Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #181
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
tadzio3 napisał(a):5 Marek Grechuta – Świecie nasz 12 , 18 , 14 , 13 /5
Jak słyszę początek tego utworu to niby wiem, że tak jest, ale kompletnie tego nie czuję. W czasach, kiedy słuchałem tego jako całość z Chodźmy to zawsze mi pasował jako końcówka pierwszego utworu. I nadal tam by mi bardziej pasowała. Nota bene jest to dla mnie zdecydowanie najlepszy fragment tego utworu, który jednak całościowo też oceniam bardzo dobrze. Do PTWC się nie załapał, ale w topie Grechuty aż na 36 miejscu.
tadzio3 napisał(a):4 TSA – 51 10 , 3 , 7 , 4 /5
Wiem, że istnieje wersja studyjna tego utworu i nawet kiedyś ją słuchałem, ale opieranie się na niej przy komentowaniu utworu uznaję za niewłaściwe. Utwór na spory plus, może nawet na podium nagrań zespołu, co jest dużym sukcesem, bo ogólnie to zespół w większości nagrań mnie nie przekonuje.
tadzio3 napisał(a):3 Kult – Arahja 1 , 6 , 8 , 10 /5
Co do utworów Kultu to ogólnie mam mocno mieszane uczucia. Ten utwór należy jednak do tych dobrych. Może to nie jest ścisła czołówka nagrań zespołu, ale na pewno solidna druga linia.
tadzio3 napisał(a):2 Budka Suflera – Jolka, Jolka pamiętasz 3 , 2 , 12 , 6 /5
Wszystkie znane mi poprzednie nagrania Budki odbieram na plus, większość na duży. Bardzo dobre muzycznie, instrumentalnie, wokalnie albo świetnie (Cugowski, Wenglorz) albo co najmniej poprawne. I nagle dołożono nam marny kawałek śpiewany przez faceta, którego wolałbym nigdy nie słyszeć. Potem też bywało źle, ale poza Czasem ołowiu nigdy aż tak (no dobrze, nie znam nagrań z ostatnich 10 lat).
tadzio3 napisał(a):1 Wilki – Son Of The Blue Sky 2 , 1 , 3 , 2 /5
To jest naprawdę dobry kawałek, ale na płycie uważam go za najsłabszy.
Ta piątka na plus mimo obecności Budki, która mocno ciągnie w dół.

Ogólnie top 100 na plus. Ale jak porównuję z moim topem to:
100 Kult – Krew Boga 565
99 Wolna Grupa Bukowina – Bez słów (Chodzą ulicami ludzie) 226
88 Czesław Niemen – Bema pamięci żałobny rapsod 516
83 Varius Manx – Zanim zrozumiesz 340
77 Stan Borys – Jaskółka uwięziona 328
59 Krystyna Prońko – Psalm stojących w kolejce 523
42 Tadeusz Woźniak – Zegarmistrz światła 399
40 Czesław Niemen – Dziwny jest ten świat 579
33 Varius Manx – Piosenka księżycowa 548
25 Dżem – Partyzant 248
23 Wilki – Eli Lama Sabachtani 378
22 O.N.A – Drzwi 221
W Twoim top 20 nie ma żadnego utworu z mojego topu, a z dwunastki, która jest w Twoim top 100 u mnie żaden utwór nie był w top 200. Na szczęście jak się patrzy na wykonawców to jest lepiej. Z wykonawców, którzy są u Ciebie w top 100 u mnie są: WGB, Kaczmarski (ale w trio), Hey, Borys, Prońko, Skaldowie, Prus, Rodowicz, Maanam, Woźniak, Grechuta, Kobranocka, Jopek i Perfect. Całkiem sporo szczególnie, że część z tych wykonawców ma u Ciebie lub u mnie po kilka utworów (jeden nawet i tu i tu).
02.05.2023 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #182
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
W pierwszej 10. mamy trzy wspólne utwory - bardzo ładnie! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
02.05.2023 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #183
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
kajman napisał(a):Jak słyszę początek tego utworu to niby wiem, że tak jest, ale kompletnie tego nie czuję. W czasach, kiedy słuchałem tego jako całość z Chodźmy to zawsze mi pasował jako końcówka pierwszego utworu.
Często też Marek Niedźwiecki tak puszczał "Świecie nasz". Bardzo zgrabnie te kawałki ze sobą się łączą. No ale jednak są to odrębne kawałki.
kajman napisał(a):Wiem, że istnieje wersja studyjna tego utworu i nawet kiedyś ją słuchałem
Ciekawe, bo wersję studyjną słucham najczęściej. Trzeba jednak przyznać, że wersje koncertowe są naprawdę świetne, szczególnie ta z albumu "Live"
kajman napisał(a):To jest naprawdę dobry kawałek, ale na płycie uważam go za najsłabszy.
Oczywiście mam inne zdanie na ten temat, lecz płyta jest znakomita. Zapewne jest jedną z najlepszych płyt lat 90-tych.
kajman napisał(a):W Twoim top 20 nie ma żadnego utworu z mojego topu, a z dwunastki, która jest w Twoim top 100 u mnie żaden utwór nie był w top 200.
Trochę się rozminęliśmy. Znając już jednak Twój top spodziewałem się tego Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
02.05.2023 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
neo01 napisał(a):W pierwszej 10. mamy trzy wspólne utwory - bardzo ładnie!
Dżem, Kult i Hey Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.05.2023 04:25 PM przez tadzio3.)
02.05.2023 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #185
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
"dziwne" ruchy "Długości dźwięku samotności" w ostatnich dwóch notowaniach Icon_wink2.
znakomita druga piątka!
fenomenalne podium, którego skład na szczęście się nie zmienił Icon_smile2. a ponieważ z tej trójki Wilki są u mnie najwyżej, to bardzo się cieszę, że wracają na tron zwycięzcy Icon_smile2.
dzięki za top! Icon_smile2
02.05.2023 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #186
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
tadzio3 napisał(a):Bardzo zgrabnie te kawałki ze sobą się łączą. No ale jednak są to odrębne kawałki.
To wiem, ale jakoś początek Świecie bardziej by mi pasował (i muzycznie i chyba jeszcze bardziej textowo) jako końcówka Chodźmy.
Chodźmy tam szukać swego dnia Noc ucieka, światło woła nas Chodźmy tam szukać swego dnia Noc ucieka, światło woła nas Chodźmy tam szukać swego dnia Noc ucieka... Pytać zawsze - dokąd, dokąd? Gdzie jest prawda, ziemi sól, Pytać zawsze - jak zagubić, Smutek wszelki, płacz i ból
A kompletnie mi nie gra to:
Chwytać myśli nagłe, jasne, Szukać tam, gdzie światła biel, W Twoich oczach dwa ogniki, Już zwiastują, znaczą cel, W Twoich oczach dwa ogniki, Już zwiastują, znaczą cel. Świecie nasz, świecie nasz, Chcę być z Tobą w zmowie, Z blaskiem twym, siłą twą, Co mi dasz - odpowiedz! Świecie nasz - daj nam, Daj nam wreszcie zgodę, Spokój daj - zgubę weź, Zabierz ją, odprowadź.
Pasuje mi to jak piernik do wiatraka. Co mają dwa ogniki do naszego świata? Kompletnie tego nie kupuję.
02.05.2023 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #187
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
tadzio3 napisał(a):Dżem, Kult i Hey
Tak - chyba moje trzy ulubione obecnie polskie kapele.

WOLNE MEDIA!!!
02.05.2023 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
ku3a napisał(a):"dziwne" ruchy "Długości dźwięku samotności" w ostatnich dwóch notowaniach
Fakt. Poprzednie wydanie było nietypowe dla tej piosenki jeżeli chodzi o pozycje. Sam nie potrafię tego wytłumaczyć Icon_wink
ku3a napisał(a):fenomenalne podium, którego skład na szczęście się nie zmienił . a ponieważ z tej trójki Wilki są u mnie najwyżej, to bardzo się cieszę, że wracają na tron zwycięzcy
Tylko na jeden raz oddali pierwszeństwo.
ku3a napisał(a):dzięki za top!
I ja dziękuję za komentowanie Icon_smile
kajman napisał(a):Pasuje mi to jak piernik do wiatraka. Co mają dwa ogniki do naszego świata? Kompletnie tego nie kupuję.
Heh, nigdy się nie zastanawiałem. Trzeba byłoby zapytać Grechutę, który ten tekst napisał, co już nie jest możliwe. Chyba, że gdzieś się na ten temat wypowiadał.
neo01 napisał(a):Dżem, Kult i Hey
Tak - chyba moje trzy ulubione obecnie polskie kapele.
Podliczając pkt wszystkich piosenek, wyszło u mnie, że top 3 stanowią: Kult, Lady Pank i T.Love. Dżem na 5, Hey na 6

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
03.05.2023 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #189
RE: POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5
tadzio3 napisał(a):Heh, nigdy się nie zastanawiałem. Trzeba byłoby zapytać Grechutę, który ten tekst napisał, co już nie jest możliwe.
Do Chodźmy też napisał Grechuta. W zasadzie może to było w zamyśle miało być traktowane jako jeden utwór, a rozdzielono dlatego, że jest inny twórca muzyki.
03.05.2023 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 034 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 5 636 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4) tadzio3 216 8 706 22.03.2021 10:40 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2018 tadzio3 134 14 818 18.09.2018 12:09 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ tadzio3 258 77 059 22.02.2011 03:55 PM
Ostatni post: tadzio3
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 240 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 095 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości