jest utwór, ktory ma pełne prawo być na pierwszym.
saferłel napisał(a):ale tylu hitów nie napisał nikt.
To także, ale także nikt nie zmienił tak muzyki jak oni. Gdyby ich nie było, to być może dzisiaj słuchalibyśmy tylko rockandroli i ckliwych pioseneczek.
saferłel napisał(a):Aha, czekam na głosy kajmana, bo.....będą dla mnie bardzo miłe - o ile nic mu się nie zmieniło przez kilka ostatnich miesięcy Icon_razz2
Zaraz będą, ale zastanawiam się, względem czego się nie zmieniło.
02.11.2009 12:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Chociaż dzisiaj kilka świetnych płyt oceniałem, to jednak wygrywa ta. Jeden utwór mnie nie zachwyca, a zachwyca z kolei siedem, przy czym pierwszy nie ma konkurencji.

01. The Fool On The Hill

02. Magical Mystery Tour
03. Blue Jay Way
04. All You Need Is Love
05. I Am The Walrus
06. Strawberry Field Forever
07. Penny Lane
08. Flying

09. Your Mother Should Now
10. Hello Goodbye

11. Baby You're Rich Man
02.11.2009 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):Ja też mógłbym iść po mniej wyboistej drodze (...)
Oj ta droga, wcale nie jest taka łatwiejsza, bo nie wiesz kogo miałem na myśli Icon_smile2

kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):ale tylu hitów nie napisał nikt.
To także, ale także nikt nie zmienił tak muzyki jak oni. Gdyby ich nie było, to być może dzisiaj słuchalibyśmy tylko rockandroli i ckliwych pioseneczek. .
Bardzo daleko posunięte wnioski. Nie da się naocznie ocenić ich wkładu w rozwój muzyki rozrywkowej, a ten choć niewątpliwie jest duży, myślę, że niektóre procesy, które zaszły w muzyce w tym czasie, miałyby miejsce i bez Beatlesów, choć może nie na taką skalę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.11.2009 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Dlatego napisałem być może. Dla mnie ich największym wkładem jest to, że potrafili pociągnąć za sobą i swoją nowatorską muzyką słuchaczy. Oczywiście nie wszystko to oni sami wymyślili, ale postawili na szczycie muzykę, która bez nich miałaby poważne szanse być niszową.
02.11.2009 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
aaktt napisał(a):Ja Bitli aż tak nie słucham, żeby się rzucać na top.
Ja słucham zbyht dużo, aby rzucać się na Top Icon_wink2. Po prostu nie sposób ustalić kolejności. Dlatego też tej płyty także nie zapostuję. Jak porównać "Blue Jay Way" z "Baby, you're a rich man"? :roll:

A saferłel - pytałeś się o dyskografię. Zapomniałem jeszcze dodać "Live at BBC" wydane w 1994. Tam sporo rzeczy z pierwszego okresu, a także wczesnych wersji, czy też coverów. Ewentualnie taka płyta, na której z panem Sheridanem są sygnowani. Z tym, że w sumie całkiem ich to tam tylko jeden kawałek, instrumentalny zresztą, w pozostałych to akompaniowali po prostu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.11.2009 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
 
1."Strawberry Fields Forever"
2."I Am the Walrus"
3."Penny Lane"
4."Hello, Goodbye"
5."All You Need Is Love"
6."The Fool on the Hill"
7."Magical Mystery Tour"
8."Flying"
9."Blue Jay Way"
10."Baby, You're a Rich Man"
11."Your Mother Should Know"

[Obrazek: kleschko.png]
10.11.2009 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
1. All You Need Is Love
2. I Am the Walrus

3. Penny Lane
4. Strawberry Fields Forever

5. Hello, Goodbye
6. The Fool on the Hill
7. Your Mother Should Know
8. Magical Mystery Tour
9. Blue Jay Way
10. Flying
11. Baby, You're a Rich Man

Czysto umownie. Pierwsze 4 w TW.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.11.2009 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
Moja kolejność na 10.11.2009 [20:55]

1. Strawberry Fields Forever
2. All You Need Is Love
3. Penny Lane
4. Hello, Goodbye
5. Your Mother Should Know
6. Blue Jay Way
7. Magical Mystery Tour
8. I Am the Walrus
9. The Fool on the Hill
10. Flying
11. Baby, You're a Rich Man

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2009 12:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #20
 
01. Strawberry Fields Forever
02. Magical Mystery Tour
03. Hello, Goodbye
04. All You Need Is Love
05. The Fool on the Hill
06. Penny Lane
07. Flying
08. Baby, you're rich man
09. I Am the Walrus
10. Blue Jay Way
11. Your Mother Should Know

Płyta bez słabego punktu, dlatego kolejność na miejscach 6-11 umowna
13.11.2009 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967) tomas585 21 1 136 25.05.2021 02:37 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości